Łukasz Key

Łukasz Key

Pokoje, które odwiedziłem poza Lockme:
1) Opuszczony dom (Racibórz)
klimat: mroczny
poziom: zaawansowany

2) Obłąkany gabinet (Racibórz)
klimat: mroczny
pozi... [więcej]

21 Visited

2 Planned

Wanderer

41 Points

25
41 pts
50

All reviews

Escape room Tajemnica Alchemika
Tajemnica Alchemika

Technika i elektronika

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Łukasz Key 7 reviews

Liczyliśmy na coś więcej. Obsługa była bardzo miła, wprowadzenie i kontakt w trakcie gry bez skazy. Nie mniej jednak pokój miał kilka błędów technicznych, niedostosowań. Pewien element działa tak, że niestety nie jest ergonomiczny dla każdego gracza, co skończyło się uderzeniem w kolano i nie był to przyjemny aspekt gry niezależnie od zamierzeń twórców. Mechanizm w jednej zagadce zadziałał prawidłowo przy pierwszym podejściu, ale niestety musieliśmy go powtórzyć przez jedno niedopatrzenie. Kiedy już wszystko było na miejscu mechanizm nie zadziałał a game master pytał nas czy pewien element jest na swoim miejscu (był i sprawdzaliśmy przed i po tej uwadze), przez co słychać było jak za ścianą jest załączany mechanizm jak przy błędzie technicznym. W grze występuje ekran (to nie jest spojler) gdzie po uruchomieniu nie wyświetla się od razu właściwa treść, a napisy errror, hdmi i inne techniczne zaplecze na niebieskim tle, co psuje klimat czasów Twardowskiego (z jednej strony nie ma wyświetlania czasu, a z drugiej i tak jest ekran, który nawet nie kamufluje cudu techniki XXI w). Zagadki były dość przyjemne bez względu czy sprawiały trudność czy nie.

Overall rating: 6/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Medium

Escape room Pasażer
Pasażer

Tymczasem w PKP

9/16/19 | visit date: 9/16/18

Łukasz Key 7 reviews

Trasa, którą bardzo często przejeżdżam pociągiem jest motywem w escape roomie. Już na starcie mi się podobało. Nie czytałem wcześniej absolutnie nic o tym pokoju, przez co po zdjęciu opaski mocno mnie wryło. [spojler] to coś co sprawiło, że wczuliśmy się bardzo. W każdym calu dobrze wykończony, fabuła już na wprowadzeniu wciągająca. Zdecydowanie warto, w 4 osoby było śmiesznie :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Prezydent
Prezydent

Tymczasem w Białym Domu...

9/16/19 | visit date: 9/15/19

Łukasz Key 7 reviews

Prezydent to pokój w klimacie filmu "Skarb Narodów". Zdecydowanie klimat 10/10, choć zagadki nas przerosły. Czasami tak to jest, że brakuje tej 3 głowy do myślenia, nie mniej jednak udało nam się wyjść po czasie z 2 podpowiedziami i nie mogę napisać złej opinii o żadnym elemencie pokoju. Ciekawe skrytki prezydenckie, Spostrzegawczość w Tkalni Zagadek to bardzo ważna umiejętność i choć logiczne zagadki były trudniejsze, to staliśmy w miejscu głównie przez nieuwagę.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very hard

Escape room Komnata Tajemnic
Komnata Tajemnic

W krzywym zwierciadle..

9/16/19 | visit date: 5/2/19

Łukasz Key 7 reviews

Klimat rodem z "Alicji w krainie czarów" to główna zaleta tego magicznego pokoju. Zagadki przyjemne, logiczne i idealne dla świeżaków, nie mniej dostarczające frajdy również bardziej zaawansowanym uciekinierom. Podobno pobiliśmy rekord czasowy, nie pamiętam czy to było 13 min przed czasem, jednakże byliśmy w 4 osoby (2 pary) i 2 były mocno początkujące.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room W cieniu piramid
W cieniu piramid

Bogowie, mumie, artefakty

9/16/19 | visit date: 8/1/19

Łukasz Key 7 reviews

Świetny klimat rodem z filmów Indiana Jonesa czy Mumia. Byłem zachwycony, gdy wraz z dziewczyną przeszliśmy do "sedna" pokoju. Idealny prezent urodziny, udało nam się uciec 2 min przed czasem z jedną podpowiedzią. Podczas rozwiązywania zagadek każdy krok był wątpliwy i trzymał w napięciu czy coś nie wyskoczy, nie uruchomi się pułapka, nie obudzi się mumia. Tak to jest jak się człowiek naogląda filmów o piramidach :D Zagadki ciekawe, bardzo tematyczne do czasów, kiedy przy władzy byli faraonowie. Rekwizyty znakomicie dobrane do ogólnego wystroju. Ścieżka dźwiękowa zakradająca się do zakamarków ludzkiej podświadomości niczym w thrillerze. Zabawa jednym słowem przednia :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Reaktor
Reaktor

Z duszą na ramieniu

9/16/19 | visit date: 9/15/19

Łukasz Key 7 reviews

Pokój klimatyczny, odpowiednie oświetlenie, chłodek i dużo maszynerii. Zagadki mechaniczne i na spostrzegawczość to coś co lubię i zdecydowanie zostały wplecione miedzy logiczne na plus. Jedna podpowiedź dla pary i ucieczka 5 minut przed czasem to podobno dobry wynik i nie czujemy się gorsi z dziewczyną przez tą podpowiedź, bo nie wpadlibyśmy, że rozwiązanie mieliśmy niemalże pod nosem, zwłaszcza gdy czas ucieka. Ogólnie po ucieczce czuliśmy się zadowoleni i nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Ocena nie jest najwyższa z racji tego, że byłem już w kilku pokojach i na 10 musi mi się tak podobać, że biegam jak pięciolatek z językiem na brodzie :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Pegazus
Pegazus

Powrót do dzieciństwa

2/1/19 | visit date: 9/21/18

Łukasz Key 7 reviews

Klimat pokoju jest nieoceniony, fabuła ucieczki z pegazusa przypadła całej ekipie do gustu, zarówno doświadczonym graczom jak i świeżakom. Poziom trudności średni, ale zabawa przednia :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium