chrno1992
 • Escape room The Ring

  The Ring
  Maze Kraków
  Kraków

  Obejrzyj kasetę, mówili. Będzie fajnie, mówili... i było!

  21.02.2020 | visit date: 16.02.2020

  Zastanawialiśmy się, czy escape room może chociaż w pewnym stopniu oddać klimat filmu. I okazało się, że może. Zagadki były proste, ale ciekawe. Brak światła fajnie wpływał na trudność łamigłówek i atmosferę. Ciemność, na szczęście, nie była jednocześnie czynnikiem maskującym ewentualne niedociągnięcia, gdyż wystrój pokoi był na dobrym poziomie.
  Raz napotkaliśmy problem techniczny i pewien element nie zaskoczył od razu, ale w miarę szybko się z tym uporaliśmy.

  Ze względu na klimat polecam nawet zaawansowanym graczom, mimo dość łatwych zagadek.

 • Escape room Tajemnica Alchemika

  Tajemnica Alchemika
  Combinator Kraków
  Kraków

  Trusted review

  Alchemik i Komnata Usterek

  21.02.2020 | visit date: 15.02.2020

  Bardzo fajny klimat i świetne zagadki... które nie do końca działały. Nie będę oryginalny jeśli napiszę, że pokój ma duże problemy techniczne. Elementy mechanizmów luźne, niezaskakujące prawidłowo. Czasem strach było czegoś dotknąć bo nie wiadomo czy czegoś się nie popsuje. Wszelkie "znaki" i wskazówki pisane przydałoby się wymienić bo te obecne są już mocno sfatygowane i nieczytelne.
  Najgorsze jednak były wspomniane problemy techniczne. Przy jednej z z pierwszych zagadek straciliśmy bardzo dużo czasu ponieważ przez usterkę rozwiązanie było inne niż zagadka zakładała.
  Ok, uznaliśmy, że to jednorazowa wpadka, idziemy dalej. Niestety, w dalszym etapie zabawę psuły tylko kolejne usterki, które ciężko opisać bez spojlerowania.
  Przy jednym z rekwizytów końcowej fazy znowu straciliśmy czas bo jak się okazało uszkodziła go poprzednia grupa. Szkoda tylko, że poinformowano nas o tym po skończeniu pokoju.
  Gdy po wyjściu z pokoju poinformowaliśmy obsługę o tym, że wiele rzeczy nie działało, lub zaskakiwało dopiero po kilku próbach usłyszeliśmy "no tak u nas czasem bywa" xD)
  Szkoda bo gdyby nie te wszystkie usterki to chętnie dałbym 10/10 bo założenia niektórych zagadek były świetne i stanowiły wyzwanie.

  Ode mnie osobiście mały plusik za muzykę z Divinity Original Sin 2. ;)