Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Ostatnia Stacja
Partner lockme

Ostatnia Stacja

Łódź | Łódzkie | Portal Zagadek

9.6/10
Łódź: 9. miejsce | Łódzkie: 9. miejsce | Polska: 190. miejsce

 • 2-6 osób
 • brak informacji
 • 55 minut
 • Kryminalny

Przejechać się metrem w Łodzi? Tak to możliwe! Wcielacie się w rolę pasażerów linii kolejowych Portal Rail. Osoby podróżujące przed Wami niespodziewanie wysiadają z pociągu pozostawiając wszystkie swoje bagaże. Nieświadomi niebezpieczeństwa dochodzicie do wniosku, że pozornie niezwiązani ze sobą kobieta, policjant, biznesmen i młody chłopiec to dobrze zorganizowana siatka piromanów, którzy działając wspólnie chcą wysadzić ten pociąg w powietrze… nawet sam motorniczy nie jest bez winy…

Czy zatrzymacie pędzący pociąg nim wybije godzina 9:55?
Tylko wspólne działanie może doprowadzić tę podróż do szczęśliwego końca!

 • Płatność kartą na miejscu
 • Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Promocje

 • Jeszcze więcej adrenaliny!

  Ważny od 01.08 do 30.09

  Każdy kolejny zamówiony pokój z tej firmy w ramach promocji będzie tańszy o 20,00 zł

Adres

Portal Zagadek

Portal Escape Games
ul. Piłsudskiego 135
92-318 Łódź
Teren WI-MA
Wjazd od ul. Piłsudskiego, pod zegarem w lewo
1sze prawo: Wejście C2 (Alfa Laser)
2gie prawo: Wejście C5 (https://goo.gl/zNbu9m

Strona WWW 423072606 Wyślij wiadomość Wyznacz trasę
Cennik

Wejście dla 2 osób :: 100zł
Wejście dla 3 osób :: 110zł
Wejście dla 4 osób :: 120zł
Wejście dla 5 osób :: 130zł
Wejście dla 6 osób :: 140zł

Dane właściciela
einkubator sp. z o.o.
Aleja Kościuszki 132
90-451 Łódź
NIP: 7282797153
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 99 opinii o tym pokoju

9.6/10

Łódź: 9. miejsce
Polska: 190. miejsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.7/10

0

5

29

54

11

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • nelaa42

  nelaa42

  Liczba recenzji: 15 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Cyk cyk cyk...

  08.06.2018 | data wizyty: 07.06.2018

  Pociąg jedzie, czas ucieka... Pokój bardzo fajny, ciekawy, ilość zagadek dostosowana do czasu, wszystkie prowadzą pokolei do celu. Pierwszy raz spotkałam się z pewnego rodzaju zagadką, która urzekła mnie na tyle, że będę ich szukała gdzie indziej. Wykorzystuje się prawie wszystkie zmysły, co jest świetne! Minusik dla obsługi za brak obserwacji gry i wkroczenie do pokoju, popsuło to nieco klimat, ale i tak wyszliśmy stamtąd zadowoleni :) wkradł się chaos, nie wiem czy to my przygotowaliśmy się raczej kiepsko czy taki był zamysł pokoju, w każdym razie dzięki wielkie! Polecamy i do zobaczenia w innym pokoju :)

 • Marcin B. 11

  Marcin B. 11

  Liczba recenzji: 12 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Time is ticking away...

  10.06.2018 | data wizyty: 28.04.2018

  Pokój, a może bardziej wagon? Bardzo klimatyczny. Zagadki ciekawe, chociaż niektóre niestety trochę mylące. No i niestety drugi już raz spotykamy się z sytuacją w Portalu Zagadek, gdzie zawodzi telefon. No osobiście uważam, że telefon z Windowsem już sam w sobie stanowi niezłą przeszkodę.

 • Bartek *.

  Bartek *.

  Liczba recenzji: 6
  Wiarygodna opinia

  Fajne wykonanie, fajne zagadki - polecamy

  31.12.2017 | data wizyty: 30.12.2017

  Bardzo fajny klimat pokoju. zaraz po wejściu od razu jesteś w jadącym metrze. aby wyjść z pokoju trzeba przede wszystkim słuchać i logicznie myśleć. Zagadki trudne, ale do rozwiązania... niby kłódki normalne 3,4,5 cyfrowe, jednak w ogóle to nie przeszkadza, bo aby dotrzeć do kodu trzeba przebrnąć inne ciekawe i logiczne zagadki.

  Polecam w 100% :-)

 • EscapeGirls&Friends

  EscapeGirls&Friends

  Liczba recenzji: 65 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  jedzie pociąg z daleka, bomba na ciebie już czeka

  25.10.2017 | data wizyty: 14.10.2017

  #47

  Chciałyśmy w Łodzi przejechać się metrem, dlatego wsiadłyśmy do tego właśnie pociągu. Tuż po wejściu okazało się, że to jednak był nie najlepszy pomysł, stukot pociągu omamił nasze głowy, a na dodatek ktoś podłożył bombę. Wybuchłyśmy. Uff, dzięki temu, że to tylko escape room, możemy napisać tą recenzję.

  Zagadki: dobre. Już ktoś wcześniej pisał, więc nie spoilerujemy [jednak spoiler]. Sama rozgrywka wydaje się być dość logiczna chociaż nam zdarzyły się wpadki np. [spoiler] który pasował również z opisu, gdzieś tam pojawił się [spoiler], i tak oto, żeśmy „przerżnęły”. Chociaż jeśli na grę byłoby przynajmniej 59 minut to nasza porażka nie byłaby aż tak spektakularna. Dodatkowo można dość łatwo przegapić jedną zagadkę, co może ustawić cię na przegranej pozycji. Uważamy, że jedna zagadka mocno nieprecyzyjna, bo daje odjechane wyniki, większe niż określony limit błędu. I już tak na koniec mamy nadzieję, że zachowana jest higiena słuchawek po każde grze ? Nam więc podczas gry pojawiło się sporo „ale”, w czym same z pewnością nie jesteśmy bez winy. Na plus sam pomysł, zagadki na [spoiler], dość spójna koncepcja i zagadki, które wpisują się w tą historię. (kurcze już dawno nie napisałyśmy tak dużo o samych zagadkach). I naprawdę grało nam się bardzo dobrze.

  Dla nas jednak na minus wykonanie pokoju. Sam motyw główny daje taki potencjał, że mogłoby to być naprawdę odjechane wnętrze, a tymczasem, pokój już swoje widział i wycierpiał. Wyposażenie i bagaże pasażerów to rozwalające się starocie. Szkoda, bo to właśnie byłoby wisienką na torcie. Serio. Plus te zagadki byłoby cud miód i orzeszki.

  Mimo wszystkich powyższych „ale”, uważamy, że warto zmierzyć się z tym pomysłem.

  --> my i ER: https://www.facebook.com/Escape-Girls-Friends-1051778464926153/

 • Helga Vogel

  Helga Vogel

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Najtrudniejszy jest pierwszy raz:)

  02.07.2018 | data wizyty: 02.02.2018

  Debiut dla mnie i mojego towarzysza. Nie wyszliśmy przed czasem, ale mogliśmy zostać i dokończyć zabawę. Zagadki bardzo różnorodne i angażujące wszystkie zmysły. Obsługa bardzo sympatyczna i pomocna:) Od tego momentu pokochałam ER:)

 • monika.kolodziej

  monika.kolodziej

  Liczba recenzji: 111 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Metro strachu

  23.07.2017 | data wizyty: 23.07.2017

  Nasz drugi ER w trakcie pobytu w Łodzi i po odwiedzeniu pozostałyh 3 nasz prywantny nr 1. Dopracowany pokój pod względem fabuły, fajne zagadki i sympatyczna obsługa

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Piotr G. 12

  Piotr G. 12

  Liczba recenzji: 8 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Świetny pod każdym względem!

  06.08.2017 | data wizyty: 06.08.2017

  Pokój naprawdę ekstra! Powinien być zdecydowanie wyżej w rankingu. Byliśmy już w kilkunastu escape room'ach w Łodzi i na razie to zdecydowanie nasz numer 1. Świetny klimat, przemyślane zagadki, wciągający scenariusz. Na 100% tu wrócimy sprawdzić się w innych pokojach :) Szczerze polecam!

 • marcinzielak

  marcinzielak

  Liczba recenzji: 5
  Wiarygodna opinia

  Klimatycznie

  14.08.2017 | data wizyty: 13.08.2017

  Pokój urządzony fantastycznie! Naprawdę można się poczuć jak w prawdziwym wagonie pędzącego metra. Wiele zagadek dość niebanalnych, oprócz normalnych kłódek także sporo innych ciekawych przedmiotów prowadzących do rozwiązania zagadki. Sam poziom pokoju oceniam na dość trudny, w pewnym momencie panuje taki chaos że nie wiadomo za co następne się łapać. Pomysł ze wskazówkami przez walkie-talkie fajny, ale jakość przesyłanego dźwięku pozostawia sporo do życzenia i bywa że tracimy cenne sekundy na to aby dopytać o to czego nie usłyszeliśmy. Pomimo tego pokój zasługuje na solidną ocenę!

 • domixon

  domixon

  Liczba recenzji: 21 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wagonik pędzi po torach

  21.02.2017 | data wizyty: 21.02.2017

  Ciekawe miejsce. Samo znalezienie pokoju stanowi pierwsze zadanie, choć trzeba przyznać że wskazówki dojazdu są bardzo szczegółowe i trafiliśmy jak po sznurku. Fajny teren fabryki WiMA, klimatyczne miejsce.
  Sam ER w pobliżu sali z laser games, można połączyć dwie aktywności. Wydostanie się z wagonika wymaga zaangażowania wszystkich zmysłów. Rozgrywka jest liniowa. Fabuła zachowana. Zagadki dosyć proste, dajcie sobie czas żeby do wszystkiego dojść bez podpowiedzi - zadań nie ma tyle, żeby nie wyrobić się w 55 minut.

  Podpowiedzi: za pomocą krótkofalówek, wzięliśmy jedną bez której byśmy utknęli (ale to przez nieuwagę przy analizie wcześniejszych wskazówek), kolejną w czasie gdy gdy w zasadzie 2 osoby z ekipy właśnie były o sekundy od rozwiązania, zupełnie niepotrzebnie.
  Rezultat: w 5 osób wyszliśmy około 8 minut przed czasem. W pokoju jest miejsce spokojnie dla 6 osób, jednak nie ma aż tyle zadań żeby wszyscy przez cały czas mieli zajęcie. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy, w większej grupie jest więcej czasu na wczucie się w klimat, ktoś może się na chwile wyłączyć itp.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • lukwych l.

  lukwych l.

  Liczba recenzji: 175 Profil FB

  Bileciki do kontroli

  02.09.2018 | data wizyty: 14.07.2018

  Tym razem w ramach uciekania wyjazdowego odwiedziliśmy Łódź i Portal Zagadek. Sympatyczna i gadatliwa obsługa po wypuszczeniu nas z Kwarantanny kazała nam wracać do domu Metrem. Na szczęście mieliśmy cały wagon na 4 dorosłe i doświadczone osoby, więc miejsca było sporo. Klimat czuć wszystkimi zmysłami, wystrój jest świetny, a dźwięki jeszcze bardziej to potęgują. Zagadki proste, tematyczne i nietypowe. Jest ich mniej niż w pozostałych pokojach więc trudność oceniam na łatwą - wyszliśmy szybko i bez podpowiedzi. Ocena końcowa w mojej nowej podwójnej skali:
  - lokalnie - 10/10 (taka ocena widnieje na serwisie)
  - ogólnopolska - 10/10 (w kategorii łatwe dla początkujących/ ciekawe dla doświadczonych).
  W Ostatniej Stacji były zarówno nietypowe zagadki, jak i fajny temat i jego przedstawienie. Już dawno żaden pokój nie dał mi tyle czystej radochy. Polecam!!!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 8 9 10

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM