Escape room Zamach na Napoleona

Zamach na Napoleona

Lockme partner

23

23 reviews

|

5

Olsztyn: 5th place

|

Warmińsko-Mazurskie: 5th place

|

PL 302

Poland: 302nd place

|

8.5/10

Zamach na Cesarza Francuzów - nawet zakończony niepowodzeniem - to największe przestępstwo. Teraz, gdy w zamkowych lochach czekacie na wyrok, możecie tylko zgadywać,... [więcej]

2-5 people

60' minutes

Historical

expierienced

Plot of the room

Zamach na Cesarza Francuzów - nawet zakończony niepowodzeniem - to największe przestępstwo. Teraz, gdy w zamkowych lochach czekacie na wyrok, możecie tylko zgadywać, co poszło nie tak. Wiecie jednak, że za taką zdradę kara będzie najsurowsza. Ucieczka jest jedynym rozwiązaniem. Macie 60 minut zanim będzie za późno.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Disabled-friendly room

You can play in English here

Air-conditioned room

Card payment on visit

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

iESCAPE - Olsztyn

ul. Staromiejska 16 lok. 4
10-017 Olsztyn

Other rooms in this place

Price list

99 zł za pokój - taka sama cena niezależnie od liczby osób w drużynie oraz niezależnie od dnia tygodnia czy roku, który drużyna wybierze

Opening hours

Codziennie 10:00-21:00

Owner’s data

iESCAPE S.C. Joanna Dębowska Oliwia Dusińska
Staromiejska 16 / 4
10-017 Olsztyn
NIP (tax identification number): 739-391-18-99

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 23 reviews

Overall rating 8.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.5/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.3/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

23 reviews

Alicja 6
Alicja 6

Pioneer
153 pts

69 reviews

"Uwięzieni w lochu - nie wiesz co robić? -Licz na siebie"

12.08.2019 | visit date: 10.08.2019

Alicja 6 69 reviews

Nawet w moich najśmielszych snach nie przypuszczałam, że poprzednie odwiedzone pokoje tak mi przypadną do gustu, że miesiąc później przyjadę znowu. Nadarzyła się okazja "lekko" zboczyć z kursu na Nidzicę i wpadamy po raz drugi. Naszą przygodę rozpoczynamy od Napoleona. Zaczyna się bardzo ciekawie. na początku myśleliśmy, że coś się zepsuło, ale czas mijał nikt nie wracał - czas zacząć liczyć na siebie. Czas zacząć działać. Pokój jest liniowy, początkowo mała ilość zagadek przeistacza się w naprawdę dobre tempo. W dwie osoby trzeba latać w te i we te :) Są logiczne , dużo poczciwych kłódeczek i zagadek zręcznościowych, czyli takich które lubię najbardziej. Urzekła mnie jedna zagadka, którą zrobiłam skrótem ( ależ byłam dumna jak się później dowiedziałam od obsługi, że nikt jeszcze tak dotychczas nie zrobił i nie ułatwił sobie życia). Zagadki jeśli chodzi o stopień trudności raczej z tych średnich lub średnio - trudnych). No i punkt kulminacyjny to obsługa. Nie sposób o niej zapomnieć. Tym razem mieliśmy przyjemność z Panią, którą mało poznaliśmy zeszłym razem. Tak samo niesamowicie pogodna , zabawna, rozmowna osoba, idealnie nadająca się do obsługi klienta :). Mamy nadzieję do zobaczenia niebawem, w końcu niedługo nowy pokój i został nam jeszcze Czołg w Jeziorze :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Patryk U
Patryk U

Wanderer
43 pts

25 reviews

To chyba nie to

04.05.2019 | visit date: 02.05.2019

Patryk U 25 reviews

W osobistym odczuciu tytuł pokoju nie wiele mówi o tym co dzieje się w wewnątrz pokoju. Moim zdaniem powinien nazywać się "Lochem" gdyż celem jest ucieczka z więzienia a niewiele jest Napoleona w tej historii.

Początek pokoju zaskakujący i irytujący gdyż jest ciemno, bardzo ciemno. Jedyne światło to malutka łuna wpadająca przez szczelinę w drzwiach wejściowych. Przez 20 min szukaliśmy źródła światła co dla naszej doświadczonej ekipy było bardzo denerwujące.

Wykonanie i przygotowanie zagadek jest bardzo fajne lecz mam wrażenie że nie zostały one odpowiednio połączone fabularnie. W pewnym momencie pojawia się pełno rzeczy do zrobienia jednocześnie lecz wyniki zagadek nie specjalnie ze sobą współgrają. Brakuje spoiwa między nimi.
Lecz gdyby ocenić niezależnie poszczególne zagadki to są one bardzo fajne i przemyślanie zrobione.

Obsługa bardzo miła i uprzejma. Podobnie jak w innych pokojach w Olsztynie dostajemy krótkofalówkę która pozwala na łatwy kontakt z mistrzem gry lecz brak zegara nie wywiera presji na grających.

Overall rating: 6/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE

Wielka szkoda, że z „Zamachem na Napoleona” nie do końca trafiliśmy w Państwa gust. Szkoda, ale rozumiemy, że nie każdy nasz pokój musi się każdemu spodobać. Tym bardziej dziękujemy za owocne dyskusje po grze, ponieważ dzięki nim w pełni rozumiemy wszystkie argumenty ZA i PRZECIW. Cieszymy się bardzo, że – choć Napoleon nie do końca – to jednak pozostałe pokoje się Państwu spodobały. Mamy ogromną nadzieję na rewizytę. Pozdrawiamy serdecznie całą drużynę 😊

Żaneta T. 1
Żaneta T. 1

Wanderer
39 pts

20 reviews

Kolejna olsztyńska przygoda (21)

14.03.2019 | visit date: 09.03.2019

Żaneta T. 1 20 reviews

Następna wizyta w Olsztynie była dla nas doskonałą okazją, aby kontynuować poznawanie olsztyńskich escape roomów. Zaraz więc po rozpakowaniu walizek, pamiętając o poprzednich dobrych doświadczeniach z firmą iESCAPE, zdecydowaliśmy się na wzięcie udziału w Zamachu na Napoleona.

Kolejny scenariusz osadzony w olsztyńskiej lokalizacji to domena twórczyń iESCAPE, które wyciągają smaczki z historii Olsztyna i zamieniają je w dobre fabuły. Tym razem skazani na śmierć musieliśmy wydostać się z lochów, gdzie pokornie mieliśmy oczekiwać na stracenie. Ale jako, iż bezczynność nie leży w naszej naturze, natychmiast zaczęliśmy kombinować, jak zmienić nasze położenie. A nie było to wcale takie proste. Ostatecznie uciekliśmy z więzienia tylko dzięki litościwemu ciemiężycielowi, który dodał nam do rozgrywki kilka minut. W dwie osoby uwijaliśmy się jak w ukropie, ale nie zdążyliśmy uporać się z zagadkami przed upływem czasu, mimo trzech podpowiedzi.

Zagadki były różnorodne. Ciekawa łamigłówka manualna, sporo liczenia oraz dużo, naprawdę dużo kłódek. Zbyt dużo jak na mój gust. Mimo, iż plany właścicieli iESCAPE idą podobno w kierunku unowocześniania rozgrywki, Zamach na Napoleona jest zdecydowanie pokojem pierwszej generacji. Nie byłoby w tym zupełnie nic złego, gdyby nie fakt, że dopasowywanie kodu na trzy cyfry do jednej z trzech kłódek trzycyfrowych (po kolei, taka zgadywanka), jest jednak mocno zniechęcające. Dlatego gdy tuż przed finałową zagadką odkryliśmy z mężem jeszcze jedną kłódkę, oboje westchnęliśmy z irytacją.

Sytuacji nie poprawia także to, że pokój jest już lekko wysłużony. Niektóre kłódki nie działają już tak bezproblemowo, więc przy wpisywaniu kodów trzeba zachować czujność i precyzję. O dziwo, z jedyną nietypową dla nas przeszkodą tego typu poradziliśmy sobie koncertowo - podpowiedź była bardzo przejrzysta.

Oczywiście nie jest to gra złożona z samych kłódek! Niektóre zagadki są bardzo pomysłowe i mimo, iż był to nasz 21 pokój, niemal żadna nie powtórzyła się z innymi grami, nie wspominając już o innych pokojach od iESCAPE. Wydaje się, że kreatywność dziewczyn nie ma granic i stworzą jeszcze nie jeden dobry pokój! Ten jest poprawny i ciekawy, ale do ścisłej czołówki trochę mu brakuje. W porównaniu chociażby z ich nowszym Upiorem z Alt Allenstein jest troszkę rozczarowujący, choć wciąż na całkiem niezłym poziomie.

Czymś, co zawsze niesamowicie podoba się nam w iESCAPE jest mega entuzjastyczna i przyjazna obsługa. Dziewczyny z powodzeniem mogłyby prowadzić szkolenia "jak dopieścić klienta" oraz "wasze zdanie jest dla nas ważne" :) Mieliśmy wrażenie, że nie tylko nasza mistrzyni gry, ale też pozostałe członkinie załogi iESCAPE są zupełnie szczerze zainteresowane naszymi uwagami i odczuciami na temat rozgrywki. To sprawia, że wychodząc z siedziby firmy mamy poczucie, że one są tam dla nas, a nasza rozrywka i zabawa oraz nasz dobrze spędzony czas wolny leży im na serduchach. Za to należą im się naprawdę gromkie brawa!

Słyszeliśmy, że plany firmy obejmują likwidację niektórych pokoi pierwszej generacji i powstanie nowych, unowocześnienionych. Z Zamachu na Napoleona mogą zrezygnować bez żalu. Pomysłów na pewno długo im nie zabraknie :)

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE

Dziękujemy pięknie za wizytę i za recenzję. Rzeczywiście "Zamach na Napoleona" jest jednym z naszych pierwszych pokoi - ma już niemal trzy lata. Stąd pewne natężenie kłódkowych rozwiązań. Tak, jak Pani wspomniała, staramy się od tego odchodzić. Na pewno nie zupełnie - lubimy kłódki i one u nas zawsze będą, ale w coraz mniejszej liczbie. Cieszymy się ogromnie, że mimo kłódek, doceniają Państwo pozostałe rozwiązania i pomysły na zagadki. Szczególnie nas cieszy, że żadna zagadka nie powtórzyła się z Państwa wcześniejszymi pokojami - w przypadku tak doświadczonej grupy, jak Państwo, to duży komplement :) Dziękujemy również za ciepłe słowa dotyczące naszej obsługi. Rzeczywiście jest tak, jak Pani pisze - grupy są dla nas najważniejsze, a Państwa uwagi - pozytywne i te mniej przychylne - są dla nas na wagę złota. Tylko dzięki nim możemy się rozwijać. Potwierdzamy również, że będziemy niebawem budować kolejne pokoje. Z "Zamachu na Napoleona" jeszcze na pewno nie zrezygnujemy - ten pokój ma swoich miłośników (choć rzeczywiście zdecydowanie lepiej rozwiązywać w nim zagadki większą grupą). Wnioskując po naszych rozmowach, po tym, co Pani pisze i po Pani wcześniejszych pozytywnych recenzjach naszych pokoi (szczególnie "Upiora z Alt Allenstein"), gorąco zachęcamy Państwa do wizyty w "Apokalipsie". Przy kolejnej okazji, polecamy właśnie ten pokój. O ile nas przeczucie nie myli (a mamy nadzieję, że nie), "Apokalipsa" powinna Państwu sprawić dużą przyjemność :) Zapraszamy serdecznie.

Krystian D. 3
Krystian D. 3

Wanderer
37 pts

12 reviews

Zespół zgrany to podstawa!

16.02.2019 | visit date: 14.02.2019

Krystian D. 3 12 reviews

[spojler] Dużo się dzieje, ale to chyba dobrze, tymbardziej, że udaliśmy się w 5 osób, więc kazdy z nas miał ręce pełne roboty! :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE

Dziękujemy za opinię. Faktycznie Zamach na Napoleona jest pokojem wymagającym i każda dodatkowa para rąk jest cenna 😊 A zgrana ekipa do podstawa 😊

Anna Murdzia
Anna Murdzia

Newbie
20 pts

4 reviews

Nie mój klimat

05.05.2019 | visit date: 05.05.2019

Anna Murdzia 4 reviews

Nie byłam przekonana do tego tematu pokoju, ale ostatecznie mi się podobało. Obsługa jak zwykle najlepsza ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Answer of company iESCAPE

Cieszymy się ogromnie, że mimo obiekcji przed grą, Napoleon Panią do siebie przekonał. Super, że się podobało i że zabawa się udała. Dziękujemy ogromnie za kolejną wizytę i za przemiłe słowa :)

OlaGo
OlaGo

Navigator
127 pts

36 reviews

Wizyta w lochu

30.09.2018 | visit date: 29.09.2018

OlaGo 36 reviews

Pokój ciekawy, bardzo fajne zagadki, logiczne, problem był jedynie z jedną kłódka ze względu na jej technikę działania :) ogólnie bardzo polecam, raczej grupom doswiadczonym. Klimat super, obsługa bardzo miła.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE

Bardzo dziękujemy za przemiłe słowa. Cieszymy się, że pokój, klimat, zagadki i obsługa przypadły Państwu do gustu. Na przyszłość możemy podpowiedzieć, że ta kłódka, którą ma Pani na myśli, występuje u nas tylko w trudnych pokojach.

Maja K. 19
Maja K. 19

Wanderer
29 pts

2 reviews

Wspaniały

16.02.2019 | visit date: 14.02.2019

Maja K. 19 2 reviews

Warto warto i jeszcze raz warto!!
Jeśli ktoś lubi wyzwania i pracę w grupie, to niech nie traci czasu i rezerwuje ten pokój!
Wybraliśmy się w 5 osób i każdy miał pełen ręce roboty, musieliśmy współpracować a nasze umysły pracowały na najwyższych obrotach.
Pokój jest wymagający i dość długi, ale nikt nie powinien się rozczarować!
A do tego, niesamowita obsług, pełna pasji i zaangażowania, Mistrz Gry(podejrzewamy że to Pani właścicielka) był tak charyzmatyczną osobą że mieliśmy wrażenie jakbyśmy się znali z Nią już od bardzo dawna!
Gorąco polecam ten pokój!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company iESCAPE

Dziękujemy za opinię. Współpraca to podstawa 😊 Świetnie, że każdy z Państwa miał ręce pełne roboty, a zabawa się udała 😊 Dziękujemy za przesympatyczne słowa odnoszące się do naszej obsługi, jest nam niezmiernie miło 😊 Pięknie dziękujemy za polecenie.

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

201 reviews

...

26.02.2018 | visit date: 24.02.2018

VooVoo 201 reviews

Pokój o średniej trudności, z logicznymi zagadkami manualnymi i elektronicznymi.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE

Dziękujemy bardzo za wizytę i za recenzję.

Kasia G.
Kasia G.

Scout
70 pts

29 reviews

Jeden dzień i jego 60 minutowe konskwencje :)

25.11.2017 | visit date: 25.11.2017

Kasia G. 29 reviews

Czy tam będzie ciemno i strasznie?
Jesteś w więzieniu i za chwilę idziesz na stracenie, więc jak ma być?
Sześć rąk urobionych po pachy a życie się waży każdego z nas... a worek jest tylko jeden :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE

Pięknie dziękujemy za komentarz. Bardzo cieszymy się, że zabawa się udała :)

lukwych l.
lukwych l.

Guide
430 pts

266 reviews

Napoleon w Olsztynie?

16.08.2017 | visit date: 29.07.2017

lukwych l. 266 reviews

Otóż był przez kilka godzin i właśnie w tym czasie niejaki Rydzewski chciał dokonać zamachu na małym wielkim Francuzie. Zamach jak wiemy się nie udał, a tym razem to nasza drużyna została za tę nieudaną próbę ujęta i wtrącona do lochu. A wszystko w ramach odwiedzania 4 pokoi w iESCAPE w specjalnej wersji jeden po drugim. Bajer polega na tym, że z każdego pokoju oprócz wydostania się musimy znaleźć i wynieść coś co przyda się w następnych. Zaczęliśmy od Napoleona właśnie i zdradzając zakończenie - wszystkie pokoje się nam podobały, choć do perfekcji trochę zabrakło. Co do samego Zamachu - klimat utrzymany świetnie, wystrój i rekwizyty pasują, a nawiązania do historii Olsztyna na duży plus. Zagadki ciekawe, nietypowe i z pomysłem, i choć większość już raczej była gdzie indziej w jakiejś formie, to nie co inne wykorzystanie tych samych pomysłów zasługuje na uznanie. Obsługa przemiła, czuwająca nad rozgrywką, ale nie przeszkadzająca i co ostatnio doceniamy świetnie przygotowana. Raczej dla doświadczonych, ale kto wie - my mieliśmy dwa momenty zawieszenia się, ale okazało się, że podpowiedzi pokrywały się z naszym rozwiązaniem, a jedynie nie umiemy liczyć/patrzeć/ustawiać cyfr na kłódkach itd. :). Generalnie było świetnie, do maksymalnej oceny zabrakło niewiele - większej liczby zagadek i fajnego tematycznego powiązania i wprowadzenia pomiędzy pokojami w ramach "Mieszkania".

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Answer of company iESCAPE

Dziękujemy bardzo za szczegółowe recenzje każdego pokoju. Plusy to miód na nasze uszy, minusy bierzemy do serca i już myślimy jak poprawić. Bardzo się cieszymy, że ogólnie zabawa się udała :)

Show next

Rooms with a thrill

Choose one of the perfect scenarios for horror and thriller lovers

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms