Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Klucz do umysłu wynalazcy
Partner lockme

Klucz do umysłu wynalazcy

Katowice | Śląsk | Escepcja

9.7/10
Katowice: 3. miejsce | Śląsk: 11. miejsce | Polska: 106. miejsce

 • 1-4 osób
 • śr. zaawansowani
 • 70 minut
 • Abstrakcyjny

Gdzieś w rzeczywistości równoległej wśród maszyn stuku i pary buchu..
Profesor AlseT wynalazł maszynę do produkcji energii z wyładowań atmosferycznych.
Kartel wynalazczo-finansowy Ed&Sons wysłał swoich agentów, żeby przejąć wynalazek.
Czy czas 70 minut wam wystarczy, aby odnaleźć urządzenie przed przybyciem agentów i na wydostanie się z pokoju?

 • Od 16 lat
Adres
Cennik

79 zł - od poniedziałku do czwartku.
99 zł - piątek , sobota, niedziela.

Godziny otwarcia

poniedziałek- piątek od 14.00 do 22.00
sobota- niedziela od 10.00 do 22.00

Dane właściciela
W12 Jarosław Chłopik
Ul.Marii Skłodowskiej - Curie 17/6
40-058 Katowice
NIP: 6342448770

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 114 opinii o tym pokoju

9.7/10

Katowice: 3. miejsce
Polska: 106. miejsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.9/10

0

3

78

26

7

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  LockMe

  Liczba recenzji: 283 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Gospodarka przestrzenna lvl 100

  20.07.2017 | data wizyty: 04.06.2017

  Z tego pokoju wyszliśmy dosłownie zauroczeni. Choć powierzchnia gry nie jest duża, to wykorzystana do granic możliwości. Każdy centymetr wokół uczestników gra, a ilość zadań do wykonania początkowo przytłacza. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z tak dobrym wpasowaniem escape roomu do pomieszczenia.

  To wszystko dodatkowo okraszone jest fantastycznym steam-punkowym wystrojem, od którego oczy same się świecą. Absolutna perełka, którą każdy powinien w swoim życiu zobaczyć!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Adam M...

  Adam M...

  Liczba recenzji: 132 Profil FB

  Całkowite wykorzystanie przestrzeni.

  14.03.2018 | data wizyty: 10.03.2018

  Chodząc po Escape Roomach i majac ich na swoim koncie coraz więcej stajemy się bardziej wybredni, nie jest w stanie zadowolić nas pokój bez klimatu, nie sprawia przyjemności rozwiązywanie zagadek, które są nielogiczne czy też przekombinowane. Oczekujemy ciekawych przejść, zadań manualnych, zaskakujacych mechanizmów czy też wielu pomieszczeń.
  Z takim doświadczeniem i przyzwyczajeniem wybraliśmy się do Escepcji. Pokój jest mały, dla czterech osób z początku wydawał się ciasny. Ile w tak niewielkim pomieszczeniu można ukryć zagadek? Jak się okazuje dużo, a nawet powiedziałbym, że mnóstwo. Zaskakujące w tym ER jest to, jak doskonale można wykorzystać przestrzeń. Czego się nie dotkniesz to okazuje się to zagadką lub jej częścią, wszystko ma swoje przeznaczenie i jest niezbędne żeby się z pokoju wydostać. Połaczenie kłodek, mechanizmów i innych bardzo ciekawych rozwiązań w logiczną całość utrzymaną w super klimacie nam się bardzo podobało i szczerze mogę polecić to miejsce każdemu fanowi ucieczek.

 • Ewelina M...

  Ewelina M...

  Liczba recenzji: 71 Profil FB

  Mały pokój.

  25.04.2018 | data wizyty: 10.03.2018

  To pokój niewielkich rozmiarów, ale jak się okazało całkiem sporych możliwości. Nie spodziewaliśmy się, że na tak małej przestrzeni można zaaranżować tyle ciekawych zagadek. Ich odkrywanie sprawiało nam wiele radości i wzbudzało zachwyt nad ich wykonaniem.
  Bardzo ciekawy pokój w interesującym miejscu z pomocną obsługą, z którą można by długo rozmawiać, aż szkoda było wychodzić ;-)
  Polecam!

 • Trzy Świnki

  Trzy Świnki

  Liczba recenzji: 140 Profil FB

  Literki, cyferki i inne siły nieczyste!

  17.03.2018 | data wizyty: 17.03.2018

  Pokrętełka, zębatki, klucze i inne świecidełka przywitały nas już od samych drzwi. Od razu zaczęło się nasze jaranie wystrojem a jest się czym jarać!
  Gdzie spojrzysz tam coś dynda, trzeba coś pociągnąć, dotknąć, rozkminić! Wszystko utrzymane w klimacie fabuły i super wykonane.
  Zagadki na fajnym poziomie nie można powiedzieć, że super trudne, ale ilość zaspokoi wszystkich. Trzeba się trochę podzielić żeby zdążyć, bo jedna osoba wszystkiego nie rozkmini.
  Świetne rozwiązania techniczne, nie potrzeba nie wiadomo ile elektroniki żeby zaskoczyć graczy.
  Polecamy grupą nie większym niż 4 osoby bo przestrzeń niewielka aczkolwiek mega wykorzytana!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Gosia Tr

  Gosia Tr

  Liczba recenzji: 34 Profil FB

  Kręcą się koła zębate...

  14.05.2018 | data wizyty: 14.04.2018

  Jeśli ktoś myśli, że w maleńkim pokoiku nie można zrobić escape room'u to powinien czym prędzej udać się do "Klucza". To, jak zagospodarowany został pokój, jest wprost niebywałe, wręcz przytłaczające w pierwszej chwili. Ma się wrażenie, że nie ma opcji, żeby wszystko rozwiązać. Trybiki, wajchy, kółka i koła zębate dosłownie siedzą jedno na drugim i nie wiadomo, co jest częścią gry, a co dekoracją. Majstersztyk!
  Sama gra okazała się łatwiejsza, niż się na początku wydawało, aczkolwiek można się zmęczyć od samego patrzenia na wystrój. ;)
  Ciekawy pokój, myślę, że zdecydowanie godny polecenia.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • daavcio

  daavcio

  Liczba recenzji: 24 Profil FB

  W świecie pary i mechaniki

  19.04.2018 | data wizyty: 18.04.2018

  Pokój jest fantastyczny! Wybraliśmy się w 2 osoby, usłyszałem opinię od znajomych, że może być trudno - uznaliśmy to w takim razie za wyzwanie, ale poradziliśmy sobie i jesteśmy jak najbardziej zadowoleni! :)

  Nie napiszę niczego nowego, wszystko w komentarzach zostało już powiedziane. Pokój jest malutki, oparty głównie na liczbach i szyfrach - co osobiście uwielbiam. Moim zdaniem pokój w sam raz na 2-3 osoby, które mają już jakieś doświadczenie ER'owe (mój pokój 20., koleżanki 5.). Czy jest trudny? To zależy od sposobu myślenia i umiejętności łączenia poszczególnych zagadek. Jeśli skala ocen na portalu byłaby rozszerzona to wskazałbym na ocenę pomiędzy średnią, a trudną. :D

  Przeczytałem gdzieś w komentarzach, że w tym pokoju znajduje się największa liczba zagadek na 1m^2 jeśli chodzi o ER - jestem w stanie się z tym zgodzić. :D Zagadek jest mnóstwo, ale wszystkie są logiczne i spójne.

  Klimat steampunkowy rewelacyjnie oddany, obsługa jak zawsze bardzo sympatyczna (pomimo zmęczenia trudnym dniem). Pokoje Escepcji (wcześniej byłem w zamkniętym już Arsenie Lupinie oraz w Silent Twin) uczą logicznego myślenia oraz pobudzają umysł do działania. Bardzo serdecznie polecam!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Quara

  Quara

  Liczba recenzji: 17 Profil FB

  Kłódkowo-steampunkowo

  19.04.2018 | data wizyty: 18.04.2018

  Decyzję o pójściu do "Klucza..." podjęliśmy z kolegą dość spontanicznie, świadomie rezygnując z towarzystwa trzeciego, manualnie uzdolnionego partnera.
  W progu przywitał nas bardzo miły właściciel, który delikatnie podpytał nas o doświadczenie (to mój piąty ER, kolegi ok. dwudziesty), wysłuchał wieści z wielkiego świata (ach, te ploteczki), zrobił krótkie (wystarczające) wprowadzenie zasad, zapowiedział wielką misję u profesora, ekhem, AlseT'a (;-)), poinformował o sposobie komunikacji, po czym wpuścił nas przez PRZEPIĘKNIE wykończone steampunkowe drzwi.

  Po drugiej stronie znaleźliśmy się w innym świecie, pełnym rdzy, kluczy, zębatek. Pokój jest wspaniale wykończony, nawet sufit wygląda... niecodziennie, a na niedużej przestrzeni znajduje się zatrzęsienie cudownie logicznych, perfekcyjnie dopasowanych klimatem łamigłówek. Zdecydowanie nie jest liniowy, co oceniam pozytywnie.

  Pokój jest doskonały dla każdego, kto lubi odkrywać kody, otwierać kłódki. Co mi się bardzo podobało - po rodzaju zagadki wiadomo było, do której kłódki dopasować odkryty kod, a to znaczy tyle, że nie trzeba było biegać z jednym kodem/kluczem i wbijać go do każdej kłódki po kolei. "Klucz..." był bardzo kłódkowy, owszem, ale nie był to jedyny rodzaj przeszkód na drodze poszukiwaczy wynalazku.
  Ponadto, pierwszy raz spotkałam się z manualnymi zagadkami, które sprawiły mi tyle radości - bawiłam się nimi, śmiejąc się jak dziecko :-)

  Poziom trudności oceniam jako średni, ponieważ jest bardzo dużo zagadek, nad którymi trzeba się chwilę zastanowić, a tu przecież jest tyle rzeczy do podziwiania i wszystko odciąga wzrok! Każda zagadka jest bardzo poprawna (uwielbiam!), nie mogę niczego zarzucić twórcy, po prostu pomyślał o wszystkim. Chciałabym zobaczyć kolejne jego dzieła, czy też są takie wspaniałe i dopracowane!

  "Klucz..." jest pokojem wręcz stworzony dla dwójki (moim zdaniem max. trójki) graczy z uwagi na swój rozmiar. We dwójkę zwyczajnie wchodziliśmy na siebie chcąc coś pooglądać z różnych stron (może po prostu takie z nas grubasy?) lub razem pogłówkować, ale nie powinno się tego traktować jako wady. Urok tego pokoju jest w tej ciasnocie :-) To takie małe arcydzieło, w którym każdy element świetnie ze sobą współgra.

  Bardzo dziękuję za możliwość dokończenia pokoju parę minut po czasie! 70 minut to jednak nie tak dużo ;-) To było wspaniałe doświadczenie i prawdziwa pożywka dla mózgu.
  Pozdrawiam i do zobaczenia!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • kondzio1a

  kondzio1a

  Liczba recenzji: 88 Profil FB

  Dzikie Koty kluczem do umysłu ...

  08.01.2018 | data wizyty: 07.01.2018

  „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.” - Paulo Coelho

  Trzeci pokój w Escepcji. :)
  Jak dla nas najłatwiejszy escape w tej siedzibie. Wyszliśmy z dobrym czasem i bez podpowiedzi. Więc najwidoczniej pokój nam podszedł, klimat i fabuła również.
  Rzadko można spotkać dobry steampunkowy pokój, więc ta propozycja jest obowiązkowa do zaliczenia w Katowicach! :D
  Zagadki to głównie kłódki ale nie brak tu elektroniki.
  "Pan" z obsługi bardzo przyjazny i widać, że cieszą go nowi goście! ;)
  Pozdrawiamy i do zobaczenia.

 • Braton

  Braton

  Liczba recenzji: 14 Profil FB

  Klucz to realizować instrukcje z wielu wątków jednocześnie

  26.05.2018 | data wizyty: 19.05.2018

  Do innej rzeczywistości wybraliśmy się w 2 i pierwsze co nas powaliło to klimat. Mały pokój, jednakże idealnie zagospodarowany - pierwsze parę minut człowiek zastanawia się gdzie się znalazł i jak by tu zacząć historie.

  Tak jak w tytule (z mojej perspektywy) zdaje się, że kluczem jest wielowątkowość. Pokój jest nieliniowy i wiele operacji można wykonywać jednocześnie, oczywiście nie zapominając o komunikacji.

  Polecam zobaczyć ten ER ze względu na jego tajemniczość, klimat, rozmiar (inny niż pozostałe), ilość oraz zróżnicowanie zagadek.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Justyna C. 8

  Justyna C. 8

  Liczba recenzji: 10

  Zaskoczenie....

  25.03.2018 | data wizyty: 23.03.2018

  Ten pokój wybraliśmy losowo z listy Katowickich. Pełne pozytywne zaskoczenie gdy wchodzi sie do maleńkiego pokoju innego niż wszystkie z miliardem zagadek. Na starcie jak się tam stoi jest tylko jedna myśl... "nie ma szans na zrobienie czegokolwiek" ale powoli powoli zabawa ruszyła z kopyta. Wszystko bardzo przemyślane, fajny klimat zagadki nie są proste ale jak się zacznie myśleć to zabawa na 102.
  Polecam !!!!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 10 11 12

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM