Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Ultimatum

Ultimatum

• Pokój tylko dla osób pełnoletnich, absolutny zakaz uczestnictwa dzieci • Wymagana pisemna zgoda na uczestnictwo na miejscu • Podczas rozgrywki wymagamy... [więcej]

35

35 reviews

|

17

Warszawa: 17 place

|

Mazowieckie: 17th place

|

PL 90

Poland: 90th place

|

9.5/10

4-6 people

60' minutes

Thriller

expierienced

Plot of the room

• Pokój tylko dla osób pełnoletnich, absolutny zakaz uczestnictwa dzieci
• Wymagana pisemna zgoda na uczestnictwo na miejscu
• Podczas rozgrywki wymagamy kasków ochronnych, wydajemy je na miejscu
• Wymagane obuwie sportowe, zakaz wchodzenia w szpilkach, obcasach
• Zakaz wnoszenia biżuterii, w tym także zegarków
• Osoby z klaustrofobią i epilepsją nie powinny uczestniczyć w grze
• W pokoju znajdują się ciasne przejścia, proszę to uwzględnić
• W niektórych częściach pokoju wysokość pomieszczenia jest ograniczona

Additional information

You can play in English here

Not suitable for people with epilepsy

From 18 years old

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

House Escape - Warszawa

ul. Łopuszańska 53
02-232 Warszawa

Other rooms in this place

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 35 reviews

Overall rating 9.5/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

35 room reviews

Quara
Quara

Pioneer
193 pts

51 reviews

Wygodnie Ci?

01.08.2019 | visit date: 02.06.2019

Quara 51 reviews

Wprowadzenie było bardzo rzetelne, Pan z obsługi był sympatyczny, dokładny i jednocześnie dowcipny.

Rozpoczęcie rozgrywki w pokoju jest bardzo długie i co bardziej niecierpliwi mogą się wiercić - jest jednak klimatyczne i ciekawe, zdecydowanie wyróżnia się na tle wielu innych pokoi.
Wystrój skojarzył mi się z zimną, mocno metaliczną wersją steam punku. Miejscami ciasno, więc zdecydowanie można się poobijać, w szczególności, gdy jest się taką rozkojarzoną fajtłapą jak ja. Moim zdaniem na niekorzyść działa zbyt głośna muzyka - z trudnem słyszałam członków zespołu, z których jeden był może 2 metry ode mnie i zdarzało się, że gorzej słyszałam [spojler].
Ale, ale! Bardzo mi się podobał pomysł z [spojler]! Bardzo niecodzienne, wcześniej spotkałam się z takim zabiegiem jeden raz.

Pokój jest nastawiony na ciągłą współpracę i momentami irytującą zabawę w dokonywanie wyboru, która denerwowała mnie wyłącznie przez to, że trzeba było krzyczeć do siebie nawzajem i wtedy druga "para" musiała na chwilę się wstrzymać, jeżeli nie chcieli przekrzykiwać drugiej "pary" (gdyby trochę ściszyć dźwięk byłoby dużo przyjemniej, choć może nie o to chodzi, żeby graczom było przyjemnie). Dominuje elektronika, ba!, aż kipi elektroniką. Czasem trzeba poczekać na efekt swoich działań, ale pokój za każdym razem sygnalizował, że udało się coś zrobić.
Ogólnie pokój jest wymagający chyba tylko pod względem poziomu hałasu, temperatury i komfortu pozycji, w której zostanie się ulokowanym.
Zagadki były całkiem ciekawe, wymagały sporej spostrzegawczości i zgrabnego kojarzenia faktów. Było ich dużo, przez co nie można było narzekać na nudę.

Pokój zdecydowanie ciekawy i oryginalny dzięki zastosowanym zabiegom ([spojler], sposób zakończenia gry). Warto trochę zluzować gumkę i podejść do rozrywki z dystansem, bo [spojler] - mnie osobiście to wszystko bardzo bawiło.

Na zakończenie można było chwilę porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami, napić kawy/herbaty i odpocząć w poczekalni. Ogromne podziękowania za to, bo lokalizacja House Escape nie pozwala na prędkie dostanie się do jakiegokolwiek sklepu.

Podsumowując, jest to dosyć nietypowy pokój, gdyby go porównać do innych propozycji w Polsce. Jeżeli szukacie czegoś nowego - może warto rozważyć wycieczkę do "Ultimatum"?

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

janigrz
janigrz

Globetrotter
230 pts

79 reviews

No. 80 - Jigsaw

10.07.2019 | visit date: 18.06.2019

janigrz 79 reviews

W pokoju jest sporo elektroniko co powinno ucieszyć miłośników tego typu rozwiązań. Jest czas wyboru i późniejszych konsekwencji. Jest element zaskoczenia i za to duży plus :)
Jeszcze większy plus za obsługę i za mistrza gry który buduje klimat i atmosferę!! Świetna zabawa, w klimacie innym niż większości pokoi. Zabrakło mi troszkę poczucia lęku i strachu oraz więcej ER w ER ;) Nie mniej jednak wyjście bardzo na plus.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Panda Express
Panda Express

Pioneer
211 pts

60 reviews

Miało być strasznie, a było straszne rozczarowanie

09.07.2019 | visit date: 09.07.2019

Panda Express 60 reviews

Do pokoju udaliśmy się zachęceni intrygującym opisem i pozytywnymi opiniami. Spodziewaliśmy się wielkiego wow i trudnych decyzji, których konsekwencje miały zauważyć o naszych losach, a spotkało nas wielkie rozczarowanie.
Już wprowadzenie nas zmęczyło,bo pan z obsługi przez 10 min opowiadał o zasadach pokoju cały czas się jąkając i plącząc jakby sam nie wiedział co ma nam przekazać.
Zostaliśmy poinformowani, że po wejściu do pokoju mamy się dobrze wsłuchać wprowadzenie, bo jest bardzo istotne, jednak po rozpoczęciu gry żadnego wprowadzenia nie było i dopiero po paru minutach się pojawiło. Dodatkowo głos [spojler] był dość niewyraźny i trzeba było się dobrze wsłuchać żeby coś zrozumieć.
Całkiem fajne pomysły, co do realizacji zagadek, ale niestety nie zawsze były one logiczne i po ich rozwiązaniu czasem trzeba było poczekać przez jakiś czas na efekt (odnosiliśmy wrażenie jakby wszystko było uruchamiane ręcznie z jakiejś sterowni).
Początkowo spodobał nam się [spojler] jednak szybko zmieniliśmy zdanie gdy okazało się, że często sprowadza się to do obserwowania co robią inni albo wciskania jednego przycisku - mało w tym frajdy.
[spojler] raczej śmieszne, niż straszne także nas rozczarowały.

Mimo wielkiego potencjału pokój nas nie zachwycił, wyszliśmy bardzo zniechęceni. Chyba najgorszy pokój w jakim byliśmy.

View reports (1)

Overall rating: 3/10

Customer service: 3/10

Interior: 3/10

Difficulty: Hard

Włóczykij
Włóczykij

Navigator
113 pts

101 reviews

W pułapce Jigsawa...

12.07.2019 | visit date: 02.06.2019

Włóczykij 101 reviews

Pozwalając się zamknąć w kolejnym roomie, przenieśliśmy się do zupełnie innego świata. Po ściągnięciu opasek zastanawialiśmy się przez moment, gdzie my w ogóle jesteśmy. Na szczęście byliśmy tutaj wszyscy. Ponure, mroczne, jakby opuszczone pomieszczenie... Czyżby to była jakaś kryjówka człowieka niezrównoważonego psychicznie? Tak. Okazało się, że daliśmy się wciągnąć w chorą grę, która toczy się w zależności od naszych wyborów i humoru psychopaty. Byliśmy skazani tylko na siebie i rozpoczęliśmy dramatyczną walkę o przetrwanie...

Klimat pokoju jest tajemniczy i nieco mroczny, wystrój zimny i surowy. Dźwięki i światła dodatkowo podkręcają atmosferę. Fabuła mocno wciąga, a zsynchronizowane z nią zagadki zachęcają do dalszej zabawy. Są one przemyślane i oryginalne, mnóstwo elektroniki i nieco zadań manualnych.

Mistrz gry spisał się doskonale, po grze również chętnie wysłuchał naszych opinii, mieliśmy okazję porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Kacd
Kacd

Scout
59 pts

24 reviews

Jak Goryl w klatce...

19.06.2019 | visit date: 18.06.2019

Kacd 24 reviews

Warto zacząć tę recenzję od złożenia gratulacji twórcom pokoju. Jest to zdecydowanie coś jedynego w swoim rodzaju.

Pokój jest przeznaczony od 4-6 osób. My byliśmy w 5, ale zgadzam się, że szóstka również jest grywalna.
Ograniczenie wiekowe jest uzależnione od bezpieczeństwa uciekinerów niż spowodowane nieodpowiednimi treściami :).

W trakcie rozgrywki zdecydowanie da się wczuć w klimat. Pokój wymaga sporej współpracy między graczami ale też i aktywności fizycznej. Jeżeli coś trzeba wykonać w przeciągu 5 sekund to właśnie w takim czasie należy to wykonać inaczej czeka Was kara!
To wyróżnia ten pokój na tle innych w podobnym klimacie. Nic jest zrobione na pozór.
Już sama rozmowa z personelem i wysłuchiwanie co by było gdyby "...tu ktoś nie zdążył...", "...tam by podjęto inną decyzję..." pokazuje, że pokój jest przystosowany do wielu scenariuszy rozgrywki. Kolejny raz gratuluję, bo ktoś tu się naprawdę postarał przy tworzeniu nie tylko pokoju, ale i scenariusza :).

A skoro o obsłudze mowa to bardzo duża poprawa od naszej ostatniej wizyty w kwietniu. A podkreślę, że zapewne nie należeliśmy do tych najprzyjemniejszych klientów (zmiana terminu rezerwacji na ostatni moment, troche bluzgów wywołanych silnymi emocjami w pokoju...).

Właściwie to pokój nie przypomina tytułowej piły krwawymi scenami/elementami otoczenia czy brutalnością. Nawiązanie polega na [spojler]...

Jak wiele jesteście w stanie poświęcić siebie dla innych LUB poświęcić innych dla siebie :)? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie włąśnie tutaj!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

moai-pp
moai-pp

Pioneer
221 pts

170 reviews

Genialny!

29.03.2019 | visit date: 29.03.2019

moai-pp 170 reviews

Az strach pomyslec, ze w poprzedniej Pile w House Escape bylismy niemal 3 lata temu. I chyba niedlugo potem dowiedzielismy sie, ze wkrotce bedzie nowa Pila. Wkrotce... ;-)
Ale szczerze mowiac na TAKI pokoj mozna czekac 2-3 lata. Jest po prostu genialny od poczatku do konca, z ta nutka nieprzewidywalnosci, jaka pamietam z pierwszej Pily. Klimat rewelacyjny, lamiglowki jak zawsze na wysokim poziomie.
Trudnosci dodalo nam zwiekszenie liczebnosci druzyny (zabawa jest na minimum 4 osoby, a my zwykle chodzimy we dwoch), ale to tez bylo odswiezajace, nowe wyzwanie.
Obsluga tez - jak zawsze w tym miejscu - fantastyczna :-)
Koniecznie trzeba isc!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Ewelina Bitowska
Ewelina Bitowska

Wanderer
31 pts

21 reviews

Pan Piła- Mistrzostwo!

08.05.2019 | visit date: 02.05.2019

Ewelina Bitowska 21 reviews

Ciemno, ciasno i my... z własnej woli wchodzimy aby spróbować zmierzyć się z Panem Piłą.

Pokój zdecydowanie odchodzi od schematu typowego escape roomu, przez co jest ciekawym, nowym przeżyciem, które zapamiętamy na długo. Sam wystrój, dekoracja, gra światłem i oprawa dźwiękowa na mistrzowskim poziomie. Czujemy się jakbyśmy byli w filmie. Scenariusz przygotowany fantastycznie a sam Pan Piła ma niesamowite wyczucie do ludzi, bardzo szybko rozgryzł naszą grupę przez co doskonale dopasował się do nas. Dzięki niemu zabawa była genialna. Same zagadki nie są trudne i nie jest ich dużo aczkolwiek są one tylko dodatkiem do tej gry. Ultimatum to pokój w którym uśmiech nie schodzi z twarzy.

Jeśli chcecie przeżyć coś nowego, innego, poczuć się jak bohaterowie filmu Piła to koniecznie musicie odwiedzić ten ER.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

D&L
D&L

Wanderer
47 pts

32 reviews

Sam jesteś dzban :D

13.04.2019 | visit date: 13.04.2019

D&L 32 reviews

Pokój odchodzący od schematów typowego escape roomu. Zaskakuje nietypowym trybem rozgrywki. Każdy detal dopracowany na najwyższym poziomie dzięki czemu można wczuć się w fabułę. Prowadzenie mistrza gry powoduje że nie było miejsca na nudę, jednocześnie wszystkie wskazówki idealnie wtapiały się w klimat.
Wielkie pozdrowienia dla mistrza gry od dzbana:P

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Brygada ER
Brygada ER

Guide
300 pts

228 reviews

Re We Lac Ja!!!!

02.03.2019 | visit date: 02.03.2019

Brygada ER 228 reviews

WIELKIE WOW. Czekaliśmy na ten pokój ponad 2 lata, ale opłacało się - Już w pierwszych minutach gry gracze wiedzą, że to nie jest zwykły Escape room tylko gra o przeżycie. Z każdą chwilą gra nabierała tempa, a my byliśmy coraz bardziej podjarani. Sam fakt, że wystawiamy komantarz kilka minut po opuszczeniu pokoju wskazuje na to, jak bardzo nam się podobało. Zagadki są nowoczesne i bardzo ciekawe. Patrząc na ilość elektroniki która jest wgrana w pokój i oryginalność każdej z zagadek, nie dziwimy się, że tyle czasu zajęło robienie Ultimatum. Idealna ilość graczy według nas to 4 - każdy ma co robić i nikt nikomu nie przeszkadza. Świetny sposób udzielania podpowiedzi - zawodnicy nie proszą o pomoc, Mistrz Gry sam kieruje tempem rozgrywki dzięki czemu nie czuliśmy irytacji, że gra stanęła w miejscu. Sympatyczna i bardzo pomocna obsługa to wisienka na torcie - czuliśmy się dopieszczeni i usatysfakcjonowani. Lubimy czepiać się szczegółów i szukać dziury w całym, ale tutaj bez wątpienia nie możemy powiedzieć żadnego złego słowa. Ultimatum jest idealnym Escape Roomem. Ultimatum jest świetnym miejscem do współpracy. Ultimatum jest pokojem, gdzie mimo niekomfortowej sytuacji nie opuszcza cię dobry humor. Koniecznie do Was wrócimy, a dziś stwierdzamy, że opłacało się jechać 130 km tylko na ten jeden pokój! Dziękujemy za tak miłe przyjęcie i do zobaczenia wkrótce :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company House Escape

My czekaliśmy aż w końcu ją Wam pokażemy :) Dziękujemy za wizytę i mam nadzieje, że nasz kolejny pokój też się Wam spodoba

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT