daavcio

daavcio

Wielki fan Escape Roomów, gier planszowych i piłki nożnej.

https://1drv.ms/x/s!AsBjyj0F-xTogQeKCXQ9ZK0zdtn3

Mój prywatny ranking Escape Roomów [aktualizacj... [więcej]

96 Visited

3 Planned

Navigator

134 Points

100
134 pts
150

All reviews

Escape room Urok
Urok

Bajka!

2/4/20 | visit date: 1/29/20

daavcio 56 reviews

Pokój jest prześliczny, cała scenografia, wszystkie elementy wchodzące w jej skład to po prostu bajka! Bajka o trollach, krukach, wiedźmie i pewnym niespokojnym kocie, a pośród nich - my, czyli żądni przygód bohaterowie, którzy ryzykują własne życie w niezwykle słusznej sprawie! Zagadki w pokoju są rewelacyjne pod kątem fabularnym, jak i logicznym, wszystkie utrzymane w klimacie przedstawionym w pokoju, można powiedzieć, że też go współtworzą. :) Pokój jest naprawdę świetny, my byliśmy w 3-osobowej doświadczonej grupie i poradziliśmy sobie. Poziom trudności zagadek oceniam jako "średni", jeśli tylko potrafi się logicznie myśleć, a do tego ze zrozumieniem słuchać to każdy powinien z mniejszą lub większą pomocą sobie z tym pokojem poradzić. Obsługa również bardzo sympatyczna, dużo czasu spędziliśmy na rozmowie przed wejściem i po wyjściu z pokoju. :D Ode mnie leci zdecydowana 10. :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Kolonizacja Marsa
Kolonizacja Marsa

No to kolonizujemy!

8/25/19 | visit date: 6/1/19

daavcio 56 reviews

Terraformacja Marsa to obecnie moja ulubiona gra planszowa, kto grał ten już po opisie pokoju wie, że twórcy wzorowali się na tej grze (co zresztą potwierdzono :P), w związku z czym byłem niesamowicie ciekaw jak przedstawiać się będzie pokój w tej tematyce i muszę przyznać, że jest naprawdę dobrze. :) Śmiało można wczuć się w klimat naukowca, który musi poprawić warunki Marsa tak, aby stały się zdatne do życia. To co odróżnia ten pokój od Komnaty Tajemnic (drugiego pokoju firmy) to zdecydowanie ciekawsze i bardziej złożone zagadki. Byliśmy w 2 osoby i choć nie było łatwo, ponieważ zagadek jest naprawdę sporo to poradziliśmy sobie, jednak w 3-4 osoby byłoby zdecydowanie łatwiej, jest tutaj co robić. :) Pokój kierowałbym dla ekip, które mają już co najmniej kilka gier ze sobą, ponieważ początkujący będą tutaj kompletnie zagubieni, ilość elementów w pokoju jest wręcz przytłaczająca, nie wiadomo w co ręce włożyć. :)

Obsługa niesamowicie sympatyczna, poświęciła nam sporo czasu po grze, za co bardzo dziękuję. :D Zawsze miło jest porozmawiać o Escape Roomach. :D Polecam pokój, ode mnie 9/10.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Tajemnicza Komnata
Tajemnicza Komnata

Mamo, mój list z Hogwartu nareszcie przyszedł!

8/25/19 | visit date: 6/1/19

daavcio 56 reviews

Tajemnicza Komnata to bardzo dobry pokój, w którym należy się spodziewać dobrej zabawy. :D To na co muszę zwrócić uwagę, to fakt, że znajduje się on w centrum handlowym oraz jest przyjazny dzieciom - sam pokój nie jest zbyt skomplikowany, a ponadto dziewczyny pracujące w obsłudze są animatorkami, więc można śmiało w nim zostawić dzieciaków, a samemu udać się na zakupy. Także wielki plus za przemyślane rozwiązanie i dobrą lokalizację. :)

Wiem, że ER'owi maniacy to jednak trochę starsze dzieci, ale nie martwcie się - my też mamy co w tym pokoju robić. :) To, na co należy zwrócić uwagę to stylizacja pokoju, wiele rzeczy związanych z Harrym Potterem, sporo odniesień. Zagadki są raczej łatwe/średnie, chociaż jak się okazało w pokoju - to co oczywiste dla dzieci może sprawić nie lada problem dorosłym. xd My byliśmy w 2 osoby i potrzebowaliśmy podpowiedzi, żeby wyjść z pokoju, jednak nie jest to trudny pokój i jak najbardziej polecam go fanom Harry'ego Pottera, nawet jeśli ich doświadczenie ER'owe jest niewielkie.

Nie jest to pokój, który jakoś szczególnie zapamiętam, nie było w nim żadnego efektu "wow", natomiast był przyjemny i dobrze się w nim bawiłem. Ode mnie 8/10. Dla wyjadaczy nie jest to pokój "must to see", natomiast osobom początkującym oraz fanom Pottera jak najbardziej polecam. :)

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Tunele pod miastem
Tunele pod miastem

Ja się boję myszy!

4/6/19 | visit date: 3/24/19

daavcio 56 reviews

Tunele pod Miastem to całkiem ciekawy scenariusz. Zagadki stoją na dobrym poziomie, chociaż przeszliśmy pokój bez wykonania jednej, co nie powinno mieć miejsca. :P Jeśli chodzi o wystrój to moim zdaniem mogłoby być trochę mniej sterylnie, chociaż rozumiem czemu tak jest. :) Największym atutem tego pokoju bez wątpienia jest sama sieć tuneli i wszystko to, co sprawia, że wymagana jest sprawność fizyczna. Moim zdaniem to najlepszy pokój w tej lokalizacji (Quest Cage Centrum) i jeden z ciekawszych w Katowicach. Pokój jest nieliniowy i w naszym przypadku często działaliśmy w pojedynkę, więc nie polecałbym go na pierwsze kilka razy. Jeśli chodzi o trudność to uważam, że średnia, przez pokój brnie się bardzo płynnie, kiedy tylko złapie się flow. Obsługa niesamowicie sympatyczna, otwarta, z uśmiechem na twarzy, skora do rozmowy - po prostu najwyższych lotów. :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Krwawy Baron
Krwawy Baron

Steampunk pełną parą

3/10/19 | visit date: 3/6/19

daavcio 56 reviews

Zacznę od tego co mi się w tym pokoju podobało - przede wszystkim wystrój. Pokój jest naprawdę ładny, jest na czym zawiesić oko, wiele elementów dobrze odnajduje się w steampunkowym klimacie. Jednakże moim zdaniem zbyt mała liczba tych elementów jest grywalna, większość jest tylko po to, żeby wyglądać, a nie ma sposobu by wejść z nimi w interakcję albo chociaż wykorzystać w jakiś sposób. Jeżeli chodzi o zagadki to jest ich stosunkowo mało, natomiast my mieliśmy problem je dostrzec. Pokój niby jest nieliniowy, ale w zasadzie tylko w pewnym momencie, poza tym trudno mówić o nieliniowości w chwili, gdy trudno jest znaleźć zagadki. :D Na niektóre według mnie brakuje drobnego nakierowania, ponieważ nie są zbyt intuicyjne. Historia jaka prowadzi nas przez pokój jest ciekawa, chociaż trochę jej mało, pokój jest jak najbardziej zgodny z fabułą i klimatem. W naszej grze zdecydowanie brakowało flow, takiego brnięcia przez pokój, przy wielu rzeczach się zacinaliśmy, nie wiem czy to wynikało z naszego rozkojarzenia czy budowy pokoju.

Co do obsługi to sprawnie prowadziła przez pokój, natomiast przed wejściem do pokoju oraz po wyjściu miałem wrażenie, że dzieli nas bariera komunikacyjna, nie wiem czy kiedyś spędziliśmy tak mało czasu po wyjściu z pokoju z obsługą.

Podsumowując - Krwawy Baron to bardzo ładny scenariusz, wizualnie wszystko wygląda dobrze, natomiast zagadkowo moim zdaniem mogło być lepiej - żeby nie było niedomówień - wszystkie zagadki są logiczne, także o to nie musicie się martwić. :)

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Time 4 Secrets

Dziękujemy za opinię. Przykro nam, że gra Wam nie szła co odbilo się na ocenie pokoju. Przykro nam także, że nie był Pan zadowolony z obsługi, która pomimo Państwa spóźnienia nie zmniejszyła Państwu czasu gry bo nie było po Was grupy. Zaczeliście 10minut po zarezerwowanej godzinie. Dodatkowo obsługa poświęciła swój czas byście mogli Państwo dokończyć grę i dodatkowo doliczono kolejne 7 minut. Nie pomyślał Pan że skoro obsługa dała Państwu 17 minut swojego czasu gratis warto byloby chociaż na nia nie narzekać?

Escape room Koneser
Koneser

Prawdziwy Koneser, a nie żaden podrabianiec!

3/10/19 | visit date: 3/6/19

daavcio 56 reviews

Świetny pokój! Fabuła dobrze przemyślana, nieliniowość pokoju sprawia, że można zastanawiać się nad wieloma rzeczami jednocześnie, a jest się nad czym zastanawiać, bo nie wszystko jest proste i oczywiste. Zagadki są dość zróżnicowane, w pokoju zastosowano wiele niezbyt często spotykanych rozwiązań, które bardzo pozytywnie wpływają na odbiór pokoju. Jeśli chodzi o ich poziom trudności to myślę, że warto przejść się kilkukrotnie do łatwiejszych Escape Roomów, żeby idąc do Konesera wiedzieć już na czym zabawa polega, żeby wiedzieć czego w pokoju szukać. Klimat utrzymany w dobry sposób, zwłaszcza końcówka scenariusza zasługuje na najwyższe uznanie. :D

Obsługa jest przesympatyczna, porozmawialiśmy sporo przed jak i po grze. Właściciele również są eskejpowymi maniakami z doświadczeniem, więc mogliśmy powymieniać się spostrzeżeniami na temat branży. :) Śląsk pozdrawia!

Mimo wszystko czegoś mi w pokoju zabrakło w stosunku do tych najlepszych pokoi w Polsce, ale nie mam pojęcia czego. Niemniej scenariusz jest naprawdę świetny, bawiłem się wyśmienicie i gorąco polecam, punkt obowiązkowy na mapie Poznania! :) Ode mnie zasłużona 10!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie
Dom (NIE)Marzeń - Nowe Wcielenie

Miłość (NIE)jedno ma imię.

3/8/19 | visit date: 3/7/19

daavcio 56 reviews

Rewelacyjny pokój! Uwielbiam pokoje z fabułą i klimatem, a tutaj mieliśmy do czynienia i z jednym i z drugim i to na bardzo wysokim poziomie. Cieszę się, że są tworzone pokoje takie jak ten, gdzie jesteśmy prowadzeni fabularnie przez kolejne zagadki, gdzie sprawy potrafią przybrać niespodziewany obrót oraz gdy to wszystko jest logicznie i intrygująco z sobą powiązane. Idąc do tego pokoju zastanawiałem się czy jest możliwe działać w pokoju przez 160min bez zmęczenia, bo nieraz pokoje 90-minutowe potrafią dać się mocno we znaki, jednakże tutaj akcja posuwa się do przodu tak intensywnie, a jednocześnie zagadki są na tyle niemęczące (jest kilka złożonych, ale nie ma tutaj sytuacji, że mózgownica paruje jak parowóz), że te 160min nie stanowi żadnego problemu. Jak już jesteśmy przy zagadkach - powiedziałbym, że są na średnim poziomie trudności, aczkolwiek jest kilka trudniejszych. Bez kilku drobnych wskazówek nie dało rady. :) Poziom strachu jaki zapewnia część horrorowa jest świetnie wyważony - strasznie, mrocznie, ale nie na tyle, by przeszkadzało to w sprawnym rozwiązywaniu zagadki.

No i to przejście pomiędzy dwoma historiami... Mistrzostwo. :D Zdecydowanie polecam wersję łączoną!

Obsługa również spisała się świetnie, obsługujący nas kolega po fachu wprowadził w klimat już od samego początku, w bardzo dobry sposób udzielał wskazówek (nie mówił co należy zrobić, a jedynie delikatnie naprowadzał), a i porozmawiał na tyle na ile mógł po zakończonej sukcesem przygodzie. :D

Według mnie jest to obecnie najlepsza opcja eskejpowa w Poznaniu (z tych, w których byłem), naprawdę najwyższa półka. Polecam serdecznie!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Piekło Hazardzisty
Piekło Hazardzisty

Hazard to święta rzecz. Nie wolno oszukiwać.

12/12/18 | visit date: 12/9/18

Trusted review

daavcio 56 reviews

Gdy tylko dowiedzieliśmy się, że Quest Cage wydał nowy pokój i podobno jest PIEKIELNIE TRUDNY to nie mogliśmy się oprzeć, by nie spróbować swoich sił! Pojawiliśmy się szybciej niż Ussain Bolt na linii mety! Spodziewałem się dobrego pokoju - w końcu od takiej firmy należy sporo wymagać - ale to co otrzymaliśmy przerosło moje najśmielsze oczekiwania.

To co wyróżnia ten pokój na tle pozostałych pokoi Quest Cage'a to zagadki - myślałem, że będzie trudno pod tym względem przebić Moriarty'ego, ale jestem zdania, że udało się. Najpewniej wynika to z faktu, że w tym pokoju mamy do czynienia z mnóstwem zagadek logicznych rodem z książeczek z grami logicznymi dostępnymi w każdym kiosku. Zagadki te są trudne, ale jak najbardziej rozwiązywalne, każda z nich absorbuje uwagę na dłuższą chwilę, ale rozwiązanie daje niesamowitą satysfakcję. Do tego dochodzą gry barowe, naturalnie w odpowiedni sposób urozmaicone. Jedyne czego brakuje to alkoholu i przygotowanych szklaneczek, haha. :D Wszystkie zagadki są bardzo ściśle związane z klimatem pokoju, który jest również zapewniony przez odpowiedni wystrój. Jak już wcześniej wspomniałem - są one trudne. Na początku pokoju można wpaść w lekkie zakłopotanie, ponieważ nie bardzo wiadomo za co się zabrać - rzeczy jest naprawdę sporo, jednakże po jakimś czasie wszystko wydaje się być na swoim miejscu. My byliśmy w 3-osobowej ekipie, która ma na koncie po 60-70 pokoi na głowę i ukończyliśmy pokój na 20min przed czasem bez podpowiedzi, natomiast momentami było naprawdę trudno i zagadki wymagały pełnego skupienia.

Po wyjściu z pokoju oczywiście porozmawialiśmy sobie trochę z właścicielem o tym pokoju, jak i o innych w Polsce. :) Obsługa - pełen profesjonalizm!

My byliśmy 4 dni po otwarciu - pokój będzie najpewniej jeszcze się ulepszał i minimalnie zmieniał - jednakże już teraz jest obok Moriarty'ego najlepszym pokojem Quest Cage'a i bardzo serdecznie polecam wszystkim doświadczonym grupom! Mówiąc doświadczonym mam na myśli takim, które mają już te 10-20 pokoi na koncie, w tym kilka trudniejszych. :) I naturalnie odradzam ten pokój grupom początkującym, ponieważ najzwyczajniej w świecie sobie nie poradzą. Ja z czystym sumieniem wystawiam temu pokojowi ocenę 10, bawiłem się naprawdę świetnie, gratulacje za tak świetne zagadki!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Sekrety krasnoludów
Sekrety krasnoludów

W świecie krasnali

12/12/18 | visit date: 11/26/18

daavcio 56 reviews

Są firmy, które jak tylko wypuszczają pokój to człowiek wie, że go odwiedzi - jedną z takich firm jest właśnie Maze in Mind. :) Na wstępie powiem, że właściciel zachował się bardzo sympatycznie, ponieważ nie byliśmy umówieni, przyszliśmy z ulicy w momencie, kiedy już zamykał, a mimo to pozwolił nam zagrać - wielkie dzięki! Nie miałem wobec tego pokoju żadnych oczekiwań, z racji tego, że dedykowany jest początkującym - jednakże bardzo pozytywnie się zaskoczyłem! Czym? O tym poniżej.

Ten pokój jest doprawdy wyśmienity! Wielka w tym rola ciekawego wprowadzenia, które nastraja pozytywnie na dalszą część rozgrywki. Dalej - świat przedstawiony w tym pokoju jest rewelacyjny, pierwszy raz miałem przyjemność grać w pokoju, gdzie wszystko jest wykonane dla krasnoludków, a więc ma bardzo specyficzne wymiary - kawał dobrej roboty, można poczuć się jak bohater baśni Braci Grimm! Jeśli chodzi o zagadki to nie należą one do najtrudniejszych, w końcu pokój skierowany jest do grup początkujących, aczkolwiek nie wiem czy jest to pokój na pierwszy raz. Na któryś z kolei (trzeci, czwarty) już jak najbardziej. :) Rozwiązywanie zagadek daje niesamowitą, wręcz dziecięcą frajdę. My byliśmy w grupie dość doświadczonej trzyosobowej i pokój zajął nam jakieś 45min.

Po wyjściu z pokoju bardzo długo rozmawialiśmy z właścicielem odnośnie tego pokoju, jak również wielu, wielu innych pokoi na Śląsku i nie tylko. Wielkie dzięki za poświęcony czas!

Sekrety Krasnoludów to naprawdę świetny pokój, polecam serdecznie! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Cicha Noc
Cicha Noc

A czy Ty zasłużyłeś na prezenty?

12/12/18 | visit date: 11/26/18

Trusted review

daavcio 56 reviews

Na wstępie muszę powiedzieć, że byłem we wszystkich pokojach Do Not Enter jeszcze w Wodzisławiu Śląskim i Cmentarzysko było pokojem, dzięki któremu pokochałem Escape Roomy (mój 4 pokój), natomiast Kolekcjoner Dusz był moim pierwszym horrorem i też swoje w nim przeżyłem. :D Dlaczego to piszę? A no dlatego, że oba te pokoje pokochałem dzięki rewelacyjnej pisanej fabule, urzekł mnie również ten napięty klimat, nieustający niepokój. No i te zagadki! O ile w kontekście Cichej Nocy o te ostatnie nie martwiłem się, tak co do klimatu i fabuły miałem trochę obaw; Do Not Enter przyzwyczaili nas do napięcia, o które trudno w pokoju przygodowym o tematyce świątecznej. Również z rozmów w kuluarach wiedziałem, że będzie inne podejście do fabuły, co również budziło lekkie obawy. Czy słuszne? O tym poniżej. :)

Gdy przybyliśmy na miejsce dowiedzieliśmy się, że święta są zagrożone - nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie! Zakasaliśmy nasze świąteczne sweterki, ubraliśmy czapki Mikołaja i wyruszyliśmy w przygodę! Wykonanie tego pokoju jest bardzo dobre, wszystko jest na swoim miejscu, nie ma tutaj miejsca na żaden przypadek. Klimat świąt? Utrzymany jak najbardziej! A dzięki czemu? No oczywiście dzięki fabule, która choć w innej formie niż nas do tego przyzwyczajono to nadal odgrywa pierwsze skrzypce i sprawia, że człowiek zapomina o wszystkich sprawach i na czas gry przenosi się do 24 grudnia, aby uratować święta. Do tego należy również dodać świetne zagadki, które w 100% wkomponowują się w klimat (same go zresztą tworzą). Jeśli chodzi o ich poziom trudności to powiedziałbym, że są średnie - odpowiednie zarówno dla grup, które mają na koncie kilka pokoi (3-4), jak i dla starych wyjadaczy. My byliśmy w 3 dość doświadczone osoby (60-70 pokoi na koncie) i wyszliśmy jakoś w połowie czasu, jednakże nie czuliśmy, żeby było zbyt łatwo - kilkukrotnie musieliśmy się nad czymś pochylić i zastanowić. :)

Jeśli chodzi o obsługę to według mnie i moich znajomych chłopacy są najlepsi na świecie, podchodzą do swojej pracy z pasją i poczuciem humoru. :D Wielkie dzięki za wszystko!

Podsumowując - moje obawy choć miały swoje uzasadnienie okazały się kompletnie niepotrzebne - mimo że jestem bardziej fanem thrillerów niż przygodówek to bawiłem się tutaj naprawdę świetnie i z niecierpliwością będę czekał na kolejny pokój. Ode mnie 10/10 i polecam serdecznie! :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next