Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Asylum

Asylum

Lockme partner

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2017 “Asylum” is a modern escape room with movie-like scenography, based on true events. It... [więcej]

196

196 reviews

|

1

Wrocław: 1 place

|

Dolnośląskie: 1st place

|

PL 9

Poland: 9th place

|

9.8/10

2-6 people

90' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

FINAL ROOM OF ESCAPE ROOM NATIONAL CHAMPIONSHIP POLAND ESCAPE 2017

“Asylum” is a modern escape room with movie-like scenography, based on true events.
It has been over 40 years now since events that shocked the whole Auntville. The suburban asylum got suddenly closed with no explanation. At that time it was no secret in the town that people tend to disappear in the institution and the most difficult cases receive treatments which are anything but conventional.
The state police ordered all personnel and patients to be immediately moved out and, on the same day, commanded every window and entrance to be walled up. The chief of staff was never found, and neither was 20 years old Emily Jones – his daughter and long-time patient, locked up for years in closed psych ward.
After forty-five years you decide to enter the Auntville asylum and unveil its greatest secret. Nobody entered the building since then. The locals believe the chief of staff is still there. Some even claim they can hear mysterious noises coming from the sanitarium…
“Asylum” is an adventure thriller for intermediate groups. 90 minutes of exciting real life game!
KICK OFF: 9.03.2018
NOTE: Every monday (and only on mondays) you’ll be able to play with an actor during our "DARK MONDAYS" (price: 251 PLN).

Book this room

Book this room

Additional information

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

PolandEscape elimination room

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Exit19.pl - Ofiar Oświęcimskich 19

UL. OFIAR OŚWIĘCIMSKICH 19 (WEJŚCIE PRZEZ PATIO)

Other rooms in this place

Owner’s data

Lemon City spółka jawna
Ofiar Oświęcimskich 19
50-069 Wrocław
NIP (tax identification number): 8971852000

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 196 reviews

Overall rating 9.8/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

200

160

120

80

40

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

150

120

90

60

30

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

196 room reviews

LockMe
LockMe

Guide
468 pts

316 reviews

Co tu się... :o

26.03.2018 | visit date: 17.04.2017

Review of Lockme.pl

LockMe 316 reviews

W życiu każdego człowieka zdarzają się takie chwile i zdarzenia, które sprawiają, że zmienia się jego spojrzenie na wszechświat. Dla nas - mimo już olbrzymiej ilości odwiedzonych pokoi - wizyta w Obłędzie była tego rodzaju punktem zwrotnym. Już nic nie będzie takie samo; już nie spojrzymy na escape roomy tak samo...

Nie chodzi nam tu tylko o fabułę. Nie chodzi też po prostu o klimat, czy zagadki. Chodzi nam o wszystko - całą perfekcyjną mieszankę klimatu, fabuły, zagadek i wszelkich innych dodatków, których nie brakowało. Czuliśmy się jak po pierwszym odwiedzonym pokoju, kiedy przez kolejny tydzień w ekscytacji wspominaliśmy każdy detal. Tym razem jednak nie dlatego, że byliśmy w nowym rodzaju rozrywki ale dlatego, że każdy najmniejszy detal w Obłędzie był doskonale przemyślany, wpasowany i przede wszystkim - miał swoje przeznaczenie i sens.

Oczywiście nie możemy napisać dokładnie o zawartości pokoju, ale już same zdjęcia promocyjne mówią wiele. A uwierzcie nam - ekipa Exit19 nie poszła na łatwiznę wrzucając zdjęcia najbardziej efektownych elementów escape roomu. Jest wręcz przeciwnie - reszta obszaru gry jest tylko lepsza.

Co możemy powiedzieć o zagadkach? Przede wszystkim - są świetnie poprowadzone. Scenariusz pod tym względem świetnie stymuluje odczucia i emocje, potęgując tylko radość z gry i uśmiech po wyjściu. Ich poziom trudności jest świetnie dopasowany do etapu gry i fabuły. Jednocześnie ich trudność jest tak dopasowana, że zarówno początkujący, jak i doświadczeni będą w stanie wszystko rozwiązać i być usatysfakcjonowani.

Piszu piszu piszu. Ale ile nie napiszemy, to wniosek jest jeden. Musisz. Tam. Być. Póki nie odwiedzisz Obłędu, to jesteś escape'owym Jonem Snow.

Photo on Facebook
(click to view photo on Facebook)

Difficulty: Medium

Wojciech Li
Wojciech Li

Pioneer
155 pts

46 reviews

Obłędny wypad do Wrocławia,,,

09.05.2019 | visit date: 02.05.2019

Trusted review

Wojciech Li 46 reviews

Pokój w klimacie naszej grupy, zagadki dopasowane zupełnie pod nas :) Obszar do przejścia i przeszukania mega duży :D Pokój dla nowicjuszy i weteranów bardzo miło wspominamy czas tam spędzony.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Panda Express
Panda Express

Pioneer
211 pts

58 reviews

Niezapomniane wrażenia

10.07.2019 | visit date: 06.07.2019

Trusted review

Panda Express 58 reviews

Pokój odwiedziliśmy tylko we dwóch, ale dzięki temu ciągle mieliśmy pełne ręce roboty.
Od razu po wejściu odczuliśmy klimat upiornego szpitala psychiatrycznego i mimo, że graliśmy w wersję bez aktora przez całą grę mieliśmy wrażenie, że ktoś nas obserwuje i jakieś zło czai się za rogiem. Zagadki świetnie wpisywały się w historię pokoju i stopniowo wciągały w straszną historię tego miejsca. Mimo prawie 90 pokoi na naszym koncie twórcom nadal udało się nas zaskoczyć niektórymi zadaniami i ich realizacją.
Bawaliśmy się tak dobrze, że po wyjściu chcieliśmy jescze i od razu zarezerwowaliśmy kolejny pokój w Exit19 :D

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Sebi.x
Sebi.x

Pioneer
203 pts

41 reviews

Obłęd

06.06.2019 | visit date: 23.05.2019

Trusted review

Sebi.x 41 reviews

Klimat to tu naprawdę jest... generalnie nie przepadam za escaperoomowymi psychiatrykami, ale ten i rybnicki psychiatryk 2.0 to nie są poziomki, ale poziom. Od samego początku czujesz się nieswojo. Generalnie wiesz, że nic na ciebie nie wyskoczy, ale i tak czujesz na sobie oddech kogoś/czegoś.
Warto wybrać się 3/4 osobową ekipą i mieć oczy nawet w ... z tyłu głowy.
Zagadki różnorodne, obsługa spoko, ale tak jak pisałem w Zdradzie w Breslau - trochę więcej czasu na grupę i będzie dobrze.
Pokój koniecznie trzeba odwiedzić.
Choć póki co i tak Lokalizacja w Gliwicach na 1 miejscu niezagrożona...
Czekam na podróż do Bydgoszczy i Poznania :D chyba, że Wrocław jeszcze czymś zaskoczy...

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Monika1006
Monika1006

Navigator
101 pts

44 reviews

Spróbujcie z aktorem

16.06.2019 | visit date: 20.05.2019

Monika1006 44 reviews

Świetny pokój! Perfekcyjna gra aktorska :) Skuszeni opcją "Dark Monday" wybraliśmy wariant z dreszczykiem emocji - nie zawiedliśmy się. Zdecydowanie polecam dla grup mających już kilka pokoi na swoim koncie :) Różnorodność zagadek zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Andrzej Wisłocki
Andrzej Wisłocki

Wanderer
36 pts

7 reviews

Inside a killer thriller tonight!

03.06.2019 | visit date: 02.06.2019

Trusted review

Andrzej Wisłocki 7 reviews

Do pokoju wybraliśmy się średnio doświadczoną ekipą - cztery osoby, z których każda miała 4-7 ER za sobą.

