Amaja

Amaja

Hi, I'm Amaja. I have visited 25 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

25 Visited

37 Planned

Wanderer

46 Points

25
46 pts
50

All reviews

Escape room Pirate Treasure
Pirate Treasure

Poszukiwania w tawernie

7/11/19 | visit date: 7/8/19

Amaja 23 reviews

Skarb Piratów to nasz pierwszy pokój w "nowej" lokalizacji ekipy Lock & Roll. Przez godzinę szukaliśmy skarbu pozostawionego w tawernie, której drzwi są zawsze otwarte :) (ważne dla osób, które boją się "zamykanych" pokoi). Zagadki ciekawe, pomysłowe, raczej nieliniowe (byliśmy w 3 osoby i często każde z nas działało niezależnie, ew. w grupach), zazwyczaj na dedukcję, a nie szczęście czy tak zwane znajdźki, co dla nas jest mega plusem. Fabuła może nie jest bardzo porywająca, ale sam pokój to wynagradza :) Obsługa bardzo miła i pomocna. Czekamy na otwarcie kolejnego pokoju :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room Bomba w pokoju
Bomba w pokoju

Bum!

5/30/19 | visit date: 5/15/19

Amaja 23 reviews

Po przeczytaniu opinii, nie mieliśmy bardzo wysokich oczekiwań. Pokój jednak miło nas zaskoczył - widać, że jest on w kategorii "starszych", jednak nie przeszkadzało nam to w jego eksploracji. Może wystrój i klimat nie są na najwyższym poziomie, ale zagadki mile zaskakują. Zagadki raczej liniowe, niektóre rozwiązania ciekawe, jednak bez efektu wielkiego wow. Obsługa bardzo miła, pomocna. Myślę, że pokój jest tak na 3 osoby maksymalnie, raczej dla osób, które już miały wcześniej styczność z ER .

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Plane Crash
Plane Crash

Czy leci z nami pilot?

5/9/19 | visit date: 5/6/19

Amaja 23 reviews

Pokój bardzo fajny. Początkowo zagadki nie wydają się trudne, raczej liniowe, ale...im dalej tym robi się ciekawiej. Zagadka zręcznościowa absolutnie fantastyczna i oryginalna - widać, że pokój został przygotowany z pomysłem, sercem i wielką starannością. Wyjście z pokoju również zaskakuje :) Obsługa również pomocna.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Statek Piratów
Statek Piratów

What will we do with a drunken sailor?

3/26/19 | visit date: 3/25/19

Trusted review

Amaja 23 reviews

Co to był za pokój! Nauczeni doświadczeniem spodziewaliśmy się kolejnego fantastycznego pokoju od ekipy Combinator - nie zawiedliśmy się. Świetny klimat, rekwizyty, zagadki bardzo zróżnicowane, nieliniowe. Było nas 3 i każdy z nas mógł robić coś innego, nikt się nie nudził. Jedna jedyna "znajdźka", a cała reszta to zagadki logiczne, zręcznościowe, na spostrzegawczość. Obsługa bardzo miła. Bawiliśmy się świetnie! Zdecydowanie warto!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Tajemnica Alchemika
Tajemnica Alchemika

Twardowski i wielkie wow

3/20/19 | visit date: 3/18/19

Trusted review

Amaja 23 reviews

Zdecydowanie najlepszy ER w jakim byliśmy. Ciężko wymienić po kolei każdą genialną rzecz, za którą należy się mocne 10. Historia jest bardzo ciekawa, a co najlepsze okazało się, że jest ona prawdziwa. Zagadki - jest ich dużo, są nieliniowe przez co każdy miał inne zajęcie, są zdecydowanie nieszablonowe, wielkie brawa za pomysł. Obsługa świetna, jak zawsze. Klimat, wystrój jest absolutnie niesamowity, kilka razy wyrwało się nam bardzo szczere "wow". Jeżeli jeszcze nie odkryłeś Tajemnicy Alchemika, to powinien być to Twój najbliższy cel.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Pokój laleczki Chucky
Pokój laleczki Chucky

Wanna play?

3/12/19 | visit date: 3/4/19

Amaja 23 reviews

Pokój z gatunku tych łatwiejszych, ale mimo to zabawa była bardzo udana, nie nudziliśmy się. My niestety mieliśmy pecha i nie zadziałał jeden kod (pomimo poprawnego wpisywania), co trochę wybiło nas z rytmu. Jednak pomijając ten szczegół, to pokój bardzo fajnie zrobiony, klimatyczny, zagadki dobrze przemyślane, raczej liniowe. Fajny motyw z [spojler] :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Plugawy HOTel
Plugawy HOTel

Śledczy na tropie (ponownie)

2/19/19 | visit date: 2/18/19

Amaja 23 reviews

Ekipa Lock House kolejny raz pokazała klasę. Po odwiedzeniu pokoju "Sekret Profesora Lipnitzkiego" wiedzieliśmy, że "Plugawy HOTel" będzie na równie wysokim poziomie, nie zawiedliśmy się. ER pełen jest przeróżnych zagadek, było trochę kłódek, jak i elektroniki, ale były również zagadki, których do tej pory nie napotkaliśmy w innych ER. Klimat jest fantastyczny, pokój trzyma w napięciu do końca. Dodatkowy plus za delikatne nawiązania do Profesora L. :) Obsługa bardzo sympatyczna, dokładnie śledziła nasze poczynania. Punkt obowiązkowy na mapie krakowskich ER! Polecamy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Sekretny gabinet Al'a Capone
Sekretny gabinet Al'a Capone

Zegar tyka

2/5/19 | visit date: 2/4/19

Amaja 23 reviews

Bardzo fajny pokój, klimat dopełniony przez muzykę i półmrok, Klasycznych kłódek jest aż jedna, więc zagadki są różnorodne, trochę elektroniki. Na początku ważna jest współpraca, później spostrzegawczość i dokładne przeszukanie pokoju plus oczywiście pomysłowość. Obsługa bardzo fajna, czuliśmy się "zaopiekowani" i bezpieczni cały czas, od ciekawego wstępu po wyjście, byliśmy w stałym kontakcie.
Byliśmy w 3 osoby i wydaje nam się, że jest to idealna liczba, może się robić trochę tłoczno, plus zagadki są dość liniowe, więc więcej osób mogłoby się czasem nudzić.
Pokój zdecydowanie wart odwiedzenia :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room In The Hall of The Mountain King
In The Hall of The Mountain King

W grocie króla gór

2/4/19 | visit date: 1/14/19

Amaja 23 reviews

Pokój godny polecenia. Zagadki ciekawe, dość liniowe. Sporo kłódek, ale były też inne, fajne rozwiązania. Sam klimat bardzo sympatyczny, widać było troszkę "zmęczenie" dekoracji, ale absolutnie nie przeszkadzało to w naszej niemalże bajkowej przygodzie. Obsługa bardzo miła, fajnie wprowadziła nas do gry. Widać serce włożone w przygotowanie tego ER. Pokój raczej z kategorii łatwiejszych, ale i tak wart odwiedzenia :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Plague Doctor  (STEAMPUNK)
Plague Doctor (STEAMPUNK)

Wielkie wow

1/6/19 | visit date: 12/16/18

Amaja 23 reviews

Po ściągnięciu opasek ukazał nam się niesamowity, idealnie dopracowany pokój. Ja osobiście pierwsze kilka minut poświęciłam na dokładne obejrzenie wszystkiego, podziwiałam ogrom pracy i serca włożony w ten ER (ręczne wykonanie nawet najmniejszych detali) oraz niesamowity pomysł. Pokój jest inny niż wszystkie, w jakich dotychczas byliśmy - absolutnie nielinearny, totalnie niesamowity, dzięki czemu jest jeszcze większa frajda z każdej rozwiązanej zagadki. Klimat świetny - wszędzie para, rury, koła zębate.
Obsługa przesympatyczna, otwarta, bardzo profesjonalna - śledzili każdy nasz ruch, świetnie też budowali napięcie od samego wejścia. Widać ile włożyli serca w ten pokój.
Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować ekipie Funny Will fantastycznego pokoju, zjawimy się jeszcze!
Jeśli ktoś nie odwiedził jeszcze tego ER - to powinien jak najszybciej nadrobić zaległości :) ważna rzecz: pokój zdecydowanie nie jest dla osób początkujących.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Show next