Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room W cieniu piramid

W cieniu piramid

Lockme partner

Jest rok 1936. Nazistowskie wojsko prowadzi zakrojone na szeroką skalę prace archeologiczne w rejonie Tanis, w cieniu egipskich piramid. Zaniepokojony wywiad... [więcej]

55

55 reviews

|

2

Warszawa: 2 place

|

Mazowieckie: 2nd place

|

PL 12

Poland: 12th place

|

10/10

2-5 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

Jest rok 1936. Nazistowskie wojsko prowadzi zakrojone na szeroką skalę prace archeologiczne w rejonie Tanis, w cieniu egipskich piramid. Zaniepokojony wywiad brytyjski wysyła Cię i Twoich towarzyszy (lokalnych naukowców) w celu dokładnego zbadania zamiarów hitlerowców i przechwycenia wszelkiego łupu, jeśli okaże się to konieczne i możliwe.

Po przybyciu na miejsce szalejąca burza piaskowa uniemożliwiła Wam kontakt z MI6, niemniej przystąpiliście do zwiadu. Gdy tylko piaski opadną Brytyjczycy z pewnością prześlą dalsze instrukcje...

Zdążycie splądrować egipską piramidę, zanim zrobi to za Ciebie nazistowskie wojsko?

---

Ecape room inspirowany filmem "Indiana Jones. Poszukiwacze zaginionej arki".

Pełna scenografia, fabularna narracja, niepowtarzalny klimat, 87 ukrytych głośników dbających o to, byś całkowicie zatracił się w przeżywaniu przygody.

*Kopia bydgoskiego pokoju o tym samym tytule, znajdującego się na 2. miejscu w ogólnopolskim rankingu LockMe.pl.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety button

Only low voltage within the player's range

Address

Wyjście Awaryjne - Warszawa

Domaniewska 37A
02-672 Warszawa

Other rooms in this place

Price list

pon.-czw. (2 osoby): 120 zł
pon.-czw. (3-5 osób): 160 zł
pt.-niedz. i święta (2 osoby): 140 zł
pt.-niedz. i święta (3-5 osób): 180 zł

*płatność na miejscu wyłącznie gotówką

Opening hours

Zapraszamy wyłącznie za uprzednią rezerwacją, dokonaną na którąś z dostępnych stałych godzin: 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30, 21:00, 22:30

Rezerwacje telefoniczne: 605 602 006, mailowe: warszawa@wyjscieawaryjne.pl lub za pomocą formularza dostępnego na LockMe.pl i na naszej stronie: www.wyjscieawaryjne.pl

Owner’s data

MSR s.c.
Domaniewska 37A
02-672 Warszawa
NIP (tax identification number): 113-291-51-16

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 55 reviews

Overall rating 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 10.0/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

55 room reviews

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

225 reviews

Tutanchamon!!!

