O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się
Escape room Strych Szalonego Alchemika
Partner Lockme

Strych Szalonego Alchemika

Katowice | Śląsk | Quest Cage

9.5/10
Katowice: 6. miejsce | Śląsk: 12. miejsce | Polska: 95. miejsce

 • 2-5 osób
 • doświadczeni
 • 60 minut
 • Thriller

Strych pełen szaleństwa. Wchodzisz i czujesz, że nie jesteś sam. Tu wszystko jest zagadką. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się stało, czy ziściły się marzenia Alchemika podejmij wyzwanie! Odważysz się?

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Od 16 lat
Adres

Quest Cage

ul. Dębowa 65/2
40-109, Katowice
możliwa płatność gotówką po rezerwazaji przez questcage.pl

Strona WWW +48 794 780 888 Wyślij wiadomość
Dane właściciela
Iwona Gluzińska
ul. Dębowa 65/2
40109 Katowice
NIP: 9541653379

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 149 opinii o tym pokoju

9.5/10

Katowice: 6. miejsce
Polska: 95. miejsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.5/10

0

2

10

69

69

Wystaw opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 224 Profil FB
  Opinia Lockme.pl

  Wizyta u mrocznego alchemika

  23.12.2015 0 0

  Tym razem Quest Cage przeniosło nas na mroczny strych wprowadzając nas w tajemniczą historię pewnego alchemika. Pokój ma świetnie przygotowany scenariusz jak i całą scenerię. W środku znajdziemy bardzo dużo łamigłówek, które napsują krwi doświadczonym ekipom. Jednak rozwiązywanie ich to czysta przyjemność.

  Ten pokój polecamy doświadczonym grupom, które są w stanie sobie poradzić z wieloma łamigłówkami w stosunkowo krótkim czasie. Zasłużone 5/5 dla tego pokoju.

 • Vilgefortz

  Vilgefortz

  Liczba recenzji: 17 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Strych Szalonego Nekromanty

  14.02.2017 | data wizyty: 13.02.2017 0 0

  Trzeci już pokój od Quest Cage odwiedzony w tej samej ekipie i po raz kolejny dowiódł, że właściciele posiadają niezbędną kreatywność i sznyt do tworzenia bardzo dobrych fabularnych pokoi :)

  Pani z obsługi przesympatyczna; przyjemnie było porozmawiać na temat odwiedzonych ER i wymienić się doświadczeniami, a po wyjściu ze "Strychu..." podzielić się wrażeniami :) Wstęp fabularny do pokoju bez zarzutu, tak samo jak wprowadzenie techniczne. Dobrym akcentem było również pytanie o udzielanie podpowiedzi ekipie - na życzenie lub tylko w sytuacji naszego kompletnego nieogaru :D

  Wystrój pokoju na wysokim wykonaniu, chociaż odbiegał częściowo od tematu alchemii w bardziej nekromantyczne klimaty. W wystroju brakowało więcej wyposażenia kojarzącego się z (al)chemią. Pokój nadrabiał to jednak ciemnym klimatem szaleństwa i niebezpieczeństwa, a ponadto był dobrze wyciszony, w odróżnieniu od Sherlocka. Było dobrze ale mogło być jeszcze lepiej :)

  Zagadki były liniowe kod-kłódka-klucz, jednak dobrze skonstruowane i wszystkie trzymały poziom. Weterani ER na pewno będą zadowoleni z ich rozwiązywania. Znalazły się zagadki zarówno logiczne, na spostrzegawczość, jak również na liczenie, a niektóre z nich z elementem zaskoczenia!
  System podpowiedzi niestety nie pasował klimatycznie do fabuły, warto w miarę możliwości spróbować zastąpić go czymś nieelektronicznym. Niemniej sama forma podpowiedzi była poprawna.

  Jeśli chodzi o nieudane eksperymenty - niektóre elementy znalezione w pokoju myliły nas, przez co niepotrzebnie zmarnowaliśmy czas na już rozwiązane zagadki lub mieliśmy problemy z ich odczytaniem.

  Z pokoju wyszliśmy po doliczeniu kilku minut na praktycznie sam finał i z całą pewnością możemy powiedzieć, że bawiliśmy się pierwszorzędnie!
  Pomimo kilku rzeczy mogących jeszcze ulec zmianie, zdecydowanie polecamy "Strych..." osobom obeznanym w ER, którzy lubią czuć macki grozy na plecach, a my na pewno jeszcze odwiedzimy kolejne pokoje od Quest Cage ;)

  TL;DR
  +super obsługa!
  +wprowadzenie fabularne
  +nastrojowe dźwięki/muzyka w tle
  +zagadki wymagające dobrego myślenia i spostrzegawczości
  +zaskoczenia!
  +poprawny klimat

  -wystrój bardziej pasujący do nekromanty niż alchemika
  -momentami mylące zagadki
  -system podpowiedzi nie pasujący do klimatu

 • Ania

  Ania B.

