Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Piekło Hazardzisty

Piekło Hazardzisty

Partner lockme

35

35 opinii

|

4

Katowice: 4 miejsce

|

Śląsk: 15. miejsce

|

PL 104

Polska: 104. miejsce

|

9.5/10

Jako inspektorzy policji skarbowej macie za zadanie zinfiltrować lokalny półświatek i zdobyć próbki nowych podróbek banknotów 20-to funtowych, które w... [więcej]

2-5 osób

70' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Jako inspektorzy policji skarbowej macie za zadanie zinfiltrować lokalny półświatek i zdobyć próbki nowych podróbek banknotów 20-to funtowych, które w najbliższym czasie mają zalać brytyjski rynek. Udało nam się ustalić, że lokalny klub gentelmanów pod nazwą “Piekło Hazardzisty” jest pralnią pieniędzy dla wielu szemranych organizacji. Dostaliśmy też cynk, że dziś na godzinę przed zamknięciem, ktoś spróbuje puścić w obieg dużą ilość podrobionych banknotów.
Ostrzegamy! To będzie PIEKIELNIE TRUDNE zadanie!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój eliminacyjny PolandEscape

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Przycisk bezpieczeństwa

Adres

Quest Cage - Katowice

ul. Dębowa 65/2
40-109, Katowice

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

Quest Cage sc
DĘBOWA
40-109 Katowice
NIP: 634-293-53-69

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 35 opinii

Ocena ogólna 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

35 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

312 opinii

Idziesz na drinka, a tu zagadki :O

18.02.2019 | data wizyty: 26.09.2018

Opinia Lockme.pl

LockMe 312 opinii

Pokój, który miał brać udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski, nie mógł być pokojem łatwym. Tak też się stało i w tym przypadku – oto scenariusz godny eliminacji.

Nie można nie zgodzić się z poziomem trudności oznaczonym w wizytówce – to zdecydowanie pokój dla doświadczonych ekip. Nie dość, że samych zagadek jest sporo, to w dodatku znaczna część z nich jest naprawdę trudna. Nie ujmuje im to jednak absolutnie w niczym – każda z nich jest zdecydowanie logiczna.

Zagadki to bardzo mocna część tego scenariusza. Szczególnie fanom łamigłówek matematyczno-logicznych ten pokój przypadnie do gustu. Scenariusz jest nieliniowy, więc można łatwo podzielić się zadaniami, a każdy z grupy będzie mógł dzięki temu znaleźć coś dla siebie. Jak to u Quest Cage’ów bywa, jest również element zaskoczenia, który nie dość, że idealnie pasuje do klimatu, to w dodatku buduje historię pokoju, wzmacniając tym samym jej wydźwięk.

Poziom trudności: Trudny

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

160 opinii

#157

29.12.2018 | data wizyty: 28.12.2018

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 opinii

Prawdziwy raj dla miłośników pokera, hazardu i wielkich pieniędzy w przestępczym światku. Pokój, choć niewielki- jest naszpikowany zagadkami o trudności na miarę eliminacji Poland Escape. Większość zagadek ściśle związana z mniej lub bardziej popularnymi grami kasynowymi- znajomość zasad poszczególnych gier z pewnością ułatwi grę, choć oczywiście nie jest konieczna do wyjścia z pokoju. Zagadki mogłyby być bardziej różnorodne- sporo tu matematyki, zabrakło mi co nieco innego sposobu kojarzenia. Świetnie dopasowany do klimatu system podpowiedzi- kasyna nie zepsuto obecnością krótkofalówek. Co do Obsługi-jak zawsze wspaniały-i pomocny!- Mistrz Gry.
Zdecydowanie pokój dla ambitnych- szczególnie jeśli ktoś wybiera się małą ekipą, ale- z drobną pomocą (mimo szczątkowej znajomości gier hazardowych) jak najbardziej do przejścia.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 8/10

Poziom trudności: Trudny

Q
Q

Przewodnik
460 pkt

209 opinii

#215

05.04.2019 | data wizyty: 17.03.2019

Wiarygodna opinia

Q 209 opinii

Tytuł przewrotny, bo fani gier hazardowych poczują się tu bardziej jak w raju. Ale hazard nie jest obecny tylko w wystroju – nawiązuje do niego zdecydowana większość zagadek. Znajomość zasad danej gry może okazać się tu przydatna dla szybszego wykonania zadania, jednak nie jest niezbędna – do każdej z nich otrzymujemy stosowne instrukcje. Poziom trudności wysoki (graliśmy w wersji jeszcze nie uproszczonej w dwie osoby i mocno odczuliśmy brak trzeciego gracza). Współczuję wszystkim półfinalistom, którzy mierzyli się z tym pokojem w ramach PE. Zagadki oparte w większości na kłódkach i rozwiązaniach elektroniczno-manualnych – złożone, nieliniowe, bardzo logiczne. Wystarczy tu jednak zachować spokój, dobrze się rozglądać, czytać ze zrozumieniem, umieć liczyć, no i… grać!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Pandas` escape
Pandas` escape

Nawigator
136 pkt

52 opinie

Piekło pochłonęło Pandas' escape

18.01.2019 | data wizyty: 14.01.2019

Wiarygodna opinia

Pandas` escape 52 opinie

Mimo że pokój okazał się być za trudny dla nas to i tak sprawił wiele radochy i satysfakcji.
Kolejna perełka od QC.
Kolejny pokój który dołączył do listy śląskich "musisz być".
Polecam tylko dla osób doświadczonych, chociaż i takim może sprawić wiele trudności.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Edyta N.
Edyta N.

Zwiadowca
81 pkt

49 opinii

Case #211b

13.12.2018 | data wizyty: 10.12.2018

Wiarygodna opinia

Edyta N. 49 opinii

As a very professional and experienced IRS agent, it wasn’t a surprise to me as of why my boss decided to pick me and my sister to investigate this super shady, gentlemen club. I think it was called “Piekło hazardzisty” what (in a slow translation) means “if you think you’ve seen everything, you haven’t”- at least, that’s what I would call it. Anyways. It was a rainy day, just about 6pm when we decided to go undercover and catch those money laundering basters red handed! And let me tell ya, it wasn’t the easiest of tasks, we met with lot of distractions(very creative ones), the whole decor was just screening to have a seat, get a glass of whiskey neat and play some poker, but that didn’t stop us! There was a lot of traps set for us, logical and tactical but they weren’t linear, so my sister and I could seamlessly take care of them at the same time.
After all we finally recovered the counterfeiters in a...umm... let’s just say a “very original“ way, that I would rather not mention in this report. The most important thing is that, we recovered the money and we saved the day.
Let me tell you, it was one of the hardest missions, but one that I would never forget.

IRS special agent
Edyta Nieświec

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
129 pkt

54 opinie

Hazard to święta rzecz. Nie wolno oszukiwać.

12.12.2018 | data wizyty: 09.12.2018

Wiarygodna opinia

daavcio 54 opinie

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Quest Cage wydał nowy pokój i podobno jest PIEKIELNIE TRUDNY to nie mogliśmy się oprzeć, by nie spróbować swoich sił! Pojawiliśmy się szybciej niż Ussain Bolt na linii mety! Spodziewałem się dobrego pokoju - w końcu od takiej firmy należy sporo wymagać - ale to co otrzymaliśmy przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

To co wyróżnia ten pokój na tle pozostałych pokoi Quest Cage'a to zagadki - myślałem, że będzie trudno pod tym względem przebić Moriarty'ego, ale jestem zdania, że udało się. Najpewniej wynika to z faktu, że w tym pokoju mamy do czynienia z mnóstwem zagadek logicznych rodem z książeczek z grami logicznymi dostępnymi w każdym kiosku. Zagadki te są trudne, ale jak najbardziej rozwiązywalne, każda z nich absorbuje uwagę na dłuższą chwilę, ale rozwiązanie daje niesamowitą satysfakcję. Do tego dochodzą gry barowe, naturalnie w odpowiedni sposób urozmaicone. Jedyne czego brakuje to alkoholu i przygotowanych szklaneczek, haha. :D Wszystkie zagadki są bardzo ściśle związane z klimatem pokoju, który jest również zapewniony przez odpowiedni wystrój. Jak już wcześniej wspomniałem - są one trudne. Na początku pokoju można wpaść w lekkie zakłopotanie, ponieważ nie bardzo wiadomo za co się zabrać - rzeczy jest naprawdę sporo, jednakże po jakimś czasie wszystko wydaje się być na swoim miejscu. My byliśmy w 3-osobowej ekipie, która ma na koncie po 60-70 pokoi na głowę i ukończyliśmy pokój na 20min przed czasem bez podpowiedzi, natomiast momentami było naprawdę trudno i zagadki wymagały pełnego skupienia.

Po wyjściu z pokoju oczywiście porozmawialiśmy sobie trochę z właścicielem o tym pokoju, jak i o innych w Polsce. :) Obsługa - pełen profesjonalizm!

My byliśmy 4 dni po otwarciu - pokój będzie najpewniej jeszcze się ulepszał i minimalnie zmieniał - jednakże już teraz jest obok Moriarty'ego najlepszym pokojem Quest Cage'a i bardzo serdecznie polecam wszystkim doświadczonym grupom! Mówiąc doświadczonym mam na myśli takim, które mają już te 10-20 pokoi na koncie, w tym kilka trudniejszych. :) I naturalnie odradzam ten pokój grupom początkującym, ponieważ najzwyczajniej w świecie sobie nie poradzą. Ja z czystym sumieniem wystawiam temu pokojowi ocenę 10, bawiłem się naprawdę świetnie, gratulacje za tak świetne zagadki!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

125 opinii

Dzikie Koty w wirze hazardu ...

05.04.2019 | data wizyty: 02.04.2019

kondzio1a 125 opinii

"Prob­le­mem nie jest to że zażywasz nar­ko­tyki, up­ra­wiasz ha­zard, oglądasz te­lewizję, czy grasz na kom­pu­terze. Prob­lem jest kiedy już mu­sisz to robić. "

W "Piekle Hazardzisty" byliśmy już w czteroosobowej drużynie. Choć pokój jest daleki od Moriartiego sp. z o.o., to mi się bardzo podobał. :D
Już od samego początku każdy z nas miał pełne ręce roboty, pokój nie jest liniowy i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest mnóstwo logicznych zagadek, do niektórych potrzebowaliśmy małych wskazówek, jednak ostatecznie wszystkim podołaliśmy. Szkoda, że są długie instrukcje do niektórych zagadek i trzeba było dużo czytać.
Pokój w końcowej fazie na pewno może zaskoczyć! :D
Myślę, że można tutaj wskoczyć będąc u Moriartiego!
Pozdrawiamy Super obsługę i czekamy na nowe pokoje! :D

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Swistakk
Swistakk

Pionier
161 pkt

50 opinii

Nie takie piekło

08.03.2019 | data wizyty: 03.02.2019

Swistakk 50 opinii

Piekło Hazardzisty wybraliśmy na zapełnienie wolnego czasu w trakcie spontanicznego wyjazdu do Katowic spowodowanego zamknięciem Escepcji, pomiędzy ichniejszym Kluczem do Umysłu Wynalazcy i Silent Twin. Czy był to dobry wybór? Zaraz się dowiemy. Zanim cokolwiek zacznę opowiadać, to wyjaśnię, że charakter "wypełniacza" pomiędzy pokojami innej firmy nie wynikał z powodu jakichś mniejszych oczekiwań tylko z tego, że dla wspomnianych dwóch innych pokoi był to przedostatni dzień żywota, a Piekło zapewne ma jeszcze długie dni przed sobą i to to spowodowało, że "priorytet" odwiedzenia tego miejsca był mniejszy. W końcu jak można mieć małe oczekiwania co do pokoju sąsiadującego ze sławnym i świetnym Moriartym, który dodatkowo uczestniczył w Poland Escape?
Na początku jesteśmy częstowani wprowadzeniem w podobnym klimacie co Moriarty - kryminał, przekręty, detektywi - taka sytuacja. A wprowadzenie w wykonaniu wyjątkowo sympatycznej dziewczyny :). Następnie wchodzimy do rzeczonego piekła, które pewnie mało kto by nazwał piekłem po jego zobaczeniu, ale zamierzony klimat jest oddany całkiem dobrze.
Co do zagadek, to trochę konkretnych się na pewno znajdzie. Niektórzy by pewnie część z nich sklasyfikowali jako _matematyczne_, choć ja się będę sprzeciwiać takiemu trendowi. Ogólnie to wcale nie jest tak trudno, pokój nie jest w PIEKIELNE TRUDNEJ wersji jak to można przeczytać o tu https://lockme.pl/blog/pieklo-hazardzisty-kolejny-pokoj-eliminacyjny-polandescape/ ("Według zapowiedzi już na przełomie marca i kwietnia dostrzeżecie odpowiednie zmiany na lockme, macie więc już niewiele czasu, aby odwiedzić go w tej, jak to mówią, piekielnie trudnej wersji."), rozwiązania są zazwyczaj logiczne i często dość jasne, o ile tylko ma się pełnię informacji. Z piekła moim zdaniem ten pokój bardziej niż poziom trudności to zaczerpnął to, jak można się sfrustrować przy jednej długiej, złożonej i momentami moim zdaniem nielogicznej zagadce :P. Niestety pomimo dość gładkiego poradzenia sobie z w miarę wszystkimi zagadkami, niektóre pomysły twórców nazwałbym nielogicznymi/naciąganymi w czego efekcie jeden element nas mocno zablokował i trochę sfrustrował przez co chyba brakło nam regulaminowego czasu (ale grę mogliśmy dokończyć :)). Ale odbiliśmy sobie satysfakcję "rozwiązując" jedną zagadkę w nieprzewidziany sposób :P. Jak to robiliśmy, to się jarałem "ale super zagadka/super pomysł", aby po chwili się dowiedzieć, że to zdecydowanie nie jest zamierzony sposób :D.
Podsumowując, pokój jest dość dobry, jak najbardziej się cieszę, że go odwiedziłem, bo się dobrze bawiłem, aczkolwiek nie jest to aż ten poziom co Moriarty, czy kilka innych śluńskich rewelacji.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Paweł 5
Paweł 5

Zwiadowca
76 pkt

46 opinii

Trudny, ale się udało!

25.02.2019 | data wizyty: 23.02.2019

Paweł 5 46 opinii

Super pokój, zresztą tak jak wszystkie tej firmy. Przede wszystkim uważam, że gdyby nie to, że byliśmy większą ekipą, to byłoby o wiele trudniej - zagadek jest sporo, są trudne i nieliniowe, więc można było podzielić się zadaniami i rozwiązywać różne naraz. Bardzo polecamy pokój doświadczonym ekipom, scenariusz jest bardzo ciekawy, co więcej zanim się zorientujemy, sami zaczynamy odgrywać wydarzenia, które wydarzyły się w pokoju. Super!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

wnadarzewska
wnadarzewska

Zwiadowca
63 pkt

13 opinii

W Piekle zabawa trwa

17.02.2019 | data wizyty: 09.02.2019

Wiarygodna opinia

wnadarzewska 13 opinii

To kolejna propozycja od Quest Cage, która bije się o pozycję lidera z pozostałymi. Pokój jest PIEKIELNIE dobry, dużo się w nim dzieje a zagadki są na zróżnicowanym poziomie. Wczuć się w historię nie jest trudno bo scenografia pokoju oddaje w 100% klimat Klubu Gentelmana. Zdecydowanie polecam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM