Q
 • Escape room Pachnidło

  Pachnidło
  Escape Time
  Gdańsk

  Trusted review

  #273

  06.01.2020 | visit date: 06.10.2019

  Opis fabuły na LM brzmiał bardzo zachęcająco i po grze co do jednego nie można mieć wątpliwości – jest to jak najbardziej escapowy thriller. Świetnie wykreowany klimat z równie udaną aranżacją pokoju. Mrocznie, lekko niepokojąco, ale nie na tyle, by sparaliżować kogokolwiek w działaniu. Zagadki zawsze były mocną stroną pokoi od Escape Time (ET) i nie inaczej jest w Pachnidle. Wszystko bezsprzecznie logiczne, wynikowe, pomysłowe (jedna z takich zagadek zachwyca), mimo że na jednym etapie można zwątpić przy pierwszym wrażeniu co i jak. Z tego powodu, minimalne doświadczenie z pokojami zagadek jest tu jednak potrzebne. Niewiele w 3city otwiera się nowych ER-ów: 2019 rok przyniósł zaledwie jeden nowy pokój (właśnie ten), choć równie źle było już i w roku poprzedzającym. Pachnidło nie zdetronizowało moich ulubionych pokoi od ET (tymi pozostają Chata guślarki oraz Sala przesłuchań), ale widać po nim, że właściciele są na bieżąco z aktualnymi trendami escapowymi, mają fajne pomysły i potrafią je zrealizować.

 • Escape room Tajemnica Strefy 51

  Tajemnica Strefy 51
  Bunkier51
  Toruń

  #271

  14.12.2019 | visit date: 14.09.2019

  Tematyka niezidentyfikowanych obiektów latających nie jest zbyt powszechną w escapach, więc duży plus za motyw przewodni. Wykonanie przyzwoite – wystrój może i nie zachwyca wizualnie, ale jest spójny z tematyką. Analogicznie zagadki – oparte w większości na rozwiązaniach elektronicznych. Misja czytelna, angażująca, choć wykonanie techniczne jednej z zagadek [spoiler] – do koniecznej poprawy. Zmarnowaliśmy na tym mnóstwo czasu, ale zupełnie obiektywnie – jeśli coś nie daje żadnych efektów (pozytywnych czy negatywnych), to znaczy, że z konstrukcją takiej zagadki jest jednak coś nie tak. Jeszcze gorzej – jeśli jest ona jedną ze składowych finalnego rozwiązania, tak jak było to w tym wypadku. Fajnie wymyślona finalna zagadka, chociaż warto dać na nią odrobinę więcej czasu plus jakikolwiek margines błędu. Obsługa Mistrza Gry poprawna.

 • Escape room W krainie Trolli

  W krainie Trolli
  Dom Kłódek
  Toruń

  Trusted review

  #270

  14.12.2019 | visit date: 14.09.2019

  Bardzo przyjemny pokój, wypełniający toruńską niszę na pokoje z kategorii familijnych. Dom kłódek ma dobrą rękę do tworzenia escapów bardzo grywalnych, zagadkowo angażujących. Ten zdaje się powstał też wyjątkowo szybko (przynajmniej na etapie realizacji, nie wiem jak z planowaniem), więc tym większe słowa uznania, że całość wyszła tak dobrze. Zagadki to połączenie kłódek i rozwiązań manualno-elektronicznych. Z jednym z rozwiązań jeszcze się nie spotkaliśmy – był więc i efekt wow. System podpowiedzi można by lekko dopracować pod kątem [spoiler], ale ogólnie jest to escape jak najbardziej godny uwagi – taki, w którym dobrze będą się bawić gracze w każdym wieku i na każdym stopniu zaawansowania w ucieczkach.

 • Escape room Katie Jones i Totem Utu

  Katie Jones i Totem Utu
  Escape Us
  Olsztyn

  Trusted review

  #269

  30.11.2019 | visit date: 31.08.2019

  Escape przemyślany fabularnie i zagadkowo, z ładnie zaaranżowanym wnętrzem. Zróżnicowane zagadki oparte o rozwiązania kłódkowe, manualne i elektroniczne. Graliśmy chwilę po otwarciu i na tamten moment w warstwie realizacyjnej były wg nas pojedyncze zagadki [spoiler; PM], które wymagałyby jeszcze lekkiego dopracowania dla zwiększenia płynności rozgrywki. W liczbie i rodzaju przygotowanych zadań, rozplanowaniu pokoju, pomysłu na scenariusz, widać tu jednak zdecydowany progres firmy. Trzymamy kciuki za kolejne projekty.

 • Escape room Ostatni Lodowiec

  Ostatni Lodowiec
  iESCAPE
  Olsztyn

  #268

  30.11.2019 | visit date: 31.08.2019

  Lodowiec odwiedziliśmy krótko po otwarciu, więc pokój pachniał jeszcze nowością. Unikatowa escapowo tematyka, bardzo ciekawie zwizualizowana, z dominacją chłodnych odcieni bieli i błękitu w wystroju. Pokój wymaga olbrzymiej uważności na detale, na pewnych etapach gry wzrok trzeba wyostrzyć niemal do maksimum. Prócz kłódek i elektroniki, fajne i angażujące zadania manualne. Polecam wybrać się w nieco mniejszej grupie, przez co gra będzie zdecydowanie ciekawsza i nikogo nic nie ominie. Właścicielki, prócz tego że „umieją” w escapy, są także świetnymi animatorkami miejsca.

  iESCAPE

  Answer iESCAPE

  Ach, ale się czerwienimy od takich komplementów <3 Dziękujemy ogromnie za miłe słowa. Super, że ten pokój też się Panom podobał. Bardzo nas to cieszy i daje potężnego kopa, żeby starać się jeszcze bardziej i budować jeszcze lepsze pokoje. Dziękujemy. Do zobaczenia wkrótce :)

 • Escape room Czołg w jeziorze

  Czołg w jeziorze
  iESCAPE
  Olsztyn

  #267

  30.11.2019 | visit date: 31.08.2019

  Najmniejszy pokój w iEscape, ale jak na przestrzeń, którą otrzymujemy do dyspozycji zagadek jest naprawdę sporo. Metal, blacha, wszechobecne dekoracje wojskowo-militarne. Pokój mocno analogowy, czyli zdecydowanie dominują tu kłódki. Nam się wciąż nie znudziły, więc taki zagadkowy pakiet był dla nas jak najbardziej w porządku. Rozgrywka prowadzona jest liniowo, w tym kilka zaporowych momentów z perspektywy mniejszej liczby graczy. Był to fajnie spędzony czas – warto odwiedzić pomiędzy jednym pokojem iEscape a drugim.

  iESCAPE

  Answer iESCAPE

  To cudowne, że nawet gracze, którzy niejedno już widzieli, nadal lubują się w kłódkach :) Bardzo nas to cieszy. My kłódki również lubimy i chyba nigdy z nich nie zrezygnujemy. Dziękujemy pięknie za docenienie też tego naszego pokoju. I oczywiście dziękujemy za polecenie.

 • Escape room Grota Mocy

  Grota Mocy
  Open The Lock
  Zabrze

  Trusted review

  #266

  11.11.2019 | visit date: 11.08.2019

  Niepozorny w zagadki początek, kończy się konsternacją „miało być łatwiej” ;) Dobrze więc że czas gry jest rozszerzony ponad standardową godzinę. Estetycznie przygotowane wnętrze doskonale imitujące grotę. Duża przestrzeń gry. W grupach kilkuosobowych nikt nie będzie deptał sobie po palcach, chociaż w liczbie zagadek pokój najlepiej się sprawdzi dla dwóch lub trzech graczy. Zadania logiczne łączące rozwiązania kłódkowe, manualne i elektroniczne. Trzeba też uważnie szukać i kojarzyć. Dobry zagadkowo pakiet opakowany w fajny klimat podziemi. Plus za wentylację w pokoju, która sprawdziła się w upalne popołudnie. Rewelacyjna obsługa Mistrza Gry. Polecam!

 • Escape room Psychopata

  Psychopata
  Set Me Free
  Rybnik

  Trusted review

  #265

  10.11.2019 | visit date: 10.08.2019

  Informacja, że przed grą nie można skorzystać z toalety (naprawdę nie można), była dla nas czytelną wskazówką co zastaniemy na wstępie. Kto był w innych pokojach od Set Me Free, ten wie, że nie oszukują w horrory i tutaj można dostać konkretną dawkę adrenaliny. Aranżacja i oświetlenie sprawiają, że można nieco częściej zerkać przez ramię, by sprawdzić, co dzieje się wokół. A dzieje się, tyle można dodać. Klimat horroru jak najbardziej zachowany. Bardzo dobra obsługa Mistrza Gry.

 • Escape room Operacja BYFYJ

  Operacja BYFYJ
  Open The Lock
  Rybnik

  Trusted review

  #264

  10.11.2019 | visit date: 10.08.2019

  Jedno z naszych największych escapowych zaskoczeń. Tak szczerze, to wybór pokoju był trochę przypadkowy, na zasadzie dopełnienia dziennego grafika podczas escape tripu po Śląsku, a okazał się jego bardzo mocnym punktem. Całość w wymiarze wizualnym ma swój urok, choć jest to najprawdziwsza kuchnia sprzed kilku dekad. Zagadkowo ten ER jest doskonale poprowadzony. Wykorzystanie zwyczajnych akcesoriów domowych na potrzeby zagadek było… nadzwyczajne :) W żadnym innym pokoju na Śląsku, nie odczuliśmy tak mocno śląskości jak tutaj, co dla graczy z drugiego końca kraju miało tym większą wartość. Duża w tym również zasługa Mistrza Gry. Ze świadomością, że ten pokój może podzielić graczy w ocenie, bardzo polecam!

 • Escape room Świątynia Zagłady

  Świątynia Zagłady
  Open The Lock
  Gliwice

  Trusted review

  #263

  10.11.2019 | visit date: 10.08.2019

  Jedną z najlepszych wskazówek, że pokój jest świetny jest ta, gdy nie udaje się go ukończyć w regulaminowym czasie (i to pomimo naprawdę wielu podpowiedzi), a i tak wychodzi się mega zadowolonym. To zdanie to nie tylko podsumowanie naszej rozgrywki, ale też subiektywna ocena pokoju. Jest fantastyczny! Jeden z najlepiej wykreowanych klimatów jakich doświadczyliśmy w ERach, jeśli chodzi o tematykę starożytnych świątyń, czy szerzej – archeologiczną. Całość jest napakowana zagadkami i naprawdę jest ich dużo. Tradycyjne i nietradycyjne kłódki, mechanizmy, elektronika, zadania manualne i na współpracę. Ogromna przestrzeń gry. Opis pokoju nie kłamie – zdecydowanie jest on dla większych grup, trzy osoby to niezbędne minimum. Bardzo kontaktowy MG, ze świetnym podejściem do graczy. Bardzo polecam!

View more reviews: 1 2 3 ... 24 25 26