O escape room Promocje Pokoje
Vouchery prezentowe Zarejestruj Zaloguj się
Escape room Klucz do umysłu wynalazcy

Klucz do umysłu wynalazcy

Katowice | Śląsk | Escepcja

9.7/10
Katowice: 3. miejsce | Śląsk: 8. miejsce | Polska: 58. miejsce

 • 1-4 osób
 • śr. zaawansowani
 • 70 minut
 • Abstrakcyjny

Gdzieś w rzeczywistości równoległej wśród maszyn stuku i pary buchu..
Profesor AlseT wynalazł maszynę do produkcji energii z wyładowań atmosferycznych.
Kartel wynalazczo-finansowy Ed&Sons wysłał swoich agentów, żeby przejąć wynalazek.
Czy czas 70 minut wam wystarczy, aby odnaleźć urządzenie przed przybyciem agentów i na wydostanie się z pokoju?

 • Od 16 lat
Adres

Escepcja

ul.Skłodowskiej 17 /6 Katowice 40-058

Strona WWW 575868075 Wyślij wiadomość
Cennik

79 zł

Godziny otwarcia

poniedziałek- piątek od 14.00 do 22.00
sobota- niedziela od 10.00 do 22.00

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 46 opinii o tym pokoju

9.7/10

Katowice: 3. miejsce
Polska: 58. miejsce

Usługa 9.7/10

Klimat 9.8/10

0

1

28

12

5

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • Mr.

  Liczba recenzji: 64 Profil FB

  Mr. & Mrs. vs Ed & Sons

  25.02.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Pokój wykonany rewelacyjnie. Pomimo niewielkich rozmiarow ilość zagadek jaka sie w nim znalazła jest imponująca.
  Na szczególne uznanie zasługuje sposób ich pochowania/umiejscowienia. Wszystko jest przemyślane od początku do końca. Cieszy także nieliniowość oraz fakt że postawiono na zagadki manualne co idealnie pasuje do klimatu pokoju.
  I tutaj dochodzimy do gwoździa programu czyli wystroju a ten jest świetny. Bardzo fajnie oddaje klimat steampunku. Wszystkie rekwizyty, mechanizmy, zagadki są wykonane w tym stylu.
  Jedyny mankament jest taki że historia jest trochę na uboczu bo na początku zapowiadała sie ciekawie.
  Szkoda że jest tak mało pokoi ontej tematyce, bo potencjał jest bardzo duży a ten pokój pomimo małych rozmiarów jest na to idealnym przykładem.
  POLECAMY !

  I wiecej steampunkowych pokoi !

 • Mrs.

  Liczba recenzji: 59 Profil FB

  Małe pomieszczenie, wiele tajemnic.

  07.03.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Fantastyczny pokój, po wejściu pierwsza myśl to wow. No ale.. jest malutki, więc pewnie będzie mało zagadek. Nie. Zagospodarowano każdy najmniejszy kawałek, a zagadek jest dużo i są różnorodne. Liczy się spostrzegawczość, bo zadania są dosłownie wszędzie. Nie są trudne, ale spora ich ilość sprawia, że jest co robić i nie można się nudzić. Gwarantowana dobra zabawa, polecamy :)

 • Wypuśćcie Nas

  Liczba recenzji: 201 Profil FB

  Umysł Wynalazcy

  27.02.2017 | data wizyty: 24.02.2017 0 0

  Ten pokój, to idealny przykład jak na małej przestrzeni zrobić ER, który ma wszystko, co potrzeba uciekinierom, żeby się dobrze bawić. Pomieszczenie w każdym swoim najdrobniejszym szczególe tworzy spójną całość i przenosi nas w inny świat. Od podłogi po sam sufit, pokój jest naszpikowany logicznymi, różnorodnymi zagadkami, a ich rozwiązania możemy dopasować do odpowiednich kłódek dzięki dobrym oznaczeniom, co jest bardzo wygodne i nie zabiera cennego czasu. Pokój ma spójną narracje, fabułę, zagadki, rekwizyty i wystój. Jego nieliniowość sprawia, że wszyscy mają co robić i nie ma ani chwili na nudę. Mieliśmy możliwość rozmów z bardzo gościnnym właścicielem, który fantastycznie potrafił się nami zająć podczas pobytu w Escepcji. Szybko poczuliśmy się swobodnie, co sprawiło, że zdecydowaliśmy się na odwiedzenie jeszcze jednego pokoju w tym miejscu pomimo napiętego grafiku.

 • Fanatyk

  Liczba recenzji: 38 Profil FB

  Dopracowany :)

  19.03.2017 | data wizyty: 15.03.2017 0 0

  Jeden z lepszych pokoi w jakich miałem przyjemność być. Misja jaką mieliśmy wykonać bardzo pozytywnie nastawiła nas przed wejściem do pokoju. Obsluga bardzo miła, sympatyczny pan który widać ze lubi to co robi. Przejdę do pokoju. Wystrój pokoju po prostu genialny i pokrywa się z wprowadzeniem do naszej misji. Na dość niedużej powierzchni jest mnóstwo ciekawych, dość trudnych ale logicznych zagadek. Nie jest pokojem szablonowym. Każda kłódka jest oznaczona do jakiej zagadki jest, myślę że to bardziej ze wzgledu na ilość zagadek o których wcześniej wspomniałem a jest ich naprawde dużo! I za do duży plus! Rozwiązywanie zagadek było po prostu przyjemnością. Myślę że będziecie dla nas mieli jeszcze jakaś misje do wykonania ;)

 • AgnieszKa

  Liczba recenzji: 224 Profil FB

  odwiedzajcie

  03.04.2017 | data wizyty: 28.01.2017 0 0

  Muszę przyznać, że wybieraliśmy się do Escepcji z „pewną nieśmiałością”, a nawet buntem u części ekipy. Było to spowodowane naszymi mieszanymi uczuciami po poprzedniej wizycie. Jednak po liftingu pokoju tym razem było absolutnie cudownie. Wszystko było na swoim miejscu, pokój jest grywalny – każdy centymetr pokoju jest wykorzystany, zagadki są dopasowane do fabuły, inteligentne i różnorodne. Rozwiązanie każdej powodowało rosnący entuzjazm i zaciekawienie – co będzie dalej. Mały rozmiar pokoju w żaden sposób nie pogarsza doświadczenia i przeżyć z gry. Pokój jest dość skomplikowany, ale daje mnóstwo satysfakcji. Dziękujemy za miłe przyjęcie i fajną rozmowę. Jak będziemy w pobliżu zajrzymy do ulepszonego Hrabiego. Polecamy wszystkim i życzymy wysokiego (zasłużonego w pełni) miejsca w rankingu.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Martyna D. 1

  Liczba recenzji: 27 Profil FB

  Para BUCH - zabawa w ruch!

  19.03.2017 | data wizyty: 15.03.2017 0 0

  Jak do tej pory najlepszy z odwiedzonych przeze mnie Katowickich pokoi. Totalnie mój klimat :)!
  Nie sądziłam, że tak mały pokoik może kryć w sobie tyle doskonałości! Pokój jest dopracowany co do milimetra. Wszystko jest niesamowite, zdobione, wręcz magiczne! Jednak spokojnie - niczego nie jest tam zbyt dużo. Początkującym zdecydowanie może zawrócić się w głowie od ilości możliwych skrytek i rozwiązań.
  Zagadki są oryginalne i pomysłowe, do tego stopnia że rozwiązując kolejne myślałam co chwilę "jak oni to zrobili? Jak oni na to wpadli?". Żadna z zagadek w tym pokoju nawet trochę nie przypominała tych, które miałam okazję już rozwiązywać w innych escape roomach. I świetnie! Pan na wejściu uprzedził nas żebyśmy wszystkie swoje doświadczenia odłożyli na bok i miał rację! Pomysłowość tego pokoju jest jedyna i niepowtarzalna!
  Pan, który nas wprowadzał bardzo sympatyczny i rzeczowy. Pomimo naszego delikatnego spóźnienia spowodowanego Katowickimi korkami był bardzo wyrozumiały :). Podpowiedzi, których udzielał w trakcie, nie były nachalne i dosłowne - tym samym wprowadzał jeszcze lepszy klimat!
  Firma do ponownego odwiedzania już wkrótce :).

 • Alaya

  Liczba recenzji: 24 Profil FB

  Must have !!!

  11.04.2017 | data wizyty: 11.04.2017 0 0

  Klucz do umysłu to pierwszy pokój jaki odwiedziliśmy w tym miejscu i na pewno wrócimy do pozostałych !
  Klimat pokoju jest niesamowity, już sam widok drzwi zwiastuje świetną zabawę , a im "dalej w las " tym lepiej !
  Pokój niewielki a dosłownie naszpikowany zagadkami od podłogi po sam sufit - i to jest wielka zaleta !
  Zagadki od wyboru do koloru , bardzo ciekawe , o zróżnicowanym poziomie - logiczne , techniczne jak również manulane , znajdzie się też coś na spostrzegawczość.
  Pan z obsługi bardzo miły , świetnie wprowadził nas w klimat pokoju . Miłym akcentem dla nas samych był fakt , że nasza praca w pokoju nie poszła na marne i wywalczyliśmy najlepszy czas ucieczki z pokoju wraz z 3 innymi grupami !

  Klucz do umysłu to jak dla nas jeden z pokoju MUST HAVE na liście escapowiczów!!!

 • Lost&Snipers l.

  Liczba recenzji: 25 Profil FB

  Klucz do umysłu!

  20.04.2017 | data wizyty: 20.04.2017 0 0

  Był to nasz pierwszy pokój w tej lokalizacji jak i pierwszy do którego weszliśmy tylko we dwójkę, ale już teraz wiemy, że w niedługim czasie tam wrócimy!

  Właściciel podpytał nas co w ER jest dla nas ważne i skromnie wprowadził nas w fabułę swojego pokoju, który okazał się dopieszczony w każdym calu !!

  W środku znajdziecie bardzo dużo zagadek z ciekawymi rozwiązaniami co pozwala trzymać gracza w napięciu i daje dużo satysfakcji z otwierania kolejnych kłódek :)
  Bez wątpienia możemy stwierdzić, iż ten pokój wskakuje na nasze podium ER i zostawiamy zasłużone 10/10 Pozdrawiamy! Do zobaczenia wkrótce.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Sandra K.

  Liczba recenzji: 29 Profil FB

  Idealny ;)

  27.04.2017 | data wizyty: 26.04.2017 0 0

  Pokój jest dopracowany w każdym calu. Niech Was nie zwiedzie rozmiar pokoju to, że jest niewielkich rozmiarów nie oznacza, że jest w nim mało zagadek. Wręcz przeciwnie, pokój jest naszpikowany zagadki od sufitu po podłogę ;)

  Zagadki logiczne, średniej trudności. Na pewno jest to pokój dla grup, które mają już pewne doświadczenie w tego typu zabawie.

  Obsługa sympatyczna i pomocna.

  Gorąco polecam, obowiązkowa pozycja na mapie śląska ;)

 • Paweł 5

  Liczba recenzji: 35 Profil FB

  Doskonały pokój!

  27.03.2017 | data wizyty: 25.03.2017 0 0

  Po poprzedniej wizycie w innym pokoju tej firmy wiedzieliśmy, że będzie ekstra, ale jednak po wizytach w innych świetnych pokojach tego dnia nie spodziewaliśmy się, że ten będzie aż tak dobry, najlepszy!

  Przede wszystkim pokój nie jest dla początkujących - choć zagadki są logiczne i wszystkie na spokojnie są do zrobienia, to na początku ilość wszystkiego przytłacza - zagadek jest dużo, a przestrzeń mała. Poza tym są jeszcze elementy wystroju, co może przyprawić o ból głowy. Ale przyznam, że w połączeniu z historią, cały klimat podziałał na mnie zdecydowanie pozytywnie.

  Bardzo polecam wszystkim sceptykom abstrakcyjnych pokoi, absolutna rewelacja!

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 4 5

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM