Escape room Alladyn

Alladyn

Lockme partner

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Czy będzie... [więcej]

290

290 reviews

|

22

Poznań: 22nd place

|

Wielkopolskie: 22nd place

|

PL 149

Poland: 149th place

|

8.8/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Zostaliście uwięzieni w zaczarowanym świecie Baśni Tysiąca i Jednej Nocy, w pałacu pewnego złego czarnoksiężnika. Doskonale wiecie, że musicie stąd uciec. Czy będzie to jednak takie proste?
Na wasze szczęście był to Alladyn. Znalazł się tu dokładnie w ten sam sposób, co wy. Mało tego - specjalnie dla was zostawił wskazówki. Lepiej go posłuchajcie, żeby nie utknąć w świecie Baśni na zawsze.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

You can play in English here

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Address

EXODUS - Poznań II

ul. Garbary 59, Poznań

Other rooms in this place

Owner’s data

CAROTTI Karol Klonowski
ul. Fabianowska 12D/1
62-064 Plewiska
NIP (tax identification number): 1251406450

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 290 reviews

Overall rating 8.8/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.6/10

250

200

150

100

50

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.5/10

225

180

135

90

45

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

200

160

120

80

40

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

290 reviews

Monika1006
Monika1006

Navigator
101 pts

47 reviews

Nie tylko dla dzieci :)

08.07.2019 | visit date: 22.06.2019

Trusted review

Monika1006 47 reviews

To co lubię w pokojach najbardziej - historia opowiedziana od początku do końca :) Zagadki różnorodne, idealnie wpasowane w fabułę pokoju. Czekamy na kolejne pokoje od Exodusa :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Viking
Viking

Navigator
104 pts

23 reviews

Nie było dżinna, a może był Gin?

30.06.2019 | visit date: 29.06.2019

Trusted review

Viking 23 reviews

Bardzo przyjemna propozycja od EXODUSA. Jest to już nasz kolejny pokój od tej ekipy. Rozwiązania techniczne podobne jak w pozostałych, chociaż kilka drobiazgów nieco kapryśnych. Pokój niestety już lekko sfatygowany ze względu na swój wiek. Sporo zagadek, dość trudnych. Raczej ciasno, myślę że optymalnie dla 2-3 osób. W przypadku naszej 5 osobowej ekipy sporo sobie utrudnialiśmy zasłaniając to i owo. Klimat i zagadki spójne jak zawsze! Mimo kilku drobnych mankamentów, na pewno warto odwiedzić :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 pts

93 reviews

Cusz

02.07.2019 | visit date: 09.06.2019

Swistakk 93 reviews

Cóż, tej wizyty nie jestem w stanie zaliczyć do udanych. Spróbuję opisać zdarzenia w kolejności z grubsza chronologicznej.

W trakcie wprowadzenia technicznego zostaliśmy poinstruowani, że "Nie bawimy się w dekoratorów wnętrz" czy podobnymi innymi tekstami. No ja wiem że grupy lubią odwalać różne maniany i warto pewne uwagi techniczne przekazać, ale przez formę odebrałem wrażenie jakby mówiono do nas jak do dzieci i z góry zakładano naszą winę.

Przed wejściem do pokoju zostaliśmy poinstruowani, że wprowadzenie fabularne zostanie przeprowadzone już wewnątrz pokoju z głośników. Że będzie tak, że wchodzimy, słuchamy historii i gdy po niej zacznie grać muzyka rozpoczyna się gra. No to pan wychodzi, zamyka drzwi i zaczyna grać muzyka a jakiejś historii brak? Czułem się trochę zdezorientowany, ale pokminiłem chwilę, co się dzieje i zorientowałem się, że w tej muzyce jest jeszcze jakieś cichutkie mamrotanie. Wytężyłem maksymalnie słuch i zacząłem rozumieć większość słów, ale jak trzeba się tak skupiać aby zrozumieć każde słowo to ciężko jeszcze wyłapać ogólny sens historii, tym bardziej, jeżeli z jej pierwszej połowy nie słyszało się nic. Znajomi mieli dokładnie takie same wrażenia. W efekcie pierwszy raz zacząłem grę bez usłyszenia jakiejś fabuły. No ale ja jednak nie przywiązuję do nich wielkiej wagi, to raczej nie waży zbytnio na moim ogólnym wrażeniu.

W pewnym momencie (koło 40 minuty?) przestała nam grać owa muzyka, która wcześniej była bardzo zauważalna i nastała dziwna cisza, która trwała do końca gry. Choć dopuszczam możliwość, że miało to związek z przypadkowym zresetowaniem przez kolegę timera, który był w pokoju. No ale to też nie takie istotne.

Przejdźmy zatem do największego minusa pokoju, które stanowi istotna część jego zagadek. Dla kontekstu i humblebraga przytoczę taki fakt, że tego samego dnia byliśmy jeszcze w dwóch innych pokojach i braliśmy udział w drugim etapie PolandEscape (który był głównym powodem naszej wizyty w Poznaniu). I powiedzmy, że poszły nam ... bardzo dobrze 🙂. A z Alladyna nie wyszliśmy nawet z podpowiedzią :P. Ja rozumiem, że to wcale nie musi samo w sobie jeszcze nic znaczyć, ale nie, to nie jest tak, że on był trudny. On był zły. No i tak, jestem świadom, że pokoje się bardziej ludziom podobają, gdy się z nich wychodzi o czasie, a jak się nie udaje, to odbiór jest bardziej stonowany, ale mam wrażenie, że po grze na spokojnie jestem w stanie zazwyczaj ocenić pokój uniezależniając swoją ocenę od tego, czy poszło mi lepiej czy gorzej. Były pokoje, w których byłem wręcz zalewany falami podpowiedzi, bo sobie zupełnie nie radziliśmy (choć to w innych składach), a mimo tego bardzo mi się one podobały i figurują w moich topkach, a poszczególnymi zagadkami, które nas pokonały zdarzało mi się jeszcze długo ekscytować. Nie mogę tego jednak powiedzieć o Alladynie. Momentów, w których się zablokowaliśmy było dość sporo, jestem w stanie naliczyć cztery i nie były one zbyt chlubne z punktu widzenia ich jakości. Chciałem coś tu o nich napisać, ale moja opinia w pierwszej swojej iteracji może nie zawierała explicite spoilerów, ale jednak zawierała pewne informacje, których jako potencjalny inny gracz bym nie chciał przeczytać, więc konkretniejsze narzekania przerzucam do informacji dla właścicieli. To co może się ostać, to że jeden raz to przykład łamigłówki typu, który uwielbiam i zawsze się jaram jak taką widzę, ale tutaj jednak skopana w sposób prowadzący do tego, że nie da się jej zrobić inaczej niż zupełnie przez przypadek, a inny raz to akurat nasza wina niewykminienia zagadki aczkolwiek zdecydowanie nam w tym pomógł istotnie mylący element.
Jeżeli w całym doświadczeniu mam się doszukiwać jakichś plusów, to jednak też byłyby to pewne zagadki. Ale te które działały i miały sens. O tyle fajnie, że w pokoju nad wyświechtanymi motywami przeważały zagadki polegające na rzadko wykorzystywanych pomysłach. Druga sprawa, że w istotnej większości były one jednak proste i było ich całkiem mało. Gdyby z pokoju odjąć fakapy, o których pisałem to nie byłoby to takie trudne wyjść z niego w jakieś 20 minut (no choć takiego czasu to byśmy nie mieli, ale dać by się dało :P). A tak to i z podpowiedzią brakło nam jakiejś minuty czy dwóch.

Co do wystroju to w porządku. Choć odłażąca tapeta, czy rozwalone doniczki/figurki w tym nie pomagają. Z komentarzy można wyczytać, że niedawno pokój doświadczył jakiegoś generalnego remontu. Nie wygląda.

Jeden Mistrz Gry obsługuje dwa pokoje. Do tego system podpowiedzi jest przez krótkofalówki, co poskutowało tym, że przed grą w poczekalni musieliśmy zatykać uszy, aby nie słyszeć spoilerów w wymianie zdań grupy z Inkwizytora proszącej o podpowiedź z Mistrzem Gry.

Jeszcze wspomnę o wyjątkowo nisko wiszących żyrandolach. Wysoki kolega walnął się w nie dosłownie co najmniej z 5 razy, a jego zadowolonie z faktu każdego kolejnego bliskiego kontaktu ze źródłem fotonów bynajmniej nie rosło 😛. Aż przypomniał mi się pewien użytkownik lockme, wśród którego opinii można było znaleźć takie z gatunku "bolała mnie dzisiaj głowa - 5/10", czy "kopnąłem się w próg - 6/10" xD (oczywiście przekolorowuję). Ale no nie jedynie dlatego ten pokój nie dostanie wysokiej oceny ode mnie.

Gdybym miał się kierować słownymi opisami ocen to najbardziej odpowiadający byłby chyba ten przy ocenie 4, ale rzeczywista skala ocen lockme jest jaka jest, więc niech będzie 7. Po wyjściu z firmy, zanim jeszcze zdążyłem coś powiedzieć i zarazić resztę drużyny swoją negatywną opinią to usłyszałem od nich krótkie acz treściwe (:p) podsumowanie wyrażające bardzo podobne emocje co moje. Na spokojnie potem przeanalizowaliśmy krok po kroku co było w tym pokoju i utwierdziło nas to w tych odczuciach. Mam nadzieję, że niska ocena i długa wylewna opinia zamiast być potraktowane jako niesłuszny hejt burzliwego studenciaka zostaną potraktowane jako sensowne uwagi, które można wykorzystać do polepszenia pokoju. Aby nie być gołosłownym w notce do właścicieli zamieszczam dokładniejsze wyjaśnienia elementów, co do których nie mogłem się tu rozpisywać.

Jeszcze na boku wspomnę, że pomieszczenie, w którym mieści się ten oddział EXODUSa nie posiada toalety, więc polecam nie opijać się wodą tuż przed wyjściem z domu. No ale to już nie wpływa na ocenę pokoju 😛.

View reports (1)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Nalupia
Nalupia

Wanderer
29 pts

18 reviews

Arabska noc

28.07.2019 | visit date: 21.07.2019

Nalupia 18 reviews

Pokój przyjemny, wystrój klimatyczny (acz w kilku miejscach przyda się podkleić tapetę). Spójna historia i zagadki. Bardzo ciekawe rozwiązania, niektóre spotkaliśmy po raz pierwszy. Zwłaszcza jedna zagadka zrobiła na nas duże wrażenie. Z kolei inna zagadka nie zadziałała jak powinna i MG musiał "z ręki" coś zrobić, przez co straciliśmy kilka minut, ale i tak mieliśmy frajdę z gry.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Scout
75 pts

44 reviews

Kraina baśni

28.04.2019 | visit date: 27.04.2019

Trusted review

Paweł Prugar 44 reviews

Bardzo przyjemny pokój. który zaskakuje przede wszystkim tematyką i klimatem. Zagadki nie są wymagające, ale bardzo oryginalne, no i ten brak kłódek zdecydowanie na plus. Zadań w sam raz dla grup 3-4 osobowych. Obsługa miła i kompetentna. Polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

MEL Force One
MEL Force One

Navigator
126 pts

59 reviews

Dżinn z tonikiem

09.06.2019 | visit date: 08.06.2019

MEL Force One 59 reviews

Bardzo spoko pokój :) Nie należy do najnowszych i niestety to widać - jedna rzecz działała nam ciut kapryśnie. Wystrój nie był idealny - było trochę losowych dziur w ścianie, prowizorycznie naprawionych elementów itp. Zagadki były logiczne i zazwyyyczaj w klimacie. Ogólnie bawiliśmy się bardzo dobrze i pokój polecamy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi ten klimat lub idzie do pokoju z dziećmi :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

kacperkomin10
kacperkomin10

Scout
50 pts

24 reviews

Latający dywan i inne bajery!

06.05.2019 | visit date: 27.04.2019

kacperkomin10 24 reviews

Wizyta w Aladynie to duża przyjemność. Ciekawy wystrój , fajne mechanizmy - choć przy otwieraniu niektórych diabeł tkwi w szczegółach. Logiczne zagadki, sympatyczna obsługa.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

kinga.kotecka
kinga.kotecka

Newbie
23 pts

5 reviews

Latający dywan

02.09.2019 | visit date: 31.08.2019

kinga.kotecka 5 reviews

Hmm, zaczynając od początku, w większości zgadzam się z obszerną opinią niżej. Wprowadzenie ze strony obsługi OK, nie odbiegające od innych escape roomów, historia na początku w pokoju zagłuszona przez muzykę. Wystrój pokoju, klimat bez zastrzeżeń. Jeśli ktoś nie lubi kłódek, to zachęcam do odwiedzenia pokoju, ja lubię kłódki, więc to też wpłynęło na ogólną ocenę pokoju, ale nie do końca tylko o to chodzi. Zagadki są bardzo pomysłowe, ale nie całkiem wszystko gra. Były trzy zagadki, gdzie dobrze myśleliśmy, robiliśmy, ale coś trzeba było robić dłużej, z większą siłą, MG podpowiadał nam w tych momentach, że OK, ale więcej siły, nie jest to do końca fajne. Na końcu nie było omówienia za bardzo pokoju, zagadek, jak sobie radziliśmy. A i faktycznie trzeba uważać na lampy. Wyszliśmy 2 minuty po czasie 4-osobową grupą. Zaliczam pokój tak do średnio-trudnych, na pewno nie na pierwszy raz.
Podsumowując warto odwiedzić pokój, szczególnie, jak ktoś nie ludzi kłódek, są zagadki, które robią wrażenie, ale przez parę niedociągnięć mieliśmy mieszane odczucia :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

LockBuster
LockBuster

Wanderer
43 pts

13 reviews

Przetarte szlaki

07.03.2019 | visit date: 05.03.2019

LockBuster 13 reviews

Alladyn był pierwszym pokojem ze stajni Exodusa jakie odwiedziliśmy.

Pokój przeszedł gruntowny remont i ktoś musiał się przekonać czy nadal jest taki prosty.
Niestety po generalnej modernizacji nie udało nam się wyjść w 2 osoby.

Scenografia - ładna. Nic więcej nie mogę powiedzieć.
Wystrój trzyma się tematu, jednak brakowało mi jakiegoś takiego "WOW".
Fabuła jest prowadzona przez cały pokój - za co duży plus.
Nie wszystkie firmy prowadzą przez fabułę, tak jak mogłyby to robić.
Największym plusem tego ER są zdecydowanie zagadki - nigdzie nie spotykane, zaskakujące mechanizmy, sprawiające wrażenie, że naprawdę dzieje się dokoła nas magia. Kilka z nich jest jednak specyficznie zbudowanych i podczas gry niestety musieliśmy wpuścić obsługę do środka.
Łamigłówek jest ogrom, każdy przestój, nawet najdrobniejszy skutkował prośbą o podpowiedź, ponieważ mieliśmy wrażenie, że jeszcze wiele przed nami a w głowie pustka.
No i obsługa - Pan, który nas prowadził jak sam stwierdził "Lubi pogadać i poznać ludzi" - zdecydowanie pozytywna rozmowa wprowadzająca jak i 20 minutowa rozmowa po wyjściu.

Jest to pokój godny polecenia, jednak już nie dla graczy początkujących tylko raczej zaawansowanych.

Do samego Exodusa jeszcze wrócimy. W większym składzie, silniejszym i po kolejnych doświadczeniach - żeby tym razem wyjść :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Hard

Piotr Wypyszyński
Piotr Wypyszyński

Newbie
14 pts

1 review

W mniej niż 3 życzenia... :)

17.06.2019 | visit date: 11.06.2019

Trusted review

Piotr Wypyszyński 1 review

Odwiedziliśmy Alladyna w 4 osoby i bardzo podobały nam się oryginalne mechanizmy prowadzące nas po pokoju. Na szczególny plus, brak kłódek kierunkowych, które są naszą zmorą :)
Ogólnie wizyta bardzo udana, udało nam się wyjść po trochę ponad 40 minut i potrzebowaliśmy do tego dwóch podpowiedzi, także gdybyśmy mieli dżina z trzema życzeniami to byśmy wyrobili się spokojnie w normie.
Obsługa jak najbardziej na plus, po zakończonej zabawie udało się poświęcić chwilę i pogadać na luzie, wymieniając doświadczeniami. Polecam :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms