JoaSze
 • Escape room Wrota Czasu - Egipt

  Wrota Czasu - Egipt
  TickTack
  Gliwice

  Trusted review

  Podróż do starożytnego Egiptu

  04.02.2020 | visit date: 02.02.2020

  Pokój super! Zagadki bardzo klimatyczne i różnorodne. Czasami trzeba chwilę poczekać ale przecież w starożytności nie było tak że "naciskasz i masz" 😀.
  Obsługa rewelacyjna! GM ciekawie nas wprowadził w temat (co jest ważne nie tylko dla nas ale szczególnie dla dzieciaków (wiek 7 i 10)), nie podpowiadał co robić ale sugerował na czym się skupić (brawo za to!, niewielu GM tak potrafi) i miał wiedzę o innych ER.
  Z pewnością przyjedziemy jeszcze do TickTack.

 • Escape room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

  Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
  Secreto
  Kraków

  Na statku kosmicznym

  11.01.2020 | visit date: 03.01.2020

  Mega! Zgodnie z nazwą tego ER trafiamy rzeczywiście na statek kosmiczny! Wystrój świetny, dźwięki dopracowane i pasujące do konkretnych sytuacji. Zagadki bardzo różnorodne, nieliniowe. W [spojler] trochę za ciemno więc pewne rzeczy nie były widoczne. Ale całościowe wrażenie super. Nie dziwi nas, że jest to teraz czołówka krakowskich ER.
  Czekamy na kolejny pokój tej firmy!

 • Escape room Na ratunek ludzkości

  Na ratunek ludzkości
  Lock Ness Strefa Zagadek
  Rzeszów

  Trusted review

  Ludzkość uratowana!

  11.01.2020 | visit date: 27.12.2019

  Bardzo dobry ER! Zagadki różnorodne, klimat oddany nie tylko przez wystrój ale też przez dźwięki. Byliśmy w 4 osoby. Było na tyle zadań że można było podzielić się na mniejsze grupy. Oryginalny sposób komunikowania się z MG 😀.
  MG super! To nasze drugie odwiedziny w tym ER i takie samo wrażenie, że MG lubi to co robi i wie o czym mówi.
  Ja osobiście byłam bardziej zachwycona Drakulą (pewno jest to subiektywne) ale oba pokoje w Lock Ness to słusznie w rankingu lockme czołówka rzeszowska.

 • Escape room King Arthur`s Dungeons

  King Arthur`s Dungeons
  Exit19.pl
  Wrocław

  U Króla Artura

  04.08.2019 | visit date: 29.07.2019

  Wprowadzenie ok. Wystrój MEGA! Klimat zbudowany świetnie właśnie przez ten wystrój. Chwilami po prostu patrzysz i podziwiasz a tu przecież czas leci. No właśnie czas. Niby dużo (90 min) ale zdecydowanie jest co robić. Zagadki generalnie nie są trudne ale jest ich sporo. Warto się podzielić na grupy.
  Byliśmy z dwójką dzieci (wiek 10 i 6 lat) i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Skoro jest to pokój "przyjazny dzieciom" to jeden element dekoracji [spojler] nie był konieczny, tzn nic nie wnosił do treści czy do zagadek, a nie był "przyjazny młodszym dzieciom".
  GM pozytywna i pomocna.
  Polecam!

 • Escape room Sekrety krasnoludów

  Sekrety krasnoludów
  Maze in Mind
  Rybnik

  Trusted review

  Ciekawa wizyta u Krasnoludów

  22.06.2019 | visit date: 16.06.2019

  Mega! Rewelacyjne wprowadzenie! I ten poziom jest utrzymany przez cały czas. Zagadki bardzo różnorodne, konieczne wykorzystanie różnych zmysłów [spojler]. Nie są one trudne ale jest ich sporo. Byliśmy w 4 osoby (2 dorosłych i 2 dzieci) i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bajkowy klimat pokoju oddany w ogólnym wystroju i w wielu bardzo dobrze dopracowanych szczegółach. MG zaangażowany, mający czas na rozmowę i odpowiedzi na pytania. POLECAM!

 • Escape room Curse of Maya Treasure

  Curse of Maya Treasure
  Exit19.pl
  Wrocław

  Trusted review

  Rewelacyjny wystrój i zagadki, ale...

  12.05.2019 | visit date: 03.05.2019

  10 pkt - pokój niesamowity, 5 pkt - w pewnych aspektach mogło być lepiej. A zatem średnia to 8 pkt. Ale po kolei.
  Bardzo dobre wprowadzenie przez panią MG. Świetny wystrój, kolory, muzyka... Zagadki różnorodne i było ich sporo. Ale... [spojler] nie działała jak należy. Straciliśmy przy niej dużo czasu. Tu uratował nas [spojler]. Tego typu sytuacje mogą zniechęcić. Ale my nadal chcieliśmy odnaleźć te magiczne serca. I jak ponownie poczuliśmy nastrój pokoju i zaangażowaliśmy się w analizę notatek profesora to MG powiedziała żeby tej danej zagadki nie robić bo już to w sumie mamy tylko żeby zająć się kolejną. Hmm...
  Wyszliśmy chwilę po czasie. A tu w poczekalni TŁUM. Nie było szans na rozmowę o pokoju czy powrót do niego żeby zapytać o zagadki. MG sprawdziła nasz czas (zapisany na komputerze). Na nasze słowa dotyczące [spojler] odpowiedziała, że jest tam też inna zagadka, która gracze rozwiązują jakby przypadkiem a nie korzystając z pewnych elementów... Powiedzieliśmy, że widzimy że jest tu sporo osób i możemy poczekać na omówienie pokoju. Ale usłyszeliśmy, że ma jeszcze wprowadzić jedną grupę i potem kończy pracę. Rozumiem, że było wtedy sporo graczy a mało osób z obsługi. Ale może warto zadbać o to żeby MG mieli czas na rozmowę i udzielenie odpowiedzi na pytania osób, które wyszły z pokoju.

 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Trusted review

  Smerfastycznie!

  12.05.2019 | visit date: 03.05.2019

  Po wejściu do pokoju i otworzeniu oczu okazuje się, że naprawdę jesteśmy w Wiosce Smerfów. Ja na początku z ogromną przyjemnością po prostu się wszystkiemu przyglądałam. Dopiero po chwili przypomniałam sobie, że przecież to ER i mamy zadania do wykonania.
  Pokój przyjazny dzieciom i dorosłym. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zagadki różnorodne zarówno jeśli chodzi o ich rodzaj jak i o poziom trudności.
  Mistrz Gry zaangażowany, pozytywny, mający czas na rozmowę.
  Polecamy!

 • Escape room Muzeum Tortur

  Muzeum Tortur
  WydostanSie Escape Rooms
  Rzeszów

  Trusted review

  Uwięzieni w Muzeum Tortur

  24.04.2019 | visit date: 22.04.2019

  Mistrz gry nie tylko dobrze wprowadziła nas w nastrój pokoju ale również dbała o to podczas gry (światło, dźwięki).
  Eksponaty jak w Muzeum Tortur. Różne zagadki. Początkowo współpraca konieczna, a potem można się rozdzielić.
  .
  Brakowało nam urządzenia (nie musi to być zegar), które odmierzałoby czas.
  I według nas znak klucza na czymś w pokoju sugeruje, że jest to element gry. Obserwowanie, szukanie, dotykanie i naciskanie nie dały oczekiwanego rezultatu. I wtedy zadaliśmy o to pytanie. Okazało się, że nie jest to element gry, ale tylko rekwizyt. Nas to zmyliło.

 • Escape room Sekretny gabinet Al'a Capone

  Sekretny gabinet Al'a Capone
  SCARY HOSTEL KRAKÓW
  Kraków

  W Sekretnym Gabinecie

  16.04.2019 | visit date: 12.04.2019

  5 punktów - ocena neutralna -"ten pokój był OK - miał pewne ciekawe elementy, ale w innych aspektach mogłoby być lepiej" (informacje przy ocenach pomogły mi podjąć decyzję ile punktów dać).
  Toaleta oryginalna, warto zobaczyć, można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie 😉 lub skorzystać.
  Wprowadzenie przez Mistrza gry - ok. Ale brakowało mi większego zaangażowania.
  Interesujący początek, wymagający współpracy. Kilka zagadek / pomysłów ciekawych.
  Niestety udało nam się przejść dalej bez rozwiązania kilku zadań. Więc pod koniec jeszcze wróciłyśmy przeczuwając, że pewne miejsca nie powinny być zamknięte, że tam w środku musi coś być.
  Mistrz gry zachęciła nas, żeby zostawić to i zająć się ostatnim zadaniem. Tak zrobiłyśmy i wyszłysmy przed czasem.
  Ale potem chciałyśmy wrócić. I rzeczywiście okazało się, że nie wiadomo czemu pewne miejsca (szafki, szuflady itp) wciąż skrywały tajemnice / zagadki.
  Podsumowując, było ok. Jednak pozostał niedosyt.
  Po wyjściu przeczytałam różne opinie na temat tego pokoju. Wiele osób zwraca uwagę na psujące sie mechanizmy. Myślę, że warto coś z tym zrobić, gdyż ten pokój ma potencjał.

 • Escape room Monster Factory. Detective adventure

  Monster Factory. Detective adventure
  KMK Systems
  Wieliczka

  Super pokój na rodzinne wyjście 🙂

  04.04.2019 | visit date: 31.03.2019

  Świetne wprowadzenie przez mistrza gry. Okazało się, że nie tylko mieliśmy znaleźć misia Boo i złodzieja (o czym wiedzieliśmy już wcześniej z opisu pokoju) ale również dowody na przestępstwo.
  Pokój rewelacyjnie oddający klimat filmu. Zagadki różnorodne - manualne, wykorzystujące zmysł słuchu, węchu, a jedna bardzo związana z tematyką pokoju. I znów (czwarty pokój w tym zestawie osób) okazało się, że dzieciaki szybciej zauważyły pewne rzeczy niż dorośli 🙂
  Czekamy na kolejne pokoje tej firmy!

View more reviews: 1 2