Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Piotr R. 19
 • Escape room Manewry Kartelu

  Manewry Kartelu
  GameOver Escape
  Poznań

  Gracias Señor Escobar

  25.06.2019 | visit date: 23.06.2019

  Lata 80, Kolumbia. Nieoceniony Pablo Escobar i my - jego dobrzy wspólnicy. Niestety, ktoś sypnął i czas na ucieczkę ucieka. Zabieramy białe złoto do walizki i uciekamy... Ale nie tak prędko. Najpierw musimy sprytnie opuścić kryjówkę, ratując skórę naszego drogiego Pablo jak i naszą oraz chronić narkotyki przed wpadnięciem w niepowołane, imperialistyczne, amerykańskie ręce. Czy nam się udało? Oczywiście, bo jak nie nam to komu.
  Pokój jest prawdziwą Kolumbią i jednocześnie schronem kartelu. Doskonale zagospodarowany, rozmieszczony. Zagadki są niezwykle logiczne, bazujące na myśleniu, spostrzegawczości i łączeniu faktów. Wystrój jest dokładnie taki jak wyobrażamy sobie schrony kartelu. Muzyka nie jest zbyt głośna i przywodzi na myśl piękną kulturę Ameryki Południowej. Widać ogrom pracy włożony w przygotowanie dekoracji, rekwizytów i zadań oraz włożone serce w całokształt pokoju. Chociaż nie oglądaliśmy Narcosa wierzymy, że sympatycy serialu będą jeszcze bardziej oczarowani tym pokoje niż my (jeśli to w ogóle możliwe). Na plus dopasowany system podpowiedzi.
  Pokój jest dowodem na to, że rankingi nie zawsze są odzwierciedleniem poziomu pokoju - Manewry Kartelu to zdecydowanie poznański top.
  Dziękujemy Asi za wspaniałą zabawę, poświęcony czas przed, jak i po grze, cudne zdjęcie pamiątkowe i pasję oraz radość, którą podzieliła się z nami.

 • Escape room Jaskinia Hazardu

  Jaskinia Hazardu
  Escape ARENA
  Poznań

  Czarna wygrywa, czerwona przegrywa

  25.06.2019 | visit date: 23.06.2019

  Postaw na dobrą kartę albo przegrasz wszystko. Tak jak pewien młody człowiek, który przegrał tu swoje życie. Jako ekipa detektywów musieliśmy zmierzyć się z zadaniem odzyskania jego utraconych pieniędzy i poznania prawdy o Jaskini Hazardu.
  Pokój jest przemyślany, zawiera ciekawe rozwiązania techniczne i manualne. Dodatkowo wymaga współpracy grupy, ale niektóre zagadki przypasują typowym indywidualistom. Klimat jest doskonale oddany, muzyka nie zakłóca komunikacji, rekwizyty są naprawdę dobrze dobrane. Już od pierwszych chwil czuje się napięcie i przechodzi się w świat gry. Na malutki minus ciekawy, lecz niekiedy zawodny system podpowiedzi - niemniej jednak, bardzo dobrze wpasowany w styl pokoju.
  Dziękujemy za wspólną grę, miło spędzony czas i pakiet pamiątek Gosi i Krzysztofowi. Na pewno jeszcze wpadniemy do Galaktyki i nowych pokojów.

 • Escape room Koneser

  Koneser
  DreamScape
  Poznań

  Mission (Im)possible

  25.06.2019 | visit date: 23.06.2019

  Koneser jest na aukcji. Jego dom pusty przez 75 minut. I my - buszujący w domu. Poszukujący cennego dzieła i chcący udowodnić, że koneser to nie tylko miłośnik sztuki, ale i geniusz przekrętów. Wchodzimy do jego domu, łamiemy szereg zabezpieczeń i... podziwiamy jego kunszt, bynajmniej artystyczny. Dowiadujemy się, że to człowiek lubujący się w genialnych zabezpieczeniach, z fantazją, rozmysłem i inteligencją. Naprawdę, w pokoju jest co robić, bo zagadki są intrygujące, ciekawe, pomysłowe. W pełni pozwalają przenieść się w świat Konesera. Trzeba się nagłowić, aby pokonać jego zabezpieczenia, ale samo rozwiązywanie ich to czysta przyjemność, a każda kolejna zagadka przyspieszająca wyjście z pokoju okraszona jest dozą ciekawego napięcia. W końcu czas tyka. Klimat jest perfekcyjnie oddany. Już od pierwszych chwil pokój robi wrażenie. Szereg rozwiązań technicznych i elektronicznych zachwyca i sprawia, że po wyjściu z pokoju chce się do niego wrócić i ponapawać doskonale oddanym klimatem. Sama fabuła, jakkolwiek prosta się wydaje, jest ciekawa, wciągająca i niezwykle spójna. A my, z Mona Lisą w ręku triumfujemy nie tylko dzięki sprawnemu pokonaniu zagadek w pokoju, ale i dzięki przechytrzeniu Konesera.
  Dziękujemy Zosi za przygotowanie nas, agentów do misji oraz za poświęcony czas. Nie dane nam było zobaczyć kota, którego tym razem w DreamScapie nie było, więc szykujcie się... jeszcze tu wrócimy.

 • Escape room Krwawy Baron

  Krwawy Baron
  Time 4 Secrets
  Poznań

  Steampunk w służbie Jej Królewskiej Mości

  25.06.2019 | visit date: 23.06.2019

  Krwawy baron to pierwszy steampunkowy pokój w Polsce, w którym dane było nam grać. Nie wiedzieliśmy zatem czego się spodziewać, ale byliśmy pewni, że będzie to coś naprawdę niezapomnianego. I mieliśmy rację. Krocząc śladami ekscentrycznego barona i jego wspólników przenieśliśmy się w wykreowany przez Time4Secrets świat - niezwykle imponujący, atrakcyjny i przykuwający wzrok od pierwszego wejrzenia. Nic tylko podziwiać. Gra świateł, doskonałe dekoracje i piękne rekwizyty podkreślają ogrom pracy włożoną w przygotowanie pokoju. Każdy nawet najmniejszy detal wykonany został z największą starannością. Niektóre rozwiązania techniczne są bardzo nowatorskie i niespotykane w innych pokojach. Klimat - perełka i majstersztyk. Zadania bazują na rozwiązaniach technicznych i manualnych, wymagają niekonwencjonalnego myślenia. Niestety, nam osobiście ich forma nie pasowała, momentami zabrakło nam płynnego przejścia między zadaniami i spójności fabuły. Nie zmienia to jednak faktu, że pokój jest naprawdę dopracowany i warto go poznać zwiedzając poznańskie escape roomy.
  Dziękujemy Hubertowi za wspólną grę i poświęcony czas.

 • Escape room Kraina Wiecznej Nocy

  Kraina Wiecznej Nocy
  Secret Room - Brain Code
  Wrocław

  Kraina ciemnią i mrokiem płynąca

  04.05.2019 | visit date: 04.05.2019

  Początki państwa polskiego, szerząca się herezja i kraj spowity mrokiem. Przeciwko temu wszystkiemu my - cali na czarno. I jeden czarownik. Pokój już na starcie zapowiada się bardzo interesująco, a z każdą upływającą minutą jest coraz lepiej. Wystrój stworzony jest do podziwiania. Oprawa świetna wywołuje efekt wow, a dźwiękowa doskonale buduje klimat, nie utrudniając komunikacji między graczami. Zagadki są bardzo ciekawe i nieszablonowe, mają charakter głównie manualny i techniczny. Te najłatwiejsze są najtrudniejsze, a te najtrudniejsze nie przysporzyły naszej grupie problemów. Rozwiązania techniczne i wszelkie mechanizmy świetnie wpasowywują się i przyciągają uwagę gracza. Prosta fabuła wciąga od pierwszych chwil. Nic tylko grać i podziwiać pokój. Na podkreślenie zasługuje ciekawy system informacji o upływającym czasie. Pokój zdecydowanie jest na poziomie pozostałych z Secret Room.
  Podziękowania dla Adriana za wspólną grę, przedstawienie fabuły oraz rozmowę przed i po grze.

 • Escape room Duch kopalni

  Duch kopalni
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Carbonbusters

  04.05.2019 | visit date: 04.05.2018

  Co może znajdować się w niepozornej kopalni węgla oprócz węgla oczywiście? Co się stało z zaginionymi górnikami? I najważniejsze - czy Duch kopalni istnieje? To pytania z którymi zmierzamy się w tym świetnym pokoju. Od pierwszych sekund wystrój zachwyca. Doskonale dopracowany, zapierający dech w piersiach i idealnie budujący klimat - to trzeba zobaczyć. Oprawa dźwiękowa, świetlna i Duch to kolejne elementy tej świetnie współgrającej układanki. Z kaskami górniczymi na głowach rozwiązuje się przyjemne zadania, które mają charakter logiczny, manualny i wymagają korzystania z niektórych zmysłów. Współpraca w grupie to punkt obowiązkowy. Na plus zasługuje fakt, że zagadki wciągają w fabułę i stanowią jej istotną część.
  Mocno dziękujemy Sylwii i Pawłowi za wspólną grę i poświęcony czas.

 • Escape room Porwany Samolot

  Porwany Samolot
  Escape Bus
  Wrocław

  WTC - Wro Trade Center

  04.05.2019 | visit date: 04.05.2019

  Witamy na pokładzie samolotu linii Escape Bus, prosimy o zapięcie pasów i życzymy bombowego lotu. Zgodnie z zapewnieniami - ten lot był niezapomniany. Porwany samolot to pierwszy taki escape room, w którym to przychodzi zmierzyć nam się z samym Osamą Bin Ladenem, aby przejąć samolot z jego rąk i bezpiecznie wylądować. Brzmi jak Mission Impossible, a w rzeczywistości jest Possible. Z dreszczykiem emocji i przymrużeniem oka.
  Wystrój samolotobusa to prawdziwa perełka. Od pierwszej do ostatniej minuty znajduje się w samolocie pełnym terrorystów i nawet przez chwilę nie myśli się o świecie za oknem. Klimat jest w pełni oddany dzięki doskonałej grze świetlnej i dźwiękowej, dzięki czemu dreszczyk emocji nie ustępuje graczy na krok. Zadania postawione przez Bin Ladena są niezwykle ciekawe, logiczne, a ich rozwiązywanie to prawdziwa przyjemność. Mają charakter logiczny, manualny i techniczny. Wymagana jest współpraca, komunikacja, spostrzegawczość i umiejętność łączenia faktów. Mechanizmy i rozwiązania techniczne zaskakują przez co rozwiązywanie ich jest prawdziwą przyjemnością. Gra i jej fabuła naprawdę wciągają - po 90 minutach gry myśli się "Ja chcę jeszcze raz!"
  Bardzo dziękujemy Darkowi za wzorowo przeprowadzony napad, świetną atmosferę i rozmowę przed i po grze.

 • Escape room Wstęp wzbroniony

  Wstęp wzbroniony
  Time Of Mysteries
  Wrocław

  Chatka z lasu rodem

  04.05.2019 | visit date: 04.05.2019

  Czym skończyć się może wycieczka po lesie? W teorii pełnym koszykiem grzybów, malin czy jeżyn. W praktyce zaś wycieczka może się nie skończyć... Pokój niezwykle wiernie przedstawia chatkę myśliwego nieprzepadającego za towarzystwem. Wystrój jest dopracowany i znakomicie oddaje klimat. Zagadki są dość proste, lecz nie oznacza to, że nudne. Ich rozwiązania stanowią dopełnienie przedstawionej historii. Same zadania mają formę logiczną i manualną. Mile widziane jest współpraca i bycie spostrzegawczym. Oprawa muzyczna i świetlna jest subtelna, lecz bardzo dobrze wpasowana do klimatu. Na ogromny plus zasługuje oryginalny system odmierzania czasu.
  Serdecznie dziękujemy Sylwii i Pawłowi za świetną atmosferę oraz rozmowę przed i po grze.

 • Escape room Wrota Czasu - Egipt

  Wrota Czasu - Egipt
  TickTack
  Gliwice

  Egipskie ciemności

  03.05.2019 | visit date: 01.05.2013

  Niech nikogo tytuł nie zmyli - jedyna plaga jaka na nas spadła w tym pokoju to plaga zadowolenia. Plan był prosty - dostać się do starożytnego Egiptu, uratować poprzednich uczestników wyprawy ekspedycyjnej i wrócić do współczesności. Lub po prostu wrócić. Gdy wrota czasu się za nami zamknęły wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. Bogowie jednak nam sprzyjali i pomogli ukończyć naszą misję. Klimat egipskiego grobowca oddany jest w pełni. Od pierwszych minut czujemy się jak zamknięci w starożytnym Egipcie. Oprawa muzyczna idealnie podkreśla czasy w których się znaleźliśmy, a dekoracje koncentrują naszą uwagę na miejscu w którym jesteśmy. Nie ma elementów przypadkowych lub niepasujących. Wszystko ma swój określony cel. Zagadki postawione nam przez grobowiec są logiczne, niektóre intuicyjne czy manualne. Warto być spostrzegawczym, faraon na pewno to doceni. Kilka zadań wymaga ścisłej współpracy i czytania (egipski król dobrze by przeczytał grę) , wtedy poczujemy, że pokój ma nam coś do powiedzenia. Szperacze też znajdą zadania dla siebie. Rozwiązania techniczne godne są samych budowniczych piramid. Fabuła jest przemyślana i wciągająca, co sprawia, że pokój jest naprawdę ciekawy.
  Serdecznie dziękujemy Michałowi za otworzenie Wrót czasu, przyjazną atmosferę i rozmowę przed i po grze. A następnym razem płacimy Blikiem.

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Umowa o dzieło

  03.05.2019 | visit date: 01.05.2019

  Napisać "opłacało się jechać 250 km w jedną stronę" to i tak za mało. Ale zacznijmy od początku.
  Po pierwsze - wprowadzenie - mistrzostwo świata. Po profesorsku Wojtek przedstawił nam plan działania i historię za tym planem stojącą. Wyposażył nas w podstawowy sprzęt i życzył powodzenia. Wszak to z nim podpisaliśmy umowę o dzieło.
  Po drugie - fabuła - geniusz w najczystszej postaci. Jest ona spójna, logiczna, zrozumiała i dopracowana pod każdym względem.
  Po trzecie - scenografia - majstersztyk. Pozwala się przenieść w świat gry i całkowicie zapomnieć o tym rzeczywistym.
  Kolejne - zagadki - przemyślane, spójne, logiczne, nowatorskie i ciekawe. Niektóre ich rozwiązania naprawdę sprawiają, że podziwia się je, a "wow" to za mało. Część z nich wymaga ścisłej współpracy. Zadania mają różnorodny i ciekawy charakter - nie tylko logiczne, ale i manualne, na spostrzegawczość, umiejętne przeszukanie oraz na myślenie. Są bardzo spójne.
  Następnie - oprawa muzyczna i świetlna - ósmy cud świata. Sprawia, że w pełni zatracamy się w świecie gry. I nie chcemy z niego wyjść. Buduje klimat, czasami napięcie i jest integralną częścią fabuły.
  Po szóste - ogólne wrażenia - truskawka na torcie. Nie czuje się upływającego czasu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, co sprawia, że po wyjściu z pokoju chce się do niego wrócić. Dzięki doskonałemu, niezwykle aktorskiemu wprowadzeniu, już od rozmowy w poczekalni czuje się częścią gry i fabuły. Pokój spełnia najśmielsze oczekiwania, właśnie dzięki temu, że od samego początku wciąga. To są właśnie te detale sprawiające, że uznajemy Lokalizację za ścisły polski top escape roomów.
  Bardzo dziękujemy Wojtkowi za przygotowanie nas do świata gry, miłą atmosferę oraz rozmowę po grze.

View more reviews: 1 2 3 4 5 6
This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT