O escape room Oferty specjalne Lista pokoi
Vouchery prezentowe Zarejestruj się Zaloguj się
Escape room Klucz do umysłu wynalazcy

Klucz do umysłu wynalazcy

Katowice | Śląsk | Escepcja

9.8/10
3. miejsce w Katowicach | 7. miejsce na Śląsku | 55. miejsce w Polsce

 • 1-4 osób
 • brak informacji
 • 70 minut
 • Abstrakcyjny

Gdzieś w rzeczywistości równoległej wśród maszyn stuku i pary buchu..
Profesor AlseT wynalazł maszynę do produkcji energii z wyładowań atmosferycznych.
Kartel wynalazczo-finansowy Ed&Sons wysłał swoich agentów, żeby przejąć wynalazek.
Czy czas 70 minut wam wystarczy, aby odnaleźć urządzenie przed przybyciem agentów i na wydostanie się z pokoju?

 • Od 16 lat
Adres

Escepcja

ul.Skłodowskiej 17 /6 Katowice 40-058

Strona WWW 575868075 Wyślij wiadomość
Cennik

Promocja !!! od poniedziałku do czwartku - 20 %
dla studentów i uczniów.

Godziny otwarcia

poniedziałek- piątek od 14.00 do 22.00
sobota- niedziela od 10.00 do 22.00

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 34 opinie o tym pokoju

9.8/10

3. miejsce w Katowicach
55. miejsce w Polsce

Obsługa 9.7/10

Klimat 9.9/10

0

1

21

7

5

Wystaw opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • RS-krakow

  RS-krakow

  Liczba recenzji: 50 Profil FB

  Mały ale fajny

  31.12.2016 | data wizyty: 11.12.2016 0 0

  Wykorzystany każdy centymetr pomieszczenia polecam

 • Mr.

  Mr.

  Liczba recenzji: 54 Profil FB

  Mr. & Mrs. vs Ed & Sons

  25.02.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Pokój wykonany rewelacyjnie. Pomimo niewielkich rozmiarow ilość zagadek jaka sie w nim znalazła jest imponująca.
  Na szczególne uznanie zasługuje sposób ich pochowania/umiejscowienia. Wszystko jest przemyślane od początku do końca. Cieszy także nieliniowość oraz fakt że postawiono na zagadki manualne co idealnie pasuje do klimatu pokoju.
  I tutaj dochodzimy do gwoździa programu czyli wystroju a ten jest świetny. Bardzo fajnie oddaje klimat steampunku. Wszystkie rekwizyty, mechanizmy, zagadki są wykonane w tym stylu.
  Jedyny mankament jest taki że historia jest trochę na uboczu bo na początku zapowiadała sie ciekawie.
  Szkoda że jest tak mało pokoi ontej tematyce, bo potencjał jest bardzo duży a ten pokój pomimo małych rozmiarów jest na to idealnym przykładem.
  POLECAMY !

  I wiecej steampunkowych pokoi !

 • Mrs.

  Mrs.

  Liczba recenzji: 54 Profil FB

  Małe pomieszczenie, wiele tajemnic.

  07.03.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Fantastyczny pokój, po wejściu pierwsza myśl to wow. No ale.. jest malutki, więc pewnie będzie mało zagadek. Nie. Zagospodarowano każdy najmniejszy kawałek, a zagadek jest dużo i są różnorodne. Liczy się spostrzegawczość, bo zadania są dosłownie wszędzie. Nie są trudne, ale spora ich ilość sprawia, że jest co robić i nie można się nudzić. Gwarantowana dobra zabawa, polecamy :)

 • AnetaAZ

  AnetaAZ

  Liczba recenzji: 51 Profil FB

  Który to klucz ?

  17.12.2016 | data wizyty: 11.12.2016 0 0

  Ilośc zagadek na metr kwadratowy zachwyca ! Nie bez przyczyny jest to pokój na 70 minut . I choć nie jest to pokój o ogromnym metrażu to jego nieliniowość sprawia , że kazdy ma co robić ( byliśmy w czwórkę ). Zagadki logiczne , niebanalne , fajnie wykonane . Pokój naprawdę wart odwiedzenia .
  Do tego bardzo miły Właściciel i zabawa gwarantowana .
  Koniecznie sprawdźcie co ciekawego można ukryć na kilku metrach kwadratowych .

 • Annkka

  Annkka

  Liczba recenzji: 45 Profil FB

  ;)

  12.12.2016 | data wizyty: 0 0

  Pokój bardzo starannie przygotowany, cała masa zagadek i kłódek ale stopniowe rozwiązywanie zagadek i dopasowanie ich do kłódek bardzo logiczne. Wnętrze pokoju bardzo starannie przygotowane tworzy spójną całość z historią opowiedzianą przed wejściem do niego. Obsługa na jak najwyższym poziomie.

 • Wypuśćcie Nas

  Wypuśćcie Nas

  Liczba recenzji: 154 Profil FB

  Umysł Wynalazcy

  27.02.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Ten pokój, to idealny przykład jak na małej przestrzeni zrobić ER, który ma wszystko, co potrzeba uciekinierom, żeby się dobrze bawić. Pomieszczenie w każdym swoim najdrobniejszym szczególe tworzy spójną całość i przenosi nas w inny świat. Od podłogi po sam sufit, pokój jest naszpikowany logicznymi, różnorodnymi zagadkami, a ich rozwiązania możemy dopasować do odpowiednich kłódek dzięki dobrym oznaczeniom, co jest bardzo wygodne i nie zabiera cennego czasu. Pokój ma spójną narracje, fabułę, zagadki, rekwizyty i wystój. Jego nieliniowość sprawia, że wszyscy mają co robić i nie ma ani chwili na nudę. Mieliśmy możliwość rozmów z bardzo gościnnym właścicielem, który fantastycznie potrafił się nami zająć podczas pobytu w Escepcji. Szybko poczuliśmy się swobodnie, co sprawiło, że zdecydowaliśmy się na odwiedzenie jeszcze jednego pokoju w tym miejscu pomimo napiętego grafiku.

 • MałaMi

  MałaMi

  Liczba recenzji: 16 Profil FB

  Genialny !

  02.03.2017 | data wizyty: 0 0

  Pokój pełen zaskoczeń. Klimat pokoju tak dobrze dopracowany, że z początku ciężko było nam się skupić na szukaniu rozwiązań - skupialiśmy się nad genialnym wykonaniem pokoju. Gratulacje za włożoną w to pracę. Zagadek dość sporo o średnim poziomie trudności, są one nieliniowe więc każdy może się czymś zająć. Mimo to, wszystko tak dopracowane, że nie da się pogubić. Wizytę oceniamy jako niecałe 70 minut świetnej zabawy. Trzeba go po prostu odwiedzić !

 • Fanatyk

  Fanatyk

  Liczba recenzji: 13 Profil FB

  Dopracowany :)

  19.03.2017 | data wizyty: 15.03.2017 0 0

  Jeden z lepszych pokoi w jakich miałem przyjemność być. Misja jaką mieliśmy wykonać bardzo pozytywnie nastawiła nas przed wejściem do pokoju. Obsluga bardzo miła, sympatyczny pan który widać ze lubi to co robi. Przejdę do pokoju. Wystrój pokoju po prostu genialny i pokrywa się z wprowadzeniem do naszej misji. Na dość niedużej powierzchni jest mnóstwo ciekawych, dość trudnych ale logicznych zagadek. Nie jest pokojem szablonowym. Każda kłódka jest oznaczona do jakiej zagadki jest, myślę że to bardziej ze wzgledu na ilość zagadek o których wcześniej wspomniałem a jest ich naprawde dużo! I za do duży plus! Rozwiązywanie zagadek było po prostu przyjemnością. Myślę że będziecie dla nas mieli jeszcze jakaś misje do wykonania ;)

 • sadek22b

  sadek22b

  Liczba recenzji: 54 Profil FB

  Steampunk..?

  25.11.2016 | data wizyty: 15.11.2016 0 0

  To pierwsza myśl jaka mnie naszła, a drzwi do pokoju nadal były przed nami zamknięte. Wnętrze już całkowicie odpala wyobraźnię i utoniecie w klimacie po same uczy. To zdecydowanie "mechaniczny" pokój, więc pozwólcie fanom tematyki się wyżyć, przyniesie to same korzyści ;)
  Zagadki nie są trudne, ale zmyślnie pospinane i zorganizowane. Nie wszystko jest banalnie proste, ale jest dość czasu, żeby rozwiązać to samemu. Nam podpowiedzi nie były potrzebne, ale bawiliśmy się świetnie i każdy wykazał się swoimi cechami - zdecydowanie pokój faworyzuje pracę zespołową, a najmocniej współpracę przy rozwiązywaniu problemów!
  Kolejny raz Escepcja podnosi poziom rozgrywki na Śląsku. Ilość włożonej w pokój pracy i jakość mechanizmów oraz wystroju jest bardzo wysoka. To zdecydowanie "konieczna" pozycja na Waszych listach. Nie będziecie zawiedzeni!

 • Tomasz

  Tomasz G.

  Liczba recenzji: 57 Profil FB

  Klucz do umysłu wynalazcy

  16.11.2016 | data wizyty: 15.11.2016 0 0

  Świetny pokój! Nieliniowy z wieloma zagadkami, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (od główkowania po manualne zdolności). Wszystkie szczegóły w pokoju dopracowane w 100%. Klimat pokoju wciąga i zadania rozwiązuje się z przyjemnością.

  Szczerze polecam wszystkim grupom. Poziom trudności jest tak dobrany, że grupy początkujące z podpowiedziami powinny sobie dać radę, a te bardziej doświadczone poradzą sobie ze wszystkimi zagadkami prędzej czy później :)

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM