Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Lokalizacja

Lokalizacja

Partner lockme

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując... [więcej]

137

137 opinii

|

1

Gliwice: 1 miejsce

|

Śląsk: 1. miejsce

|

PL 2

Polska: 2. miejsce

|

10/10

2-5 osób

75' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując wyzwanie postarajcie się nie wzbudzać zainteresowania osób postronnych.

Plan jest następujący: zjawiacie się pod umówionym adresem i od razu udajecie się do lokalu, którego szyld nie zwraca większej uwagi. Niektórzy mogą pomyśleć, że to siedziba jakiegoś zegarmistrza. Tylko Wy wiecie, że lokal należy do nas. Pukacie do drzwi trzy razy i wciskacie przycisk dzwonka. Teraz pozostaje Wam poczekać na człowieka, który z ramienia naszej organizacji przekaże Wam więcej szczegółów.

Ponieważ jesteście zawodowymi włamywaczami domyślacie się, że robota idzie o dużą stawkę.
Współpracujemy tylko z najlepszymi i dlatego powinniście bezzwłocznie zainteresować się tym zleceniem.

W innych okolicznościach zapytalibyśmy się, czy podejmujecie ryzyko? Mamy jednak wrażenie, że nie tylko chęć zysku, ale również renoma naszej agencji przesądziły już o Waszej decyzji.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój eliminacyjny PolandEscape

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

TickTack - Gliwice II

Gliwice ul. Sikorskiego 75

Dane właściciela

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Batorego
43-100 Tychy
NIP: 6462937187

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 137 opinii

Ocena ogólna 10.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

150

120

90

60

30

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

137 opinii pokoju

Marcin K. 64
Marcin K. 64

Zwiadowca
99 pkt

28 opinii

Po prawie 100pokojach t jest nr1

12.07.2019 | data wizyty: 09.07.2019

Wiarygodna opinia

Marcin K. 64 28 opinii

Absolutnie fenomenalny, sama lokalizacja już od poczekalni robi klimat i jak w filmach Hitchcocka jest tylko coraz lepiej....na każdym etapie zaskoczenie, na chwilę obecną nr 1 dla mnie a byłem w top Warszawy i Wrocławia

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

316 opinii

Keine Ahnung, was da geschrieben wird, aber wir müssen das akzeptieren.

15.04.2019 | data wizyty: 10.03.2019

Opinia Lockme.pl

LockMe 316 opinii

Będzie nam bardzo trudno opisać ten pokój tak, aby nie powiedzieć za dużo, ale spróbujemy. Jedno wiemy na pewno: jeżeli czytaliście opis i zastanawialiście się, czemu jest taki enigmatyczny, to uwierzcie, będąc na miejscu zdacie sobie sprawę dlaczego.

Zagadki… Skłamalibyśmy mówiąc jednoznacznie, że są bardzo trudne. Ich jest po prostu MNÓSTWO, w dodatku są tak oryginalne i wręcz nieoczywiste (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), że będąc w środku niezależnie od doświadczenia stwierdzacie, że nie wiecie nic o escape roomach. Tutaj dzieją się rzeczy, których ani trochę się nie spodziewacie.

Pokój zrobiony z wielkim rozmachem - i szybko staje się jasne, dlaczego musieliśmy tyle na niego czekać. Fabuła niezwykle wciąga, i to od samego progu. W związku z ilością zadań, z którymi przyjdzie Wam się zmierzyć, przyda się w zasadzie każda dodatkowa para rąk.

Więcej zdradzić nie możemy, ale to bardzo wysoko postawiona poprzeczka na polskiej scenie escape roomowej.

Poziom trudności: Trudny

bartoszej
bartoszej

Nawigator
113 pkt

27 opinii

Profesjonalny włam!

03.06.2019 | data wizyty: 19.05.2019

Wiarygodna opinia

bartoszej 27 opinii

Z firmą znamy się już z poprzednich pokoi, więc nasze oczekiwania względem wystroju były wysokie. Niestety, nie było na co narzekać ;) Podobać się może już hol, a sam pokój wygląda jeszcze lepiej!

Sama rozgrywka zdecydowanie zostanie w naszej pamięci, zwłaszcza że 1 rozwiązanie widzieliśmy pierwszy raz i pewnie długo jeszcze go nie napotkamy. Po przytłaczająco dobrym początku, byliśmy pod wielkim wrażeniem pokoju i już-już miała się pojawić czwarta "10" w mojej kolekcji opinii, gdy pod koniec pojawiło się odczucie, że gra zwolniła. Zagadki wydają się być ułożone od najmniej do najbardziej czasochłonnych, przez co końcówka wyszła nieco rozwleczona w czasie.

Technicznie, w pokoju nic nie zawiodło, zaś napotykane mechanizmy potrafiły robić wrażenie! Do tego twórcy zadbali, by budować klimat wrażeniami nie tylko optycznymi, co zawsze wywołuje we mnie pozytywne odczucia :)
Wielką zaletą pokoju jest fakt, że historia przedstawiana przed rozgrywką jest ściśle powiązana z samą grą, a nie stanowi jedynie zbędnego tła.

Polecamy uważnie słuchać prowadzącego przed rozpoczęciem gry, nie tylko dlatego, że jest świetnym gospodarzem ;)

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

wnadarzewska
wnadarzewska

Zwiadowca
97 pkt

22 opinie

Zlokalizowano dobrą zabawę

11.06.2019 | data wizyty: 09.06.2019

Wiarygodna opinia

wnadarzewska 22 opinie

Odbiór, odbiór! Tu agenci pod pseudonimem Alpaki Zagłady. Misja polegała na zlokalizowaniu "Lokalizacji" i opuszczeniu jej przed upływem wyznaczonego czasu. Misja wykonana w 100%. Zlokalizowano jedną z najlepszych lokalizacji w karierze. Niestandardowe zagadki, które zawsze w jakiś sposób dają znać, że są wykonywane dobrze - obecne. Klimatyczny pokój, w którym podczas przechodzenia wyjście z roli jest praktycznie niemożliwe - obecny. Dobra zabawa, w czasie której czas upływa niesamowicie szybko - jest. Fantastyczna obsługa, która swoją pracę wykonuje z pasją i chętnie poświęca czas po grze na rozmowę - jest! Usatysfakcjonowani agenci polecają każdemu. Bez wyjątku. Bez odbioru...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

vindicator
vindicator

Nawigator
127 pkt

21 opinii

A myślałem, że nic mnie już nie zdziwi

08.05.2019 | data wizyty: 30.04.2019

Wiarygodna opinia

vindicator 21 opinii

Po wizycie w paru topowych pokojach myślałem, że już niewiele jest mnie w stanie zdziwić. Przyjeżdżając do Gliwic miałem sceptyczne myśli - niczym ci ludzie z XIX wieku, którzy uważali, że wszystko zostało już wynalezione i technika nigdy nie pójdzie naprzód.

Jakże bardzo się myliłem!

"Lokalizacja" podwyższyła poprzeczkę na zupełnie nowy poziom. Z pokoju wychodziłem czując się jak Indiana Jones po odnalezieniu jednego z wielkich skarbów. Polecam spróbować, nie pożałujecie!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Swistakk
Swistakk

Obieżyświat
238 pkt

79 opinii

Nine nine nine nine? Do której kłódki to kod?

09.08.2019 | data wizyty: 04.08.2019

Swistakk 79 opinii

Co tu dużo mówić? Aktualnie wg rankingu drugi pokój w Polsce. Miało być super i było super ;).

Już od samego wejścia czujemy elegancki klimacik. Czasami w niektórych escape roomach mam wrażenie, że jakby miały one ceglane ściany to by świetnie pasowały do ich klimatu (a zamiast nich dostajemy np. fototapetę cegieł), ale przecież ceglane ściany to nie jest coś co ot tak se można zrobić, więc nie mam tego ERom "za złe" jak pójdą w tę fototapetę. TickTack jednak znalazł rozwiązanie na ten problem!
Już od początku złapałem nić porozumienia z właścicielem, gdyż okazało się, że również ma na imię Wojtek :P. Zostaliśmy użyczeni od niego długim (ale nie za długim), dokładnym i ciekawie opowiedzianym wprowadzeniem, po którym byliśmy gotowi rozpocząć naszą przygodę we włamywaczy. Po właścicielu widać było, że escape roomy to jego pasja.

Co do zagadek, to są całkiem zróżnicowane, wykorzystują dużo różnych efektownych technologii, niektóre z nich są naprawdę niestandardowe przez co dają dużo satysfakcji w rozwiązywaniu. Jest ich rzeczywiście całkiem sporo. Choć odnosząc się do opinii adminów lockme, to nie powiedziałbym ani aby było ich MNÓSTWO (ten tytuł zostawmy warszawskiemu zdenerwowanemu mieszkańcowi Teofilowi z planami zniszczenia świata) ani że "będąc w środku niezależnie od doświadczenia stwierdzacie, że nie wiecie nic o escape roomach" (ten tytuł zostawmy warszawskiemu zaginionemu artyście). Ale tak, jest ich dużo, są fajne, logiczne i niestandardowe - zagadkowo jakościowo poziom na pewno wysoki.

Rozgrywka fajnie się rozwija wraz z upływem czasu. Odkrywamy coraz to nowe tajemnice owego domu. Czasami jest mniej liniowo, czasami bardziej, ale też czasami dzieją się takie efekciarskie rzeczy, że nawet jak jest wiele różnych rzeczy do zrobienia, to i tak wszyscy się zbierają i robią "łooo!". Na bardzo dużą pochwałę zasługuje wszelka aranżacja przestrzeni. Rozrywka na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Z niecierpliwością będę czekać na kolejne pokoje TickTacka, bo nie ukrywam, że Tortuga również mnie urzekła. Właściciel rzucił z mojego punktu widzenia dość absurdalną liczbą, że w tej lokalizacji budują bodajże 6 innych escape roomów xD. Także trzymam za słowo :).

Ku naszej uciesze po wyjściu z pokoju dowiedzieliśmy się, że z czasem 43 minut pobiliśmy rekord pokoju o minutę! Poprzedni posiadacze rekordu ustanowili go dzień przed nami, więc nie daliśmy im za długo się nim nacieszyć :P. Ale o ile rzeczywiście nie mieliśmy jakichś długich przestojów, to mam wrażenie, że zdarzały nam się momenty zmuły i nasz wynik zdecydowanie da się polepszyć, więc nie zdziwię się jak nas też ktoś prędko zdetronizuje. Za dość zabawny uznam fakt, że jeszcze przed grą zauważyłem podobieństwo fabularne w postaci w zasadzie identycznego głównego zadania do wykonania z pewnym innym wysoko plasującym się pokojem (po przyjrzeniu się avatarowi tego pokoju, któremu się przed wizytą nie przyjrzałem, powinno się stać jasne, o jakim mówię :P) i dziwnym trafem w tamtym pokoju też mamy rekord xD, a nie mamy w żadnym innym z TOP100. Może po prostu mamy w sobie tę żyłkę włamywaczy ;p.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Przemek K
Przemek K

Pionier
176 pkt

61 opinii

Muszę zabierać ze sobą wiecej pieluch

11.08.2019 | data wizyty: 28.06.2019

Przemek K 61 opinii

W tym pokoju jest WSZYSTKO! Świetna zabawa przede wszystkim. Gra zaczyna się do słownie od wejść i zaczyna się ekstra zabawa. I trwa do samego końca. Co chwile tylko wybuchały emocje typu wow, ale zaj...e. Na prawdę pierwszorzędny ER. To co tam się dzieje jest nie do opisania. Trzeba zobaczyć samemu.
PS. Przy 2 osobach bardzo dużo roboty.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

kondzio1a
kondzio1a

Pionier
178 pkt

138 opinii

Dzikie Koty w Lokalizacji ...

24.07.2019 | data wizyty: 24.07.2019

kondzio1a 138 opinii

" Magda: Po co ci to?
Szerszeń: Leonardo na ścianie, wiesz... Czad!
Magda: To powieś se DiCaprio!"

Wychodzisz z Escapu i w sumie nie wiesz do końca co się wydarzyło. Podczas gry wszystko nagle staje się rzeczywiste i nie chcesz żeby się to kończyło. Jeżeli tak kiedyś mieliście podczas Escapu to w "Lokalizacji" też tak będzie! Polecam!
Zagadki, obsługa, pokój ... zabawa na najwyższym poziomie. Pokój koniecznie trzeba odwiedzić!
Czekam z niecierpliwością na kolejne pokoje. Wizyta warta każdej ceny. :D
Z Pokoju wyszliśmy parę minut po czasie, ale jak wspominałem moglibyśmy tam zostać dłużej. ;)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Fooxied
Fooxied

Wędrowiec
46 pkt

8 opinii

Nein Nein Nein Nein!

22.05.2019 | data wizyty: 20.05.2019

Wiarygodna opinia

Fooxied 8 opinii

Dopracowany do perfekcji. Nigdy nie sprawiało mi takiej przyjemności błędne rozwiązywanie zagadek. Do tego pokój stworzony tak, że większość czasu spędzacie na zachwycaniu się wnętrzem. Oszałamia ogromem pracy i ogromem elementów, i ogromem wszystkiego, i ogromem... ale po kolei.

Świetne wprowadzenie, genialna fabuła, fenomenalny klimat aż do samego zakończenia. Każdy element sprawia wrażenie, że został stworzony właśnie do tego pokoju i idealnie tam pasuje.

Mnóstwo różnorodnych i niespotykanych zagadek, a do tego tak przyjemnych, że można je rozwiązywać w nieskończoność i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

Ekipa z TickTacka zna się na tym co robi i wie do czego dążyć. Obsługa odwala kawał dobrej roboty.
Kto nie był niech zaraz się wybierze, kto był niech z nami czeka na kolejny, kto nie będzie niech żałuje.
Szkoda, że Hans to taki moczymorda, że nic nie zostawił...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

agnieszka_qurowska
agnieszka_qurowska

Pionier
193 pkt

124 opinie

Dzikie Koty w pewnej lokalizacji...

24.07.2019 | data wizyty: 24.07.2019

agnieszka_qurowska 124 opinie

To miejsce to petarda! Kocham, kiedy w eskejpie zapominasz, że to eskejp i cieszysz się przygodą. To wlaśnie to. Spędziliśmy w "pokoju" 78 minut. Przyznam, że w dwóch miejscach się zacięliśmy przez własną nieuwagę. Ale to nic - wcale nam się nigdzie nie spieszyło. Dwa razy poprosiliśmy o podpowiedź i dostaliśmy lekkie naprowadzenia. Obsługa stara sie dopasowywać podpowiedzi do poziomu zaawansowania graczy - super ! Reasumując, eskejp zaskakuje, zagadki idą płynnie, przygoda pcha gracza do przodu. Wprowadzenie do gry też robi robotę . Obsługa 100% profesjonalna i gościnna. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie :-) POLECAMY

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM