Q

Q

#rekomendacje: _______________________________ - 3Miasto44 / Gdańsk - American School Story / Wrocław - Cyrk dziwadeł / Warszawa [w modernizacji] - Dom pogr... [więcej]

369 Visited

0 Planned

Guide

496 Points

300
496 pts
999

All reviews

Escape room Czarnobyl
Czarnobyl

#345

8/21/20 | visit date: 7/19/20

Po niedawnym obejrzeniu miniserialu o tym samym tytule (który btw uważam za coś absolutnie doskonałego), apetyt na pokój był ogromny. Faktem jest, że nie ma tu co liczyć na wizualne fajerwerki, ale trudno oczekiwać przepychu i zachwytów po czymś, co z założenia ma przedstawiać siedzibę elektrowni jądrowej z czasów ZSRR sprzed kilku dekad. Okoliczności w jakich przychodzi nam grać, w udany sposób oddają wg mnie klimat miejsca, a pewna ascetyczność i sterylność wystroju pasuje do historii. W zagadkach jest to dla mnie jednak bardzo udany projekt, będący miksem zadań analogowych, manualno-zręcznościowych i elektronicznych. Jedyne zastrzeżenie dotyczy ostatniej sekwencji zagadek, którą – pomimo dobrego pomysłu – warto by jeszcze technicznie dopracować [PM]. Rozgrywka nas jednak mocno zaangażowała, a to zawsze dobry miernik jakości pokoju. Warto sprawdzić.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Testament Czarodzieja - Escape Box
Testament Czarodzieja - Escape Box

#344

8/21/20 | visit date: 7/19/20

Nie jest to typowy escape, w którym po zamknięciu drzwi zaczynasz szukać zagadek i elementów służących do ich rozwiązania. W dużym uproszczeniu gra wygląda tak, że siadasz w wydzielonym pokoju przy stole, na którym znajduje się umocowana skrzynia i dostajesz tytułowy testament, który pomoże dostać się do jej zawartości. Całość oparta o wątki fabularne z Harrego Pottera, a czytanie jest tu nieodłącznym elementem rozgrywki. Było to coś innego, to na pewno, i całkiem nam się taka forma podobała, choć jednak (jak dla nas) ustępuje klasycznej formie ERów, a i klimat gry trudno tu oceniać. Zagadki mogłyby być nieco trudniejsze i może dlatego rozgrywka pozostawiła lekki niedosyt. Warto spróbować, chociaż w przypadku większego obycia z escapami – zdecydowanie w mniejszej grupie.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Escape room Złoto Lannisterów
Złoto Lannisterów

#343

8/21/20 | visit date: 7/19/20

Pokój niewielkich rozmiarów a zagadki proste i ułożone liniowo, stąd pewnie krótszy, niż standardowo, czas rozgrywki. Nie znaczy to jednak, że nie jest to ciekawa propozycja. Przeciwnie. Wnętrze jest estetyczne, a gra płynna dzięki zróżnicowaniu zadań. Niewiele kłódek, za to więcej elektroniki i zadań manualno-zręcznościowych. Liczba dwóch graczy, i to niezależnie od doświadczenia w ucieczkach, wydaje się tu najbardziej optymalna dla komfortu gry. Dla fanów Gry o tron, dodatkową zaletą będą wszechobecne nawiązania do kultowego serialu. Warto zajrzeć.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Pirates and the Source of Youth
Pirates and the Source of Youth

#342

8/21/20 | visit date: 7/19/20

Bardzo angażujący pokój, naszpikowany zagadkami i fajnie zaaranżowany. Rozgrywka jest nieliniowa i w mniejszej grupie nawet zalecane jest tu dzielenie się zadaniami, bo kilka z nich jest dość czasochłonnych. Logika i zróżnicowanie zadań bez zarzutu. Niemało kłódek i zadań manualnych, trochę elektromechaniki, fajnie osadzonych w klimacie statku pirackiego. To co jednak można by uznać za największy minus, to niestety efekty wypoziomowania z dwóch zagadek. Jedna została przearanżowana w sposób niemal niezauważalny, jednak na drugą spędza się niepotrzebnie dużo czasu, podczas gdy rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki i wydaje się zbyt oczywiste, by mogło być tym właściwym [PM]. Rozgrywka daje jednak dużo satysfakcji. Obsługa MG bez zarzutu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Uratuj Święta!
Uratuj Święta!

#341

8/21/20 | visit date: 7/19/20

Nie spodziewaliśmy się dużo, jednak z uwagi na ograniczony wybór escapów w Szczecinie, postanowiliśmy zaryzykować i zagrać. Pokój okazał się jednak przyjemnym zaskoczeniem. Jest grywalnie, pomimo że rozwiązania oparte są tu w zdecydowanej większości na kłódkach różnego typu. Trudność zadań nie jest wysoka, co jednak ma swój sens, biorąc pod uwagę, że główną grupą, z myślą o której przygotowano to miejsce, są dzieci. Klimat bożonarodzeniowych świąt fajnie oddany, dekoracje estetyczne i w dodatku ręcznie wykonane. Pokój – i przez podjętą tematykę i sposób realizacji – bez najmniejszych wątpliwości należy do tych familijnych, jednak grupy tylko dorosłych powinny wyjść po grze także zadowolone.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Zasypani
Zasypani

#340

8/21/20 | visit date: 7/18/20

Może i pokój nie jest tak efektowny jak pozostałe escapy od ESC Room, ale nie można mu odmówić uroku. Motyw „śnieżny” w pokojach ucieczek należy do rzadkości, a tutaj został on zaadaptowany na użytek historii o zatopionym lawiną domku w górach i klimat jest niemal tak dobry jak mogłoby się wydawać. Pewnie byłby jeszcze lepszy, gdyby tylko metraż pokoju pozwolił na większe skontrastowanie przejścia. Zagadki fajnie zróżnicowane, dedykowane raczej grupom początkującym (zgodnie z oznaczeniem), chociaż nie brak w rozgrywce momentów wymagających chwili zastanowienia i pogłówkowania. Całość przyjemnie grywalna. Bardzo dobra obsługa Mistrzów Gry.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Biały Wilk
Biały Wilk

#339

8/21/20 | visit date: 7/18/20

Najlepszy obecnie escape na Zachodnim Pomorzu, którego nie można pominąć przy okazji pobytu w Szczecinie lub będąc tu tylko przejazdem. Duży metraż i wystarczająca liczba zagadek dla nieco większych grup. W dwie osoby rozgrywka jest jednak również możliwa i jak najbardziej wykonalna, tym bardziej, że czas gry wydłużony jest aż do półtorej godziny. Zagadki logiczne, wykorzystujące patenty różnego typu (z jednym jeszcze się nie spotkaliśmy i jest to świetnie wykonana technicznie zagadka) i dobrze ułożone, zwłaszcza pod kątem kooperacji, której tu nie brak. Jeśli na to narzucić jeszcze atrakcyjną stylistykę pokoju nawiązującą do wiedźmińskiego cyklu i bardzo dobrą obsługę Mistrzów Gry, to całą rozgrywkę można ocenić jako kompletną. Bardzo polecam.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Opuszczona Piwnica
Opuszczona Piwnica

#338

8/17/20 | visit date: 7/18/20

Dużą wartością pokoju jest na pewno zróżnicowanie zadań do wykonania i to takich, przy których trzeba bardziej pomyśleć niż poszukać. Podczas naszej gry elektronika i mechanizmy zadziałały bez zarzutu. Może i brak efektu wow, ale jest grywalnie i klimatycznie, a połączenie na linii fabuła-scenografia-zagadki – spójne. Jak we wszystkich gorzowskich pokojach, wprowadzenie do rozgrywki ograniczyło się do krótkiego przedstawienia zasad technicznych. Kontekst musiał więc narysować się sam w trakcie gry – na szczęście z powodzeniem. Pod względem zagadek prawdopodobnie najlepszy z gorzowskich ERów.

Overall rating: 8/10

Customer service: 4/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room Czarna Perła
Czarna Perła

#337

8/17/20 | visit date: 7/18/20

Nie licząc zastosowania [spoiler; PM], całość prezentuje się w porządku. Wystrój jest estetyczny i widać, że włożono w niego niemało pracy. Wśród zastosowanych rozwiązań dominują kłódki różnego typu, choć przyda się również uważne przeszukanie pokoju. Oznakowanie elementów nie grających lekko mylące przy jednej zagadce. Dziwi trochę oznakowanie „na pierwszy raz” – pomimo że trudność zadań nie jest wyśrubowana, to jednak dla grup nie mających wcześniej w ogóle do czynienia z ERami, niektóre etapy mogą się okazać zaporowe. Wprowadzenie do gry, jak zwykle, lakoniczne.

Overall rating: 8/10

Customer service: 4/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Escape room Guantanamo
Guantanamo

#336

8/17/20 | visit date: 7/18/20

W początkowej fazie pokój kładzie nacisk na współpracę. I jest ona wymuszona nie tyle okolicznościami w jakich się znajdujemy, co absurdalnym pomysłem, by na dwie osoby przydzielić zaledwie jedną latarkę. W praktyce oznacza to, że check out i pierwsze zadania – chcąc nie chcąc – trzeba wykonywać wspólnie, bo bez latarki ani rusz. W zagadkach pokój prezentuje się jednak w porządku, ich trudność nie jest wysoka, niemniej kilka siłowych i niepotrzebnych trików (wliczając tę nieszczęsną latarkę) momentami utrudnia rozgrywkę. Dominują kłódki. Całość klasyczna i minimalistyczna. Trzeba zachować czujność na działanie jednego z mechanizmów. Wprowadzenie do gry lakoniczne.

Overall rating: 7/10

Customer service: 4/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Page 1 of 32

Show next