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Kupa strachu...

  31.01.2017 | data wizyty: 29.01.2017 0 0

  Mimo, że nienawidzę ciemności, pająków i dzieci z creepy uśmiechem na twarzy to pokój bardzo mi się podobał. Mnóstwo świetnych i trochę trudnych zagadek, masa różnych kłódek, a przy tym świetna zabawa. Ledwo udało się wyjść, bo akurat była niedziela i matematyka nam trochę upadła ^^

 • Tomasz

  Tomasz G.

  Liczba recenzji: 57 Profil FB
 • Sylwia

  Sylwia W.

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Rewelacja!!!!!

  24.06.2016 0 0

  Wyjątkowy klimat pokoju. Zagadki rewelacyjne. Mega pozytywna godzina życia!!!!!!!! Obsługa na milion gwiazdek:) Wrócimy z całą pewnością do "Łodzi podwodnej" i "Sherlock's Room"!!!!!!!

 • La Devinette

  La Devinette

  Liczba recenzji: 15
  Wiarygodna opinia

  Przygoda na strychu

  18.04.2016 0 0

  Klimat super - jak to w Quest Cage. Pokój super urządzony, rzeczywiście oddaje kilamat strychu szaleńca. Momentami straszny - dobrze że jest się tam w grupie :) Super, że pokój to nie tylko ściany obwiesozne kłódkami - fajnie jest odkrywac coś z każdą zagadką.
  Zagadki bardzo fajne, ciekawe i różnorodne - zarówno do pokombinowania jak i przeszukania pokoju. Dodatkowym utrudnieniem jest ciemność i "praca" w świetle latarek - nadaje klimat, ale i utrudnia przeszukiwanie pokoju. Wymaga współpracy grupy, wspólnego kombinowania. Zagadki dość trudne - raczej nie na pierwszy raz.
  Plusem jest fabuła - nie jestesmy tylko zamknięci w pokoju, ale wiemy, że mamy nie tylko wyjśc, ale i wypełnić misję.
  Obsługa na plus - sympatyczni, pomocni.

 • joymaster

  joymaster

  Liczba recenzji: 1
  Wiarygodna opinia

  Zazdroszczę tym, którzy jeszcze tam nie byli

  01.07.2016 0 0

  Od czasu, kiedy ze znajomymi byliśmy w tym pokoju, obskoczyliśmy już kilka innych, ale ten wyjątkowo zapada w pamięć i dla mnie - póki co- jest to numer 1. Pokój jest bardzo ciekawie urządzony, panuje w nim mocno"creepy" klimat. Trzeba się nakombinować i dobrze komunikować ze sobą. Satysfakcja z wydostania się z tego pokoju- bezcenna. Radzę być skupionym podczas dawania rad przez obsługę przed wejściem do pokoju :)

 • annbush

  annbush

  Liczba recenzji: 10
  Wiarygodna opinia

  dobry ale nie najlepszy

  28.02.2016 0 0

  Oprócz standardu kody-kłódki kilka w miarę ciekawych zagadek, klimat średni, wystrój trochę przypadkowy, widzieliśmy już w okolicy naprawdę lepsze pokoje...

 • Julia

  Julia K.

  Liczba recenzji: 72 Profil FB

  szalenstwo i obled

  12.03.2017 0 0

  pokoj napewno mozna polecic doswiadczonym ekipa ktore przychodza do eskejpu POMYSLEC, swietnie przygotowane zagadki fajnie wpasowane w klimat idealnie pozwalaja przeniesc sie gracza w swiat szalonego alchemika, zdecydowane 10 na 10 !!!

 • Łukasz

  Łukasz Z.

  Liczba recenzji: 94 Profil FB

  Loftogame na strychu alchemika

  27.02.2017 | data wizyty: 26.02.2017 0 0

  Ten alchemik był naprawdę szalony. To co znaleźliśmy na tym strychu to była jakaś paranoja. Zagadki trudniejsze, wymagające precyzji, nas klasycznie gubią 2 rzeczy: pośpiech i przeszukiwanie pokoju. Tutaj ta pierwsza kwestia nas rozwaliła.. Klimat pokoju mroczny, choć nie bardzo straszny. Ciekawe zagadki - trzeba naprawdę kojarzyć fakty i spokojnie, precyzyjnie iść dalej. Nasza szalona ekipa zagubiła się na chwilę w chaosie :) Jak zwykle nie przyszliśmy tu dla zabawy, a wstęp zrobił nam świetną wizję tego, co się będzie działo i choćby dla takich wstępów samych warto przyjść do ERów z Quest Cage. Polecamy!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 13 14 15

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM