Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Strych Szalonego Alchemika
Partner lockme

Strych Szalonego Alchemika

Katowice | Śląsk | Quest Cage

9.5/10
Katowice: 8. miejsce | Śląsk: 20. miejsce | Polska: 175. miejsce

 • 2-5 osób
 • doświadczeni
 • 60 minut
 • Thriller

Strych pełen szaleństwa. Wchodzisz i czujesz, że nie jesteś sam. Tu wszystko jest zagadką. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co się stało, czy ziściły się marzenia Alchemika podejmij wyzwanie! Odważysz się?

 • Możliwość gry po angielsku
 • Pokój klimatyzowany
 • Od 16 lat
Adres
Dane właściciela
Iwona Gluzińska
ul. Dębowa 65/2
40109 Katowice
NIP: 9541653379

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 213 opinii o tym pokoju

9.5/10

Katowice: 8. miejsce
Polska: 175. miejsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.5/10

0

7

24

108

73

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 283 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Wizyta u mrocznego alchemika

  23.12.2015

  Tym razem Quest Cage przeniosło nas na mroczny strych wprowadzając nas w tajemniczą historię pewnego alchemika. Pokój ma świetnie przygotowany scenariusz jak i całą scenerię. W środku znajdziemy bardzo dużo łamigłówek, które napsują krwi doświadczonym ekipom. Jednak rozwiązywanie ich to czysta przyjemność.

  Ten pokój polecamy doświadczonym grupom, które są w stanie sobie poradzić z wieloma łamigłówkami w stosunkowo krótkim czasie. Zasłużone 5/5 dla tego pokoju.

 • Justyna C. 8

  Justyna C. 8

  Liczba recenzji: 10
  Wiarygodna opinia

  Szaleństwo...

  25.03.2018 | data wizyty: 24.03.2018

  To już 4 pokój w Quest Cage i kolejny raz sie nie zawiedliśmy :)
  Jak zawsze fachowa obsługa, genialne wprowadzenie w klimat i nawet już poprosiliśmy o podpowiedź to prowadzący nie wychodzą z roli :)
  Pokój do łatwych nie należy ale bawiliśmy sie jak zawsze świetnie :)
  Polecam !!!

 • Mr.

  Mr.

  Liczba recenzji: 164 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Mr. & Mrs. z przyjaciółmi: Niecodzienny strych

  15.11.2017 | data wizyty: 12.11.2017

  Świadomi faktu że Quest Cage robi świetne pokoje postanowiliśmy się udać do ich starszej propozycji jaką jest Strych i po raz kolejny nie zawiedliśmy się : )
  Już na pierwszy rzut oka widać że jest to propozycja bardziej klasyczna i pod względem wystroju sporo ustępująca młodszym barciom lecz również potrafi dać sporo radości z rozgrywki. Mamy tutaj do czynienia dosyć mrocznym klimatem z elementami może nie tyle co alchemii a bardziej magii. Pod względem estetycznym jest jak najbardziej w porządku lecz tak jak wcześniej pisałem raczej standardowo i bez elektroniki chociaż ma swoje momenty.
  Zagadki nie są zbyt wymagające, dosyć liniowe i bardzo dobrze poukładane. Jest ich całkiem sporo ale ich różnorodność nie pozwala odczuć monotonii. Fajnie gdyby znalazły się łamigłówki związane mocniej z alchemią bo zdecydowanie podbiło by to klimat pokoju.

  Obsługa jak zwykle rewelacyjna :)

  Polecamy !

 • dzialasjacek

  dzialasjacek

  Liczba recenzji: 6
  Wiarygodna opinia

  Tajemnice poddasza

  27.11.2017 | data wizyty: 24.11.2017

  Pokój niezwykle klimatyczny, dużo zagadek i smaczków, wywołujących efekt 'wow'. Zdecydowanie optymalna ilość uczestników to 4/5 osób - mnogość łamigłówek wymaga podziału poomiędzy uczestników.
  Zdecydowanie polecam!

 • mrkangooyt

  mrkangooyt

  Liczba recenzji: 4
  Wiarygodna opinia

  Super klimat!

  03.11.2017 | data wizyty: 03.11.2017

  Bardzo fajny pokój z mrocznym klimatem. Zagadki logiczne oraz spójne, nie banalne. Efekty dźwiękowe na +, dodają charakteru pokojowi. Wystrój wnętrza bardzo dobrze zrobiony. Warto iść!
  Pani bardzo miła, nie zdążyliśmy przed czasem wyjść i przedłużyła aż wyszliśmy :D. Będę wspominał bardzo dobrze, i na pewno będę polecał :).

