ejw

ejw

Hi, I'm ejw. I have visited 37 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

37 Visited

12 Planned

Scout

71 Points

50
71 pts
100

All reviews

Escape room Miasto w ogniu
Miasto w ogniu

Sytuacja opanowana!

7/22/19 | visit date: 7/13/19

To, czym tak naprawdę zachwyca pokój, to chyba ten łódzki klimat. Nie jesteśmy z Łodzi, ale w ciągu ostatniego roku odwiedziliśmy ją już kilkakrotnie. To miasto po prostu na swój sposób oczarowuje. Tak samo jak ten pokój. Zasadniczo jest to niby stara szkoła - sporo tu mamy kłódek. Ale sposób, w jaki ich użyto...! Prawdziwy Łodzianin znajdzie w tym miejscu tyle miejskich smaczków, że wyjdzie stąd zachwycony - tak się stało w przypadku naszego przyjaciela, który towarzyszył nam w tej wyprawie. Wystrój po prostu przyciąga. Przejrzeliśmy sprawy starych łódzkich kamienic, dokładnie zbadaliśmy mapę miasta, wreszcie poinformowaliśmy odpowiednie służby, gdzie wybuchł pożar. Oprócz kłódek mieliśmy tu też jedną konkretną zagadkę manualną i... i niespodziankę, o której nie powiem, bo niespodzianką powinna pozostać.

Miasto w ogniu to pokój, w którym pomimo małego metrażu naprawdę jest co robić. Pokój nie był dla nas szczególnie trudny, raczej spokojnie mu podołaliśmy. Bardzo chcielibyśmy odwiedzić pozostałe pozycje Mysterious Room, ale niestety już nie zdążymy. Mimo wszystko ekipie mówię - mam nadzieję, do zobaczenia!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Kim Jest Max Winckler
Kim Jest Max Winckler

Śniąc na jawie

7/22/19 | visit date: 7/13/19

Trafiamy do koszmaru Maxa Wincklera. Trafiamy i im szybciej się z niego wydostaniemy, tym lepiej dla nas! To, co trzeba powiedzieć od razu, to że klimat i wystrój tego pokoju zadowolą najbardziej doświadczonych graczy. Po naszych wcześniejszych doświadczeniach w łódzkich pokojach kompletnie nie spodziewaliśmy się takiego poziomu w zamkniętym pomieszczeniu. Pokój jest po prostu śliczny, oczy szczególnie cieszy pierwsza część rozgrywki. Umysły szczególnie cieszy druga część rozgrywki. Sposób szyfrowania zagadek był po prostu bezbłędny, choć przyznajemy, że do najłatwiejszych nie należał. Wszystko wpisało się pięknie w ten wyjątkowy, senny klimat. A zdecydowanie najlepszym momentem rozgrywki był mindfuck na sam koniec, przy samym wyjściu, ale to trzeba pójść i zobaczyć samemu!

Słysząc o smutnym losie, który czeka Mysterious Room już z końcem tego miesiąca, myślimy sobie, że wielką stratą dla niesamowitej Łodzi jest wymazanie tego miejsca z mapy miasta. W ostatnich miesiącach ogromna Łódź okropnie ucierpiała, jeżeli chodzi o branżę ER, większość firm tworzących tego typu rozrywkę została zamknięta. Mysterious Room jest jednak na tyle świetnym tworem, że bardzo mocno trzymamy kciuki za to, że pomimo złej passy, ekipa nie podda się i spróbuje raz jeszcze.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Kwarantanna
Kwarantanna

Cali i zdrowi

7/22/19 | visit date: 7/14/19

Od czego trzeba zacząć, to chyba fakt, że jest to jeden z największych ER-ów umieszczonych w pokoju, w jakich byliśmy. Portal doskonale zbudował tu fabułę, a to się naprawdę rzadko zdarza. Historia miała początek, rozwinięcie i zakończenie, wiedzieliśmy, po co tam jesteśmy i po co wszystko robimy. I to totalnie jest powód, dla którego warto się tu wybrać!

Zagadki należą raczej do trudniejszych - MG pilnie czuwała nad naszą grą i ratowała nas w opałach przez walkie-talkie, za co serdeczne dzięki! Niemniej jednak mieliśmy duże wrażenie chaotyczności pokoju, a jednocześnie przy takiej dużej przestrzeni, trochę było nam żal, że nie zaaranżowano tu większego labiryntu przejść, bo myślę, że labirynty zawsze wywołują większe wrażenia.

