Q

  Q

  #rekomendacje: _______________________________ - 3Miasto44 / Gdańsk - American School Story / Wrocław - Cyrk dziwadeł / Warszawa [w modernizacji] - Dom pogr... [more]

  369 Visited

  0 Planned

  Guide

  496 Points

  300
  496 pts
  999

  All reviews

  Escape room Cartel
  Cartel

  #373

  12/1/20 | visit date: 9/20/20

  Bardzo fajna przygoda osadzona na wątku południowoamerykańskich karteli narkotykowych. Ciekawe i zróżnicowane lokacje, których odkrywanie jest mocno angażujące. Teren niemały, ale dobrze oznakowany przez co nie sposób pogubić się w rozgrywce. Liniowość zadań w tym wypadku na duży plus. Co ważne, zagadki nie giną wśród zaplanowanych tu atrakcji i są mocnym elementem scenariusza. Ich liczba i trudność, nawet jak dla dwóch osób, nie była zaporowa. Pomimo gry w godzinach przedpopołudniowych, klimat zupełnie na tym nie stracił i był bezbłędny. Obsługa Mistrzyni Gry bez najmniejszego zarzutu.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Postapo
  Postapo

  #372

  12/1/20 | visit date: 9/19/20

  Pierwsze nasze doświadczenie z taką formą rozgrywki. Pomimo że udało się trafić w grę po zmroku i w dodatku w dość ciepły wieczór, to uczciwie mówiąc początek jakoś nie zachęcił. Jednak im dalej, tym lepiej, a i z perspektywy czasu przyznaję, że taka gra ma swoje plusy i może się podobać. Dla dwóch osób rozgrywka nie jest łatwa, tym bardziej że przy pierwszej styczności z taką formą gry, trzeba się trochę pozbyć nawyków wyniesionych ze stricte indoorowych ucieczek (w szczególności pokusy przeszukania absolutnie wszystkiego ;). Łączność z MG jest na szczęście bezproblemowa i czuć, że ktoś uważnie czuwa nad grą. Chętnie sprawdzimy w przyszłości pozostałe dwa scenariusze.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Escape room Klątwa Czarnoksiężnika
  Klątwa Czarnoksiężnika

  #371

  12/1/20 | visit date: 9/19/20

  Największą zaletą pokoju jest surowy klimat, który udało się tu wykreować. Nie tego się spodziewaliśmy czytając opis fabuły, czy inne opinie, ale to co otrzymaliśmy w zamian, nie było wcale gorsze od wyobrażeń. Zagadki nietrudne – dobra komunikacja oraz literalne trzymanie się wskazówek wystarczą, by szybko i bezproblemowo przejść cały scenariusz. Zastosowanie elektroniki na duży plus, w tym na jednym etapie użycie technologii – kreatywne i ciekawe w formie. Dodatkową zaletą jest też pewna interaktywność pokoju. Sposób wykorzystania miejsca i dość dużo wolnej przestrzeni akurat tu pasowało do historii, natomiast ze słabszych stron – po niektórych elementach wystroju widać już lekkie zużycie, a ich lifting na pewno podniósłby wizualną wartość escapu. Ogólnie jednak – wrażenia pozytywne.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Easy

  Escape room Prosektorium
  Prosektorium

  #370

  12/1/20 | visit date: 9/18/20

  W kilku prosektoriach już graliśmy, ale chyba pierwszy raz wystrój był tak spójny z tytułem jak tutaj. Głupio napisać, zważywszy czemu prosektoria służą, że jest klimatycznie, ale na pewno na brak klimatu nikt narzekać nie będzie. W zagadkach klasycznie i analogowo – klucze, kłódki, trochę szukania. Wiemy jednak, że postawione przed graczami zadania będą z czasem urozmaicane o inne patenty (co na moment pisania tej opinii, być może już się stało), więc na pewno pokój jeszcze bardziej zyska na jakości. O obsłudze gry można by długo pisać i to w samych superlatywach – wystarczy jednak powiedzieć, że właściciele Loftu są szczęściarzami mając w swojej ekipie taką Mistrzynię Gry!

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Testament
  Testament

  #369

  12/1/20 | visit date: 9/18/20

  Trusted review

  To dla nas jeden z najfajniejszych escapowych tematów, więc z dużymi oczekiwaniami i nadziejami na dobrą grę odwiedliśmy po raz trzeci rybnicki Set Me Free. Wyszliśmy w stu procentach zadowoleni. Na pewno to najbardziej dopracowany scenograficznie pokój firmy. Widać, że na prezentację wizualną położono tu duży nacisk i faktycznie – pokój jest dopieszczany w detalu i bardzo klimatyczny. Ciekawie zaaranżowana początkowa faza gry. Z takim ułożeniem zadań, w których [spoiler] spotkaliśmy się prawdopodobnie pierwszy raz. Grywalność i płynność gry bez zarzutu. Jedna jedyna uwaga – pokój faktycznie nie dla osób z klaustrofobią. Bardzo polecam!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Wagary
  Wagary

