Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Log in
Escape room Tajemnica Drukarza

Tajemnica Drukarza

Lockme partner

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego... [więcej]

9.4/10

Warszawa: 32nd place | Mazowieckie: 32nd place | Poland: 182nd place

2-5 people

60' minutes

Criminal

intermediate

Plot of the room

Na przełomie lat 80. i 90. na warszawskiej Pradze ginęły młode kobiety. Mimo wielu poszukiwań, nigdy ich nie odnaleziono i nikt nie miał nawet najmniejszego tropu, który mógłby pomóc znaleźć sprawcę.
Jednak teraz, po wielu latach wydział policji zajmujący się sprawami sprzed lat powrócił do nierozwiązanej sprawy sprzed blisko 20 lat. Ponowna analiza zgromadzonych dowodów pozwoliła przypuścić, że osoba stojąca za porwaniami, była powiązana ze starą, opuszczoną Praską Drukarnią. Wszystko wskazuje, na to, że to jej pracownik był w to zamieszany. Udaj się na teren nieczynnej już drukarni i sprawdź czy ten trop jest słuszny.


***
Obecny rekord pokoju Tajemnica Drukarza to 33 minuty 33 sekundy.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

From 16 years old

You can buy Escape Tales here

Address

Exit Now - Warszawa

ul. Mińska 65 (wejście od ul. Chodakowskiej 26)
03-828, Warszawa

Price list

Poniedziałek - Piątek 120 zł
Weekend - 150 zł

Opening hours

10:00 do 23:00
Chcesz poznać Tajemnicę Drukarza o innej godzinie? Może o 1 w nocy? Zadzwoń lub napisz maila.

Owner’s data

Exit Now sp. z o.o.
Mińska 65
03-828 Warszawa
NIP (tax identification number): 1132940700

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 78 reviews

Overall rating 9.4/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 10.0/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

78 room reviews

Mruffka
Mruffka

Navigator
111 pts

24 reviews

Czy to wydarzyło się naprawdę?

11.12.2018 | visit date: 03.12.2018

Trusted review

Mruffka 24 reviews

W czasach, kiedy możemy bez ograniczeń eksplorować wirtualne światy, kiedy komputerowe efekty powodują zawroty w naszych głowach, kiedy możemy w tym wirtualnym świecie przeżyć każdą przygodę, której nawet nie mogliśmy sobie wcześniej wyobrazić, my wybieramy analogową zabawę w Starej Drukarni...
Jest wieczór, może właściwie już noc. Pada drobny, przenikliwy deszcz...
Rozglądamy się wokół, szukamy drewnianych drzwi. Może to te, a może tamte? W deszczu szczegóły rozmywają się... stare kamienice przyglądają się nam, jakby śmiały się z nas w duchu...
W końcu odnajdujemy właściwe wejście. Mistrz gry pogodnie wita nas w progu, potem prowadzi korytarzami opuszczonej drukarni, wprowadzając nas w mroczną historię, w której zaraz będziemy uczestniczyć. Docieramy do właściwego pokoju, zakładamy policyjne kamizelki i w tej samej chwili, jak za dotknięciem różdżki, zamieniamy się w najprawdziwsze policjantki.
Pokój skromny, niepozorny, aż trudno uwierzyć, że mógłby ukrywać jakiś sekret. Czy tutaj naprawdę możemy znaleźć jakieś dowody zbrodni? W starym biurku? Miedzy półkami? Może coś będzie w jakiejś książce?? Przeszukujemy centymetr po centymetrze.
Tu czas stanął w miejscu...
Tamte zbrodnie wydarzyły się tak dawno, a my wciąż możemy dotknąć przedmiotów, których używał morderca...
Czy jak włączysz radio usłyszysz przeboje, które leciały prawie 40 lat temu?
Czy znajdziesz wszystkie kawałki starej układanki, czy może jakieś części gdzieś się zagubiły?
Czy znajdziemy odpowiedź, na której tak nam zależy?
I jaka naprawdę okaże się tajemnica drukarza?

Rozwiązałyśmy zagadkę. Niechętnie rozstałyśmy się z policyjnymi kamizelkami...
Mistrz gry wyprowadził nas z labiryntów budynku, chwilę sympatycznie pogadaliśmy o wrażeniach.
A potem wyszłyśmy ze Starej Drukarni, deszcz dalej padał tylko ciemność jakby była jeszcze ciemniejsza...

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

janigrz
janigrz

Globetrotter
225 pts

63 reviews

No. 49 - Mroczna historia praskiej drukarni

14.10.2018 | visit date: 04.10.2018

Trusted review

janigrz 63 reviews

W klimat wchodzisz już mijając bramę. Pokój odwiedziliśmy blisko północy i to był bardzo dobry wybór. O ile w pokoju nie było niespotykanej elektroniki, niespotykanych zagadek czy rozwiązań to nikt nie powinien być tym zaskoczony. Wszak odwiedzamy miejsce opuszczone 20 lat temu. Pokój ten jest niezwykle klimatyczny. Napięcie i dreszczyk emocji na najwyższym poziomie. Z wypiekami na twarzy czekamy na nowy ER i kolejną przemiłą rozmowę. POLECAMY!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escapes Runners
Escapes Runners

Pioneer
220 pts

178 reviews

Tajemnica Drukarza

09.10.2018 | visit date: 22.09.2018

Escapes Runners 178 reviews

Wybrałyśmy się do Tajemnicy Drukarza po przeczytaniu kilkunastu pozytywnych opinii. Sam początek jest bardzo obiecujący - świetna lokalizacja - prawdziwy budynek starej warszawskiej drukarni od początku buduje klimat. Samo przejście do docelowego miejsca sprawia wrażenie, że gra w sumie już się zaczęła. Krótki i szybki wstęp nie psuje naszego odczucia… tak więc zaczynamy… Wchodzimy do pomieszczenia surowego… niby w klimacie trzymającym się fabuły… ale tak do końca nie wiadomo czy jest to miejsce pracy czy też tymczasowe mieszkanie… kilka niepotrzebnych rzeczy… jakoś nie porwał nas ten pokój. Po pierwszych 15 minutach każdy był nieco zrezygnowany… czekałyśmy na coś ekstra na coś co może wskazywać, że ten surowy klimat stworzony został specjalnie, żeby nagle zmienić nasze postrzeganie pokoju/gry o 200 stopni. Tak się jednak nie stało… Przeszukanie w miejscach, których już dawno się nie stosuje bo bywa “irytujące”. Dla nas na plus - miejsce w którym ER powstał i jedna z ostatnich zagadek, która była złożona i była najciekawszym i w sumie jedynym elementem tej gry. Jak na jeden z nowszych pokoi spodziewałyśmy się czegoś dużo więcej.

View reports (1)

Overall rating: 3/10

Customer service: 10/10

Interior: 4/10

Difficulty: Medium

JacM
JacM

Wanderer
39 pts

30 reviews

Drukarz paskudny zbój

18.10.2018 | visit date: 18.09.2018

JacM 30 reviews

Nie jest to spojler, bo to, że drukarz nie jest normalnym obywatelem można wydedukować. No a jak nie jest - to my, policjanci - idziemy mu przegrzebać pokój. A jest w czym grzebać i co robić. Przyjemne, logiczne i zręcznie poumieszczane zagadki. Sceneria starej drukarni dodaje kolorytu. Znakomity Game Master, pomocny i z humorem. Wszystko to, czego trzeba, czyli iść i się dobrze bawić. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje i zapewne można znaleźć w Warszawie pokoje i Graczy mających inne preferencje. Jednak ci, którzy lubią dreszczyk emocji i kryminał - nie zawiodą się. Czekamy niecierpliwie na kolejne pokoje spod znaku Exit Now!!!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

am.czarnacka
am.czarnacka

Navigator
104 pts

32 reviews

No i co tu się stało tu?

02.07.2018 | visit date: 27.06.2018

Trusted review

am.czarnacka 32 reviews

Pokój na warszawskiej Pradze odwiedziliśmy jako ostatni danego dnia, w ramach prezentu urodzinowego - zdecydowanie nie pożałowaliśmy.

Pokój mieści się w budynku starej drukarni, właściciel w trakcie prowadzenia grupy opowiada historię tego miejsca. Zdecydowanie pan lubi to, co robi :)

Urzekła mnie dbałość o szczegóły - jako prowadzący dochodzenie dostajemy policyjne kamizelki, wyposażenie pokoju jest z epoki no i wszystko jest na swoim miejscu w czasie i przestrzeni;) Odmianą jest to, że możemy bez przeszkód wnosić swoje rzeczy (kurtki i plecaki) do pokoju.

Sama historia - powiedziałabym "półliniowa" - zbiera się w jedną całość, ale część zagadek można rozwiązywać równoczasowo. Powiem, że był moment, kiedy klimat zadziałał i ku uciesze wszystkich krzyknęłam z przerażenia ;) To, że przewidujemy, co się wydarzy nie umniejsza zabawy :D

Jeśli chodzi o poziom trudności - zagadki absolutnie rozwiązywalne. Grupą: dwóch nowicjuszy, jedna osobo po 2 pokojach, jedna po 6 wyszliśmy w czasie 49 minut.

Polecam szczególnie nowicjuszom, bo zagadki rozwiązywalne i bardzo dobre na wdrożenie się. Zaawansowanym grupom raczej na zasadzie próby pobicia rekordu;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

dominik.user
dominik.user

Newbie
21 pts

7 reviews

Jak nie kochać tego ER?

23.09.2018 | visit date: 14.09.2018

dominik.user 7 reviews

Tytuł mówi sam za siebie. Wspomnienia z "Tajemnicy Drukarza" mam naprawdę świetne. To jeden z przykładów ER, o których mogę śmiało powiedzieć: tak to wszystko powinno wyglądać.

Klimat budowany jest od samego wejścia do budynku. Byliśmy w TD w środku nocy, więc sam spacer do pokoju przez korytarze starej drukarni wywarł na nas pozytywne wrażenie. W środku wygląda to równie dobrze. Klimat PRL-u pełną parą. Praktycznie wszystkie detale pamiętają jeszcze lata 80. lub 90. . To się ceni.

Zagadki są wielopłaszczyznowe. Nie tylko trzeba coś znaleźć, ale jeszcze ułożyć, pokombinować "po co nam to właściwie?", bo nie ma tam takich chamskich skrzyneczek z niebieską, wciskową kłódeczką, która aż krzyczy "otwórz mnie!" albo żółto-czarnych taśm "nie dotykać". Wszystko jest dla gracza, więc trzeba bardzo solidnie szukać, bo nigdy nie wiadomo czy ta kombinacja liczb gdzieś tam jest przypadkiem, czy nie do końca.

Sama historia jest solidnie opowiedziana. Dobry wstęp, wprowadzenie w świat, a później stopniowe wnikanie w życie Drukarza. Zakończenie też było satysfakcjonujące.

Obsługa. Bardzo profesjonalna i zwyczajnie serdeczna. Podczas pobytu w pokoju sensowne podpowiedzi, po przejściu dodatkowo bardzo przyjemna rozmowa o ER jako hobby i ulepszeniach TD. Fajnie jest czuć, że obsługa liczy się ze zdaniem klienta i nadal chce pracować nad ulepszeniem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Aleksandra 14
Aleksandra 14

Scout
50 pts

34 reviews

Dowody Zbrodni

19.06.2018 | visit date: 18.06.2018

Aleksandra 14 34 reviews

W grze zamieniamy się w policjantów, chcących odnaleźć dowody zbrodni ;) klimat Pokoju pozwala graczom wczuć się w 100% w swoje role. Bardzo realistyczne dekoracje (a może to właśnie nie są dekoracje ;) ) i brak typowych dla ER oznaczeń 'nie dotykać' sprawiają, że nasza wyobraźnia może zaszaleć. Tak właśnie było z naszą grupą, która wczuła się w grę całą duszą, ciałem i krzykiem :D

Zagadki są dość trudne - głównie przez to, że niektóre są tak wpasowane w tło Pokoju, iż trzeba je porządnie poszukać. To też sprawia, że gracze czują się jak prawdziwi detektywi.

Właścicel z chęcią oprowadza po drukarni i opowiada o niej. Nie zdenerwował się też zbytnio na nasze dość spore spóźnienie, za co niezmiernie jestem mu wdzięczna :)

Pokój stawia na realizm i według mnie udniósł w tym sukces. Polecam go każdej grupie, która naprawdę chce się wczuć w zabawę, zamiast tylko rozwiązywać zagadki.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Ania 8
Ania 8

Scout
61 pts

8 reviews

Drukarz nie śpi.

24.08.2018 | visit date: 24.08.2018

Ania 8 8 reviews

Pokój genialny - zagadki dopasowane do czasu i miejsca, klimat budynku wywołał we mnie ciarki, a dalej było tylko "gorzej". Wchodząc do klimatycznej Drukarni, w mojej wyobraźni już było porwanie.. Przechodząc długimi korytarzami atmosfera gęstniała, mimo śmieszków ekipy, z którą byłam, moje serce wyskakiwało z klatki.

Pan, który zapoznał nas z zarysem sytuacji bardzo profesjonalny i wyrozumiały :)

Po wejściu do pokoju na pierwszy rzut oka widać czas, który się zatrzymał. Po chwili rozglądając się zauważamy coraz więcej szczegółów, które mają wpływ na rozgrywkę. Zagadki bardzo fajne, wymagające pomyślunku, ale niekoniecznie biegnące "liniowo". Znajdują się tam typowe "kłódki", ale nie tylko.. :)

Osobiście byłam roztrzęsiona, klimat dał mi się we znaki. Nadal, dzień później pisząc tą opinię chaotycznie składam zdania, na samo wspomnienie..

Pokój polecam osobom doświadczonym - wyszliśmy 10 min przed czasem z jedną wskazówką (dwoje "świeżaków" i dwoje bardziej doświadczonych)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

mym
mym

Pioneer
209 pts

32 reviews

Tajemnica rozwiązana

29.08.2018 | visit date: 01.06.2018

mym 32 reviews

Pokój z klimatem, po wejściu do środka poczułem się jakbym się cofnął w czasie. Stare meble, winyle, książki itp.
Duże pomieszczenie, nie wiadomo o co chodzi. Jednak z czasem, zagadka po zagadce, rośnie napięcie, odkrywasz kolejne elementy układanki, a czas powoli się kończy, nie wiesz czy zdołasz uciec.

Dużo plus dla twórców za klimat i dodatkowe bodźce pobudzające wyobraźnie.

Niewielki minus za zagadki.
Jak dla mnie trochę za dużo szukania oraz za dużo kłódek i kluczyków w stosunku do treści i poziomu trudności samych zagadek.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Michal B. 3
Michal B. 3

Newbie
20 pts

1 review

Super klimat

02.12.2018 | visit date: 30.11.2018

Trusted review

Michal B. 3 1 review

od początku do końca klimat . Świetna zagadka i budynek starej drukarni. Znakomita obsługa. Kilka razy poczułem się nieswojo. Zdecydowanie polecam!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT