Włóczykij
 • Escape room Necromancer

  Necromancer
  Exit19.pl
  Wrocław

  Życie czy śmierć? Wybierz sam...

  14.11.2019 | visit date: 16.08.2019

  Room, mimo że jest oznaczony jako pokój przygodowy, to utrzymuje się w klimacie nieco mrocznym. Wystrój dzięki odpowiednim rekwizytom i dekoracjom jest bardzo autentyczny. Fantastycznie dobrana gra świateł i ścieżka dźwiękowa sprawiają, że możemy poczuć się jak w prawdziwej kaplicy Nekromanty.

  Zagadki spójne, logiczne, związane z fabułą. Trochę kłódek, trochę zadań manualnych, trochę (a nawet trochę więcej ;)) elektroniki. Nie ma tu wielkich efektów "wow", ale wszystko dobrze wpisuje się w miejsce, w którym się znajdujemy, a niektóre rozwiązania potrafią nieźle zaskoczyć, a nawet zakręcić w głowie... ;) Duży nacisk położony jest na komunikację i współpracę między graczami, co dla mnie osobiście jest zawsze plusem.

  Obsługa uprzejma i otwarta, chętna do rozmów i wymiany opinii na temat tego oraz innych ER.

 • Escape room Volcano in Madagascar

  Volcano in Madagascar
  Exit19.pl
  Wrocław

  Czy będzie dziś na obiad... gulasz? :)

  14.11.2019 | visit date: 16.08.2019

  "Wulkan na Madagaskarze" to kolejny pokój, jaki odwiedziliśmy w Exit 19. Podobnie jak podczas poprzedniej wizyty, tak i tym razem, room zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Wystrój po prostu cieszy oko. Gra świateł, ścieżka dźwiękowa i scenografia tworzą naprawdę fajny klimat.

  Fabuła przewija się przez całą grę, a sprawa przedstawia się dość jasno- musimy wykonać kilka zadań i zdobyć magiczny bożek, aby Duch Wulkanu nie przerobił nas na... gulasz ;) Pokój bazuje na śmiechu i humorze, którego nie da się nie zauważyć. My bawiliśmy się wyśmienicie.

  Zagadki o średnim stopniu trudności, niebanalne i wciągające, niektóre dają mnóstwo radości i frajdy.

  Obsługa życzliwa i otwarta.

 • Escape room Midnight Killer MK II

  Midnight Killer MK II
  Piwnica Quest
  Wrocław

  Na tropie mordercy

  14.11.2019 | visit date: 16.08.2019

  16 sierpnia 2019 roku wezwano nas do Wrocławia, ponieważ doszło do serii brutalnych zabójstw w mieście. Czyżby Midnight Killer wrócił? Nie... Przecież on został aresztowany w 2016 roku i przebywa w więzieniu, z którego do tej pory jeszcze nikomu nie udało się uciec. A jednak makabryczne zbrodnie znów mają miejsce...
  Przekazano nam najważniejsze informacje, a następnie udaliśmy się do kryjówki psychopaty...

  Nikt nic nie mówi, a jednak niepewnie spoglądamy na siebie...
  Rozglądamy się dookoła próbując znaleźć jakiś punkt zaczepienia. Efekty świetlne i dźwiękowe oraz wystrój sprawia, że momentami możemy poczuć dreszczyk. Nie jest tam bardzo strasznie, a jednak fabuła i scenografia trzymają w napięciu.

  Zagadki rewelacja- bije od nich różnorodność, oryginalność i pomysłowość. Niektóre są czasochłonne i nieoczywiste (choć w pełni logiczne), ale dzięki temu ich rozwiązanie daje satysfakcję.

  Wybraliśmy wersję dla doświadczonych i było naprawdę trudno. Muszę przyznać, że pokój nas pokonał i bez pomocy odpowiednich służb pewnie nie wyszlibyśmy z tej akcji żywi.

  Na koniec podziękowania dla sympatycznych i profesjonalnych Właścicieli, którzy pomimo naszego małego spóźnienia, nie ucięli nam minut z gry, wręcz przeciwnie- nawet kilka dodali, pozwalając dokończyć zabawę.

 • Escape room Betrayal in Breslau

  Betrayal in Breslau
  Exit19.pl
  Wrocław

  W podziemiach przedwojennego Wrocławia

  13.11.2019 | visit date: 16.08.2019

  "Zdrada w Breslau" ma już trochę lat na swoim koncie, ale trzeba przyznać, że wcale tego nie widać. I wiecie co Wam powiem? To jest najlepszy kilkuletni pokój, w jakim do tej pory byłam.

  Tu czas zatrzymał się w miejscu. Te wydarzenia miały miejsce tak dawno, a tutaj wszystko jest takie wyraziste, dokładne. Wieloma zmysłami możemy poczuć miejsce, w którym się znajdujemy. Światła, dźwięki, a nawet zapachy- klimat majstersztyk! :)

  Nie ma jednak zbyt wiele czasu na podziwianie perfekcyjnej scenografii, bo zadań do rozwiązania, zwłaszcza przy małej liczbie osób (my byłyśmy w trójkę), jest naprawdę sporo.

  Zagadki wpisane w fabułę i prowadzące do rozwikłania tajemniczego zniknięcia są bardzo różnorodne. Jedne trudniejsze, inne łatwiejsze, dzięki czemu gra przebiega płynnie, bez większych przestojów. Trzeba być spostrzegawczym, uważnie szukać, skupiać się na szczegółach, logicznie myśleć i łączyć fakty. Pokój jest nieliniowy i nikt się nie nudzi, ale czasem współpraca jest niezbędna.

  Obsługa otwarta, życzliwa i pomocna.

 • Escape room Asylum

  Asylum
  Exit19.pl
  Wrocław

  Ona nie jest normalna. Ona żyje w innym świecie...

  13.11.2019 | visit date: 15.08.2019

  Obłęd był siódmym pokojem, jaki odwiedziliśmy w słoneczny, czwartkowy dzień. Zostawiliśmy go sobie na koniec i było to naprawdę obłędne (dosłownie i w przenośni) zakończenie dnia ;)

  Pokój przygotowany jest bardzo realistycznie. Od samego początku towarzyszy wszechobecne uczucie, że nie jesteśmy sami, że ktoś nas obserwuje. Potwory i istoty pozaziemskie to nic w porównaniu z ludźmi obłąkanymi. W końcu oni naprawdę żyją obok nas... Te odrażające odgłosy, dziwne zachowania, a nawet głucha cisza - wszystko jest takie złowieszcze i przerażające... Co nam w ogóle strzeliło do głowy, by o 22 wkradać się do opuszczonego (czy aby na pewno?) szpitala psychiatrycznego?? Ale trudno, stało się... Serce zaczyna bić szybciej i nagle pojawia się sygnał "Uciekaj, ale to już!".

  Wystrój jest zjawiskowy, do tego światła i perfekcyjny podkład dźwiękowy tworzą niezwykłą atmosferę.

  Pokój super również pod względem zagadek, które są zróżnicowane, ciekawe i nieszablonowe. Niektóre rozwiązania zaskakują i zadziwiają.
  Fabuła przewija się przez całą grę.

  Obsługa jak poprzednio tak i teraz spisała się na medal. Gdyby nie późna godzina to chętnie przegadalibyśmy kolejne pół godziny, albo i dłużej, ale na pewno jeszcze do Was wrócimy :)

 • Escape room Wioska Smerfów

  Wioska Smerfów
  HURRY UP
  Wrocław

  Jeśli chcecie zobaczyć smerfów świat, do Hurry Up zapraszam Was!

  13.11.2019 | visit date: 15.08.2019

  Z pewnością wszyscy chcieliby chociaż na chwilę znów powrócić do beztroskich, dziecięcych lat. Nam się to udało :) Odwiedziliśmy "Wioskę Smerfów", gdzie już od progu przywitała nas uśmiechnięta, pełna energii i entuzjazmu dziewczyna. Po krótkim, ale konkretnym i treściwym wprowadzeniu rozpoczęliśmy zabawę.

  Jakież było nasze zdziwienie, gdy po ściągnięciu opasek okazało się, że jesteśmy w świecie małych, niebieskich stworków. Słyszałam opinie, że jest tu wyjątkowo, mega klimat i w ogóle. Ale nie spodziewałam się, że aż tak bardzo uda się komuś odzwierciedlić to miejsce.

  Wystrój bardzo estetyczny, bajkowy, powiedziałabym, że po prostu smerfastyczny. Przechodząc przez scenariusz wiele razy spotykamy się z elementami nawiązującymi do tej ponadczasowej wieczorynki.

  Mimo niewielkiej przestrzeni, twórcy zaaranżowali ją fantastycznie, wplatając wiele różnorodnych zagadek - trochę kłódek, trochę elektroniki, a także kilka zadań manualnych. Nam room bardzo podszedł i szybko uwinęliśmy się z przygotowaniem eliksiru i pokonaniem wstrętnego Gargamela. Dlatego w mojej subiektywnej ocenie, jest on raczej z tych prostszych. Gra przebiegała płynnie i bardzo przyjemnie, a uśmiech ani na chwilę nie znikał z naszych twarzy.

  Polecam wszystkim, zarówno tym mniejszym, jak i większym dzieciom, odwiedzić magiczną krainę Smerfów :)

 • Escape room Pinokio

  Pinokio
  Fox O'clock
  Wrocław

  Czy każda podróż dobrze się kończy? Ta do lat dzieciństwa na pewno! :)

  26.10.2019 | visit date: 15.08.2019

  „Dawno, dawno temu był sobie kawałek drewna. Nie jakiś kosztowny kawałek drewna, wręcz przeciwnie – zwykła szczapa na opał, jedna z tych grubych, solidnych szczap, które wkłada się do ognia w zimie, żeby zimny pokój stał się ciepły i przytulny. (...) Pomyślałem, że mógłbym sobie wystrugać pięknego drewnianego pajacyka. Musi być niezwykły..."

  Większość osób zna doskonale tę poruszającą opowieść o kukiełce, która zamieniła się w chłopca. Teraz możecie cofnąć się do lat dzieciństwa i zobaczyć ją jeszcze raz, w trochę innej odsłonie, tym razem w wykonaniu wrocławskich Lisków.

  Pokój ma piękny wystrój i wspaniałe elementy, pod względem klimatu jest bardzo urokliwy. Zagadki są nieliniowe o średnim stopniu trudności. Niech Was zatem nie zmyli nazwa, "Pinokio" nie jest pokojem typowo dla dzieci, chociaż zdecydowanie nadaje się, by dzieci spędziły w nim czas z rodzicami, a nawet dziadkami i każdy na pewno będzie zadowolony.

  Obsługa na najwyższym poziomie. Profesjonalni, otwarci, sympatyczni ludzie i przyjazne miejsce, do którego chce się wracać. Szkoda, że wszystkie cztery pokoje tej firmy już za mną, ale z niecierpliwością czekam na nowe :)

 • Escape room Czarny motylek

  Czarny motylek
  Fox O'clock
  Wrocław

  Raz, dwa, trzy, pobaw się ze mną Ty!

  26.10.2019 | visit date: 15.08.2019

  Czarny Motylek to trzeci pokój, jaki odwiedziłam u Fox'ów. Ma on już kilka lat i mnóstwo osób bawiło się z motylkiem. Mimo trochę widocznego upływającego czasu, gra przebiegała fantastycznie, bo Właściciele dbają, aby wszystko było sprawne i działało jak należy.

  Scenografia, wszelkie rekwizyty, półmrok, dźwięki- to było tak doskonałe połączenie, że aż budziło niepokój. Momentami pojawiała się również niepewność - co zaraz się wydarzy. Dzięki temu można było po prostu zatopić się w klimacie.

  Zagadki dość proste, niektóre intuicyjne, ale oryginalne i różnorodne. Inne nieoczywiste, a ich rozwiązanie daje dużo radości, a czasami zaskakuje.

  Po wyjściu z pokoju mogliśmy wymienić się wrażeniami i opiniami z sympatycznym i pozytywnie zakręconym Właścicielem. Widać, że Bartek lubi to, co robi i robi to naprawdę genialnie :)

 • Escape room Syreni Śpiew

  Syreni Śpiew
  Fox O'clock
  Wrocław

  W świecie młodego czarodzieja

  26.10.2019 | visit date: 15.08.2019

  Nie jestem fanką Harrego Pottera, mimo to muszę przyznać, że Syreni Śpiew to naprawdę świetny pokój.

  Fabuła utrzymuje się przez cały czas, rozpoczynając od wstępu, przez każdy etap gry. Wystrój cieszy oko, jest magicznie i tajemniczo, a w powietrzu czuć zapach przygody. Efekty świetlne i dźwiękowe oraz odpowiednio dobrane rekwizyty dodają smaczku zabawie.

  Zagadki nie odbiegają od tematyki, co pozwala bardziej wczuć się w rolę i powierzone nam zadania. Są logiczne, spójne i fajnie wkomponowane w całość. Poziom średnio zaawansowany, ale myślę, że zarówno początkujący, jak i dosdoświadczeni gracze będą się tu dobrze bawić. Dla wielbicieli Pottera pokój obowiązkowy.

  Żeby się już zbytnio nie rozpisywać, to dla obsługi i Właścicieli zostawiam jeszcze tylko zasłużone 10 gwiazdek :)

 • Escape room King Arthur`s Dungeons

  King Arthur`s Dungeons
  Exit19.pl
  Wrocław

  Naprawdę klimaciarskie te lochy!

  26.10.2019 | visit date: 15.08.2019

  Uratowaliśmy tysiące ludzi odbijając samolot z rąk terrorysty, a zamiast otrzymać odznaczenie, godzinę później... trafiliśmy do Lochów Króla Artura.
  A nie, nie, to nie ta bajka. Owszem, trafiliśmy do lochów króla, ale trochę z innego powodu. Najkrócej mówiąc: widzieliśmy i wiedzieliśmy więcej niż powinniśmy. I co teraz z nami będzie?

  Trzeba przyznać, że mimo miejsca nie napawającego zbytnią radością, wystrój przygotowany jest z rozmachem. Niestety nie mogliśmy zbyt długo podziwiać perfekcyjnej scenografii, ponieważ każda stracona minuta przybliżała nas... do śmierci.

  Zagadki nie są bardzo skomplikowane, ale jest ich dosyć dużo. Są ciekawe i nieszablonowe, mają zaskakujące rozwiązania z wykorzystaniem różnych mechanizmów. Znajdziemy tutaj kłódki, elektronikę i mnóstwo zadań manualnych. Nie zabrakło również efektów specjalnych. Pokój odzwierciedla wyjątkową kreatywność twórców.

  Justyna (o ile dobrze zapamiętałam imię) spisała się doskonale od samego naszego wejścia do firmy, aż do końca gry, a także po niej. Można powiedzieć, że jest urodzona do mistrzowania ;)

View more reviews: 1 2 3 ... 11 12 13