  #368

  12/1/20 | visit date: 9/18/20

  Trusted review

  Trudno nie odnieść się w tej opinii do Operacji Byfyj, która jest najlepszym dowodem na to, że nie budżet, a pomysł i umiejętność jego przełożenia na język escape roomowy, są ważniejsze dla stworzenia naprawdę świetnego pokoju ucieczki. Wagary, czyli drugi odwiedzony przez nas pokój rybnickiego Open the Lock rodził konkretne oczekiwania. I to co ponownie można napisać po grze to to, że twórcom naprawdę nie brak pomysłów! Jest tu niemało elementów, które przywołują w pamięci widok sali szkolnej sprzed wielu wielu lat. Wizualnie niby nic widowiskowego, a w zagadkach klasycznie, ale dzięki pomysłowym rozwiązaniom, bazującym na tym, co każda dawna sala szkolna miała na wyposażeniu, grało się bardzo przyjemnie. Warto zajrzeć.

  Overall rating: 8/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Wybudzenie
  Wybudzenie

  #366

  11/29/20 | visit date: 9/18/20

  Na pewno najmniejszy gabarytowo pokój w jakim kiedykolwiek graliśmy, a oznaczenie jako maksymalnie dla dwóch graczy nie jest przypadkowe. To co pozornie może wydawać się wadą ERu, przez bardzo udaną i pomysłową aranżację wcale nią nie jest. Liczba i zróżnicowanie zagadek jaką autorzy umieścili w pokoju są większe niż można by się spodziewać, a rozgrywka nie jest w najmniejszym stopniu monotonna. Klimatom militarnym daleko do naszych ulubionych, ale sposób w jaki opakowano zagadki i pomysł jaki za nimi stoi, naprawdę robią wrażenie. Obsługa Mistrza Gry, przy wszystkich grach w Chacie Tajemnic, na najwyższym poziomie. Polecam wszystkie pokoje!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Chata górala
  Chata górala

  #365

  11/29/20 | visit date: 9/17/20

  Trzeba przyznać, że – pomimo braku jump scarów czy zbytniej dosłowności w realizacji tematu (lub właśnie dzięki temu) – pokój trzyma mroczny, thrillerowy klimat od pierwszej do ostatniej minuty. Fabuła, scenograficzna prezentacja, dekoracje i światło – każdy z tych elementów naprawdę idealnie tu ze sobą współgra. Tak samo spójne są zagadki – żadna z nich nie stoi obok fabuły, w tym przewidziane w scenariuszu bonusowe zadanie jest ciekawie wymyślone i odpowiada na wszystkie ewentualne znaki zapytania w historii. Pokój jest z kategorii thriller, nie horror, więc jeśli ktoś unika strasznych pokoi, może bez obaw rezerwować grę. Trudno wybrać, ale subiektywnie chyba najlepszy obecnie ze szczyrkowskich pokoi ucieczek.

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Escape room Złoto Majów
  Złoto Majów

  #364

  11/29/20 | visit date: 9/17/20

  Rezerwując grę w Złocie Majów, trzeba wybrać jeden z trzech poziomów trudności, a poszczególne scenariusze różnią się pojedynczymi zagadkami. Graliśmy w wersji najtrudniejszej i faktycznie jedna z tych dodatkowych zagadek jest nie tylko dość złożona, ale i wymaga solidnego główkowania. Mając ileś pokoi na koncie i/lub grając większą ekipą, zdecydowanie warto wybrać wersję pełną. Klimat Majów, podobnie jak oświetlenie i scenografia – bezbłędne. Pomimo relatywnie niewielkiej powierzchni, w zagadkach cały escapowy pakiet – elektronika, mechanizmy, zadania manualne. I coś co można by napisać w każdej opinii o pokojach Chaty Tajemnic – jeśli ktoś zastanawiałby się, czy uwzględnić Szczyrk jako cel escapowego tripu – to z uwagi na bardzo dopracowane pokoje, znajomość ERowego warsztatu i świetną obsługę MG – zdecydowanie warto!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Hard

  Escape room Porwanie w szkole magii
  Porwanie w szkole magii

  #363

  11/29/20 | visit date: 9/17/20

  Pokój potterowy. Nie znam HP na tyle, żeby napisać czy scenariusz bazuje na którejś konkretnie części, czy raczej jest to kolaż różnych wątków z serii, ale te najważniejsze i te wszystkim znane – na pewno są tu obecne. Magia na całego, więc elektroniki i efektów audiowizualnych w pokoju nie brak. Odkrywanie i rozwiązywanie kolejnych zadań jest tu bardzo angażujące, w tym najlepsze z nich – będące znacznikiem jakości całego scenariusza – zostawiono na koniec. Firma ma też bardzo pomysłowy sposób na wprowadzenie w fabułę, przy okazji dając fajną pamiątkę po grze. Był to naprawdę bardzo udany pobyt, polecam!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Page 1

  Show next