18.03.2019 | visit date: 13.03.2019

Trusted review

lukwych l. 225 reviews

Piramidy to najnowszy pokój WA i jak zwykle podnosi poprzeczkę o stopień wyżej niż poprzednicy. Klimat i tak ceniona przeze mnie fabuła jest i jest spójna - wreszcie to co robimy ma sens i uzasadnienie. Wystrój to klasa sama dla siebie - znalazłem 1 (słownie "jedną") nowoczesną nie osłoniętą rzecz. Po za tym wszystko łącznie ze światłami, zawiasami, siłownikami itp. jest schowane, przystrojone lub udekorowane, dbałość o nawet najmniejsze szczegóły jest tu najważniejsza, a klimat rządzi! Muzyka i oprawa dźwiękowa potęguje emocje i wzmacnia imersję. Dodatkowo zagadki wspaniale wpleciono w temat - nie ma choćby jednej, która by zgrzytała tematycznie. Wszystkie są logiczne, raczej mało standardowe bardziej idące w ilość i różnorodność niż w trudność. Pokój jest nieliniowy co premiuje liczniejsze grupy. Było 1 zaskoczenie (choć inny jeszcze nie otwarty pokój ma podobny pomysł - genialne umysły myślą podobnie?). Ciekawe zakończenie dodaje smaczku, choć osobiście podkręciłbym je bardziej. Obsługa zakręcona i rozgadana - ale jednocześnie profesjonalna. Trudność średnia minus - stwierdziłem nawet, że pokoje w Wyjściu i ich zagadki są skrojone pod nasz sposób myślenia i naszą spostrzegawczosć (a właściwie jej niski poziom), bo ustanowiliśmy rekord idąc żółwim tempem i ciesząc się wystrojem w międzyczasie. Generalnie lubię się czepiać i zawsze jakieś "ale" znajdę i Piramidy nie są wyjątkiem. Tym razem jednak czepialstwo było bardzo trudne i bardzo wymuszone. Dlatego też W cieniu.. jest pozycją obowiązkową. Na dziś jest to moim zdaniem najlepszy pokój w Warszawie i drugi w Polsce po zachwycającym Superheroomie. Polecam!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

janigrz
janigrz

Globetrotter
225 pts

70 reviews

No. 70 - Śladami hitlerowców

07.03.2019 | visit date: 06.03.2019

Trusted review

janigrz 70 reviews

Na ten pokój czekaliśmy baaardzo długo, w zasadzie od momentu jak tylko usłyszeliśmy o pracach nad Bydgoskim odpowiedniku. Ale każdy kto miał okazję odwiedzić starsze "dzieci" Wyjścia Awaryjnego wie że warto czekać!

Po odwiedzeniu kilkudziesięciu pokojów wydawało się że nic już mnie w ER nie zaskoczy. I faktycznie, ostatnie pokoje, nawet nowo otwarte, tylko utwierdzały mnie w tym przekonaniu. Aż do teraz!

Poczułem się niczym Indiana Jones - DOSŁOWNIE! W cieniu piramid znalazłem wszystko to, co w filmie wydawało się tylko bajką ;)

Od dłuższego czasu miałem problem z odpowiedzią na pytanie o najlepszy ER który odwiedziłem. Było wiele dobrych, jednak ze względu na bardzo różne historie z którymi mierzyliśmy się w kolejnych pokojach ciężko wybrać było ten najlepszy. Dziś z czystym sumieniem mogę to powiedzieć:

NAJLEPSZY POKÓJ W KTÓRYM BYŁEM. Klimatem, pomysłem, wykonaniem to nowa epoka ER.

Jedno tylko "ale"... Ten żal gdy nadchodzi czas wyjścia z pokoju ;)

R E W E L A C J A ! ! ! 11/ 10!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Dayman
Dayman

Navigator
103 pts

72 reviews

Egipska Piramida na Domaniewskiej?

07.03.2019 | visit date: 06.03.2019

Dayman 72 reviews

Bo escape roomem to już ciężko to nazwać. W teorii ma być pokój zaaranżowany na piramidę. W praktyce mamy po prostu piramidę, bardzo łatwo się zapomnieć, że to wciąż Warszawa i budynek na Domaniewskiej ;) Tym razem wzięliśmy pod uwage zapas czasu na wypadek korków (w przypadku Nautilusa utonęliśmy jeszcze zanim na dobre wypłynęliśmy) i podekscytowani stanęliśmy przed drzwiami prowadzącymi do starożytnego grobowca. Oczekiwania mieliśmy spore, dużo dobrego słyszeliśmy o Bydgoskim odpowiedniku, a i trochę na ten pokój czekaliśmy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to czego doświadczyliśmy we wnętrzu piramidy przerosło nasze oczekiwania i w pełni zaspokoiło wszelkie zmysły. W rozbiciu na konkretne elementy:

Klimat: Jak już wspominałam, można sie było zapomnieć ;) Wszystko piękne, jeszcze nowiutkie, człowiek patrzy na dekoracje i szczęka opada! Wszystko wykonane z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Cudo po prostu!

Zagadki: Bardzo mocny punkt tego pokoju. Każda w pełni logiczna, dobrze wpasowana w fabułę i przyjemna do wykonania. Znalazły sie zagadki, które widzieliśmy po raz pierwszy, ale też bardziej standardowe - równie cieszące zadania. Każdy znajdzie coś dla siebie, trochę na zręczność (ale na odpowiednim poziomie, żeby każdy z członków drużyny mógł wykonać), coś na spostrzegawczość, gdzieś trzeba uruchomić pamięć, a innym razem stanąć ramię w ramię i wykorzystać pracę w zespole. Pokój nie ma ani jednej kłódki co dla jednych będzie plusem, dla innych minusem. Dla nas jest to informacja neutralna, ale wiem że wśród fanów escape roomów jest całe mnóstwo tych, którzy kochają bezkłódkowe pokoje! Wszystko pięknie zaaranżowane, działające i sprawne.

Fabuła: Tak! Znajdziemy w tym pokoju i wątek fabularny! Fajnie zrobiony, z legendarnym efektem wow. Historię mamy spójną, Otoczenie fajnie reaguje na różne zmiany, do tego popowiedzi (podobno, bo tym razem udało się bez) i odmierzanie czasu też ładnie w to wszystko wpasowane, co dla nas stanowi zawsze miły dodatek do całości.

Obsługa: Wszystko pięknie zagrało, nie mamy zarzutów. Pokój dopiero wystartował, a obsługa już profesjonalnie wszystko prowadzi :)

Trudność: Taka w sam raz. Na pierwszy raz raczej nie mogę polecić, z drugiej strony na pewno nie jest też jakoś szczególnie masakrycznie ciężko. Dobrym przykładem jest fakt, że udało nam się wyjść przed czasem bez podpowiedzi pomimo fatalnego stanu jednego z naszych członków drużyny (okay, to byłam ja, ale wciąż myślę, że sporo udało mi się rozwiązać!!)

Podsumowując - czyściutkie 10/10 bez żadnych zastrzeżeń. Na moją skalę na pewno jest to top Polski, ale to chyba nie jest zaskoczeniem dla nikogo :) Osobiście mój ulubiony pokój Wyjścia Awaryjnego! Życzę kolejnych takich super pomysłów i czekam na następny pokój! <3

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Agata W
Agata W

Navigator
143 pts

76 reviews

Czy my na pewno jesteśmy tylko w ER?

01.04.2019 | visit date: 06.03.2019

Agata W 76 reviews

Pokoje Wyjścia Awaryjnego zawsze wzbudzały w naszej ekipie wiele pozytywnych emocji. Kiedy tylko pojawiła się informacja o nowym projekcie pełni entuzjazmu i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na otwarcie nowego pokoju. No i jest! Pokój cudowny pod każdym względem!

Po wejściu do pokoju pierwsze co zwraca uwagę to staranność wykonania. Widać pełen profesjonalizm i zadbanie o najmiejsze detale, co zdecydowanie w dużym stopniu przyczynia się do budowania klimatu. Pokój jest naprawdę bardzo realistyczny i potrafi wciągnąć w swój klimat.

W pokoju możemy się spotkać z naprawdę ciekawymi i całkiem nowymi zagadkami. Świetnie wpisują się w klimat pokoju. Z pewnością każdy znajdzie coś czym będzie mógł się zająć.

Na pochwałę zasługuje również fabuła pokoju, która jest naprawdę fajnie sklejona w całość oraz obsługa, która jak zawsze wykazała się pełnym profesjonalizmem.

"W cieniu piramid" to zdecydowanie jeden z najciekawszych pokoi jakie odwiedziłam. Z pewnością należy do grupy tych, które trzeba odwiedzić. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

moai-pp
moai-pp

Pioneer
221 pts

169 reviews

PE-TAR-DA!!!

22.04.2019 | visit date: 22.04.2019

moai-pp 169 reviews

Po ponad 170 odwiedzonych pokojach kompletnie odjelo mi mowe: rozmach, detale, WYKONANIE, lamiglowki, efekty wizualne i dzwiekowe, wszystko dziala bez zarzutu...
Bez najmniejszych watpliwosci moje osobiste Top 3, moze nawet najwyzszy stopien podium.
Pozostale pokoje Wyjscia Awaryjnego sa rewelacyjne, ale to jest najwieksza petarda!
I chyba wspolczuje druzynom, ktore swoja przygode z Escape Room'ami zaczna od Wyjscia Awaryjnego: pozniej naprawde nie bedzie latwo znalezc pokoje, ktore w jakis sposob nie rozczaruja po tym co zobaczycie tutaj... ;-)
Ogromne gratulacje, szacun i czekamy na wiecej!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Bartosz M.
Bartosz M.

Guide
313 pts

127 reviews

Perełka

05.05.2019 | visit date: 09.03.2019

Bartosz M. 127 reviews

"W cieniu piramid" to kolejna perełka Wyjścia Awaryjnego. W zasadzie ciężko nie powtórzyć tego, co pisali poprzednicy - chapeau bas!

Jak to w piramidzie bywa - jest dość ciemno, acz przestronnie, nasza grupa 4-osobowa nie deptała po sobie. Sugeruję zakasać rękawy od początku, bo zagadek sporo, ale tych z gatunku sprawiających dużą frajdę i momentami rzeczywiście można się poczuć niczym Indiana Jones :) Wystrój, klimat, dźwięki, atmosfera - to wszystko jest powalające, ciężko się nie zapatrzeć i odlecieć, właściciele odwalili kapitalną robotę

Duże ukłony za wprowadzenie w języku angielskim na świeżo po debiucie warszawskim, stanęliście na wysokości zadania. Przy okazji również dziękujemy za wyjście z klasą za sytuację po ostatniej wizycie w Celi nr 4 :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

paulakapela
paulakapela

Navigator
123 pts

44 reviews

W cieniu piramid

15.03.2019 | visit date: 10.03.2019

paulakapela 44 reviews

Najświeższa propozycja od Wyjścia Awaryjnego. Mimo, że poprzednie pokoje bardzo wysoko postawiły poprzeczkę to ‘W cieniu piramid’ naprawdę daje radę!
Wyjście Awaryjne przyzwyczaiło nas do wysokobudżetowych propozycji, dopracowanych w najmniejszym szczególe zarówno pod względem wizualnym jak i dźwiękowym. Tym razem nie było inaczej. Genialny wystrój dopełniony rozmaitymi efektami specjalnymi sprawiają, że naprawdę można się poczuć jak na ekscytującej misji w Tanis.
Zagadki nie należą do trudnych, ale jest ich za to całkiem pokaźna liczba. Przeciwnicy tradycyjnych rozwiązań będą zachwyceni, ponieważ w tym pokoju nie znajdziemy ani jednej kłódki.
Oryginalny pomysł na zakończenie rozgrywki. Zastanówcie się dobrze z kim wybierzecie się na tę przygodę 😉
Mistrz gry bardzo sympatyczny. Nie mam się do czego przyczepić. Serdecznie polecam zarówno tym bardziej jak i mniej doświadczonym uciekinierom.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Doro L.
Doro L.

Scout
56 pts

10 reviews

Świetnie spędzony czas

23.04.2019 | visit date: 23.04.2019

Trusted review

Doro L. 10 reviews

To był nasz drugi raz z Wami i było jeszcze lepiej niż za pierwszym! Ciekawa fabuła, pomysłowe zagadki, wiele elementów zaskoczenia i obłędny klimat. Wszystko było idealnie :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Artur L...
Artur L...

Navigator
123 pts

39 reviews

Archeologia na całego!

14.03.2019 | visit date: 10.03.2019

Artur L... 39 reviews

Pokój jest wykonany jak zawsze z dbałością o wszystkie szczegóły. Nie ma tu ani jednej kłódki, a wszystkie zagadki są logiczne i bardzo dobrze pasują do klimatu pokoju. Na odważnych czeka też nie jedna niespodzianka, która przyspieszy ich bicie serca.

Bardzo miła obsługa, która od samego wejścia się nami zaopiekowała.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Gripp
Gripp

Scout
77 pts

31 reviews

Indiana Jones byłby zachwycony…

05.05.2019 | visit date: 03.05.2019

Gripp 31 reviews

Słońce, piach, żar się leje z nieba. Ach te wakacje…Tak to mogłoby wyglądać. Bo przecież w cieniu piramid można wypocząć…Lecz nie tym razem. Teraz to jest robota do zrobienia a czas nagli. Naziści już tu są! Nikt nie wie czego oni tu właściwie do diabła szukają. My też nie. A jak nie wiemy, to pora się dowiedzieć. Nikt nam nie podziękuje za przywiezienie opalenizny, jeśli razem z nią nie dostarczymy informacji o tym, co tu się właściwie dzieje….A dzieje się! :) Zapraszam do recenzji - szczególnie wszystkich żądnych przygód.

Wśród ikon popkultury jest kliku jegomości, którzy wsiąkli tak bardzo już w naszą świadomość, że chyba nie sposób wyobrazić sobie rzeczywistości bez nich.
Sherlock Holmes jest tym dla zagadek, czym James Bond dla szpiegostwa. Luke Skywalker to chyba najbardziej znany w galaktyce jedi, a Indiana Jones lubi wszelkie przygody, gdzie historia i tajemnica się ze sobą splatają.
Dla kogoś wychowanego na historiach tych bohaterów każde spotkanie z miejscem, które w jakiś sposób się z nimi kojarzy jest doznaniem miłym dla serca i duszy. I tak jest też w przypadku pokoju „w cieniu piramid”. A teraz recenzja - kilka słów połączonych bardziej lub mniej sensownie. Mieszanina uczuć, odczuć, wrażeń i emocji. Ja wizytę w escape roomie „w cieniu piramid” mam już za sobą. Czy na szczęście…czy raczej na nieszczęście - o tym pod koniec. Teraz kilka słów recenzji.

Pokój o tematyce przygodowej. Nie ma co się oszukiwać - tutaj czuć aż ducha Indiana Jones’a. Fabuła osadzona została w Egipcie. A jak Egipt - to piramidy. Jak piramidy…to dużo do czynienia ze starożytnością. I w tym wypadku starożytność jest tematem przewodnim fabuły. Natomiast zastosowane w pokoju rozwiązania to ze starożytnością mają mało wspólnego. Użyte mechanizmy to najwyższa klasa - chapeau bas za to. Pokój jest „zerokłódkowy”, zatem wszystko zostało oparte na mechanizmach elektronicznych. I wykonano to celująco. Zastosowane rozwiązania są bardzo dobrze wkomponowane w tematykę pokoju. Nie ma tutaj odczucia, że coś nie pasuje, odstaje od reszty. Uzyskano pełną harmonię pomiędzy klimatem fabuły a całą otoczką wszelakich zastosowanych mechanizmów - niewidocznych dla oka a stanowiących o poziomie zabawy. Dodatkowo jest klika smaczków, które przypadną fanom Indiany Jones’a do gustu - ale to trzeba zobaczyć samemu. Bez spojlerów;) Warto również wspomnieć, że wszystkie mechanizmy działają bez najmniejszego zarzutu. Nic nam się nie zblokowało, nie przycięło, nie było problemów, że coś się nie uruchomiło. Jak w świeżo naoliwionej maszynie.

Jak było o warstwie technicznej, to będzie teraz słów kilka o warstwie wizualnej. Scenografia to….zaraz, zaraz, gdzie jest moja szczęka?! A tutaj leży - tak mocno opadła ;) Pokój jest piękny! Słowami opisać wszystko będzie ciężko - najlepiej zobaczyć. Widać, że wykonano tutaj dużo pracy zarówno przy wymyśleniu, jak pokój ma wyglądać, a potem równie dużo albo i więcej wysiłku włożono już w część dotyczącą realizacji.
Nie ma tutaj przypadku. Każdy element został bardzo dobrze wykonany. Nie ma tutaj bylejakości i tandety. Niechaj świadectwem jakości będą kamienne elementy, których w pokoju trochę się pojawiło - są one wspaniałe zarówno dla oka, jak i przyjemne w dotyku dla dłoni. Piramida musi być w końcu szorstka.

Warstwa wizualna to nie tylko scenografia i rekwizyty. To również gra świateł. A w pokoju oświetlenie jest prima sort. Znów widać staranność i pieczołowitość w ustawianiu wszystkich źródeł światła. A jest ich w pokoju bardzo wiele. Tylko niech nikt nie myśli, że przez to pokój traci na jakości. Nic z tych rzeczy. Odpowiednio skierowane oświetlenie potrafi uwypuklić pewne elementy, a inne ukryć. Gra światła z cieniem powiększa tylko nastrój mroku panującego w piramidzie. I tak to powinno wyglądać.

Dodatkowo w pokoju zadbano o właściwe efekty dźwiękowe, tak by również i w tym aspekcie nie pozostała jakaś pustka i by w pełni wpłynąć
na wszelkie zmysły gracza. Z przeróżnych zakamarków pokoju dobywają się dźwięki potęgujące odbiór przygody.
A jeśli mowa już o ścieżce dźwiękowej to warto wspomnieć, że w pokoju narracja dla fabuły została poprowadzona również przy wykorzystaniu dedykowanych nagrań. Całość jest bardzo ładnie połączona i dzięki temu gracze otrzymują ciekawą historię przekazaną w multimedialny sposób. Bardzo duży plus za takie innowacyjne podejście do tematu :)

Zostało jeszcze do napisania kilka słów o ogólnym odbiorze pokoju w tej części, która chyba najbardziej interesuje wytrwanych poszukiwaczy przygód, czyli o zagadkach. A tych tutaj jest mnóstwo!!! Wszystkie bardzo klimatyczne i powiązane ze sobą logicznie. Zastosowano przeróżne rodzaje zagadek. Trochę na spostrzegawczość, trochę na zręczność. Jest tutaj naprawdę dużo fajnej zabawy! :) Część zagadek może być rozwiązywana równolegle, co pozwala na sprawne rozdzielenie się grupy uczestników i nie deptanie sobie po piętach. Każdy znajdzie coś dla siebie. I na koniec pokoju czekają nas jeszcze moralne dylematy - chyba do tej pory nie widziałem takiego zakończenia :)

Pokój robi fenomenalne wrażenie. Dużo achów i ochów można z siebie wydusić odwiedzając to miejsce. Zabawa trwa 60 minut a każda minuta jest bardzo miłym doświadczeniem.
Może nie jest to największy pokój pod względem zajmowanej powierzchni w jakim byłem, ale na pewno jest to pokój, w którym współczynnik jakości do zajmowanej powierzchni jest bardzo, bardzo wysoki. Muszę napisać, że jest to obowiązkowy punkt do sprawdzenia na warszawskiej mapie ER’ów. Dla mnie 11/10! I niestety na moje nieszczęście - ja już grę w tym pokoju mam za sobą. A czy Wy odważycie się sprawdzić jakie tajemnice kryją się w cieniu piramid?! ;)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT