O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się
Escape room Strych Szalonego Alchemika
Partner Lockme

Strych Szalonego Alchemika

Katowice | Śląsk | Quest Cage

9.6/10 | 5. miejsce w Katowicach | 65. miejsce w Polsce

 • 2-5 osób
 • doświadczeni
 • 60 minut
 • Thriller

Strych pełen szaleństwa. Wchodzisz i czujesz, że nie jesteś sam. Tu wszystko jest zagadką. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się stało, czy ziściły się marzenia Alchemika podejmij wyzwanie! Odważysz się?

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Od 16 lat
Adres

Quest Cage

ul. Dębowa 65/2
40-109, Katowice
możliwa płatność gotówką po rezerwazaji przez questcage.pl

Strona WWW +48 794 780 888 Wyślij wiadomość

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 136 opinii o tym pokoju

9.6/10

5. miejsce w Katowicach
65. miejsce w Polsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.5/10

0

2

8

63

64

Wystaw opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 205 Profil FB
  Opinia Lockme.pl

  Wizyta u mrocznego alchemika

  23.12.2015 0 0

  Tym razem Quest Cage przeniosło nas na mroczny strych wprowadzając nas w tajemniczą historię pewnego alchemika. Pokój ma świetnie przygotowany scenariusz jak i całą scenerię. W środku znajdziemy bardzo dużo łamigłówek, które napsują krwi doświadczonym ekipom. Jednak rozwiązywanie ich to czysta przyjemność.

  Ten pokój polecamy doświadczonym grupom, które są w stanie sobie poradzić z wieloma łamigłówkami w stosunkowo krótkim czasie. Zasłużone 5/5 dla tego pokoju.

 • Vilgefortz

  Vilgefortz

  Liczba recenzji: 15 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Strych Szalonego Nekromanty

  14.02.2017 | data wizyty: 13.02.2017 0 0

  Trzeci już pokój od Quest Cage odwiedzony w tej samej ekipie i po raz kolejny dowiódł, że właściciele posiadają niezbędną kreatywność i sznyt do tworzenia bardzo dobrych fabularnych pokoi :)

  Pani z obsługi przesympatyczna; przyjemnie było porozmawiać na temat odwiedzonych ER i wymienić się doświadczeniami, a po wyjściu ze "Strychu..." podzielić się wrażeniami :) Wstęp fabularny do pokoju bez zarzutu, tak samo jak wprowadzenie techniczne. Dobrym akcentem było również pytanie o udzielanie podpowiedzi ekipie - na życzenie lub tylko w sytuacji naszego kompletnego nieogaru :D

  Wystrój pokoju na wysokim wykonaniu, chociaż odbiegał częściowo od tematu alchemii w bardziej nekromantyczne klimaty. W wystroju brakowało więcej wyposażenia kojarzącego się z (al)chemią. Pokój nadrabiał to jednak ciemnym klimatem szaleństwa i niebezpieczeństwa, a ponadto był dobrze wyciszony, w odróżnieniu od Sherlocka. Było dobrze ale mogło być jeszcze lepiej :)

  Zagadki były liniowe kod-kłódka-klucz, jednak dobrze skonstruowane i wszystkie trzymały poziom. Weterani ER na pewno będą zadowoleni z ich rozwiązywania. Znalazły się zagadki zarówno logiczne, na spostrzegawczość, jak również na liczenie, a niektóre z nich z elementem zaskoczenia!
  System podpowiedzi niestety nie pasował klimatycznie do fabuły, warto w miarę możliwości spróbować zastąpić go czymś nieelektronicznym. Niemniej sama forma podpowiedzi była poprawna.

  Jeśli chodzi o nieudane eksperymenty - niektóre elementy znalezione w pokoju myliły nas, przez co niepotrzebnie zmarnowaliśmy czas na już rozwiązane zagadki lub mieliśmy problemy z ich odczytaniem.

  Z pokoju wyszliśmy po doliczeniu kilku minut na praktycznie sam finał i z całą pewnością możemy powiedzieć, że bawiliśmy się pierwszorzędnie!
  Pomimo kilku rzeczy mogących jeszcze ulec zmianie, zdecydowanie polecamy "Strych..." osobom obeznanym w ER, którzy lubią czuć macki grozy na plecach, a my na pewno jeszcze odwiedzimy kolejne pokoje od Quest Cage ;)

  TL;DR
  +super obsługa!
  +wprowadzenie fabularne
  +nastrojowe dźwięki/muzyka w tle
  +zagadki wymagające dobrego myślenia i spostrzegawczości
  +zaskoczenia!
  +poprawny klimat

  -wystrój bardziej pasujący do nekromanty niż alchemika
  -momentami mylące zagadki
  -system podpowiedzi nie pasujący do klimatu

 • Ania

  Ania B.

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Kupa strachu...

  31.01.2017 | data wizyty: 29.01.2017 0 0

  Mimo, że nienawidzę ciemności, pająków i dzieci z creepy uśmiechem na twarzy to pokój bardzo mi się podobał. Mnóstwo świetnych i trochę trudnych zagadek, masa różnych kłódek, a przy tym świetna zabawa. Ledwo udało się wyjść, bo akurat była niedziela i matematyka nam trochę upadła ^^

 • Tomasz

  Tomasz G.

  Liczba recenzji: 53 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Szalony alchemik

  30.03.2016 0 0

  Świetny pokój! Rozwiązywanie w nim zagadek to prawdziwa przyjemność :) Polecam!

 • La Devinette

  La Devinette

  Liczba recenzji: 15
  Wiarygodna opinia

  Przygoda na strychu

  18.04.2016 0 0

  Klimat super - jak to w Quest Cage. Pokój super urządzony, rzeczywiście oddaje kilamat strychu szaleńca. Momentami straszny - dobrze że jest się tam w grupie :) Super, że pokój to nie tylko ściany obwiesozne kłódkami - fajnie jest odkrywac coś z każdą zagadką.
  Zagadki bardzo fajne, ciekawe i różnorodne - zarówno do pokombinowania jak i przeszukania pokoju. Dodatkowym utrudnieniem jest ciemność i "praca" w świetle latarek - nadaje klimat, ale i utrudnia przeszukiwanie pokoju. Wymaga współpracy grupy, wspólnego kombinowania. Zagadki dość trudne - raczej nie na pierwszy raz.
  Plusem jest fabuła - nie jestesmy tylko zamknięci w pokoju, ale wiemy, że mamy nie tylko wyjśc, ale i wypełnić misję.
  Obsługa na plus - sympatyczni, pomocni.

 • Sylwia

  Sylwia W.

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Rewelacja!!!!!

  24.06.2016 0 0

  Wyjątkowy klimat pokoju. Zagadki rewelacyjne. Mega pozytywna godzina życia!!!!!!!! Obsługa na milion gwiazdek:) Wrócimy z całą pewnością do "Łodzi podwodnej" i "Sherlock's Room"!!!!!!!

 • annbush

  annbush

  Liczba recenzji: 10
  Wiarygodna opinia

  dobry ale nie najlepszy

  28.02.2016 0 0

  Oprócz standardu kody-kłódki kilka w miarę ciekawych zagadek, klimat średni, wystrój trochę przypadkowy, widzieliśmy już w okolicy naprawdę lepsze pokoje...

 • joymaster

  joymaster

  Liczba recenzji: 1
  Wiarygodna opinia

  Zazdroszczę tym, którzy jeszcze tam nie byli

  01.07.2016 0 0

  Od czasu, kiedy ze znajomymi byliśmy w tym pokoju, obskoczyliśmy już kilka innych, ale ten wyjątkowo zapada w pamięć i dla mnie - póki co- jest to numer 1. Pokój jest bardzo ciekawie urządzony, panuje w nim mocno"creepy" klimat. Trzeba się nakombinować i dobrze komunikować ze sobą. Satysfakcja z wydostania się z tego pokoju- bezcenna. Radzę być skupionym podczas dawania rad przez obsługę przed wejściem do pokoju :)

 • newyorkcity18

  newyorkcity18

  Liczba recenzji: 56 Profil FB

  Śląski maraton #3

  27.12.2016 | data wizyty: 27.12.2016 0 0

  Pokój moim zdaniem dobry nawet dla początkujących. Można poczuć oddech alchemika na plecach a przy okazji rozwiązać parę ciekawych, choć standardowych zagadek. Pani z obsługi bardzo miła :)

 • Basia

  Basia P.

  Liczba recenzji: 60 Profil FB

  #57

  28.12.2016 | data wizyty: 0 0

  Fajny klimat, chociaż dla mnie już trochę zbyt opatrzony, ponadto- byłam w lepszych pokojach o podobnej tematyce. Sporo zagadek, kilka zupełnie tradycyjnych, ale jest też parę ciekawych nowości. Trzeba też co nieco przeszukać, niekoniecznie zmysłem wzroku. Ciekawy sposób przekazywania podpowiedzi ;D Zagadki wcale takie trudne nie są, ale może po prostu nam spasowały. Spokojnie do przejścia w dwie osoby. Ogólnie pokój niezły, chociaż dosyć standardowy. Minus za brak oznaczeń do kłódek

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 12 13 14

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM