Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape room Lokalizacja

Lokalizacja

Partner lockme

9.9/10

Gliwice: 3. miejsce | Śląsk: 9. miejsce | Polska: 79. miejsce

Tak, tak!!! Jesteście zawodowcami, więc robotę macie u nas pewną. Ryzyko, jak zwykle jest duże, ale... więcej szczegółów na miejscu. WAŻNE: Pokój... [więcej]

2-5 osób

80' minut

Fabularny

doświadczeni

Fabuła pokoju

Tak, tak!!! Jesteście zawodowcami, więc robotę macie u nas pewną. Ryzyko, jak zwykle jest duże, ale... więcej szczegółów na miejscu.

WAŻNE: Pokój dedykowany dla grup doświadczonych.

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój eliminacyjny PolandEscape

Od 16 lat

Pokój nieodpowiedni dla osób z epilepsją

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Pokój zły dla osób z klaustrofobią

Adres

TickTack - Gliwice II

Gliwice ul. Sikorskiego 75

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

MCSAT s.c. Jerzy Wojtas, Magdalena Wojtas
Ul. Toszecka 33
44-100 Gliwice
NIP: 6312496729

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 30 opinii

Ocena ogólna 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 10.0/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

25

20

15

10

5

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

30 opinii pokoju

Q
Q

Przewodnik
385 pkt

162 opinie

#155

31.10.2018 | data wizyty: 23.10.2018

Wiarygodna opinia

Q 162 opinie

Pokój zdaje się, że celowo ma bardzo enigmatyczny opis na LM. Rezerwując grę, sami nie bardzo wiedzieliśmy czego się spodziewać. Nie będę więc psuł zamysłu autorów, spoilerując tu fabułę – dajcie się zaskoczyć na miejscu! Napisać, że warto, to nic nie napisać. Lokalizacja to obowiązkowy punkt do odwiedzenia na krajowej mapie escapowej i lada moment rankingowa czołówka. Fabularnie jest to jeden z najbardziej interesujących oraz najlepiej przemyślanych i poprowadzonych pokoi, w jakich miałem przyjemność grać. Tu nawet poczekalnia i wprowadzenie są już elementami gry a tak wielkie skupienie na detalach wciąż rzadko spotyka się w ER. Dynamika rozgrywki oszałamia – kilka razy nie mogliśmy uwierzyć w to co robimy lub w to co się dzieje na około. Efekty audiowizualne, zaskakujące mechanizmy, naturalizm dekoracji podkręcają tylko smak misji, którą mamy wykonać. Pokój to bez dwóch zdań nowa generacja ER – stawiających nie tylko na zagadki, lecz zatopienie graczy po uszy w fabule i przeniesienie ich w inny wymiar czasoprzestrzeni, z konkretną rolą do odegrania. Poziom immersji jest tu naprawdę niebywały. To także ten moment, w którym żałujesz, że podejście do escape’u – w towarzyszących mu emocjach i przeżyciach – jest doświadczeniem jednorazowym i niepowtarzalnym. Przepięknie zrealizowany pokój – ogromne gratulacje dla twórców. Jest moc!

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Bartosz M.
Bartosz M.

Przewodnik
313 pkt

120 opinii

Świetna robota!

10.11.2018 | data wizyty: 27.10.2018

Wiarygodna opinia

Bartosz M. 120 opinii

Są takie miejsca, gdzie na podstawie poprzednich doświadczeń można w ciemno powiedzieć, że kolejny pokój będzie świetny. Tick Tack po raz kolejny udowodnił, że należy do jednych z nich.

