Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Gra Escape Room Zaloguj się
Escape room Pogrzebane Tajemnice

Pogrzebane Tajemnice

Partner lockme

135

135 opinii

|

5

Gdańsk: 5 miejsce

|

Trójmiasto: 5. miejsce

|

Pomorskie: 5. miejsce

|

PL 134

Polska: 134. miejsce

|

9.6/10

Praca w policji jest nudna i ogranicza się do wezwań do sprzeczek sąsiedzkich i wielogodzinnych obserwacji? Wejdźcie do pokoju i przekonajcie się, że czasem... [więcej]

2-5 osób

60' minut

Thriller

doświadczeni

Fabuła pokoju

Praca w policji jest nudna i ogranicza się do wezwań do sprzeczek sąsiedzkich i wielogodzinnych obserwacji? Wejdźcie do pokoju i przekonajcie się, że czasem praca przypomina trzymający w napięciu thriller. Przeżyjcie mrożącą krew w żyłach historię!!

Wasza grupa dochodzeniowa z pobliskiego komisariatu otrzymuje zadanie przeprowadzenia rutynowych czynności w mieszkaniu zaginionej studentki ASP w Gdańsku. Zaginiona była ostatni raz widziana parę dni wcześniej jak wchodziła do swojego mieszkania. Z wywiadu środowiskowego wynika, że dziewczyna ostatnio miała problemy psychiczne i brała leki. Jej ostatnie prace były bardzo mroczne i przerażające. Zerwała kontakty z koleżankami ze studiów oraz z rodziną. Nocami sąsiedzi słyszeli czasem dziwne głosy oraz krzyki dobiegające z jej mieszkania.

Od razu okazuje się, że czynności które przeprowadzacie nie mają nic wspólnego z rutyną. Co się stało z dziewczyną? Czy została porwana? Czy może popełniła samobójstwo? Czy za wszystko odpowiada choroba psychiczna czy może zjawiska paranormalne? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w pokoju.

To czy uda wam się rozwikłać zagadkę i wyjaśnić losy zaginionej studentki leży w waszych rękach !!

Zarezerwuj ten pokój

Zarezerwuj ten pokój

Dodatkowe informacje

Pokój nieodpowiedni dla kobiet w ciąży

Adres

No Way Out - No Way Out

ul. Do Studzienki 3/5
80-227 Gdańsk

Inne pokoje w tym miejscu

Dane właściciela

No Way Out Dominika Kazanowska
ul. Do Studzienkki 3/5
80-227 Gdańsk
NIP: 9570994634

Regulamin gry

Regulamin gry

Zarezerwuj pokój

Zarezerwuj teraz i zapłać wygodnie przez Lockme

Oceń ten pokój

Musisz się zalogować, aby dodać opinię.

Zaloguj się

Oznacz pokój

Musisz się zalogować, aby oznaczyć pokój.

Zaloguj się

Oceny pokoju - 135 opinii

Ocena ogólna 9.6/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Obsługa 9.6/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Klimat 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Poziom trudności Trudny

100

80

60

40

20

0

Bardzo łatwy

Łatwy

Średni

Trudny

Bardzo trudny

135 opinii pokoju

Selove
Selove

Przewodnik
305 pkt

75 opinii

Panie kapitanie, poprosimy o...

06.12.2018 | data wizyty: 02.12.2018

Wiarygodna opinia

Selove 75 opinii

Pogrzebane Tajemnice od dawna były na liście „do odwiedzenia”. Po długim czasie padła decyzja – jedziem tam! No i pojechaliśmy. W dwie osoby. Gdybyśmy tylko wtedy wiedzieli, co nas czeka, zabralibyśmy kogoś jeszcze :) W każdym razie nie żałujemy!

Zazwyczaj pod koniec opinii poświęcam chwilę na obsługę. Tym razem od tego zacznę, bo czuję się w obowiązku powiedzieć, że prowadzący to jeden z najmocniejszych punktów tego miejsca (nie żeby pokój był słaby). Dostaliśmy chyba najbardziej szczegółową instrukcję gry, która przedstawiła niemal każdy aspekt rozgrywki. A najlepsze było na końcu. Mimo że przekroczyliśmy czas, to mogliśmy zostać w środku, jednak nie na tyle długo, żeby po wyjściu mistrz gry nie miał czasu z nami porozmawiać. Szok. To pokazuje, że gracz jest tu ważną osobą, a nie tylko odbiorcą usługi. Po opuszczeniu pomieszczenia usłyszeliśmy, że moglibyśmy spędzić w środku maksymalnie 2 minuty więcej, bo w innym wypadku nie byłoby czasu pogadać. Mam za sobą przeszło 100 pokoi, a pierwszy raz widziałem sytuację, w której mistrz gry przeprowadził na moich oczach analizę i interpretację naszej ucieczki. Powiedział nam dokładnie co i gdzie zrobiliśmy, co chcieliśmy zrobić, a nawet co myśleliśmy! Cuda na kiju! Ogólnie to czułem się jak ważny gość w czyimś domu.

Jeśli chodzi o sam pokój, to jest to jeden z trudniejszych, w jakich miałem okazję przebywać. Należy on do starej escape roomowej szkoły, co oznacza, że dominują tu rozwiązania analogowe. Jego trudność nie wynika z braku logiki. W sumie to sam nie wiem, dlaczego niektóre rzeczy przychodziły tak opornie, po otrzymaniu podpowiedzi wszystko się rozjaśniało. Zagadki są zróżnicowane i bardzo dobrze wpisują się w fabułę, dzięki czemu można wczuć się w rolę. Spostrzegawcze drużyny zostaną nagrodzone. Twórcy przygotowali dla nich alternatywne rozwiązania, dzięki czemu ucieczka stanie się dużo krótsza. Podpowiedzi są przekazywane przez krótkofalówkę i jej wykorzystanie również zostało sprytnie wplecione w klimat i fabułę pomieszczenia. Kilkanaście odwiedzonych pokoi to absolutne minimum, żeby nie stracić godności i nie rozładować krótkofalówki ze względu na stałą łączność z bazą :)

Klimat jest zbudowany niemal perfekcyjnie. Zaczyna się dość zwyczajnie, po rozejrzeniu się jest ciekawiej, a wraz z naszym postępem robi się gęsto. Sporo osób pisało, że bardzo się bały itd., więc spodziewałem się jakichś złowieszczych momentów. Jest co prawda kilka soczystych straszaków, jednak nie było tam nic, czego można by się naprawdę przestraszyć. Może wynika to z tego, że za dużo już widziałem. Części akcji po prostu się spodziewałem. Jeśli lubicie thrillery, to poczujecie się tu bardzo komfortowo i z jeszcze większym zapałem będziecie uczestniczyć w rozgrywce. Wystrój jest częścią zagadek i fabuły. Jest dobrany dobrze, sprzęty są solidne, nie ma obawy, że coś się zepsuje.

Na podsumowanie powiem tyle, że Pogrzebane Tajemnice są obowiązkowym punktem na escape roomowej mapie Gdańska i Trójmiasta. Zachęcam wszystkie zaawansowane grupy do spróbowania swoich sił. Dostajemy ciekawą historię, zwroty akcji, mroczny klimat, wysoki poziom trudności i mistrza gry, który zajmie się nami i przeprowadzi dogłębną analizę naszej rozgrywki, wytłumaczy wszystko i jeszcze zapyta nas o zdanie. Inni prowadzący mogliby się tutaj wiele nauczyć! Jeśli w tym miejscu pojawi się nowy escape room, to zamawiam go w preorderze :)
P.S. Jeżeli macie wybór, to wybierzcie się w minimum 3 osoby.

PLUSY
+ gęsty klimat
+ połączenie fabuły, zagadek i wystroju
+ kooperacja
+ ciekawa otoczka fabularna
+ logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy
+ straszaki
+ zwroty akcji
+ MISTRZ GRY

MINUSY
- w dwie osoby drogo
- dla grup 2 osobowych zwiększyłbym limit czasu do 75 minut
- tło dźwiękowe słyszałem już wielokrotnie

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Sylwia Ż. 2
Sylwia Ż. 2

Wędrowiec
42 pkt

23 opinie

W mroku

02.06.2019 | data wizyty: 01.06.2019

Sylwia Ż. 2 23 opinie

Fabularnie bardzo ciekawy. Nieliniowy, przez co bardzo trudny. Obowiązkowy punkt na mapie 3miasta. Obsługa bardzo przyjazna.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Bardzo trudny

Klaudia V.
Klaudia V.

Wędrowiec
27 pkt

9 opinii

Tajemniczy, mroczny - dlatego świetny

02.08.2019 | data wizyty: 30.07.2019

Klaudia V. 9 opinii

Moja grupa i ja wybraliśmy ,,Pogrzebane Tajemnice" ze względu na świetne opinie i nie zawiedliśmy się :D. Fantastyczny ER - nieliniowy, więc mimo że przeszliśmy ponad 20 pokoi o różnym stopniu utrudnienia, mieliśmy niekiedy trudności z łączeniem faktów. Natomiast w odpowiednich momentach mogliśmy liczyć na pomoc przemiłej obsługi, która widać, że robi wszystko z pasją. Z moją grupą nie wyrobiliśmy się w wyznaczonym czasie, ale dzięki dodanym minutom wyszliśmy z pokoju, za co bardzo dziękuję <3. Świetny, oryginalny pomysł z alternatywnymi rozwiązaniami zagadek. Doceniam staranność, z jaką został udekorowany pokój. Klimat 10/10 - po prostu wow. Bardzo polecam ten pokój osobom, które mają na koncie chociaż kilka ER (dla początkujących, którzy wolą je przechodzić bez podpowiedzi, może się okazać wyzwaniem) i życzę powodzenia ;).

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

explorers332
explorers332

Świeżak
21 pkt

6 opinii

Top-ka trójmiasta

16.08.2019 | data wizyty: 25.07.2019

explorers332 6 opinii

Wskoczyliśmy na głęboką wodę wybierając ten pokój, bo myśleliśmy, że przejdziemy go całego, jednak ze względu na nasz brak doświadczenia na tamten moment (3 pokój), przeszliśmy niecałą połowę. Mimo wszystko klimat był super, zagadki również. Obsługa na medal. Przemiły pan Jacek dobrze nas poprowadził przez pokój, nie dawał konkretnych podpowiedzi, wyłożonych na tacę, co było plusem. Jedyny minus to za mało czasu na przejście pokoju. Wydłużyłbym go nawet o 30 minut. Mimo wszystko zamierzamy tam wrócić i przejść go w całości ze względu na ciekawość potoczenia się dalszej akcji.

zgłoś komentarz

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Darek Łysik
Darek Łysik

Świeżak
9 pkt

1 opinia

Klimat przebija wszystko.

16.03.2019 | data wizyty: 16.03.2019

Wiarygodna opinia

Darek Łysik 1 opinia

Mega klimat, niebanalne zagadki, ciekawa i trzymająca w napięciu fabuła.
Pokój trudny, ale trudność nie zniechęca. Świetnie się bawiłem i polecam każdemu.

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

fa-falka
fa-falka

Zwiadowca
81 pkt

36 opinii

Strzeż się demona...

26.07.2018 | data wizyty: 25.07.2018

Wiarygodna opinia

fa-falka 36 opinii

Rewelacyjny pokój! Wszystko zagrało - zagadki same w sobie są dosyć trudne, a przez brak liniowości - jeszcze trudniejsze. Tutaj zapominamy o utartych schematach i banalnych rozwiązaniach, co wprowadza grę na zupełnie inny poziom. Dodatkowa motywacja w postaci bonusów i alternatywnych rozwiązań. Klimat niesamowity, można się naprawdę porządnie przestraszyć.
Zdecydowanie jeden z najlepiej dopracowanych pokojów, które mieliśmy okazję odwiedzić. Od samego wejścia czuć, że jest prowadzony przez prawdziwych pasjonatów (aż brakuje skali, żeby ocenić obsługę pod względem zaangażowania).

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Emson
Emson

Zwiadowca
58 pkt

21 opinii

#19 Evil spirits

06.10.2018 | data wizyty: 24.09.2018

Emson 21 opinii

Pokoje o tematyce thrillera do tej pory były nam raczej obce, ale po przeczytaniu pozytywnych opinii postanowiliśmy spróbować czegoś innego i skusiliśmy się na Pogrzebane Tajemnice.

Creepy klimat w pomieszczeniu został utrzymany, wprowadził nas głęboko w sedno fabuły i pozwolił poczuć w niejednym momencie prawdziwy dreszcz emocji. Zagadki raczej trudne, trochę wymagające pogłówkowania i połączenia faktów, nieliniowe, ale jednocześnie nieodwodzące od głównego sensu gry - znalezienia odpowiedzi na frustrujące pytania - kto i co tu zrobił?

Na plus jak najbardziej wersje alternatywne rozwiązywania zagadek z możliwością zdobycia dodatkowych rabatów na przyszłą grę oraz opowieści Mistrza Gry. :)
Z ciekawością zajrzymy do 3Miasta 44!

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 9/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Trudny

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Nawigator
106 pkt

41 opinii

Z pewnymi siłami się nie igra

12.11.2018 | data wizyty: 25.07.2018

Rudy Pudel 41 opinii

Pokój zdecydowanie wyjątkowy. Trudny. I to nawet nie z uwagi na to, że zagadki są jakieś wyjątkowo trudne (chociaż łatwe nie są). One są.... nietypowe. Pewne rzeczy po fakcie wydają się oczywiste, ale zanim na nie wpadniesz wcale takie nie są.
Pokój ma niesamowity klimat. I ten klimat wciąga i bardzo oddziałuje. Niby wiesz, że to zabawa, ale....
Wielki plus za niestandardowe rozwiązania i za "punkt graniczny".
Obsługa to klasa sama w sobie. Prawdziwi pasjonaci, którzy tą pasją zarażają :-)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Rex-er
Rex-er

Zwiadowca
81 pkt

42 opinie

Majstersztyk!

26.07.2018 | data wizyty: 26.07.2018

Rex-er 42 opinie

Czy mój top? Absolutnie nie. To jednak nie powód, by obniżyć ocenę - ta może być tylko jedna, 10/10 w każdym calu!

Przez pokój przeszliśmy dość sprawnie - warto wyzbyć się schematów i uruchomić myślenie! Zagadki są przygotowane perfekcyjnie, osobiście jednak nie do końca wczułem się w klimat (może gorszy dzień? :) ). Ciekawym doświadczeniem jest nieliniowość pokoju - czy jednak jest to zaleta - musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie sami. Na pewno jest to pokój który nie zawiedzie i który jest obowiązkowym punktem dla każdego trójmiejskiego fana ER! Wyjątkowe miejsce, wyjątkowa obsługa.

PS. Nie polecam odwiedzin w upalne dni, budynek nagrzewa się jak piekarnik! :)

Ocena ogólna: 10/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 10/10

Poziom trudności: Trudny

Stado
Stado

Zwiadowca
54 pkt

26 opinii

Pogrzebane tajemnice

18.03.2019 | data wizyty: 03.09.2018

Stado 26 opinii

Ten pokój kupiłyśmy przez Groupon i jak na pokój z Groupona był niespodziewanie dobry. Plus za istnienie alternatywnych scenariuszy dla osób o słabych nerwach. Nieliniowość zrobiona dobrze. Ciekawa zmiana klimatu z kryminału w horror. Duży plus za zaangażowanie obsługi – widać, że Pan się tym pasjonuje i poopowiadał nam jeszcze o pokoju i innych rzeczach związanych z escape roomami. Dobry wystrój i element zaskoczenia w drugiej części pokoju. Polecamy dla szukających wyzwania. Minus za to, że nie powiedziano nam przez rozpoczęciem zabawy jak działa limit czasu, przez co pod koniec bardzo się zniechęciłyśmy i popsuło nam to zabawę.

Ocena ogólna: 9/10

Obsługa: 10/10

Klimat: 9/10

Poziom trudności: Średni

Pokaż następne

Inne pokoje w tej okolicy

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM