Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Lokalizacja

Lokalizacja

Partner lockme

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując... [więcej]

81

81 opinii

|

1

Gliwice: 1 miejsce

|

Śląsk: 2. miejsce

|

PL 6

Polska: 6. miejsce

|

10/10

2-5 osób

75' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Kiedyś luksusowa dzielnica... Z biegiem czasu stała się szemrana. Złowrogie spojrzenia obcych to z pewnością może Was spotkać podczas tej misji. Podejmując wyzwanie postarajcie się nie wzbudzać zainteresowania osób postronnych.

Plan jest następujący: zjawiacie się pod umówionym adresem i od razu udajecie się do lokalu, którego szyld nie zwraca większej uwagi. Niektórzy mogą pomyśleć, że to siedziba jakiegoś zegarmistrza. Tylko Wy wiecie, że lokal należy do nas. Pukacie do drzwi trzy razy i wciskacie przycisk dzwonka. Teraz pozostaje Wam poczekać na człowieka, który z ramienia naszej organizacji przekaże Wam więcej szczegółów.

Ponieważ jesteście zawodowymi włamywaczami domyślacie się, że robota idzie o dużą stawkę.
Współpracujemy tylko z najlepszymi i dlatego powinniście bezzwłocznie zainteresować się tym zleceniem.

W innych okolicznościach zapytalibyśmy się, czy podejmujecie ryzyko? Mamy jednak wrażenie, że nie tylko chęć zysku, ale również renoma naszej agencji przesądziły już o Waszej decyzji.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój eliminacyjny PolandEscape

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Bezpieczeństwo

Pełen monitoring

Stały kontakt z mistrzem gry

Drzwi są zawsze otwarte

Przycisk bezpieczeństwa

Oświetlenie awaryjne

Tylko niskie napięcie w zasięgu graczy

Awaryjny system otwierania drzwi

Adres

TickTack - Gliwice II

Gliwice ul. Sikorskiego 75

Dane właściciela

Gem Jerzy Wojtas, Wojciech Geppart s.c.
Batorego
43-100 Tychy
NIP: 6462937187

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 81 opinii

Ocena ogólna 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

75

60

45

30

15

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

81 opinii pokoju

LockMe
LockMe

Przewodnik
468 pkt

312 opinii

Keine Ahnung, was da geschrieben wird, aber wir müssen das akzeptieren.

15.04.2019 | data wizyty: 10.03.2019

Opinia Lockme.pl

LockMe 312 opinii

Będzie nam bardzo trudno opisać ten pokój tak, aby nie powiedzieć za dużo, ale spróbujemy. Jedno wiemy na pewno: jeżeli czytaliście opis i zastanawialiście się, czemu jest taki enigmatyczny, to uwierzcie, będąc na miejscu zdacie sobie sprawę dlaczego.

Zagadki… Skłamalibyśmy mówiąc jednoznacznie, że są bardzo trudne. Ich jest po prostu MNÓSTWO, w dodatku są tak oryginalne i wręcz nieoczywiste (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), że będąc w środku niezależnie od doświadczenia stwierdzacie, że nie wiecie nic o escape roomach. Tutaj dzieją się rzeczy, których ani trochę się nie spodziewacie.

Pokój zrobiony z wielkim rozmachem - i szybko staje się jasne, dlaczego musieliśmy tyle na niego czekać. Fabuła niezwykle wciąga, i to od samego progu. W związku z ilością zadań, z którymi przyjdzie Wam się zmierzyć, przyda się w zasadzie każda dodatkowa para rąk.

Więcej zdradzić nie możemy, ale to bardzo wysoko postawiona poprzeczka na polskiej scenie escape roomowej.

Poziom trudności: Trudny

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
kapibarabarbara- PoWROmcy Escape

Pionier
208 pkt

160 opinii

#155

29.12.2018 | data wizyty: 28.12.2018

Opinia ograniczona

kapibarabarbara- PoWROmcy Escape 160 opinii

Dwa lata temu, po odwiedzeniu Tortugi i Egiptu poczułam jak Escape Roomy wchodzą na zupełnie nowy, niewyobrażalny dla mnie wcześniej poziom. Powyższe pokoje totalnie mnie oczarowały- więc nawet nie wiem co mogę napisać o Lokalizacji. TickTack nie dość, że nadąża za wszystkimi trendami, które obecnie królują na rynku ER to jeszcze sam podnosi poprzeczkę dla konkurencji bardzo wysoko. Dopracowane jest wszystko- od fabuły, przez wprowadzenie, wystrój, zagadki, nieoczekiwane zakończenie, skończywszy na Właścicielu, dla którego ER to prawdziwa pasja- co widać na każdym kroku. Niełatwo zaskoczyć mnie nietypowymi przejściami- tu jednak się udało. Ogromne wrażenie zrobił na mnie wystrój pokoju, gdzie każdy najmniejszy element jest na maksa dopieszczony- dotyczy to również przedmiotów niebiorących udziału w rozgrywce. Nawet efekty dźwiękowe pasują do fabuły! Zagadki są bardzo różnorodne, wymagają nieraz połączenia kilku elementów- co w połączeniu z powierzchnią pokoju stwarza nie lada trudności- szczególnie mniejszym grupom.
Jak rzadko kiedy- w 101% zasłużone 10- "Ten pokój był niesamowity - całe doświadczenie było na niespotykanym poziomie.". Dla mnie to ścisła czołówka spośród wszystkich odwiedzonych do tej pory pokojów.
Pozostaje mi tylko czekać na kolejny pokój od Tick Tack- bez względu ile zajmie stworzenie kolejnego dzieła, na pewno warto czekać żeby potem czerpać tak wielką przyjemność z gry.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Justyna C. 8
Justyna C. 8

Zwiadowca
85 pkt

24 opinie

Kosmos !!!!!

12.02.2019 | data wizyty: 12.02.2019

Wiarygodna opinia

Justyna C. 8 24 opinie

Aż ciężko wystawić trzeźwą opinię.
WSZYSTKO jest na wielkie TAK. Genialny pokój, po prostu trzeba go odwiedzić i to bez żadnego zastanowienia.
Od początku:
1. Prowadzący och ach i w ogóle. Wprowadzenie najwyższy poziom, gra i całe prowadzenie mistrzostwo do tego sympatyczny i uśmiechnięty aż chce się tam posiedzieć.
2. Poczekalnia - mogłabym zamieszkać :-p
3. Sam pokój - kosmos i tyle, zagadki, muzyka, klimat, wszystko. Co chwilkę było wielkie WOOW
Tyle.... :-D

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mr.
Mr.

Przewodnik
345 pkt

205 opinii

Mr. & Mrs. z przyjaciółmi: W pewne miejsca warto wracać

09.02.2019 | data wizyty: 02.02.2019

Mr. 205 opinii

Na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć firmy w przypadku których na nowe pokoje czekam tak bardzo jak na TickTack i zdecydowanie się nie zawiodłem :)

Lokalizacja do pokój dopięty na ostatni guzik w każdym aspekcie. Na start dostajemy rozbudowane, dopracowane, momentami zabawne i bardzo ciekawe wprowadzenie dodatkowo okraszone świetnym wystrojem pomieszczenia. Samej fabuły oczywiście nie zdradzę ale o ile na początku wydała mi się oklepana to jednak forma jej przedstawienia na początku jak i w trakcie rozgrywki sprawia że dawno tak się nie wczułem w rozgrywkę ;)

Wystrój samych pomieszczeń to oczywiście najwyższy możliwy poziom i chociaż trochę pokoi już zobaczyłem to niektóre rozwiązania elektroniczne i mechaniczne wywołały tak bardzo poszukiwany efekt "wow". Samych detali mamy mnóstwo a co ciekawe większość z nich do czegoś nam się przyda więc trzeba mieć oczy dookoła głowy. Wszystko to uzupełnia jeden z najlepszych podkładów muzycznych/dźwiękowych jakie słyszałem w pokojach, który jest wręcz idealnie zsynchronizowany i dopasowany do wydarzeń podczas rozgrywki.

Zagadki tak jak wystrój to iście topowy poziom i od grup wymagają wszystkiego czyli współpracy, ciągłego kontaktu, sprawności, logicznego myślenia oraz spostrzegawczości. Nie ma tutaj zapychaczy, każda łamigłówka ma sens, coś wnosi do fabuły i potęguje immersje. Oczywiście nie trzeba dodawać że znajdziemy tu każdy możliwy rodzaj zagadki :)

Pan z obsługi tak jak pisałem na początku zafundował nam idealne wprowadzenie a po zakończeniu co prawda nie długo bo kolejny pokój czekał ale mogliśmy zamienić parę zdań.

Podsumowując, Lokalizacja to kolejny dowód na to że escape roomy reprezentują już zupełnie inny poziom wciągając graczy bez reszty w fabułę i co chwila zaskakując. Pozycja obowiązkowa !

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Quara
Quara

Nawigator
116 pkt

40 opinii

Zadbano o każdy szczegół

17.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Quara 40 opinii

Nie wiem, czy jest coś, co mogłabym napisać o "Lokalizacji", a co nie zostało już napisane w opiniach pozostałych gości. W tym pokoju wszystko jest dopięte na ostatni guzik - klimatyczne wprowadzenie (naprawdę wspaniale przygotowana poczekalnia), przygotowanie graczy do gry (tak tak!), spójna fabuła i jasny cel misji, wystrój pokoju (dopieszczony do granic możliwości - ta mnogość rekwizytów...), podpowiedzi (jak tu nie wybuchnąć śmiechem?), zakończenie zabawy, pogawędka na koniec... A zagadki? Na najwyższym poziomie! Zadbano o to, by każda zagadka była ściśle związana z tematyką pokoju (i bohaterami), jedne prowadziły do drugich, każda była logiczna - a że do tego dodanych jest masa niesamowitych technologicznych rozwiązań, otrzymujemy jeden z najlepszych pokojów w Polsce.

Współpraca i nieprzekrzykiwanie się mile widziane. Liczne, wymagające i złożone zagadki. W moim odczuciu pokój jest idealny dla trzech osób, każde z nas miało co robić.

Pragnę jeszcze dodać, że naprawdę bardzo doceniam wszystkie akcenty komediowe pojawiające się na każdym etapie przebywania w lokalu przy Sikorskiego 75 :-)

Po czasie reakcji mistrza gry widać było, że cały czas nas uważnie obserwował i cieszył się każdą chwilą "z nami" spędzoną, chociaż nie byliśmy pierwszą prowadzoną przez niego grupą.

Gratuluję wspaniałego pokoju! Naprawdę żałuję, że to jednorazowe przeżycie...

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

dodger
dodger

Wędrowiec
42 pkt

26 opinii

Nie da się tego opisać

06.04.2019 | data wizyty: 06.04.2019

dodger 26 opinii

Po wizycie w tym pokoju musiałbym zmienić wszystkie wcześniej wystawione oceny innych pokoi na 1, żeby 10 wystawiona Lokalizacji oddawała choć trochę poziom tego pokoju.
Gratulacje dla twórców! Nie da się opisać tego co w tym pokoju przeżyjecie. Niespotykany wcześniej poziom. Dziękujemy!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Hydroponika
Hydroponika

Zwiadowca
96 pkt

68 opinii

Whiskey a może cygaro?

10.12.2018 | data wizyty: 02.12.2018

Wiarygodna opinia

Hydroponika 68 opinii

Co za pokój! Wspaniała esketyka z tamtych lat. Muzyka, wystrój, szczegóły dekoraycjne. Rewelacja. Zagadki są nieliniowe i każdy znajdzie coś dla siebie do roboty. Słowo klucz dla tego pokoju to współpraca. Po 65 pokojach myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy. O jak bardzo się myliłam!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Latający Cyrk M.
Latający Cyrk M.

Nawigator
107 pkt

119 opinii

Absolutnie fenomenalny

23.04.2019 | data wizyty: 05.04.2019

Latający Cyrk M. 119 opinii

Fenomenalny ER, olbrzymia przestrzeń zaplanowana i zagospodarowana od A do Z pod świetny escape room. Zero kompromisów, kłódek technicznych, kabelków zabezpieczonych pomarańczową taśmą itp. w dodatku niespodzianki czyhają na każdym kroku. Całe mnóstwo przemyślanych i bardzo innowacyjnych zagadek połączonych znakomitą fabułą i okraszonych świetnym wprowadzeniem jak i klimatem od samego przekroczenia progu TickTack.
Jest to nasz trzeci to Egipcie i Tortudze pokój tej firmy i nauczeni poprzednimi doświadczeniami spodziewaliśmy się wysokiego poziomu ale i tak zostaliśmy bardzo zaskoczeni jakością i grywalnością tego ER. Ze spokojnym sumieniem zaliczamy go do ścisłej czołówki odwiedzonych przez nas pokoi. Gorąco pozdrawiamy całą również fenomenalną obsługę "Lokalizacji" .
Szczerze polecamy wszystkim średnio i bardziej zaawansowanym graczom!!!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Włóczykij
Włóczykij

Zwiadowca
80 pkt

76 opinii

চাটগাঁইয়া বুলি চাটগাঁইয়া বুলি

19.02.2019 | data wizyty: 17.02.2019

Włóczykij 76 opinii

Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć! Lokalizacja to jeden z tych pokoi, dla których na lockme brakuje mi skali do ocenienia! ;) Jestem pod takim wrażeniem i urokiem, że nie wiem od czego zacząć.

Do Gliwic jechałam ponad 200km i udało się dotrzeć jakieś pół godzinki przed planowanym czasem, mimo to już od progu zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci. Dla Sebastiana od razu 20/10! ;) Widać, że chłopak lubi to, co robi, jest w to mega wkręcony i zaraża innych swoją pasją do ER i życiową radością. Gdybyśmy nie mieli tak napiętego grafiku to pewnie jeszcze dużo dłużej byśmy pogadali.
Jak jestem przy obsłudze to od razu napiszę o ogromnej, klimatycznej poczekalni, z której aż nie chce się wychodzić.
Aaaa, po cegły jeszcze kiedyś do Was wrócę! ;)

Wprowadzenie do pokoju wyjątkowe, oryginalne, trochę żartobliwe, już od początku można wkręcić się w fabułę.

Wystrój oraz wszelkie rekwizyty genialne i naturalne, fantastycznie zaaranżowana przestrzeń. Do tego świetnie dobrana gra świateł oraz dźwięki stwarzają niepowtarzalny klimat.

Zagadki przemyślane, logiczne, nieszablonowe, ani na chwilę nie odbiegają od wątku fabularnego. Mnóstwo niespotykanych i zaskakujących (czasem naprawdę bardzo zaskakujących!) rozwiązań. Zagadki są różnorodne, o średnim stopniu trudności, ale ponieważ jest ich całkiem sporo, to pokój zaznaczam jako trudny. Jednak będą się tutaj doskonale bawić zarówno początkujący jak i zawodowi uciekinierzy.

Co do podpowiedzi, ja też podpowiem jedną rzecz- weźcie chociaż nie potrzebujecie, a na pewno nie pożałujecie. Więcej nie zdradzę... ;)

Pokój jest idealny pod każdym względem. To tylko kwestia czasu i na pewno wbije się do krajowej czołówki.
Szczerze polecam i z niecierpliwością czekam na otwarcie czegoś nowego, bo za takimi pokojami jestem jak najbardziej na TAK- TickTack! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Zwiadowca
63 pkt

13 opinii

Prawdziwi włamywacze

03.04.2019 | data wizyty: 28.03.2019

Wiarygodna opinia

ksobkiewicz98 13 opinii

To była nieziemska przygoda:) W trójkę bawiliśmy się świetnie - przejścia są totalnie niespodziewane, zagadki bardzo logiczna łączą się w jedną całość. Nakład pracy firmy TICKTACK - ogromny! I ta poczekalnia... tyle włożonej pracy w dopracowanie korytarza jeszcze nie widziałam.

Obsługa 10/10, widać że ER'y tworzone są z wielką pasją. Już nie możemy doczekać się kolejnych pokoi od tej firmy.

Należy dodać, że to zdecydowana czołówka... chciałabym móc zapomnieć ten pokój i przezyć go jeszcze raz.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM