O escape room Promocje Pokoje
Vouchery prezentowe Zarejestruj Zaloguj się
Escape room Klucz do umysłu wynalazcy

Klucz do umysłu wynalazcy

Katowice | Śląsk | Escepcja

9.8/10
Katowice: 3. miejsce | Śląsk: 7. miejsce | Polska: 50. miejsce

 • 1-4 osób
 • śr. zaawansowani
 • 70 minut
 • Abstrakcyjny

Gdzieś w rzeczywistości równoległej wśród maszyn stuku i pary buchu..
Profesor AlseT wynalazł maszynę do produkcji energii z wyładowań atmosferycznych.
Kartel wynalazczo-finansowy Ed&Sons wysłał swoich agentów, żeby przejąć wynalazek.
Czy czas 70 minut wam wystarczy, aby odnaleźć urządzenie przed przybyciem agentów i na wydostanie się z pokoju?

 • Od 16 lat
Adres
Cennik

79 zł

Godziny otwarcia

poniedziałek- piątek od 14.00 do 22.00
sobota- niedziela od 10.00 do 22.00

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 64 opinie o tym pokoju

9.8/10

Katowice: 3. miejsce
Polska: 50. miejsce

Obsługa 9.8/10

Klimat 9.9/10

0

1

41

16

6

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  Liczba recenzji: 237 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Gospodarka przestrzenna lvl 100

  20.07.2017 | data wizyty: 04.06.2017 0 0

  Z tego pokoju wyszliśmy dosłownie zauroczeni. Choć powierzchnia gry nie jest duża, to wykorzystana do granic możliwości. Każdy centymetr wokół uczestników gra, a ilość zadań do wykonania początkowo przytłacza. Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy się z tak dobrym wpasowaniem escape roomu do pomieszczenia.

  To wszystko dodatkowo okraszone jest fantastycznym steam-punkowym wystrojem, od którego oczy same się świecą. Absolutna perełka, którą każdy powinien w swoim życiu zobaczyć!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Patyczki

  Liczba recenzji: 34 Profil FB

  Obowiązkowo :) nr 1 w Polsce

  09.07.2017 | data wizyty: 08.07.2017 0 0

  Pierwsze skojarzenie: Tim Burton:) Ilość zagadek powala, wystrój: takiego to jeszcze nie widziałam. Pomysłowość, dbanie o szczegóły i wykonanie - po prostu nie do opisania :) Zagadki nieliniowe, ale rewelacja, wychodzi się z wypiekami. Nr 1 w Polsce i tyle w temacie. Właściciel powala akcentem i zaangażowaniem :)
  Pozdrawiamy z Łodzi :)

 • Chavez

  Liczba recenzji: 35 Profil FB

  Pomysłowy profesor AlseT... by EscapeMinds

  01.08.2017 | data wizyty: 29.07.2017 0 0

  Dzień dobry Katowice! Wizyta w Especji była naszą pierwszą 'escape roomową' eskapadą poza Kraków, w którym mieszkamy na codzień. W ciągu tego wyjazdu odwiedziliśmy aż 6 pokoi, z czego 2 znajdowały się właśnie w Especji. Całościowo - polecamy z pełnym przekonaniem każdemu wizytę w ich pokojach, ponieważ obydwa są świetne.

  'Klucz do umysłu wynalazcy' to drugi pokój, po 'Tajemnicy zniknięcia Hrabiego Riddle', pod szyldem katowickiej Especji który mieliśmy przyjemność odwiedzić. Pomimo tego, że obie pozycje różnią się od siebie kompletnie, to ich cechą wspólną bez dwóch zdań jest dbałość o każdy detal i dopracowanie każdego możliwego elementu pokoju do perfekcji. Mowa tu zarówno o klimacie, zagadkach, wystroju, mechanizmach biorących udział w rozgrywce oraz fabule.

  W temacie właśnie fabuły i klimatu - idealnie odzwierciedla je określenie typu pokoju - abstrakcyjny. Już same drzwi od zewnątrz są jakby żywcem wyjęte z jakiegoś równoległego, steampunkowego wymiaru. A w środku jest tylko lepiej. Wszystkie zagadki doskonale wpisują się w klimat, w którym pokój został osadzony. Całościowo, fabuła pokoju jest bardzo wciągająca i zapewnia sporo dobrej zabawy. Podsumowując ten punkt, klimat oceniamy na okrągłe 10 punktów.

  Spotkacie się tam z OGROMNĄ ilością kłódek, ale nie martwcie się, to zdecydowanie nie jest pokój starej generacji, w którym Wasza robota polega tylko na rozwiązaniu łamigłówki i przeniesieniu kodu do właściwej kłódki. Warto w tym miejscu wspomnieć, że niektóre zadania, z którymi przyjdzie się Wam mierzyć są zbudowane na autorskich mechanizmach Especji, co sprawia, że raczej nie spotkaliście się z nimi w innych pokojach, które eksplorowaliście.

  Pokój jest nieliniowy - każdy członek ekipy może zająć się osobnym zadaniem, dzięki czemu nikt nie jest znużony, a później wszystkie łamigłówki łączą się fabularnie przed kulminacyjnym momentem rozgrywki.

  Poziom trudności pokoju, pomimo naprawdę bardzo dużej ilości zagadek oceniamy jako średni.

  Obsługa w Especji sprawnie wprowadzi Was w klimat pokoju i dołoży starań, abyście nie nudzili się oczekując na swoją kolej (w przypadku, kiedy znajdzie się na miejscu kilka grup w tym samym czasie). Widać w niej ogromne zaangażowanie w tworzenie swoich pokoi. Na pewno jeszcze wpadniemy w odwiedziny!

 • Łukasz Dyłka [Kreple]

  Liczba recenzji: 29 Profil FB

  "Mały, ale wariat"

  08.06.2017 | data wizyty: 03.06.2017 0 0

  Czytałem opinie, że pokój jest upchany zagadkami. Nie sądziłem jednak, że aż tak to się sprawdzi.

  Pokój nie jest liniowy, więc każdy może robić co innego, ale jakoś mamy system obserwowania i pomagania (sprawdzania) siebie nawzajem ;) Po zachwyceniu się wystrojem pokoju i jego pobieżnym przeglądnięciu zabraliśmy się za rozwiązywanie zagadek. Kilka poszło gładko, nad kilkoma musieliśmy spędzić więcej czasu. Niestety jeden mechanizm nie zadziałał i przez to trochę byliśmy w tyle, ale nie zmieniło to naszej opinii o pokoju. Bardzo dobry Mistrz Gry, który potrafił znaleźć się w każdej sytuacji. Na nasze nieszczęście był sam w firmie i nie mogliśmy pogadać o ER. Wielki plus za wyrozumiałość niewielkiego spóźnienia.

  Pokój ten, to obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika ER.

  Planujemy już odwiedzić kolejne pokoje tej firmy.

  Polecamy!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Fyrcia

  Liczba recenzji: 22 Profil FB

  Jest wspaniale!

  26.06.2017 | data wizyty: 24.06.2017 1 0

  Klucz do umysłu wynalazcy jest przewspaniałym pokojem. Posiada tak wiele zróżnicowanych zagadek, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym pomieszczeniu nie sposób się nudzić! Po wejściu nie chciałam absolutnie niczego ruszać - w środku było tak pięknie.
  Każda zagadka jest swego rodzaju arcydziełem - wymagają od nas spostrzegawczości, logicznego myślenia i błyskotliwości. Rewelacja!
  Historia przygotowana pod ten Escape Room bardzo dobrze do niego pasuje i jest wiarygodna :)
  Obsługa była przemiła i naprawdę bardzo fajnie spędziliśmy tam czas. Można polecić ten pokój osobom które nigdy nie były jeszcze w Escape Roomach - po wizycie tutaj na pewno pokochają ten rodzaj rozrywki.

 • Adrett

  Liczba recenzji: 25 Profil FB

  Genialne pomysły rodzą się w ten sposób!

  21.07.2017 | data wizyty: 03.06.2017 0 0

  Otwierasz oczy i widzisz cztery ściany. Mały, ciasny pokój, niczym klatka. I nagle zauważasz pierwszy trybik, drugi i trzeci. Tak tworzy się myśl. Gdy jedna nić prowadzi do drugiej by na końcu ujawnić klucz do wielkiego dzieła.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Cyrk Kamiennych Braci

  Liczba recenzji: 85 Profil FB

  Cyrk Kamiennych Braci w steampunkowej pracowni

  10.08.2017 | data wizyty: 29.07.2017 0 0

  Podczas kolejnej z naszych katowickich wypraw na pierwsze wyzwanie wybraliśmy "Klucz do umysłu wynalazcy". Przed przyjazdem na miejsce dostaliśmy informację od obsługi Escepcji, że ich pokoje nie należą do łatwych. Mimo to zdecydowaliśmy się zmierzyć z wszystkimi trzema scenariuszami, a jako pierwsze przekroczyliśmy drzwi prowadzące do pracowni uczonego.
  Wystrój pokoju to najwyższa półka. Już same, wspomniane drzwi są bardzo dobrze ozdobione, a pokój doskonale ten wstęp rozwija. Zadbano o szczegóły, zminimalizowano "elementy niepasujące". Pokój posiada swoją historię, którą poznajemy przed przekroczeniem progu, jednak nie jest ona rozwijana poprzez rozgrywkę, stanowi raczej zaczątek zabawy niż tło towarzyszące nam aż do opuszczenia pokoju.
  Zadania, jakie stawia przed nami "Klucz do umysłu wynalazcy" są dobrze zbalansowane, serwując graczom zarówno zagadki logiczne jak i manualne. Pokój sięga też po ciekawe rozwiązania związane z tzw. elektryką nie rezygnując jednocześnie z klasycznych kłódek i zamków. Jak na niewielki pokój udało się w nim umieścić całkiem sporo zadań, które nie należą do najprostszych. Sprawę ułatiwa nieco system przyporządkowywania zagadek do właściwych im miejsc w pokoju. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba się trochę natrudzić, by opuścić tajemnicze laboratorium.
  Obsługa spisała się na medal. Kontakt z klientem na najwyższym poziomie, bardzo miło się nam rozmawiało. Czuć było również, że nasze samopoczucie nie było jej obojętne.
  "Klucz do umysłu wynalazcy" to naprawdę bardzo dobrze przygotowany pokój. Miłośnicy steampunk'u na pewno będę bardziej niż usatysfakcjonowani wystrojem pokoju. Pozostali niewątpliwie również docienią rzemieślniczą robotę.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • mascianicamaciej

  Liczba recenzji: 17 Profil FB

  Steampunkowe 3 metry kwadratowe!

  26.07.2017 | data wizyty: 24.07.2017 0 0

  Od wejścia zachwycił nas klimat panujący w pokoju, dopracowany każdy najdrobniejszy szczegół! Rewelka!
  Żeby zgłębić umysł wynalazcy trzeba mocno uruchomić swój własny, ale zagadki są bardzo logiczne i doskonale trenują mózgownicę. Dobra spostrzegawczość i umiejętne kojarzenie faktów wystarczą, by w 70 minut rozwiązać liczne zagadki pokoju i z niego się wydostać.

 • Sandra K.

  Liczba recenzji: 33 Profil FB

  Idealny ;)

  27.04.2017 | data wizyty: 26.04.2017 0 0

  Pokój jest dopracowany w każdym calu. Niech Was nie zwiedzie rozmiar pokoju to, że jest niewielkich rozmiarów nie oznacza, że jest w nim mało zagadek. Wręcz przeciwnie, pokój jest naszpikowany zagadki od sufitu po podłogę ;)

  Zagadki logiczne, średniej trudności. Na pewno jest to pokój dla grup, które mają już pewne doświadczenie w tego typu zabawie.

  Obsługa sympatyczna i pomocna.

  Gorąco polecam, obowiązkowa pozycja na mapie śląska ;)

 • Lost&Snipers l.

  Liczba recenzji: 25 Profil FB

  Klucz do umysłu!

  20.04.2017 | data wizyty: 20.04.2017 0 0

  Był to nasz pierwszy pokój w tej lokalizacji jak i pierwszy do którego weszliśmy tylko we dwójkę, ale już teraz wiemy, że w niedługim czasie tam wrócimy!

  Właściciel podpytał nas co w ER jest dla nas ważne i skromnie wprowadził nas w fabułę swojego pokoju, który okazał się dopieszczony w każdym calu !!

  W środku znajdziecie bardzo dużo zagadek z ciekawymi rozwiązaniami co pozwala trzymać gracza w napięciu i daje dużo satysfakcji z otwierania kolejnych kłódek :)
  Bez wątpienia możemy stwierdzić, iż ten pokój wskakuje na nasze podium ER i zostawiamy zasłużone 10/10 Pozdrawiamy! Do zobaczenia wkrótce.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 5 6 7

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM