Menu Szukaj Czym jest escape room? Wszystkie pokoje Promocje Vouchery prezentowe Zaloguj się
Escape Tales logo
109,95 zł
Escape Tales logo

Gra karciana w style Escape Room

Nawet 6 godzin gry

Wiele zakończeń

Swobodna eksploracja

Escape Tales: Rytuał Przebudzenia to wciągająca gra karciana bazująca na idei escape roomów z mocnym naciskiem na aspekt fabularny. W przeciwieństwie do tradycyjnych pokojów zagadek, w tym przypadku nie jesteśmy ograniczeni czasem, skupiamy się na tym, aby porwała nas opowieść, przeszukiwania, odkrywanie nowych zagadek i podejmowanie wielu ważnych decyzji.

Liczba:

Wysyłka kosztuje 15,99 zł

1-4graczy

3-6godzin gry

12+wiek 12+

Swobodna
eksploracja

Każda lokacja jest otwarta. Oznacza to, że gracze mają swobodę eksplorowania jej obszarów, w dowolnie wybranej przez siebie kolejności, odkrywając w ten sposób różne zagadki do rozwiązania. Istnieje kilka sposobów na opuszczenie lokacji i wybory takie jak ten będą w różny sposób wpływać na całą fabułę gry.

Wciągająca
fabuła

W tej grze mocno skupiliśmy się na fabule, na opowieści, która jest na tyle intrygująca i ciekawa, że na kilka godzin wciągnie graczy do innego świata. Na fabule, która utkwi w pamięci na kilka dni i będzie przyciągać po więcej. Struktura tej fabuły ma dostarczyć graczom wiele emocji i wprowadzić ich w taką immersję z grą, aby świadomie podchodzili do każdego aspektu gry, zwracając uwagę na wszystko co spotkają i zobaczą. Tak jak dobry thriller, który utrzyma graczy w napięciu do samego końca.

Wiele
zakończeń

W związku z tym, że każdy wybór inaczej wpływa na naszą rozgrywkę, mamy też dla was kilka zakończeń fabuły. Zagadki, które rozwiążemy; ścieżkę, którą obierzemy; interakcje, które przeprowadzimy z postaciami w grze; wszystkie te rzeczy kształtują naszą fabułę i będą miały wpływ na to, jakie zakończenie odkryjemy. Liczymy na to, że gracze będą chcieli poznać wszystkie możliwe zakończenia!

Dowiedz się więcej o grze

Fabuła

Gracze wcielają się w rolę Sama, którego córka 2 miesiące temu zapadła w śpiączkę. Żaden z lekarzy i specjalistów nie jest w stanie wyjaśnić, co spowodowało śpiączkę i dlaczego się ona utrzymuje. Według nich, dziewczyna jest okazem zdrowia i nie powinna być w takim stanie.
Sam, jak każdy ojciec w takiej sytuacji, jest zdesperowany i poszukuje odpowiedzi gdzie tylko się da. Desperacja ta doprowadziła go do dziwnego spotkania z Markiem. Mark był kiedyś w podobnej sytuacji, gdy jego syn zapadł w śpiączkę bez wyjaśnień i był w stanie pomóc swojemu synowi do tego stopnia, że wyszedł on z tego cało. Mark przekazał Samowi dziwnie wyglądającą książkę informując go przy tym, że w środku znajdzie rytuał zwany Przebudzeniem. Ostrzegł go jednak, żeby przed przystąpieniem do rytuału przygotował się mentalnie, ponieważ zostanie przeniesiony do innego wymiaru, w którym powinien odnaleźć córkę i poznać powód jej stanu. Jeżeli będzie miał szczęście, być może będzie w stanie ją obudzić. Sam przyjął książkę i trzyma ją od tygodnia, teraz jest w końcu gotów zejść do piwnicy i odprawić rytuał. A czy Ty jesteś gotów?

Elementy gry

 • 122 karty gry
 • 9 kart zatracenia
 • 18 kart lokacji
 • Story book
 • 18 żetonów akcji
 • Aplikacja mobilna (wszystkie platformy)

Opinie

Polskie

"Zrobili to w taki sposób, że nie pozostaje nic innego, jak pogratulować wspaniałego produktu, podziękować za umilenie tych kilku godzin"
agapilecka.pl - przeczytaj pełną recenzję
"Escape Tales: Rytuał Przebudzenia” to świeże podejście do tematu escape roomów w grach planszowych. Bawiłem się przy grze doskonale, a po pierwszym zakończeniu historii zapragnąłem powtórki."
fsgk.pl - przeczytaj pełną recenzję
"Dla fanów planszówek i „escape roomów” jednocześnie „Rytuał przebudzenia” to pozycja praktycznie obowiązkowa."
grasowanie.eu - przeczytaj pełną recenzję

Angielskie

"Excellent"
The Dice Tower - przeczytaj pełną recenzję
"But since the mechanics of the game and its puzzles are so well constructed, this is an easy game to recommend for serious escape room and puzzle fans. I want to see more games try this!"
creakingshelves.com - przeczytaj pełną recenzję
"The simplest way would be to say that it is a cross between a Choose Your Own Adventure book and a puzzle book with app integration."
midlifegamer.net - przeczytaj pełną recenzję

Niemieckie

"Escape Tales: The Awakening offers exactly what we are looking for in real escape rooms. Challenging puzzles embedded in an involving story. Actually you can escape to another world in which decisions are important and you have a goal that is far more than just escaping from a room. All these elements make Escape Tales: The Awakening the best Escape Room game at home."
escape-maniac.com - przeczytaj pełną recenzję

Gdzie kupić?

Internet

Escape roomy

 • Open the Lock | Gliwice - adres
 • 8 Gates | Warszawa - adres
 • One Hour | Bydgoszcz - adres
 • Enigma Room | Warszawa - adres
 • Zakluczeni.pl | Poznań - adres
 • Action Escape | Poznań - adres
 • Open the Lock | Gorzów Wielkopolski - adres
 • Action Escape | Poznań - adres
 • Quest Cage | Katowice - adres

FAQ

 • Ile razy mogę zagrać w tę grę?

  Mówiąc szczerze - uważamy, że można w nią zgrać dwa razy. W czasie pierwszej gry nie odwiedzisz wszystkich lokacji, nie zobaczysz wszystkich zagadek ani nie poznasz wszystkich aspektów historii. Dlatego możesz zagrać drugi raz, by dokonać innych wyborów i zwiedzić inne części lokacji. Druga gra zajmie mniej czasu (1-2 godzin, zależnie od decyzji i tempa gry), ponieważ główna część historii oraz wiele zagadek się powtórzą. Odkryjesz za to inne jej elementy i prawdopodobnie inne zakończenie.

 • Czy mogę grać samemu?

  Oczywiście :) Wszystkie decyzje w grze są podejmowane kolektywnie, więc nie ma żadnych różnic w mechanice przy grze w jedną osobę bądź wiele. Graj jakkolwiek Ci pasuje.

 • Czy w czasie gry muszę niszczyć jej elementy?

  Nie.

 • Czy gra karze za korzystanie z podpowiedzi?

  Nie. W tej grze najważniejsza jest historia, w której osadziliśmy zagadki dla Twojej rozrywki. Dlatego postanowiliśmy, że żadna aktywność w aplikacji (poza wprowadzeniem poprawnej odpowiedzi) nie powinna mieć jakiegokolwiek wpływu na historię. Dlatego jeśli jakakolwiek zagadka Cię frustruje bądź po prostu Ci się nie podoba - nie krępuj się sięgnąć po wskazówki albo nawet wziąć gotową odpowiedź. Masz się dobrze bawić, a nie denerwować :)

 • Jak trudna jest ta gra?

  To zależy od Twoich preferencji. Jeśli lubisz trudne zagadki - z pewnością pokochasz niektóre z nich. Jeśli natomiast wolisz luźniejszą rozgrywkę, możesz od czasu do czasu wziąć wskazówkę bądź dwie aby doświadczyć lżejszej przygody. Pamiętaj - graj tak, aby dobrze się przy tym bawić.

 • Czy mogę zagrać z moją 8-letnią córką?

  Możesz, choć uważamy, że nie powinieneś. Tematyka tej gry jest bardzo mroczna i smutna i w czasie gry robi się tylko bardziej emocjonalna. Dlatego uważamy, że młodsze dzieci mogły by źle zrozumieć wiele jej elementów bądź zbyt przesiąknąć smutnymi emocjami. Oczywiście Ty najlepiej znasz swoje dzieci, więc decyzja należy do Ciebie. Jednak zalecanym przez nas wiekiem jest minimum 12 lat.

 • Czy aplikacja zadziała na starszym telefonie?

  Aby skorzystać z naszej aplikacji potrzebujesz jedynie współczesnej przeglądarki. Jeśli Twój telefon jest w stanie odpalić na przykład Chrome'a czy Safari - nie będzie problemów. Starsze wersje przeglądarek (szczególnie Safari) mogą wyświetlać niektóre elementy w mniej estetyczny sposób, jednak nie powinno to przeszkadzać. Z popularnych przeglądarek wiemy jedynie, że Internet Explorer nie jest kompatybilny z aplikacją i nie będziemy w stanie temu zaradzić - prosimy o skorzystanie z Chrome'a bądź Firefoxa, jeśli to tylko możliwe. WAŻNE! Aplikacja będzie również działać na komputerach. Wystarczy wejść na stronę app.escape-tales.com we współczesnej, aktualnej przeglądarce i wszystko będzie działać.

Twórcy

Wydawcy

Board & Dice , Lockme.pl

Twórcy gry

Jakub Caban, Bartosz Idzikowski, Matt Dembek

Grafika

Magdalena Klepacz , Paweł Niziołek, Jakub Fajtanowski

Story book

Szymon Stoczek, Matt Dembek

Media społecznościowe

Board Game Geek

Profil na Board Game Gekk

Facebook

Profil na Facebook

Kontakt

W sprawach związanych z dystrybucją oraz licencjami należy się kontaktować z:

Filip Głowacz

Board & Dice co-owner
CMO, CPO

e-mail: filip@boardanddice.com

Ta strona używa cookies

Możesz wyłączyć ich obsługę w swojej przeglądarce. Niektóre funkcje witryny mogą wtedy nie działać.

Poznaj naszą politykę cookie.

OK, ROZUMIEM