Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Sekret Profesora Lipnitzkiego
Partner lockme

Sekret Profesora Lipnitzkiego

Kraków | Małopolska | Lock House

9.8/10
Kraków: 3. miejsce | Małopolska: 3. miejsce | Polska: 37. miejsce

 • 2-5 osób
 • śr. zaawansowani
 • 60 minut
 • Thriller

Profesor Lipnitzki był dość specyficznym naukowcem - jego głównym obiektem badań był mózg. Choć w swoim fachu zdobył już wszystko i zwierzęcy mózg nie miał przed nim już żadnych tajemnic, ciągle było mu mało i postanowił pójść o krok dalej - od tego momentu zaczął interesować się również ludzkimi ośrodkami nerwowymi. Jego pomysł został odebrany bardzo nieprzychylnie - władze uniwersytetu zabroniły mu kontynuowania badań, a pozostałe projekty zostały objęte szczegółowym nadzorem.
Od jakiegoś czasu z terenu uczelni zaczęły znikać pojedyncze fiolki z chemikaliami. Władze uczelni nie miały dowodów na to, że robi to właśnie profesor Lipnitzki, w związku z czym postarali się o to, aby takie dowody zdobyć...

Godzina rezerwacji oznacza godzinę wejścia do pokoju. Na miejscu należy się pojawić ok. 10 min. przed godziną rezerwacji.

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Od 16 lat
Adres
Cennik

2 GRACZY - 100 zł
3 GRACZY - 110 zł
4 GRACZY - 130 zł
5 GRACZY - 140 zł
Płatność na miejscu tylko gotówka.

Godziny otwarcia

Pon - Nd 10:30 -21:30 (ostanie wejście)

Dane właściciela
Event House! Barbara Czarska
Sławkowska 9
32-300 Olkusz
NIP: 6371969112
Regulamin

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 249 opinii o tym pokoju

9.8/10

Kraków: 3. miejsce
Polska: 37. miejsce

Obsługa 10.0/10

Klimat 9.7/10

1

3

123

120

2

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 287 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Odkryliśmy sekret Profesora!

  15.03.2018 | data wizyty: 20.12.2017

  Wchodząc do tego pokoju przygotujcie się na ciekawą historię okraszoną ciekawymi zagadkami. Znajdziecie w środku wiele ciekawych zwrotów akcji jak i bardzo interesujące rozwiązania techniczne. Pokój nie należy do najłatwiejszych więc warto się do niego odpowiednio przygotować odwiedzając wcześniej inne prostsze pokoje

 • Mirosław W.

  Mirosław W.

  Liczba recenzji: 30 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Tajemnica Profesora.

  25.06.2018 | data wizyty: 20.05.2018

  Pokoj od samego wejście zaskakuje. Fantastycznie dobrane i dopasowane wyposażenie pokoju, powoduje wrażenie wejść do prawdziwego pokoju profesora. Zagadki sa na średnim poziomie, chociaż niektórych trzeba sie dobrze naszukać. Obsługa bardzo fajna, komunikatywna i otwarta na rozmowy. Pokój polecam grupom średniozaawansowany.

 • Quara

  Quara

  Liczba recenzji: 28 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Pobrudziłeś sobie ręce...?

  13.05.2018 | data wizyty: 11.05.2018

  U Profesora Lipnitzkiego wylądowałam ze swoimi przyjaciółmi tuż po wizycie w Plugawym Hotelu. Dzięki temu trochę już wiedziałam, czego się mogę spodziewać po Lock House, którzy mają swój dość specyficzny styl.

  Fabularnie wszystko jest OK, a nasza zabawa zaczyna się jeszcze przed wejściem. Dostajemy kilka gadżetów, konkretne zadanie do wykonania i… wkradamy się do gabinetu, zaczynając misję. Biorąc pod uwagę zainteresowania naukowe Profesora Lipnitzkiego, wyposażenie niby jest takie, jakie być powinno, chociaż trochę ubogie, biorąc pod uwagę ilość miejsca. Gdyby zmniejszyć pokój albo wsadzić więcej rekwizytów, całość robiłaby większe wrażenie. Trochę mnie zaskoczyło, że część zadania (ta najważniejsza) nie wymagała od nas dłuższych poszukiwań i przez to wywołała mieszane uczucia.

  Jedna zagadka niby była logiczna, można było ją rozwiązać na kilka sposobów i logiki nabierała dopiero po rozwiązaniu i omówieniu :D Dziwne, ale może zmęczenie całym dniem dało się nam we znaki. Zagadki są oczywiste według właściciela i to rzekomo jest OK, ale jednak sprawiają problem, którego mogłyby nie sprawiać - wygląda to na utrudnianie na siłę. Ponadto, jesteśmy grupą, która miała już wcześniej do czynienia z brakiem możliwości wielokrotnego wpisywania „na pałę” (przez określony „limit”) i przez to podchodzimy do tematu bardzo ostrożnie – tego rodzaju zamki są bardzo niefortunne.

  O ile początek mi się nie za bardzo podobał, chociaż jedna z zagadek była po prostu EPICKA (ciągle mówię o pierwszej części), to pozostała część była po prostu dobra i bardzo szybka – trochę na przeszukanie, pomyślenie, współpracę. Tak jak pisałam wyżej – Lock House mają swój specyficzny styl…

  Zagadek jest trochę, ale są czasochłonne, tak akurat na 3 średnio zaawansowane osoby, ponieważ poziom trudności jest... średni. Zachęcam do zaliczenia co najmniej kilku innych pokojów z topki LockMe przed zaliczeniem "Sekretu Profesora Lipnitzkiego". Łamigłówki wymagają czasu, uwagi oraz trzeźwości umysłu. Zastosowane rozwiązania bywają nieszablonowe, ale w większości przypadków naprawdę ciekawe.

  Trochę miałam problem z wystawieniem oceny i musiałam nabrać do całości dystansu, głównie przez to, że kolega nabroił przy jednej rzeczy. Odsuwając na bok ten wypadek przy pracy, pokój był sensowny, a zakończenie historii zabawne, ciekawe. Po wyjściu mieliśmy ogromną przyjemność poznać właściciela, z którym jeszcze przez jakiś czas rozmawialiśmy, wymieniając się uwagami. Suma summarum, uważam, że całościowo pokój zasługuje na 9/10, bo jednak są drobiazgi, które można poprawić, żeby pokój zachwycał (wymienione wyżej).

  A, robicie świetne zdjęcia! Dzięki i serdecznie pozdrawiam! :-)

 • dr4kun

  dr4kun

  Liczba recenzji: 102 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Tajne akta w tajnej szafie

  25.05.2018 | data wizyty: 15.04.2018

  Lipnitzkiego odwiedziliśmy we czworo, w ekipie mieszanej - dwoje z doświadczeniem kilkudziesięciu ER na koncie, dwoje z doświadczeniem trzech pokoi. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze, udało się wyjść bez podpowiedzi merytorycznych :-)

  Po pokoju widać już jego wiek - jest sporo kłódek i rozwiązań dziś uznawanych za "bardziej klasyczne", choć to i owo nadal potrafi zaskoczyć. Fabuła bardzo dobrze buduje klimat - pokój nie jest straszny, choć dzieci bym tam nie zabierał ;-) Wszystkie zagadki były logiczne, a po otwarciu pokój musiał robić naprawdę ogromne wrażenie; dziś już nieco odstaje od nowszych propozycji, choć nadal dzielnie się broni.

  Zdecydowanie wart odwiedzenia, również wyjazdowo - jak w naszym przypadku - choć wtedy można jeszcze dobrać drugie danie, choćby Plugawego po sąsiedzku.

 • Xi

  Xi

  Liczba recenzji: 15
  Wiarygodna opinia

  Biologiczno-chemiczny misz masz :D

  20.04.2018 | data wizyty: 19.04.2018

  Pokój na bardzo wysokim poziomie - zagadki dopracowane i przemyslane, bardzo duzy plus za ciekawe rozwiazania, ktorych faktycznie nie brakuje :D oczywiscie jeszcze wieksze brawa za element zaskoczenia i scenariusz :)
  W pokoju na pewno super poradza sobie grupy 3-4 osobowe, ale my bylismy we dwojke, w er'ach mamy troche doswiadczenia i bawilismy sie swietnie, wyszlismy minute przed czasem :) takze wszystkie dwuosobowe grupy - nie bojcie sie, dacie rade! :D
  Pokoj bardzo polecamy :)

 • jankowski.michal.01

  jankowski.michal.01

  Liczba recenzji: 6 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Super, polecamy!

  15.06.2018 | data wizyty: 13.06.2018

  Pokój klimatyczny, bardzo skrupulatnie przygotowane dekoracje.
  Dużo różnorodnych i ciekawych zagadek.
  Pozycja obowiązkowa w Krakowie!

 • Ludek

  Ludek

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Profesor

  16.06.2018 | data wizyty: 16.06.2018

  Pokój ciekawie zorganizowany, zagadki podobne do większości escape roomów, jednak nie ujmuje to tajemnicy oraz klimatowi. Polecam serdecznie! :)

 • DziwakUcieka

  DziwakUcieka

  Liczba recenzji: 14
  Wiarygodna opinia

  O Ty zdrajco!

  07.04.2018 | data wizyty: 07.04.2018

  Przychodząc do tego ER wymagaliśmy dużo ponieważ zajmuję drugą lokatę w mieście i nie zawiedliśmy się! Pokój jak najbardziej zasługuje na miejsce w czołówce.

  Wcielamy się w rolę policjantów, którzy muszą rozwiązać zagadkę w pokoju dziwnego profesora!
  Klimat pokoju idealnie pasuje do jego tematyki, jak i całej fabuły. Widać staranność przygotowania pewnych elementów pokoju.

  W pokoju spotkamy wiele różnorodnych zagadek i wiele zwrotów akcji, które zaskoczą na pewno każdego fana escaperoomów. Większość zagadek nie powinna sprawić problemu, jednak wymagają one chwili zastanowienia.

  Obsługa bardzo sympatyczna, można na luzie porozmawiać i pożartować! Duży plus!

  Polecam pokój wszystkim grupom, które mają już jakieś doświadczenie w ER.

 • fraczkasia

  fraczkasia

  Liczba recenzji: 4 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Gumowe rękawice

  24.08.2018 | data wizyty: 24.08.2018

  Jako para z małym doświadczeniem wyszliśmy 2 minuty po czasie. Naszym zdaniem końcowe zagadki wykraczają poza granice dobrego smaku, ale nie można odmówić im pomysłowości. Polecamy zabrać na śledztwo gumową rekawice.

  Fajna przesuwna kłódka, dobrze że przed wejściem jest wprowadzenie jak jej używać.

  Obsługa super, bardzo lubimy jak na końcu wątpliwe punkty mogą być omówione.

  W pokoju klimatyzator więc można skupić się na myśleniu.

 • Jaćka U.

  Jaćka U.

  Liczba recenzji: 20 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Młodzi policjanci w akcji

  04.02.2018 | data wizyty: 03.02.2018

  Pokój zdecydowanie zasługuje na miejsce w czołówce. Polecam dla ludzi, którzy idąc do ER chcą się wkręcić w fabułę i dobrze się bawić. Pokój wymaga wykonania kilku, ciekawych manualnych zadań. Dobra współpraca drużynowa na pewno pomoże.

  Jako policjanci w gabinecie profesora natkniecie się na wiele zagadek, wszystkie logiczne i nie bardzo oczywiste, zawsze trzeba się chwilę zastanowić co i jak. Nie ma zagadek niezwiązanych z fabułą, każda jakoś wiąże się z działalnością Profesora. Jest kilka perełek, których nigdzie indziej nie spotkaliśmy.

  My jako 4-osobowa ekipa z doświadczeniem około 15 pokoi poradziliśmy sobie ze wszystkimi w danym czasie, z jedną małą podpowiedzią, którą wzięliśmy bo zostało nam mało czasu i chcieliśmy się upewnić ze idziemy w dobrą stronę. Myślę, że najlepiej się wybrać w 3-4 osoby (2 musiałby mieć duże doświadczenie, a w 5 może być już tłok) ze względu na ilość zagadek.

  W pokoju czeka was wiele niespodzianek, wybierając się tam nastawcie się przede wszystkim na dobrą zabawę i pamiętajcie, że praca policjanta nie zawsze jest łatwa i przyjemna!

  Obsługująca nas Pani była bardzo chętna do rozmowy o ER, ewidentnie siedzi w temacie. Mogliśmy wymienić się doświadczeniami i poleciła nam kilka pokoi - pozdrawiamy :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 23 24 25

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM