O escape room Promocje Pokoje
Vouchery prezentowe Zarejestruj Zaloguj się
Escape room Wrota Czasu - Egipt
Partner lockme

Wrota Czasu - Egipt

Gliwice | Śląsk | TickTack

9.9/10
Gliwice: 2. miejsce | Śląsk: 2. miejsce | Polska: 8. miejsce

 • 2-5 osób
 • brak informacji
 • 60 minut
 • Przygodowy

Miesiące pracy, nieprzespane noce, tomy książek, doświadczenia fizykochemiczne, które omal nie doprowadziły do zagłady świata. Tak wyglądały ostatnie lata naszej pracy.
Wyczerpanie psychiczne i fizyczne osiągnęło granice wytrzymałości ludzkiego organizmu.
Nasze poświecenie i cierpienie w końcu przyniosło rezultaty. Otworzyliśmy pierwsze Wrota!
Wybór nie mógł paść na inne miejsce niż starożytny Egipt.

Fascynacja tą cywilizacją i chęć uzyskania odpowiedzi na liczne pytania spowodowała, że wysłaliśmy na drugą stronę ekipę złożoną z najlepszych naukowców. Całej ekspedycji przewodził prof. Thomas Schmitt.Wybór był oczywisty, bo oprócz doświadczenia archeologicznego posiada on też umiejętności przeżycia w miejscach odciętych zupełnie od cywilizacji. Grupa powinna była wrócić po godzinie, ale słuch o niej zaginął...

Poszukujemy śmiałków, którzy udadzą się z misją rozpoznawczo-ratowniczą.

Jeśli chcecie zostać bohaterami kontaktujcie się z nami!

 • Pokój przyjazny dzieciom
Adres

TickTack

Ul. Daszyńskiego 28/4
44-100 Gliwice

Strona WWW 730 372 800 Wyślij wiadomość
Dane właściciela
MCSAT s.c. Jerzy Wojtas, Magdalena Wojtas
Ul. Toszecka 33
44-100 Gliwice
NIP: 6312496729

Inne pokoje w tym miejscu

Poznaj 159 opinii o tym pokoju

9.9/10

Gliwice: 2. miejsce
Polska: 8. miejsce

Usługa 10.0/10

Klimat 10.0/10

1

3

25

96

31

Napisz opinię

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.
Zaloguj się

 • LockMe

  Liczba recenzji: 226 Profil FB
  Lockme.pl opinia

  Prawdziwa podróż w czasie!

  01.06.2016 0 0

  Wrota Czasu - Egipt to pokój kompletny. Z każdej strony widać dopracowanie konceptu. W zabawę wprowadza nas ciekawa fabuła, która jest tłem całej historii do końca rozgrywki. Wystrój pokoju robi bardzo duże wrażenie. Jednak największy efekt wow zawdzięczamy mechanizmom wykorzystanym w środku pomieszczenia.

  Pokój nie należy do łatwych. Warto wybrać się do niego przynajmniej 4 osobową ekipą. Jednak system podpowiedzi jest tak pomyślany aby i zupełnie początkujące drużyny mogły się w 100% bawić.

  Jest to zabawa w ucieczkę na najwyższym poziomie.

 • Tomasz G. 1

  Liczba recenzji: 61 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wrota Czasu - Egipt

  18.03.2017 | data wizyty: 14.03.2017 0 0

  Niesamowity! Pod każdym względem! Pokój jest dopracowany w 100%, po wejściu zapomina się o tym, że jest się w pokoju, a ma się wrażenie, że weszło się do grobowca :) W pokoju znajdziecie niesamowite mechanizmy i ani jednej kłódki. Zagadki są logiczne i do rozwiązania przez każdego :)

 • Fanatyk

  Liczba recenzji: 39 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Tu trzeba być!

  19.03.2017 | data wizyty: 26.02.2017 0 0

  Nasz pierwszy odwiedzony pokój w Gliwicach i lepiej trafić nie mogliśmy! Po samym przekroczeniu progu wiedziałem że pokój i klimat będą na najwyższym poziomie. Obsługa bardzo miła, jeden z nielicznych pokoi gdzie zaproponowali nam coś ciepłego do picia :) Z takim wprowadzeniem do pokoju się jeszcze nie spotkałem, można powiedzieć że ludzie ktorzy stworzyli ten pokój robia to z pasją. Coś co zaskoczy każdego, pokój gdzie nie ma żadnej kłódki! Genialne zastąpienie standarowych kłódek ciekawymi mechanizmami. Czekam na wasze kolejne pokoje bo wiem ze macie w planach! Na pewno się zjawimy :) Gorąco polecam!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Maja S.

  Liczba recenzji: 16 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  No proszę, proszę.

  03.04.2017 | data wizyty: 02.04.2017 0 0

  Do Tick Tacka wybraliśmy się z wysokimi oczekiwaniami. Dobre opinie innych graczy nas zachęciły do zaliczenia dwóch pokoi za jednym zamachem. Zaczęliśmy od Egiptu, bo tak nam godzinowo bardziej spasowało i myślę, że to była dobra decyzja.
  Egipt jest bardzo dobrym pokojem. Na każdym kroku widać jak wiele pracy i serca właściciele włożyli w dopieszczenie każdego detalu. W szczególności zachwyca to, że wszystkie mechanizmy mogłyby być zastosowane kilka tysięcy lat temu, wow!
  Poziom trudności oceniam na średni bo udało nam się wydostać bez podpowiedzi przed czasem. Jednak same zagadki są na wysokim poziomie. W szczególności urzekło mnie to, że zagadki są tak dobrze osadzone w realiach i faktycznie opowiadają historię. Super :)

 • Arkadiusz K. 1

  Liczba recenzji: 51 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Rewelacja!

  21.01.2017 | data wizyty: 20.01.2017 0 0

  Pierwszy pokój w Gliwicach który miałem okazję odwiedzić i od razu taka petarda!
  Pokój bez kłódek! Nie ma ani jednej KŁÓDKI!
  Wprowadzenie, wystrój, zagadki, mechanizmy, dopracowanie każdego szczegółu, napięcie, system podpowiedzi i obsługa - jednym słowem WSZYSTKO na NAJWYŻSZYM poziomie! Do takich firm i pokoi aż chce się wracać! Już nie możemy się doczekać kolejnej wizyty!
  Brak zastrzeżeń! Zdecydowanie polecam każdemu!
  Do zobaczenia znów!

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Kostek

  Liczba recenzji: 57 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Apetyt zaostrzony :)

  12.12.2016 | data wizyty: 11.12.2016 0 0

  Pokój przygotowany świetnie, bardzo klimatycznie. Wprowadzenie to perełka. Wszystko jest zrobione starannie, a z takim wstępem naprawdę człowiek czuje się jak podróżnik w czasie. Ach, te specjalne radioodbiorniki czy długopis wzbogacany uranem...

  Wrota czasu to pokój dla tych, którzy lubią poczuć się jak łowcy przygód. Sam pokój również jest godny polecenia, choć nie ukrywam, że jak dla nas było za mało zagadek! Same zagadki są ciekawe, przygotowane pod kątem "egipskim" można rzec, ale gdyby nie jedna zagadka, na której utknęliśmy, to wyszlibyśmy po 20 minutach.

  To jeden z tych escape roomów, który może się spodobać zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym, bo jest dość nietypowym pokojem.

  Zdjęcie grupy na Facebook
  (kliknij, by zobaczyć zdjęcie na Facebook)
 • Krzysiek G.

  Liczba recenzji: 8 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Dopracowane

  26.03.2017 | data wizyty: 15.01.2017 0 0

  Autorzy pokoju na pewno dołożyli starań aby przenieść Egipt do Gliwic! Nie banalne zagadki, bez ani jednej kłódki robią wrażenie. Moja ekipa wróciła zadowolona

 • Ania B. 6

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Po prostu najlepszy!

  07.02.2017 | data wizyty: 07.02.2017 0 0

  Zachęceni opinią znajomych postanowiliśmy się wybrać z chłopakiem do Egiptu i totalnie nie żałujemy! Niecodziennie zagadki, totalna nieszablonowość i mistrzowskie wykonanie! Świetna historia i cała otoczka przygodowa. Wyszłam (udało się!!!) mega zadowolona, usatysfakcjonowana, uśmiechnięta i na pewno będę ten pokoj długo wspominać i polecać innym!
  Do zobaczenia na Tortudze!

 • Vilgefortz

  Liczba recenzji: 17 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wrota Czasu potrzebne, by odwiedzić pokój raz jeszcze!

  12.10.2016 | data wizyty: 11.10.2016 0 0

  W podróż do Egiptu wyruszyliśmy w pięcioosobowej ekipie z Politechniki, każde mniej lub bardziej doświadczone w ER. Nasze oczekiwania odnośnie pokoju były wysokie i w żadnym razie nie zawiedliśmy się – pokój dał radę i przerósł te oczekiwania!

  Pan z obsługi profesjonalny i pasjonat, co widać i słychać od pierwszych minut spotkania. Wyśmienicie wprowadził nas w klimat, wyposażył w sprzęt, zaznajomił z fabułą, a wszystko z sympatycznym humorem. Już samo przygotowanie biura dla nas – możliwość wypicia kawy, przygotowane dla nas szklanki, cukierki, czy butelkowana woda (zarówno w biurze, jak i w pokoju) robią kapitalne pierwsze wrażenie :)
  Po wyjściu jeszcze zostaliśmy i długo rozmawialiśmy o samym pokoju, firmie i wszystkim innym związanym z ER, za co bardzo dziękujemy! <3

  Wrażenia odnośnie wystroju należy zacząć już od samego biura – pięknie wyposażone, umeblowane i nadające niesamowity klimat całej firmie, a jednocześnie nastrajające i wprowadzające w faktyczną fabułę odwiedzanego pokoju.
  Same Wrota Czasu przenoszą nas do elegancko wykonanego pokoiku z piaskowca, gdzie kompletnie zapomina się, że nadal jest się w kamienicy! A im dalej w piach, tym piękniej i ciekawiej, zarówno pod względem rekwizytów i ozdób, jak i ogólnego wykonania pokoju, a w tle słychać nienarzucającą się cichą muzykę. Można tylko pozazdrościć jakości realizacji i pomysłowości włożonej w projektowanie tego cudeńka.

  Zagadki są przebajeczne – w pokoju nie uświadczy się ANI JEDNEJ KŁÓDKI, co ma sens zważywszy na czas akcji – starożytny Egipt :)
  Wszystkie obecne mechanizmy są autentycznie wzięte z tych znanych z filmów przygodowych, żadne z nas nie spotkało się z taką ilością i JAKOŚCIĄ nieliniowych zagadek z mechanizmami hydraulicznymi i elektronicznymi. Nie ma sensu się rozwodzić nad tym JAK BARDZO SĄ GENIALNE, trzeba je rozwiązać samemu!
  System podpowiedzi jest dopracowany, logiczny, i świetnie komponuje się z fabułą, a dodatkowo obsługa nie narzuca podpowiedzi, o ile się o nie nie poprosi.
  Wrażenie bycia odkrywcą przeszłości gwarantowane ;)

  Ten akapit w opiniach poświęcam na wszelkie minusy i zgrzyty napotkane podczas wizyty, jednakże tym razem nie jestem nawet w stanie przyczepić się na siłę do czegokolwiek, co mógłbym tutaj wymienić... Pierwszy taki pokój!

  Spokojnie mogę stwierdzić , że Wrota Czasu – Egipt od TickTack w Gliwicach wspięły się na pierwsze miejsce moich najlepszych Escape Roomów. Mógłbym zapłacić bez wahania dwa razy tyle ile zapłaciłem, bo pokój jest wart każdej ceny.
  Fantastyczne pomysły na zagadki, wystrój i przesympatyczny pasjonat za biurkiem sprawiają, że od razu chce się tam wrócić, co na pewno zrobimy!
  Zasłużone tak wysokie miejsce na liście polskich Escape Roomów bez dwóch zdań ;)

  TL;DR

  +fenomenalna obsługa!
  +klimat pokoju i reszty biura
  +MECHANIZMY!
  +nieliniowe, niezwykle pomysłowe zagadki
  +budowa i wystrój pokoju
  +wstęp fabularny
  +uzasadniony fabularnie system podpowiedzi

  Minusów BRAK!

 • Olka 1

  Liczba recenzji: 3 Profil FB
  Wiarygodna opinia

  Wycieczka do Egiptu w środku zimy !

  14.01.2017 | data wizyty: 07.01.2017 0 0

  Wrota czasu przeniosły mnie i moją rodzinkę w prawdziwą podróż do Egiptu ! a na dworze -20 stopni <brr>

  Świetny klimat tamtejszych czasów i miejsca, zagadki nie proste - zmuszają do myślenia co się ceni :)

  Pokój odwiedziliśmy mieszaną ekipą :)
  Rodzice pierwszy raz mieli do czynienia z ER, dla pozostałych był do już 2/3 pokój i spodobał się, bez wyjątku- każdemu !

  z pewnością wrócimy do Tortugi !
  chyba nigdy nam sie to nie znudzi, a tak ciekawe pomysły nic tylko -rozszyfrować, najlepiej ..wychodząc z pokoju z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy :D

Zobacz więcej opinii: 1 2 3 ... 14 15 16

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM