Q

Q

#rekomendacje: _______________________________ - 3Miasto44 / Gdańsk - American School Story / Wrocław - Coś / Poznań - Cyrk dziwadeł / Warszawa [zamknięty]... [więcej]

345 Visited

0 Planned

Guide

460 Points

300
460 pts
999

All reviews

Escape room The Yellow Sign
The Yellow Sign

#321

8/9/20 | visit date: 7/14/20

Jedno z najbardziej osadzonych fabularnie wprowadzeń jakiego doświadczyliśmy. Nie jest przesadą napisać, że już od pierwszych minut gracze wrzuceni są w historię, a ta towarzyszy im do samego końca. Od samego początku dzieje się też dużo, a na pewno więcej niż można by się spodziewać. Każdy etap ma tu swój czas i swoje miejsce, a cała rozgrywka trzyma dobry rytm. Zresztą, to taki pokój, po którym nawet ciężko stwierdzić, czy w ogóle brało się w nim podpowiedź lub czy potrzebowało pomocy. Zagadki – pomimo że są – schodzą w dziwny sposób na drugi plan. To rzadko spotykany zabieg, by z pokoju wyjść, nie tyle rozwiązując finalne zadanie, co domykając ostatni etap historii. Bez dwóch zdań, było to bardzo wciągające i angażujące widowisko. Polecam.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Hangover in Poznań
Hangover in Poznań

#320

8/9/20 | visit date: 7/14/20

Nieco inne w formie spojrzenie na rozgrywkę escapową, całkiem zresztą przekonywujące. Przy pierwszym wrażeniu pokój wydaje się minimalistyczny i niezbyt obfity w zagadki. Nic bardziej mylnego. Można – a nawet trzeba – dzielić się tu zadaniami, bo rozgrywka jest mocno nieliniowa. W mniejszej grupie czas wypełniony jest zadaniami od pierwszej do ostatniej minuty, w tym część z nich nie należy ani do najłatwiejszych, ani do najszybszych w rozwiązywaniu. Każda z zagadek nawiązuje do gier hazardowych, plus nie jest też tajemnicą, że trzeba tu również trochę pograć w najprawdziwsze gry kasynowe. Wszystkiego co trzeba dowiadujemy się na miejscu, niemniej wcześniejsza znajomość zasad pozwoli pewnie szybciej odnaleźć się w stylistyce pokoju. Animacja gry jest fajnym dodatkiem uwypuklającym atuty scenariusza. Graliśmy w opcji łączonej z Żółtym znakiem (jeden pokój po drugim, bez przerwy) i przejście fabularne pomiędzy obiema rozgrywkami wypadło dobrze. Pokój jest obecnie w bardzo atrakcyjnej cenie, więc tym bardziej warto zagrać w wersji łączonej.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Klątwa Czarnobrodego
Klątwa Czarnobrodego

#319

8/9/20 | visit date: 7/14/20

Na relatywnie niewielkim metrażu i przy nieco krótszym czasie rozgrywki, udało się zmieścić sporo angażujących zadań do wykonania. Całość utrzymana w klimacie pirackiej przygody, z fajnym akcentem fabularnym. Ogromna dbałość o efekty audio i specjalne, co wyróżnia ten statek spośród wielu innych jakie mieliśmy okazję do tej pory eksplorować. Bardzo dobra opcja dla mniejszych grup. Mistrzowanie jak zwykle bez zarzutu.

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room The Final Exorcism
The Final Exorcism

#318

8/9/20 | visit date: 6/28/20

Pokój o skontrastowanym klimacie i niby fabularnie ma to sens, chociaż trochę szkoda, że cały room nie został zbudowany w oparciu o [spoiler; PM], bo byłoby jeszcze ciekawiej i mroczniej, a i trochę brakuje mocnych thrillerów w trójmiejskiej ofercie escapowej. Zagadki są jednak w zdecydowanej większości wciągające (im dalej, tym coraz lepiej), stanowiąc połączenie zadań sensorycznych i elektronicznych. Obsługa bardzo sympatyczna i kontaktowa, ale podpowiedź do rzeczy dawno rozwiązanej na minus. Tak czy inaczej, fajnie, że coś nowego pojawiło się w końcu w Trójmieście, zwłaszcza że jakościowo jest to naprawdę solidna propozycja.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Operacja: Metro
Operacja: Metro

#316

5/18/20 | visit date: 3/7/20

Trusted review

Nie ma co się rozpisywać – Wyjście Awaryjne nie ma w swojej ofercie słabych ERów. Po prostu. Jakkolwiek rozłożyć pokój na czynniki pierwsze, w każdym wypada ponadprzeciętnie. Ogromna dbałość o efekty audio – już w Piramidzie były doskonałe, a tu jest chyba jeszcze lepiej, co w połączeniu z sensacyjnym charakterem scenariusza tworzy mieszankę – w przenośni i dosłownie – wybuchową. W wymiarze wizualnym – po raz kolejny filmowa scenografia (Ghost vibe), doinwestowana i dopieszczona w szczególe. Poziom immersji bardzo wysoki. W połączeniu z fantastyczną obsługą Mistrzyni Gry, dostajemy pokój kompletny. Ogromnie polecam!

View reports (1)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Koszmarna Willa - Tylko umarli nie kłamią
Koszmarna Willa - Tylko umarli nie kłamią

#314

5/18/20 | visit date: 3/7/20

Bibliografia Agathy Christie obejmuje kilkadziesiąt pozycji, ale trzy z nich to takie kroki milowe w jej twórczości: Morderstwo w Orient-Expressie, Zabójstwo Rogera Ackroyda i A potem nie było już nikogo. Do tej ostatniej nawiązuje fabuła pokoju, co dla fanów kryminałów Christie będzie pewnie wystarczającą rekomendacją. Niestety technologia (lub poprzednia grupa) spłatała nam tu figla i na końcowym etapie gry przeskoczyliśmy z trzy zagadki, a sam scenariusz trochę się posypał (dostaliśmy w zamian mały rabat), więc trochę ciężko ocenić sposób przełożenia książki na grunt escapowy (właśnie koniec wydaje się być tym najciekawszym). Całość jest jednak zagadkowo atrakcyjna oraz wciągająca – i stanowi połączenie kłódek, elektroniki oraz mechanizmów. Istnieje możliwość ustawienia rozgrywki (z lekkiego thrillera na przygodówkę) pod młodszych uciekinierów. Obsługa Mistrzyń Gry, jak zwykle, bez zarzutu.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Krew wikingów
Krew wikingów

#313

5/16/20 | visit date: 2/22/20

Najbardziej zaawansowany technologicznie pokój ER Tczew. Niemal wszystkie zagadki oparte są tu o rozwiązania elektromechaniczne. Ogrom zagadek logicznych, których rozwiązania nie zawsze są oczywiste lub podane wprost. Jedno z takich zadań wymaga szczególnej uwagi i ogromnego skupienia. Oby więcej tak wieloetapowych zagadek w ERach. W dodatku unikatowa tematyka nawiązująca do czasów wikingów, w bardzo atrakcyjny sposób zwizualizowana. Jak zawsze, świetna obsługa Mistrzyni Gry. Polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Gabinet Osobliwości
Gabinet Osobliwości

#312

5/16/20 | visit date: 2/17/20

Jak we wszystkich pokojach Domu Tajemnic, scenografia to najwyższa z możliwych półek jeśli chodzi o pomysł i realizację. Jest zjawiskowo i osobliwie, jak na tytułowy gabinet przystało. Zagadki nie ustępują poziomem wykonania. Wśród tradycyjnych kłódek, znalazły się także rozwiązania manualne i elektroniczne o różnym stopniu trudności, co czyni grę płynną i wciągającą. Pokój bez słabych punktów, zdecydowanie wart odwiedzin. Jeśli ktoś – z uwagi na tematykę – obawia się, że trafi w sam środek horroru, to niepotrzebnie – jest to pokój z kategorii przygodowych (zgodnie z opisem). Obsługa Mistrza Gry – przez cały nasz pobyt w Domu Tajemnic – na najwyższym poziomie. Bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Redrum 4
Redrum 4

#311

5/15/20 | visit date: 2/16/20

Nie wiem jak wyglądały poprzednie części Redrum, chodzą jednak słuchy, że nie były to łatwe pokoje i bynajmniej nie chodzi tu o trudność zagadek ;) W odsłonie czwartej – thrillu nie brak, a świetne dekoracje (jakby to nie brzmiało…) mocno urealniają całą historię. Można się wczuć. Zagadki bardzo dobrze osadzone w fabule, bez słabszych punktów. Bardzo polecam, w szczególności wszystkim fanom nieco mroczniejszych klimatów w ERach!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Królowa Wampirów
Królowa Wampirów

#310

5/15/20 | visit date: 2/16/20

Nie jest przesadą napisać, że gracze są coraz bardziej rozpieszczani i coraz bardziej przywykli do naprawdę bardzo doinwestowanych i dopracowanych scenografii w nowo powstających pokojach ucieczek. Jednak to, co czeka ich tutaj, to takie małe dzieła sztuki pomiędzy jedną dekoracją a drugą, od których ciężko momentami oderwać wzrok i skupić na zagadkach. Nie mogło być zresztą inaczej, bo za ich wykonaniem stoi artysta malarz-grafik i jednocześnie właściciel miejsca. Chapeau bas za tą pracę. Jakbym miałbym sobie wyobrazić siedzibę Królowej Wampirów, to byłaby ona bardzo podobna do tej właśnie. Dla osób, które nie lubią się bać w ERach – bez obaw. Idealne oświetlenie, podbijające klimat, ale i nie utrudniające rozwiązywania zagadek. Kilka kłódek tego samego typu może sprawić lekką trudność w dopasowaniu kodu do tej właściwej – i jest to jedyna słabsza strona całości. Pokój absolutnie fantastyczny i jedyny w swoim rodzaju!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 30

Show next