Polecamy pokój grupom raczej zaawansowanym, a małym grupom - już zdecydowanie doświadczonym. Jest tu co robić. I my, we troje, mieliśmy niemały wyścig z czasem. Do Portalu przy kolejnej wizycie w Łodzi z pewnością jeszcze wrócimy. I mocno trzymamy kciuki, że miejsce będzie się dalej rozwijać!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Bon Appetit
Bon Appetit

Obżarstwa nie było...

7/21/19 | visit date: 7/14/19

...i pracować w tej kuchni to też byśmy chyba nie chcieli :D

To co w tym pokoju jest najlepsze, to oczywiście zagadki. Głównie były to kłódeczki, ale sposób, w jaki zaszyfrowano do nich kody sprawił, że próba ich odnalezienia była naprawdę mega satysfakcjonująca!
Do łapek dostaliśmy walkie-talkie i nasza Mistrzyni, mimo że podobno dopiero się uczy, przeprowadziła nas przez rozgrywkę na najwyższym poziomie. Generalnie bardzo szanujemy walkie-talkie w takich pokojach - uważamy, że sam tego typu sposób komunikacji nie tylko zapobiega przedwczesnym podpowiedziom itd, ale też sporo wnosi do klimatu.
No właśnie, i jeśli już przy klimacie jesteśmy. Mieliśmy w tym pokoju takie drobne rozczarowanie. Jak przeczytaliśmy o tym wymarzonym miejscu pracy i o wspaniałej restauracji, to naprawdę spodziewaliśmy się fajerwerków i super nowoczesnej kuchni, z trupami nie na zewnątrz, a raczej w szafie. Tymczasem od progu [spojler]. Innymi słowy wrażenia byłyby bardziej spotęgowane i klimat bardziej by nas kupił, gdyby smród w tym miejscu trzeba było odkopać.
Za to w środku pokoju, kiedy już przełknęliśmy brak uroczej restauracji, na którą tak liczyliśmy, daliśmy się po prostu porwać. Rekwizyty to przedmioty niby codziennego użytku - wszystko, czego prawdziwemu szefowi kuchni potrzeba. Ale ich obecność, fakt że niektóre z tych rzeczy dosłownie przez całą godzinę mieliśmy przy sobie sprawił, że poziom endorfin przekroczył nam skalę.

Spędziliśmy tu naprawdę świetną godzinkę. W dobie ciężkich czasów dla łódzkich ER-ów naprawdę trzymamy kciuki za rozwój tego miejsca!

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Galaktyczna Odyseja
Galaktyczna Odyseja

Kosmiczna niespodzianka

7/21/19 | visit date: 5/29/19

Kosmiczna Odyseja to jeden z tych nowocześniejszych pokoi. I bardzo dobrze, bo ciężko sobie wyobrazić przygodę w przyszłości, w której jedyną znaną człowiekowi technologią są kłódki. Tu ich niemalże nie ma, jest za to coś zupełnie innego. Niesamowity klimat. Scenografia tego pokoju bardzo wysoko wiesza poprzeczkę, jeżeli chodzi o rynek w Trójmieście. Spodoba się tu każdemu fanowi science fiction, ale też tym, którzy do Escape Roomów chodzą w szczególności po to, żeby sobie popatrzeć.

Zagadki są ciekawie skonstruowane. Nie ma dwóch, które by się powtórzyły, każde rozwiązanie przedstawia się w inny sposób. Jest też kilka zagadek manualnych. I tu czysto subiektywne odczucie, którego większość z graczy podzielać prawdopodobnie nie będzie - tak jak uwielbiamy różnorodność, tak w Kosmicznej Odysei wszystkie diabły w nas wstąpiły, bo już przy pierwszym podejściu do niektórych z tych zagadek mieliśmy ochotę po prostu oddać grę walkowerem. Widzicie, rzecz w tym, że możecie znać rozwiązanie, a i tak przez piętnaście minut siłować się z ustawieniem czegoś na odpowiedniej pozycji. Warto tu mieć bardzo zręczne łapki. Niestety podobnie było z zagadkami umysłowymi - niektóre z nich wymagały mozolnego przeglądania zebranych materiałów i pomimo wiedzy, ile jest 2+2, były to rzeczy bardzo czasochłonne. Stąd kiedy nasz czas upłynął, a my byliśmy już przy samym finiszu, zauważyliśmy jeszcze jedną rzecz, która w Enigmacie bardzo, ale to bardzo nam się nie spodobała. Mistrz Gry wszedł do pokoju, ale nie po to, żeby nas już z niego wygonić. Po to, żebyśmy w jego towarzystwie, mogli dokończyć rozwiązywanie zagadki wyjściowej. Jest to oczywiście prawo prowadzących ERy, ale fakt jest taki, że przepięknie zbudowany wystrojem klimat pokoju i nasze wczucie się w przygodę w tej jednej chwili udało się bardzo skutecznie unicestwić. Znów - jest to nasza prywatna opinia, zdecydowanie wolimy, kiedy albo się nam przedłuża czas o te trzy minuty, naprowadzając nas ewentualnie na rozwiązania (opcja najlepsza) albo się nas po prostu otwiera i typowo kończy grę (opcja mniej przyjemna, ale nie ingerująca we wspomnienia z pokoju).

Mimo wszystko pokój jest naprawdę bardzo dobry. Trzeba tu dobrej spostrzegawczości i zręczności. Polecamy małym grupom doświadczonym lub dużym grupom niedoświadczonym. To jedno z tych miejsc, w którym co dwie głowy to nie jedna. I pamiętajcie: oczy dookoła głowy!

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Statek Piracki
Statek Piracki

Prawdziwa piracka perełka

5/13/19 | visit date: 5/12/19

I na sam koniec przygody w Find The Key, oto jesteśmy, oto wchodzimy pod pokład statku, by znaleźć nasz łup. Tu można się wczuć w swoją rolę. Tu naprawdę jest się pod pokładem.

To jak wygląda ten Escape Room, to już mistrzostwo samo w sobie. Jest po prostu piękny. Majstersztyk w pirackim klimacie. Jeśli do tego jeszcze doda się zagadki, to już jest ciężki szok i niedowierzanie, że może być tak dobrze i to na temat. Każdy krok do przodu w tym miejscu to było przeżycie. I jak się spojrzy na ten pokój, to można się już tylko modlić, żeby Find The Key nie osiadało na laurach i robiło dalej, to co robi - bo to jest czysty talent!

Jest tu trochę rozwiązań, których nigdzie indziej nie widzieliśmy, a do tego po raz pierwszy z wyprawy po skarb naprawdę wróciliśmy ze skarbem. I to jest na ogromny plus. Klimat jest tu dopracowany do najmniejszych szczegółów. Ilość rekwizytów nas pokonała, dorwaliśmy nawet piracką papugę. Tylko rewolwery były nienaładowane, więc koniec końców musieliśmy oddać nasze grube chajsy.

Tu po prostu trzeba przyjść. Przeżyć to samemu. Czekamy niecierpliwie na więcej, bo mamy już całkowitą pewność, że wśród listy najlepszych pokoi w Kraju Kwitnącej Cebuli absolutnie nie można pominąć pokojów Find The Key. Naprawdę.

Ahoj!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Laboratorium strachu
Laboratorium strachu

Szybkie lekarstwo na niedociśnienie

5/13/19 | visit date: 5/12/19

Przyznam, że ten pokój jako jedyny zarezerwowaliśmy w ciemno na doczepkę do dwóch pozostałych przygotowanych przez Find The Key. Zasadniczo aż do przyjazdu do Grudziądza nie wiedzieliśmy na co się piszemy. Może to i dobrze, bo ta niespodzianka smakowała wyśmienicie. Trochę krwawo.

Pokój na tle innych horrorów/thrillerów, które dotychczas widzieliśmy, całkiem się wyróżnia. Nie jest w nim ciemno i mrocznie, a mimo to człowiek ma ciarki i nieustannie odczuwa drobny niepokój, którego czasem w nieoświetlonych pomieszczeniach bardzo brakuje, by poczuć ten klimat. Zagadki bardzo dobrze wpasowują się w to miejsce, znowu są fajnie zróżnicowane, znowu niektóre rozwiązania zaskakują. Tutaj można uczyć ludzi, jak się robi Escape Roomy :D

Innymi słowy, Find The Key po prostu nie ma słabych punktów. Mistrz Gry to człowiek z pasją, co nas zawsze bardzo cieszy. Najlepszy pokój nie robiłby takiego wrażenia, gdyby był prowadzony przez kogoś, kto nie lubi swojej branży. A tutaj aż chce się wrócić, więc mocno trzymamy kciuki, że firma przetrwa napiętą sytuację i wszystko podąży ku lepszemu :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Pokój Czarnego Pana
Pokój Czarnego Pana

No to różdżki w dłonie...

5/13/19 | visit date: 5/12/19

...i nie przyznawajcie się że jesteście mugolami. W sumie, w zasadzie, właściwie - tutaj nie jesteście. Tu po prostu dzieje się magia. A szczególnie, kiedy uroczyście przysięgacie, że knujecie coś niedobrego. Na przykład unicestwienie Czarnego Pana.

Waszym zadaniem jest odnalezienie i zniszczenie horkruksów. Ale spokojnie, niczym nie trzeba będzie rzucać o ścianę. Wystarczy odrobina wyobraźni, logicznego myślenia i oto jesteście równie bohaterscy, co sam Chłopiec, Który Przeżył, Żeby Móc Pakować Się W Kłopoty. Zagadki są bardzo sensowne i przyjemne w rozwiązywaniu. My wpadliśmy tutaj w cztery osoby - dwoje z nas z małym doświadczeniem, dwoje bez żadnego. Voldemorta dopadliśmy w 35 minut, więc myślę, że pokój dużą frajdę sprawi w większej grupie całkowicie początkującej lub w mniejszej doświadczonej. W środku znajdzie się wszystko, czego prawdziwemu Potterhead do szczęścia potrzeba - eliksiry, różdżki i wiele gadżetów, których nie powstydziłabym się we własnym mieszkaniu.
Mistrz Gry twierdził, że pokój jest starej daty, ale po tym, co ujrzeliśmy w środku, to stwierdzenie jest co najmniej wątpliwe. Wszystko ma się świetnie, nic nie jest zużyte, a wrażenie jakie robi wykonanie tego miejsca, pozostanie w nas jeszcze na długo. Naprawdę można poczuć tu może nie tyle Pokój Czarnego Pana, co jego, powiedzmy, gabinecik w Hogwarcie. Pokój nie samymi kłódkami stoi, a to bardzo ważne, w końcu trochę czarów w Świecie Magii nikomu jeszcze nie zaszkodziło.

No, to do dzieła. I uwaga! Samo Reducto i Alohomora naprawdę nie wystarczą, żeby stąd zwiać i to w jednym kawałku :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Fabryka Czekolady
Fabryka Czekolady

Mamy dużo czasu i mało rzeczy do zrobienia

12/30/18 | visit date: 12/29/18

A może to było na odwrót?

Klimat tego miejsca jest dosyć powtarzalny. Można go na przykład powtórzyć oglądając film "Willy Wonka i Fabryka Czekolady". Uwaga! Proszę nie mylić z filmem Burtona - ten nie powtarza TEGO klimatu!
Ciężko tu coś powiedzieć, żeby nie spalić graczom rozrywki. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że pokój wygląda jak część prawdziwej Fabryki. Kryje w sobie parę miejsc, w których tworzeniu ewidentnie maczał palce Willy Wonka. Wchodząc tu naprawdę czujemy się, jakbyśmy grzebali w zamkniętej od lat i zamieszkanej tylko przez Oompa Loompy Fabryce. No po prostu majstersztyk!

Zapach słodkiej czekolady, smaczne rzeczy i najprawdziwsze szaleństwa zorganizowane przez Williego na każdym kroku. Gdybym miała tu coś dodać, to dodałabym autorską piosenkę Oompa Loompów do odśpiewania dla przybyszy. Umierać, nie żyć! Albo na odwrót, w sumie nie jestem pewna.

Rola Wonki przypadła Mistrzyni Gry. Doskonale się w niej sprawdziła - takie 2/10 XD Załatwiła nam nawet te fioletowe cukierki, przez które wyszliśmy z Fabryki bardziej rozciągnięci i równie fioletowi co Violet. Taka przygoda zdarza się tylko raz :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Wrota Czasu - Tortuga
Wrota Czasu - Tortuga

TRZY MINUSY. Plusów nie ma.

12/29/18 | visit date: 12/29/18

Albo na odwrót, w zasadzie do wyboru.

Po pierwsze, przenieśli nas w czasie do XVIII wieku i od razu zapowiedzieli, że jak nie uda nam się wrócić, to wyślą po nas jakąś amatorszczyznę. Mistrz gry uciekał w podskokach. Narażanie graczy na niebezpieczeństwo to ich specjalność.
Po drugie, naobiecywali się jakiegoś rumu i innych rarytasów, a na miejscu okazało się, że inni amatorzy, po których wyruszyliśmy, zeżarli już wszystko. ANI OKRUSZKA NAM NIE ZOSTAWILI.
Po trzecie nie wybrali Kapitana. Najpierw zrobili z nas niewolników, a potem napuścili na siebie, dając do dyspozycji tylko stępione szable i spluwy bez naboi. NO NIENORMALNI JACYŚ.

Co tu dużo mówić. Była piracka przygoda. Były pięknie skonstruowane zagadki. Był klimat.

Z naszej strony średnio-zaawansowanym grupom polecamy wybrać się w cztery osoby właśnie. Inaczej może się zdarzyć, że zostaniecie na tej łajbie na zawsze xD

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next