Sam pokój powinien sprostać oczekiwaniom największych malkontentów. Przygotowanie do gry zaczyna się w nowiutkiej poczekalni (nowa lokalizacja), gdzie następuje najdłuższe wprowadzenie ever, ale jest ono niezbędne i świetnie buduje nastrój wraz z fabułą. Choć pokój należy do tych trudniejszych, to rozgrywka sprawiła wiele frajdy - głównie za sprawą ciekawych rozwiązań i tego, że było jasne, kiedy zagadka została rozwiązana. Uwierzcie mi - będziecie wiedzieć ;) Niby jestem doświadczony, wszak ok. 130 pokoi za mną, to i tak dwie rzeczy spowodowały szerokie rozdziawienie buzi. Całość uzupełniona jest o detale i wystrój, w którym można się na moment zatracić, bo jest tak dobrze. Byliśmy w czwórkę i myślę, że była to optymalna ilość osób. 80 minut mija jak z bicza strzelił, a to tylko znaczy, że rozgrywka była bardzo absorbująca. Odrobina sprawności fizycznej jest wskazana ;)

Przyznam, że dawno mi się tak ciężko nie pisało opinii, bo jak tu chwalić tak, żeby czegoś nie zaspoilerować? :) Chłopaki z obsługi są klasą samą w sobie i bardzo miło do Was wracać. To moja pierwsza opinia w nowym systemie oceniania i z czystym sumieniem wystawiam 10/10. Kapitalna robota i do zobaczenia!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

daavcio
daavcio

Nawigator
107 pkt

44 opinie

Ist das ein gutes Zimmer? JAAAAA!

26.10.2018 | data wizyty: 25.10.2018

Wiarygodna opinia

daavcio 44 opinie

"Matko Boska, co za pokój, przecież to jest w ogóle niepojęte!" - powiedziałby pewien komentator sportowy po wizycie w tym pokoju. Pokój jest REWELACYJNY. Jestem pewien w 100%, że czołówka (jeśli nie 1 miejsce) w kraju jest tylko kwestią czasu.

To co charakteryzuje ten pokój to niebywała dbałość o szczegóły - do tego stopnia, że gdyby w rozmowie po pokoju one nie wyszły to niektórych rzeczy nawet bym nie zauważył. Pełen profesjonalizm jest widoczny dosłownie w każdym aspekcie pokoju: klimat, który towarzyszy nam już od genialnego wprowadzenia, poprzez wciągającą fabułę, w którą pomagają zagłębić się bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, a także autentyczne i prawdziwe rekwizyty, scenografię, która jest realistyczna w 100% i fantastycznie oddaje ducha czasu, skończywszy na bardzo wymyślnych i idealnie wkomponowanych w pokój zagadkach. Trudnych - to trzeba powiedzieć otwarcie, ten pokój przeznaczony jest zdecydowanie dla grup doświadczonych, ponieważ poziom skomplikowania zagadek jest wysoki i trzeba mieć niesamowicie otwarty umysł przez cały czas trwania zabawy.

Obsługa to również klasa światowa - pokój zaczynaliśmy o 20, nasza gra trwała około 90min, a z budynku wyszliśmy po północy! Przez ponad 2h rozmawialiśmy o pokoju, innych Escape Roomach i ogólno pojętej branży - uwielbiamy (myślę, że mogę z pełną świadomością podpisać przy tym również moich towarzyszy, a nawet wszystkich Escape Roomowych maniaków) gdy poświęca się nam dużo czasu po wyjściu z pokoju i gdy możemy porozmawiać o naszej pasji z kimś równie zakręconym. :)

Jeżeli w tym kierunku mają się rozwijać Escape Roomy to podpisuję się pod tym obiema rękami (każdy człowiek ma 2 ręce). Warto było czekać na ten pokój tyle czasu. Dzięki temu otrzymaliśmy jeden z najlepszych pokoi w kraju. Polecam go każdej doświadczonej ekipie, a kto jeszcze nie był ten gapa.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Sebastian K..
Sebastian K..

Nawigator
114 pkt

51 opinii

A czy Wy już wysłaliście swoje CV?

14.11.2018 | data wizyty: 12.11.2018

Wiarygodna opinia

Sebastian K.. 51 opinii

LockMe powinno wprowadzić ocenę 11!
Chapeau bas !
Od samego wejścia już wiedzieliśmy, że było na co czekać. Wszystko przygotowane w najmniejszym szczególe, nic nie odbiegało od rzeczywistości. Zagadki nie sprawiły nam większego problemu, ale trzeba przyznać, że jeśli jesteście początkujący to ten pokój będzie dla Was średnim wyborem. Duża dawka współpracy !
Krótki opis na lockme, ale to może i lepiej. Wprowadzenie do pokoju przeprowadzone po mistrzostwu. No i oczywiście nie obeszło się bez dodatkowych smaczków, których nikt się nie spodziewał.

Obsługa? Znowu chapeau bas! Nigdzie nie zostaliśmy tak ugoszczeni jak tutaj ! To się nazywa Escape Room tworzony z pasją !


Obowiązkowa pozycja na Śląsku i tutaj nie mam najmniejszej wątpliwości !!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Maja S.
Maja S.

Nawigator
113 pkt

28 opinii

Znowu poprzeczka podniesiona

06.11.2018 | data wizyty: 20.10.2018

Wiarygodna opinia

Maja S. 28 opinii

Byliśmy już zespołem w Piramidzie i Tortudze, wiedzieliśmy czego można się spodziewać po Tick Tacku i byliśmy przygotowani na najlepsze. I nie zawiedliśmy się. Lokalizacja to pokój, który znowu podnosi poprzeczkę na poziom mistrzowski. Wszystko tutaj jest przemyślane i dopracowane z wielką starannością. Rozwiązania są nietuzinkowe i zrobione bez półśrodków - z przytupem. Poziom trudności zagadek jest faktycznie wysoki, do pokoju powinny iść zgrane i doświadczone grupy. Zagadki są nieliniowe, co sprawia dodatkową frajdę.
Muszę jeszcze podkreślić, że obsługa jest fantastyczna. Nie mogę się doczekać kolejnych pokoi, bardzo dziękuję za wspaniale spędzony czas. :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

VooVoo
VooVoo

Obieżyświat
280 pkt

151 opinii

wow, wow, wow

27.11.2018 | data wizyty: 23.10.2018

VooVoo 151 opinii

Lokalizacja to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, pokój, w jakim miałem przyjemność zagrać. Rzadko się zdarza, aby gra rozpoczynała się nie od momentu przekroczenia progu ER, a od przekroczenia siedziby firmy. A potem jest już tylko lepiej. Fantastyczna scenografia, fantastyczne efekty audiowizualne sprawiają, że kilka razy można zebrać szczękę z podłogi. Do tego wciągająca i wpisana w klimat fabuła. Świetne Mistrzowanie od samego początku do samego końca, bez pośpiechu i z taką ilością czasu po grze jaką grupa potrzebuje. Punkt obowiązkowy, bardzo polecam.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Wypuśćcie Nas
Wypuśćcie Nas

Przewodnik
480 pkt

370 opinii

Achtung!

09.10.2018 | data wizyty: 28.09.2018

Wypuśćcie Nas 370 opinii

Prawie po półtora roku czasu wróciliśmy na Śląsk i od razu nam się trafiła Gliwicka perełka!
Firma Tick Tack po raz kolejny stworzyła pokój kompletny. Żeby docenić wszystkie smaczki i szczegóły trzeba by było zagrać w tym pokoju jeszcze kilka razy. Duża powierzchnia, świetnie zagospodarowana przestrzeń, wyjątkowy klimat to tylko pierwsze zalety tego pokoju. Warto wspomnieć też o dopieszczonej scenografii, wyszukanych rekwizytach i świetnie zbudowanej atmosferze w trakcie gry. Twórcy rozpieszczają gracza nie tylko wizualną stroną pokoju, ale też i zagadkami, które są urozmaicone i oryginalne. No i to co uwielbiamy, występuje pełna immersja. Czuję się scenariusz od wejścia do siedziby, przez wprowadzenie, wykonywanie misji, aż po ostatnią minutę obecności w firmie.
Najwyższa klasa wykonania i mistrzowania. Właściciele pełni pasji, gościnni, kochający to, co robią. Koniecznie trzeba odwiedzić, bo to kolejny rozwojowy etap tej firmy po wspaniałych Wrotach Czasu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Mirosław W.
Mirosław W.

Nawigator
131 pkt

31 opinii

Brak słów

19.11.2018 | data wizyty: 12.11.2018

Mirosław W. 31 opinii

Brakuje słów by opisać jak rewelacyjny jest ten pokój. To co właściciele stworzyli w tym pokoju przechodzi ludzkie pojęcie . Po wyjściu usiadlismy z grupa i nie wiedzieliśmy co powiedzieć.

Cały klimat w pokoju WOW WOW WOW, zagadki zgrane ultra nowoczesne dopasowane idealnie do klimatu. Jeśli chodzi o trudność trzeba pokombinować, ale nawet początkujący sobie poradzą. Całe wprowadzenie do gry jak zwykle rewelacyjne w tej firmie .

Pozycja obowiązkowa na mapie escape room-ów. Wielkie słowa uznania dla twórców.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

natalia.n2306
natalia.n2306

Zwiadowca
80 pkt

30 opinii

Co tu się...

03.12.2018 | data wizyty: 12.11.2018

natalia.n2306 30 opinii

Ach co to jest za pokój!:D
Długo czekaliśmy na otwarcie ale było warto. Już po przekroczeniu progu widać, że wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Świetne wprowadzenie, czas na rozmowę, w tym pokoju w 100% odczujesz, że masz misję do spełnienia :) Ciekawe, nieszablonowe zagadki i rozwiązania, świetny wystrój.. nic dodać, nic ująć :)
Z utęsknieniem czekamy na kolejne pokoje, wiemy, że i tak będzie kosmos :)

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Aneta T. 3
Aneta T. 3

Zwiadowca
82 pkt

68 opinii

Już niebawem, w tym rankingu najlepszy pokój na Śląsku.

25.11.2018 | data wizyty: 24.11.2018

Aneta T. 3 68 opinii

Mistrzostwo w każdym calu. Jesteśmy przekonani, że niebawem Lokalizacja zostanie w tankingu Lockme najlepszym pokojem na Śląsku, następnie zawładnie ogólnopolską czołówką.

Przekraczając próg nowej Lokalizacji TickTack wiadomo, że będzie na "bogato". Sama recepcja jest przygotowana tak, aby dać graczom więcej niż dostają gdziekolwiek indziej.

Sam pokój jest według nas idelnie wycyrklowanym i wymierzonym czasem świetnej zabawy z najwyższej póki ER. Spójny scenariusz, gadżety na wejściu, REKWIZYTY, [spojler], światło, dźwięk, ZAGADKI... Wszystko powala na kolana.

Spotkacie się tu z szeregiem zagadek, które zostały wprowadzone do realnego świata. Tu grać może wszystko. Nie dostaniecie i instruktażu typu "to nie gra, tego nie dotykać", pozwala to jeszcze bardziej wkręcić się w klimat. Ilość i różnorodność zagadek zmusza i do współdziałania i do zwracania uwagi na szczegóły. Nie zmeczycie sie przy przeszukiwaniu pomieszczeń, to nie ten poziom. Tu sie gra.

Świetny system podpowiedzi, z jajem i na najwyższym poziomie.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Chętnie zaczekamy na kolejne pokoje, niezależnie od czasu ich realozacji :)

Teraz mam wrażenie, że wszystkie moje poprzednie 10/10 były 8/10 lub 9/9. Chętnie oceniłabym ten pokój wyzej. Albo z dodatkowym serduszkiem!

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM