babka_kiepska

babka_kiepska

Uzależnienie od pierwszego spotkania z 'escape room'.

67 Visited

12 Planned

Navigator

108 Points

100
108 pts
150

All reviews

Escape room Pachnidło
Pachnidło

Niczym Grenouille

8/5/20 | visit date: 8/2/20

Pokoje firmy "Escape Time" charakteryzują się utrzymanym wysokim poziomem grywalności, klimatu, obsługi. Podobnie było w przypadku "Pachnidła", gdzie na każdym kroku towarzyszy nam pewien niepokój, nieco mroczny klimat i mocniej bijące serce. Wchodząc do pokoju, wiemy iż musimy rozwiązać zagadkę zniknięcia naszych przyjaciół, lecz w całościowej fabule zostało to przez nas w trakcie rozgrywki nieco zapomniane. Zagadki nieco trudniejsze, czasami wymagające czasu i zastanowienia się nad nimi. Trzeba jednak uważać, by pewnych rzeczy nie przekombinować i stosować rozwiązania, które wydają się być na pozór zbyt łatwe i oczywiste. W pokoju istnieje połączenie tradycyjnych kłódek z elektroniką, jednak tych drugich jest nieco więcej. Z niektórymi typami zagadek spotkałam się pierwszy raz, mimo pewnego doświadczenia w pokojach. Mistrz Gry bardzo sympatyczny i pomocny, jednak w trakcie podpowiedzi wychodzi z niego nieco mroczniejsze oblicze głosowe hihi. Polecam ten pokój, jest warty odwiedzenia :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room W Krainie Czarów
W Krainie Czarów

Witajcie w Wonderlandzie!

6/14/20 | visit date: 6/13/20

Tyle myśli w głowie, że nie wiadomo od czego zacząć, aby opisać ten pokój. Z pewnością nie będziecie się w nim nudzić, a już sam początek gry może Wam sprawić niesamowitą frajdę, tak jak nam. Bawiłyśmy się cudownie, a pokój pozwolił nam na kolejną "pielęgnację" wewnętrznego dziecka, którego nie chcemy zatracić. Klimat pokoju genialny! Przyjemnie dla zmysłów, szczegóły wystroju robią naprawdę dużą robotę, przez co na godzinę przenosicie się do Wonderlandu, gdzie szalony Kapelusznik, Czerwona Królowa i Biały Królik mają dla Was szereg zagadek do rozwiązania. Pokój jest określany jako początkujący, jednak wydaje mi się, że grupy o różnym stopniu zaawansowania będą bardzo miło zaskoczone zagadkami, jakie się pojawiają. Niektóre z nich są bardzo proste, inne zaskakują większą złożonością. W pokoju przeważają zagadki elektroniczne, jednak i nieco zręczności też przydatnej będzie :) Pisząc o pokoju trzeba także wspomnieć o Mistrzu Gry (Kamil, pozdrawiamy!), który wprowadził nas w klimat Krainy Czarów. Zaangażowany, uśmiechnięty, pomocny i megaaa sympatyczny! Dziękujemy za rozmowę i możliwość nacieszenia się jednym elementem pokoju, który sprawił nam tyle radości, jeszcze więcej niż dzieciom na placu zabaw :) Odwiedzając taki pokój, warto iść z dziecięcym, szalonym nastawieniem, bowiem: "Jesteś szalony, brak Ci piątej klepki, jesteś wariatem, ale tylko wariaci naprawdę coś są warci". Odwiedzajcie ten pokój. I Klątwę Starej Wiedźmy też :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Rytuał - Historia prawdziwa
Rytuał - Historia prawdziwa

To idź pierwsza tam

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Nastawiałyśmy się z lekką nutą niepewności na ten pokój, gdyż byłyśmy bardzo ciekawe, co będzie na nas czekało w środku pokoju. Wejście do pokoju, mogłoby być bardziej mroczne, co spowodowałoby rosnące napięcie i ciekawość, co się dalej wydarzy. Po pokonaniu pierwszej drobnej przeszkody, która mogła nam to uniemożliwić, zabrałyśmy się za rozwiązywanie zagadek. Na początku zastanawiałyśmy się, za co pierwsze złapać, lecz kiedy znalazłyśmy pierwszy "punkt zapalny", wtedy poszło nam już bardzo dobrze. Zagadki rozwiązuje się płynnie, jednak cały czas czuć w otoczeniu lekką dozę niepewności i lęku. Występują zarówno rozwiązania manualne jak i elektroniczne, które w połączeniu ze sobą tworzą spójną całość. Jedna zagadka zajęła nam trochę więcej czasu, ponieważ dla nas była nieco niejasna, jednak przy drobnej podpowiedzi udało nam się ją rozwiązać. Klimat pokoju utrzymany w tytułowym "Rytuale". Trzyma cały czas w napięciu, jednak dla mnie mógłby być jeszcze bardziej "horrorowy". Mistrzyni Gry pomocna, sympatyczna i z chęcią z nami porozmawiała po zakończonej rozgrywce.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Czarnobyl – ostatnia godzina
Czarnobyl – ostatnia godzina

Czarnobylska Elektrownia

3/2/20 | visit date: 3/1/20

Na temat katastrofy w Czarnobylu powstało bardzo wiele książek, artykułów, reportaży. Jest to miejsce, które z pewnością do tej pory kryje wiele tajemnic. Wydarzenia z 1986 roku zainspirowały twórców Questrooms do stworzenia wyjątkowego miejsca, gdzie choć przez 60 minut (chyba, że ktoś wyjdzie prędzej :D) można poczuć klimat ukraińskiej miejscowości. Escape room od samego początku stwarza interesująca warunki do rozwiązywania zagadek. Nie jest tak przejrzyście, jakby się wydawało. Zagadki same w sobie bardzo ciekawe, niektóre łatwe, nad innymi spędziliśmy nieco więcej czasu. Znajdują się tam różne typy rozwiązań, przy których można się nawet pobawić. Ważna jest również współpraca, w zasadzie jak w przypadku każdego escape. Zagadki raczej liniowe, dlatego warto być momentami cierpliwym. Mistrzyni Gry bardzo sympatyczna, uprzejma. Byłyśmy w 3 osoby, udało nam się wyjść około 10 minut przed czasem. Warto odwiedzić ten escape.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Lunapark 2
Lunapark 2

Diabelski młyn czy niepozorny klaun?

2/28/20 | visit date: 2/16/20

Wizyta w pokoju "Lunapark 2" w nowej lokalizacji upłynęła nam bardzo przyjemnie. Od wejścia wita nas interesujący klimat odświeżonego lunaparku, gdzie niemal każdy jego element wygląda niepozornie. Może się wydawać nieco pusty na pierwszy rzut oka, lecz taki nie jest. Pokój jest nieliniowy, dlatego ważne jest przekazywanie wzajemnie informacji o zagadkach, które zostały już rozwiązane. Zagadki pasują do klimatu przewodniego, są jasne i logiczne, można je nawet rozwiązać bez podpowiedzi :) Obsługa firmy bardzo pomocna i sympatyczna. Warty odwiedzenia punkt podczas wizyty w Toruniu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room W cieniu piramid
W cieniu piramid

Piramidowe Love

2/9/20 | visit date: 2/8/20

Czy można sobie wyobrazić pustynny klimat w środku zimy w pobliskiej Bydgoszczy? Zdecydowanie można, a bydgoskie piramidy idealnie ten klimat oddają. To było coś niesamowitego, niczym podróż do zupełnie innego świata. Zagadki pochłonęły nas całkowicie. Rozwiązywanie ich idzie dosyć sprawnie. Niektore z nich wymagają nieco sprawności, inne spostrzegawczości, kolejne współpracy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Byliśmy w grupie trzyosobowej i naprawdę mieliśmy co robić przez ten czas. W piramidach nie ma zagadek z kłódkami, co w samo w sobie jest logiczne i łączy się z tematem. Wystrój powoduje jedno wielkie wow, w każdym możliwym momencie. Mistrz Gry bardzo sympatyczny, pomocny. Escape jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia na mapie Bydgoszczy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Krwawa Rzeźnia
Krwawa Rzeźnia

Krwawa rzeź

1/22/20 | visit date: 11/16/19

Rzadko zdarza mi się rozpoczynanie opisu pokoju od Mistrza Gry, ale w tym przypadku nie da się inaczej. Totalne mistrzostwo i klasa sama w sobie w podejściu do zawodników, którzy za chwilę przekroczą mury pokojów zagadek. Samo wprowadzenie rozbudziło w nas niemałe emocje i spodziewałyśmy się czegoś spektakularnego, tym bardziej, że wybrałyśmy przygotowaną wersję specjalną. Klimat pokoju oddany został bardzo interesująco, gdzie z lekką dozą niepewności przechodziłyśmy do dalszych zagadek. Zagadki same w sobie w większości ciekawe, jednak niektóre mało logiczne i czasochłonne. Pozostawiło nam to pewien niesmak. Podpowiedzi były momentami hmm....nieco zakręcone. Mimo wszystko warto odwiedzić "Krwawą Rzeźnię", emocji w niej z pewnością nie zabraknie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Sala Przesłuchań
Sala Przesłuchań

Ten rysopis...skądś Cię znam

11/3/19 | visit date: 11/2/19

Po przyjemnej grze w pokoju "Ale Cyrk!", poprzeczka została postawiona nam tym razem dosyć wysoko. Początkowe zagadki wydają się dosyć łatwe, jednak niech Was to nie zwiedzie. Im dalej w las - tym nieco trudniej. W pokoju występują zarówno klasyczne kłódki, jak i rozwiązania elektroniczne, które zrobiły na nas duże wrażenie.

Co przykuło naszą uwagę? Przede wszystkim surowość [spojler], które doskonale pasują do Sali Przesłuchań. Mało gadżetów, zbędnych bibelotów, tylko wszystko co nam się prędzej czy później przyda, Drugim elementem była pomysłowość zagadek i sposób ich rozwiązywania, a także to, w jakich etapach je rozwiązujemy. Mimo, iż nie ma tego zbyt wiele, zajmuje to trochę czasu, aby ułożyć w całość wszystkie elementy tej układanki.

Nasza drużyna miałą problem z wysotrzeniem jednego ze zmysłów, dlatego też bardzo dużo czasu pochłonęła nam jedna z zagadek. Z tego co wiemy, kilka grup miało już problem z tą zagadką i również spotykało problemy w tym punkcie.

Warto zapoznać się z tym ER i spróbować rozwiązać jego tajemnice :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Ale Cyrk!
Ale Cyrk!

Klaun, zakochany klaun...

11/3/19 | visit date: 11/2/19

Pokój, w którym dzieje się naprawdę wiele, momentami ciężko zapamiętać, co dzieje się po kolei, jednak escape raczej liniowy. Zagadki bardzo ciekawe, niektóre łatwe, nad innymi trzeba nieco pogłówkować. Trzeba przyznać, iż niektóre z nich są jedyne w swoim rodzaju, dbają o naszą sprawność, zręczność, spostrzegawczość, ale przede wszystkim pielęgnują nasze wewnętrzne dziecko. Jedną zagadkę ominęliśmy, nie wiemy w jaki sposób, ani w którym momencie została przez nas rozwiązana. W pokoju nie ma kłódek, występują elektroniczne rozwiązania. Ze względu na specyfikę pokoju, warto założyć przede wszystkim wygodne buty :) Mistrz Gry bardzo sympatyczny, pomocny. Podpowiedzi udzielane były bardzo szybko. Zdecydowanie polecam ten pokój.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Złoto umarłych
Złoto umarłych

Naprzód korsarze!

10/7/19 | visit date: 9/29/19

Ulegliśmu pokusie i zdecydowaliśmy się zdobyć łup pirackiej szajki. Odnaleźliśmy skarb i to w bardzo dobrym czasie, przez co uniknęliśmy spotkania z kapitanem twarzą w twarz. Pokój interesujący, zarówno pod kątem zagadek jak i wystroju panującego w środku. Przeważają tradycyjne kłódki, jednak zagadki rozwiązuje się bardzo przyjemnie. Wystrój oddaje klimat statku pirackiego, aczkolwiek aż brakuje charakterystycznych odgłosów pirackiej zabawy. ER przeznaczony dla osób początkujących, ale z pewnym doświadczeniem na barkach bawiliśmy się tam przednio. Mistrz Gry bardo sympatyczny, dziękujęmy za rozmowę po zakończonej rozgrywce. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Very easy

Page 1 of 7

Show next