 • mateusz.niec

  mateusz.niec

  Liczba recenzji: 10
  Wiarygodna opinia

  Strach się bać

  26.08.2017 | data wizyty: 21.08.2017

  Pokój trudny. Trochę rzuciliśmy się na głęboką wodę. Spora ilość zagadek i kilka przeoczeń spowodowało, że znacznie przekroczyliśmy czas. Jednak obsługa była na tyle miła, że nas nie wygoniła, a nawet po wyjściu spędziliśmy blisko pół godziny na miłej rozmowie.
  Wystrój i klimat pokoju uświadomił mi jedną rzecz. Pokoje w tematyce horroru zdecydowanie nie są na moje nerwy :P
  Zdecydowanie polecamy

 • pawel.ignac

  pawel.ignac

  Liczba recenzji: 24 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Czyste szaleństwo

  03.05.2017 | data wizyty: 30.04.2017

  Pokój ma opinię najtrudniejszego w Katowicach i rzeczywiście łatwy nie jest, aczkolwiek nie jesteśmy przekonani czy AŻ TAK ;) Zagadek jest dużo i są zróżnicowane, co jest fajne, bo każdy w ekipie może się wykazać i nie ma nudy. Jest trochę szukania, jest trochę kombinowania, jest trochę liczenia. Generalnie szło nam dobrze, aż do pewnej zagadki, na której utknęliśmy chyba na 20 minut, potrzebowaliśmy paru podpowiedzi i... szczerze mówiąc, do teraz nie jesteśmy pewni o co chodziło. Chyba jakieś zaćmienie :P Na szczęście obsługa nas nie wygoniła i mogliśmy dokończyć pokój ;)

  Wystrój bardzo fajny, w paru momentach zaskakujący ;) Daliśmy 9/10 ponieważ, o czym już ktoś tutaj pisał, bardziej pasuje do klimatu horroru/nekromanty niż alchemika. Kilka elementów okultystycznych zastąpilibyśmy "wyposażeniem chemicznym", ale to szczegół.

  Generalnie pokój zdecydowanie godny polecenia! Quest Cage nie zawodzi ;)

 • Ania B. 6

  Ania B. 6

  Liczba recenzji: 14
  Wiarygodna opinia

  Kupa strachu...

  31.01.2017 | data wizyty: 29.01.2017

  Mimo, że nienawidzę ciemności, pająków i dzieci z creepy uśmiechem na twarzy to pokój bardzo mi się podobał. Mnóstwo świetnych i trochę trudnych zagadek, masa różnych kłódek, a przy tym świetna zabawa. Ledwo udało się wyjść, bo akurat była niedziela i matematyka nam trochę upadła ^^

 • Vilgefortz

  Vilgefortz

  Liczba recenzji: 20
  Wiarygodna opinia

  Strych Szalonego Nekromanty

  14.02.2017 | data wizyty: 13.02.2017

  Trzeci już pokój od Quest Cage odwiedzony w tej samej ekipie i po raz kolejny dowiódł, że właściciele posiadają niezbędną kreatywność i sznyt do tworzenia bardzo dobrych fabularnych pokoi :)

  Pani z obsługi przesympatyczna; przyjemnie było porozmawiać na temat odwiedzonych ER i wymienić się doświadczeniami, a po wyjściu ze "Strychu..." podzielić się wrażeniami :) Wstęp fabularny do pokoju bez zarzutu, tak samo jak wprowadzenie techniczne. Dobrym akcentem było również pytanie o udzielanie podpowiedzi ekipie - na życzenie lub tylko w sytuacji naszego kompletnego nieogaru :D

  Wystrój pokoju na wysokim wykonaniu, chociaż odbiegał częściowo od tematu alchemii w bardziej nekromantyczne klimaty. W wystroju brakowało więcej wyposażenia kojarzącego się z (al)chemią. Pokój nadrabiał to jednak ciemnym klimatem szaleństwa i niebezpieczeństwa, a ponadto był dobrze wyciszony, w odróżnieniu od Sherlocka. Było dobrze ale mogło być jeszcze lepiej :)

  Zagadki były liniowe kod-kłódka-klucz, jednak dobrze skonstruowane i wszystkie trzymały poziom. Weterani ER na pewno będą zadowoleni z ich rozwiązywania. Znalazły się zagadki zarówno logiczne, na spostrzegawczość, jak również na liczenie, a niektóre z nich z elementem zaskoczenia!
  System podpowiedzi niestety nie pasował klimatycznie do fabuły, warto w miarę możliwości spróbować zastąpić go czymś nieelektronicznym. Niemniej sama forma podpowiedzi była poprawna.

  Jeśli chodzi o nieudane eksperymenty - niektóre elementy znalezione w pokoju myliły nas, przez co niepotrzebnie zmarnowaliśmy czas na już rozwiązane zagadki lub mieliśmy problemy z ich odczytaniem.

  Z pokoju wyszliśmy po doliczeniu kilku minut na praktycznie sam finał i z całą pewnością możemy powiedzieć, że bawiliśmy się pierwszorzędnie!
  Pomimo kilku rzeczy mogących jeszcze ulec zmianie, zdecydowanie polecamy "Strych..." osobom obeznanym w ER, którzy lubią czuć macki grozy na plecach, a my na pewno jeszcze odwiedzimy kolejne pokoje od Quest Cage ;)

  TL;DR
  +super obsługa!
  +wprowadzenie fabularne
  +nastrojowe dźwięki/muzyka w tle
  +zagadki wymagające dobrego myślenia i spostrzegawczości
  +zaskoczenia!
  +poprawny klimat

  -wystrój bardziej pasujący do nekromanty niż alchemika
  -momentami mylące zagadki
  -system podpowiedzi nie pasujący do klimatu

 • sebastian91mazur

  sebastian91mazur

  Liczba recenzji: 1
  Wiarygodna opinia

  10/10

  09.10.2017 | data wizyty: 07.10.2017

  QC zdumiewa za każdym razem profesjonalizmem i pomysłem!
  55 minut zajęło nam wyjście z pokoju, ale daliśmy radę! :)

  POLECAM KAŻDEMU!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 20 21 22

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM