Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się

Jakie są zasady gry escape room?

Zasady gry Escape room są bardzo proste a nawet można powiedzieć, banalne. W rozgrywce chodzi o to, by wydostać się z pokoju w jak najkrótszym czasie. I tyle! To właśnie całe zasady tej nowatorskiej gry. Pytanie tylko, czy zadanie jest również proste jak same zasady? Otóż nie, sprawa nie jest łatwa i stawia nie lada wyzwania przed każdym graczem, który znajdzie się w pokoju.

Jednak nie martwcie się. Jeśli nie czujecie się na siłach, możecie wybrać pokój o odpowiednim dla Was poziomie trudności: niskim, średnim i wysokim. Zatem zarówno nowy gracz jak i ten zaprawiony w bojach mogą równie wyśmienicie się bawić.

Do rozgrywki najczęściej potrzeba minimum dwóch osób, gdyż niektóre zagadki, które czekają na graczy nie da rady rozwiązać samemu. Escape room to przede wszystkim praca w kooperacji z innymi graczami, czyli praca zespołowa i dobra komunikacja mają tu kolosalne znaczenie. Tylko sprawny zespół jest w stanie wyjść z pokoju przed ustalonym limitem czasowym. A te są zawsze ściśle wyznaczone dla każdego pokoju i zazwyczaj są to przedziały czasowe od 45 minut do 90 minut. W tym czasie gracze zapoznają się ze scenariuszem i pokojem pełnym różnych rekwizytów, ich zadaniem jest rozwiązywanie zagadek i branie udziału w innych mini grach, które pozwalają zrealizować cel ostateczny – ucieczkę.

Sam typ rozgrywki wywodzi się z gier komputerowych i właśnie w wersji cyfrowej zdobył ogromną popularność. Klikanie myszką po ekranie jednak powoli się wypalało, więc przeniesienie rozgrywki do świata rzeczywistego było strzałem w dziesiątkę. Escape room odrodził się na nowo i cały świat oszalał na punkcie tej nietypowej zabawy grupowej. Jest to rozrywka, która dostarcza wielu emocji i pozwala się oderwać od dnia codziennego. Gracze spędzają razem świetnie czas bawiąc się przy tym przednio i zyskując nowe doświadczenia. Wyzwania czekające w pokojach w całym kraju są mocno motywujące do działania, a satysfakcja z osiągnięcia celu jest nie do opisania. Zapraszamy Was zatem do osobistego sprawdzenia swoich sił w tajemniczym pokoju.

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM