Sebi.x

Sebi.x

Zaczęło się od ciekawości... zrodziła się pasja. Po jakimś czasie to styl życia, ciągłe poszukiwanie czegoś więcej, integracja, hobby, itd. Jak to dobrze, ż... [więcej]

132 Visited

5 Planned

Globetrotter

245 Points

225
245 pts
300

All reviews

Escape room Pharaoh's Tomb
Pharaoh's Tomb

Gdzie ten Faraon?

10/12/20 | visit date: 9/28/20

Trusted review

Ciekawy pokój w podziemiach Lubelskich kamienic. Od samego początku wiedziałem, że piramidy, więzienia, czy takie tam klimaty to nie moje klimaty ;) trudno mi się w nich odnaleźć. Podobnie było i tym razem, chociaż sam pokój ma bardzo ciekawy wystrój. Rekwizyty wpisują się w to naprawdę dobrze. Nie ma tam przesytu niepotrzebnych rzeczy, które dodatkowo komplikowałyby poszukiwania rozwiązań. Zagadek nie było jakoś dużo, a większość z nich polegała na skojarzeniach. To chyba podstawa - kojarzyć, co można zrobić i co z czym połączyć. Właśnie dla tego myślę, że pokój można nazwać pokojem trudnym. Troszeczkę zabrakło mi fabuły w pokoju, czegoś co prowadziłoby nas przez grę no i samego wprowadzenia do gry takiego "z pasją". Wszystkie jednak zagadki są logiczne - tylko niektóre wydają się takie dopiero po ich wykonaniu ;) stąd ta trudność, żeby wpaść na tok myślenia twórców pokoju. W dwóch zagadkach wymagana jest duża doza precyzji, o którą czasami trudno było zadbać, ale ostatecznie się udało.
Na pewno polecam ten pokój - wart jest odwiedzenia.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Pokój gangstera
Pokój gangstera

Z gangsterami lepiej nie zadzierać

10/12/20 | visit date: 10/4/20

To mój pierwszy pokój w Radomsku. O wiele bardziej rozpisałem się przy Lochach Wiedźmy, który był strzałem w 10! Tym razem może nie było tak "szałowo", ale też nie można powiedzieć, że było słabo. Pokój nie jest jakoś zbytnio rozbudowany (i pod względem powierzchni i wystroju), choć zakamuflowano w nim wiele niespodzianek. Dużym plusem są efekty specjalne, które pojawiają się w trakcie gry. Wizyta u gangstera może być dobrą rozgrzewką przed Wiedźmą tak jak było w naszym przypadku.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Wiedźma II: Lochy
Wiedźma II: Lochy

... co to było????

10/12/20 | visit date: 10/4/20

W końcu zawitałem do Radomska i w skrócie: warto było! Lochy Wiedźmy to zdecydowanie najlepszy pokój w tej okolicy, chociaż są tam tylko 4. Rewelacyjny klimat w środku. Idealny dla tych, którzy chcą się trochę pobać. Dreszczyk emocji i to ciągłe poczucie, że ONA może nagle się zjawi. To tak jakby uciekać przed goniącym nas psem, który użera i nie wiesz czy odwrócić się, żeby zobaczyć, jak daleko jest, czy lepiej nie tracić czasu i po prostu biec szybciej przed siebie. W skrócie powiedziałbym tak:
1. Świetny klimat, wystrój pokoju oraz panująca w nim atmosfera.
2. Zagadki - bardzo różnorodne i przede wszystkim duuużo :D manualne, logiczne, na spostrzegawczość, wykorzystujące także pojedyncze zmysły - np. tylko zmysł dotyku.
3. Poziom trudności - zasadniczo średni, tak jak zawsze niektóre z nich łatwiejsze, a niektóre skomplikowane. Ważne, aby dokładnie wszystko oglądać, rozglądać się, itp.
4. Mały problem mogą mieć osoby, które są bardzo bojaźliwe - dreszczyk emocji jest, ale dla nas bomba :D
5. Bardzo fajna Mistrzyni gry - sympatyczna, skora do rozmowy, poświęciła nam sporo czasu

Dla mnie osobiście ten pokój pozostanie na długo w pamięci, bo i dla mnie znalazła się wielka niespodzianka. Osoby, które były ze mną w pokoju, po wcześniejszych tajemnych rozmowach, ukryły dla mnie urodzinowy prezent i odegrały swoją rolę na 200%!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Gabinet Osobliwości
Gabinet Osobliwości

To ci checa!

9/27/20 | visit date: 9/20/20

Powtórzę się z opinią, którą napisałem do Królowej Wampirów. Warto odwiedzić i ten pokój, choć nieco starszy niż Królowa, ale bardzo fajny i grywalny. Osobiście bardziej przypasowała nam Królowa, ale i w tym miejscu dajemy 9, bo było naprawdę fajnie. Obsługa na 10 bez dwóch zdań. Klimacik ciekawy, zagadek sporo, jest co robić. Niektóre rozwiązania bardzo ciekawe. Wyszliśmy kilka minut przed czasem bez podpowiedzi, choć nad niektórymi zadaniami trochę trzeba było pogłówkować. Zagadki zróżnicowane. Polecam serdecznie. (ps. bojący się ciasnoty mogę uspokoić ;) dałem radę bez problemów)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Królowa Wampirów
Królowa Wampirów

Witaj Puszku!

9/27/20 | visit date: 9/20/20

Jadąc w to miejsce zastanawiałem się czy warto? W Częstochowie tylko trzy pokoje, no i rankingi takie różne, choć nie jest źle. Już po pierwszym pokoju wiedziałem, że WARTO. Pokój jest bardzo klimatyczny i co najważniejsze - grywalny, obsługa to pasjonaci ER, zagadki zróżnicowane i logiczne. Czego można chcieć więcej?
W pokoju byliśmy w cztery osoby. W powietrzu wisi klimacik delikatnej presji... wiadomix w końcu Królowa może się trochę zdenerwować... ostatecznie dużo dobrej zabawy, satysfakcji z rozwiązywanych zagadek, no i emocji związanych z samym klimatem pokoju. Dla nas było bardzo ok - wyszliśmy bez podpowiedzi 8 minut przed czasem, choć niektóre zagadki dały do myślenia. W pokoju sprawdzą się zarówno grupy początkujące, jak i te bardziej zaawansowane. Warto jednak, aby przynajmniej jedna osoba miała większe doświadczenie. Jeśli chodzi o tych, którzy boją się małych i ciasnych miejsc, to spokojnie - dacie radę!
Bardzo serdecznie polecam! Bądźcie czujni... lepiej nie natknąć się na Puszka... nam się udało, ale czy wam się uda?

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Komnata Wiedźmy
Komnata Wiedźmy

No to się wiedźma zdziwi...

8/26/20 | visit date: 8/18/20

Trusted review

No to LetMeOut Zakopane robi coraz to większe postępy, jeśli chodzi o swoje pokoje i to w każdym calu. Po kolei:
Klimat - bardzo dobrze dobrany i skomponowany klimat do tematu pokoju. Można było poczuć się w nim naprawdę jak u wiedźmy, choć takiej nowoczesnej. Efekty, które tam zastaliśmy bardzo nam się podobały. Faktycznie wprowadziło nas to w bajkowo-fantastyczny klimacik.
Zagadki - bardzo różnorodne. Znalazły się i manualne, które nam się bardzo podobały; mechanizmy - ciekawe, a niektóre nawet zaskakujące, no i jakaś kłódeczka też była, żeby jednak zostawić coś tradycyjnego.
Na niektóre odpowiedzi dosłownie wpadliśmy przypadkiem ;)
Obsługa - bardzo miło gościu, który pracuje tam odkąd pamiętam. Malutkim minusikiem jest jednak to, choć tu chyba się nic nie zmieni, że wszystko dzieje się w jednym hallu, natomiast to tylko drobnostka.
Pokój jest naprawdę świetny i warto odwiedzić, szczególnie w deszczowe dni, kiedy Tatry nie zachęcają do odwiedzin ;)
na zachętę leci dyszka :D

Overall rating: 10/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Szlak Nieumarłych
Szlak Nieumarłych

No to trochę gaciami zatrzęsło

8/26/20 | visit date: 8/10/20

Trusted review

Można by się zastanowić czy nie horror mimo wszystko :D na pewno pokój jest bardzo ciekawy. Dreszczyk emocji gwarantowany. Lepiej w nim mieć mocne serce :D także klimat bardzo fajny.
Zagadki w pokoju również ciekawe i zróżnicowane. Przede wszystkim dużo i to na duży "+".
Obsługa - bardzo miły chłopak, który nas przyjął, wprowadził do gry i dobrze prowadził w jej trakcie, jak na mistrza gry przystało.
Polecam graczom lubiącym takie klimaty i nie tylko.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Jumanji
Jumanji

tum tudum tum

8/26/20 | visit date: 8/4/20

Trusted review

No i zdecydowaliśmy się zagrać... co było bardzo dobrą decyzją, bo zabawa była przednia. Trzeba jednak przyznać, że niektóre zagadki okazały się dość trudne, na szczęście daliśmy radę. Trzeba jednak użyć sporo wyobraźni i czasami uwolnić się od utartych schematów. Pokój choć ma już swoje lata daje radę. Serdecznie polecamy grupom, które mają już na swoim koncie kilka pokoi, chociaż jeden nowicjusz będzie na pewno na "+". Taka osoba nie myśli jeszcze schematycznie i na pewno przyda się w drużynie

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Volcano in Madagascar
Volcano in Madagascar

Halo człowieki!

8/26/20 | visit date: 8/4/20

Trusted review

Bardzo fajny i przyjemny pokój chyba dla wszystkich fanów tej rozrywki. Klimacik wpisany w wyspę. Siłą rzeczy pierwsze skojarzenia odchodziły w kierunki bajki o tym samym tytule, a król Julian brzmiał echem w trakcie rozwiązywania zagadek.
Jeśli chodzi o zagadki to były bardzo różnorodne. Znalazło się w nich sporo manualnych, co nam osobiście się bardzo podoba. Trochę kłopotu może sprawić ich rozmieszczenie i kojarzenie tego, co nam może pomóc już teraz, a co zostawić sobie na później.
Generalnie bardzo nam się podobało i polecam ten pokój bardzo serdecznie

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Rodzina Addamsów
Rodzina Addamsów

Rewelacja!

8/26/20 | visit date: 8/4/20

To bez wątpienia jeden z najlepszych pokoi w jakich byliśmy, ale po kolei:
klimat: genialny, tak jak u Adamsów. Nic dodać, nic ująć. Wystrój, muzyczka, efekty...
obsługa: najwyższy poziom. Bardzo miła, życzliwa, skora do rozmowy, zafascynowana ER
zagadki: bardzo różnorodne i dające wiele radochy z tego, co się robi. Jedna z nich podbiła nasze serca i choćby dla niej warto tam wrócić nawet drugi raz... ;)
Świetny system podpowiedzi i tak jak ktoś inny pisał w komentarzach - warto z niego korzystać, nawet tak po prostu - dla zabawy, dla miłego pobytu w pokoju...

Może też kilka słów dla zastanawiających się czy tam iść z innych względów niż dobra zabawa i wysoki poziom:
klaustrofobia - nie jest najgorzej, aczkolwiek można się trochę spocić... na szczęście jest opcja, żeby pewne rzeczy robiła tylko jedna osoba, a inne opcje da się przeskoczyć.
Horror czy przygodówka? Raczej przygodówka, ale klimacik trzyma w napięciu - przynajmniej na początku. Potem jest spokojnie.

Warto - polecam ze wszystkich sił. Jeden z 5 moich ulubionych pokoi

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 9

Show next