O rety, cóż to był na escape room! Recenzję wręcz należy zacząć od jego klimatu. A był on po prostu bezbłędny. Już przed samym rozpoczęciem zabawy musieliśmy zdecydować się, kto z nas jest odważny, a kto... odważniejszy. W środku jest chaos, jest hałas, a jednak wszystko tworzy idealną całość. Doskonale oddany klimat pokoju szpitala psychiatrycznego opuszczonego przed kilkudziesięcioma laty. Wszystko, co widzimy idealnie współgra z fabułą, która jest esencją tego pokoju - spaja go i w doskonały sposób pokazuje nam, jak powinien wyglądać thriller. Po wyjściu z pokoju ciężko jest mówić o czymkolwiek innym...

Zagadki - ich liczba jest po prostu odpowiednia. Są niesamowicie klimatyczne, czasem nawet lekko straszne. Każda z nich jest dopracowana, pomysłowa, wyraźnie się zaczyna i przyjemnie kończy. Kilka z nich wywołało mini efekt "wow", co dotarło do nas dopiero, gdy emocje już opadły :). Trudność średnia, ale nasz brak doświadczenia spowodował, że nie obyło się bez kilku podpowiedzi. Gdybym miał się już czegoś czepiać - jedna zagadka wymagałaby już renowacji, bo jej toporność w połączeniu z jej trudnością, była dosyć frustrującym elementem.

Na koniec obsługa - przemiły chłopak, który zrelaksował nas zabawną opowieścią, bardzo dobrze wprowadził do pokoju i udzielał bardzo dobrych podpowiedzi nie-wprost. Po wszystkim czekała nas dosyć krótka 10-minutowa rozmowa, gdzie z otwartymi ustami słuchaliśmy, jak wyglądają poniedziałki z aktorem w tym pokoju. Na pewno polecam o to zapytać, jeśli ktoś zdecyduje się iść w inny dzień! Rozmowa nieco za krótka, ale kolejna czekająca już ekipa oraz więcej pokoi do ogarnięcia są dla nas dobrym usprawiedliwieniem :).

Podsumowując - pokój idealny, powalający ogromną przestrzenią i klimatem, który zostaje w pamięci na długo. Dreszczowiec z prawdziwego zdarzenia, gdzie można poczuć, że się żyje... i że pokój żyje :). Trudność średnia, na pewno nie na pierwszy raz. Idealny dla czwórki osób, choć i piątka dałaby radę. Jedyna wada - po odwiedzinach w tym pokoju mocno rosną wymagania, co do jakości innych :).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Ewa_L
Ewa_L

Wanderer
46 pts

24 reviews

Jest obłęd!

30.06.2019 | visit date: 06.06.2019

Ewa_L 24 reviews

Wreszcie, po długim czasie planowania, udało się! Pojechaliśmy na rajd po wrocławskich pokojach. Na pierwszy ogień poszedł Obłęd, czemu chyba nie można się dziwić, jeśli poczytamy oceny na LockMe czy rekomendacje na FB.

Czy Obłęd zostanie moim ulubionym pokojem? Chyba nie, ale tylko dlatego, że wyprzedza go inna pozycja z Exit19. Tak więc bardzo zasłużone drugie miejsce w moim sercu :).

Klimat - niesamowity. Odpowiednia mieszanina grozy, niepewności, zadań do wykonania spowodowały, że zdarzało mi się korzystać z krótkofalówki, żeby usłyszeć głos kogokolwiek z zewnątrz ;). Wszystko bardzo starannie dopracowane i - mimo, że taki klimat - wszystko było czyste (a jak się gra z alergią, to się bardzo na takie rzeczy zwraca uwagę). Nie jest to jednak sterylny pokój, generalnie "dzieje się", jeśli chodzi o dopracowanie elementów i dopasowanie ich do klimatu. Po prostu - zapominamy, że jesteśmy gdzieś w środku Wrocławia, że tuż obok jest pizzeria, kawiarnia, cokolwiek. Liczy się tylko tu i teraz.

Zagadki - ach! Dużo! Pomysłowe! Logiczne! Pasujące do fabuły! Czyli: czego chcieć więcej? A no może tego, żeby polegały na czymś, czego jeszcze nie widzieliśmy? I tak, po 60+ pokojach, w Obłędzie (a może powinnam powiedzieć: w Exit19) zdarzało mi się znajdować łamigłówki, z którymi się dotąd nie spotkałam (i celowo mówię ZAGADKI, a nie zagadka). Jedna przypadła mi do gustu mniej, ale myślę, ze to już kwestia osobistych preferencji, bo mimo, że jej nie pokochałam, to trochę nie umiem nazwać, co było nie tak. I to świadczy o jeszcze jednej super cesze Obłędu: każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :).

Na koniec - Obsługa. Nie ma na LockMe skali :). Wszyscy przemili, dbający o klienta (wprowadzenie w poczekalni z klimą, gdy na zewnątrz praży - <3), wspierający w trudnych momentach w pokoju. I nie mówię tu o wspieraniu przez podpowiedź, ale przez bycie dobrym duchem, gdy człowiek się boi trochę bardziej, niż by chciał :). Dodatkowo, dostaliśmy kilka minutek na dokończenie (nie było po nas grupy), podczas, gdy moglibyśmy po prostu dostać podpowiedź lub usłyszeć, że czas minął. Dzięki temu, mogliśmy bawić się i poznać ten świetny pokój do końca.

Jednym slowem: polecam. Pozycja obowiązkowa na mapie Wrocławia, moje osobiste top :).

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

beaeska
beaeska

Scout
54 pts

41 reviews

Niepokojąco

07.04.2019 | visit date: 07.04.2019

beaeska 41 reviews

Pierwsza nasza wycieczka do Wrocławia pod kątem ER i na celowniku pojawił się Obłęd. Od samego wejścia czuć profesjonalizm w podejściu do tematu i nie zawiodłyśmy się. Motyw świetny, wystrój spójny, zagadki ciekawe i ich ilość odpowiednia do otrzymanego czasu - który ma się wrażenie, że w obliczu strachu mija ekstremalnie szybko ;) Szkoda, że ze względów logistycznych nie mogłyśmy być na wersji z aktorem, aczkolwiek i tak były momenty przyprawiające o gęsią skórkę. Bawiłyśmy się super i to z pewnością nie będzie nasza ostatnia wizyta w tej firmie.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Monika K. 69
Monika K. 69

Scout
50 pts

38 reviews

Obłedna zabawa!

02.05.2019 | visit date: 07.04.2019

Monika K. 69 38 reviews

Obłędny pokój, ogromny, ciekawe rozwiązania, wystrój i klimat na najwyższym poziomie, nie da się nudzić. Grupom, które się boją i nie lubią adrenalinki polecam inne pokoje tej firmy. Napisałabym więcej, ale to pokój, który tego nie wymaga, trzeba przyjść i zobaczyć :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

IZARO
IZARO

Scout
51 pts

40 reviews

Majowy maraton, pok. nr 7- final countdown.

20.05.2019 | visit date: 16.05.2019

IZARO 40 reviews

Przed „obłędem” ociągaliśmy się wybitnie.
Wszystko za sprawa ER o tematyce szpitala psychiatrycznego, gdzie często napotykaliśmy białe ściany i czerwone „łapki”na nich odbite.
Coś jednak kazało nam się wybrać do „obłędu”, bo...
Pierwsze miejsce we Wrocławiu zobowiązuje i...
Kochani gracze ER’ow!
Ten pokój przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania, przeszedł do historii opowiadanych z zapartym tchem i wstrzelił się w nasza ścisła polska czołówkę ER!
We dwoje nie było łatwo, ale skończyliśmy na 11 minut przed końcem.
We dwoje jest mroczniej, zdecydowanie.
We dwoje... dobrze być razem!
Polecam zwłaszcza „dwojkom”.
Mogę sobie jedynie wyobrazić jak klimat idzie w diabły przy większej ilości.
Pokój doskonały, nasz ranking- klasa „de luxe”.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT