Moonika

Moonika

W escape roomach lubię przede wszystkim to, że na kilkadziesiąt minut pozwalają mi zapomnieć o wszystkim, co czeka na zewnątrz. Wsiąkam w historię danego mie... [więcej]

42 Visited

1 Planned

Scout

98 Points

50
98 pts
100

All reviews

Escape room Pinokio
Pinokio

Świetna zabawa!

5/12/19 | visit date: 5/2/19

To był drugi pokój Fox o'clock, w którym byłam i ten również zdecydowanie mnie nie zawiódł! Dbałość o szczegóły zwala z nóg, klimat jest perfekcyjnie odwzorowany a zagadki są różnorodne i zaspokoją zarówno zwolenników myszkowania i szukania podpowiedzi/kluczyków, jak i tych, którzy wolą pomyśleć nad jakąś matematyczną zagwozdką. Naprawdę nie mam się do czego przyczepić, no, może tylko do ilości schodów, które trzeba pokonać by dostać się do lokalu ;D Ale zdecydowanie warto i wlazłabym choćby na 12 piętro, żeby przeżyć tak fajną godzinę jak ta, którą spędziłam w tym pokoju :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Dooby Doo
Dooby Doo

Miazga!

5/12/19 | visit date: 5/1/19

Jeden z lepszych pokoi, w których miałam okazję grać, a tych było już całkiem sporo. W tym miejscu gra wszystko - od niesamowitego wprowadzenia, przez różnorodność zagadek, rekwizyty aż po pewien "potworny" element, którego nie zdradzę, a który wspaniale podkręca klimat :) Pokój nie jest straszny czy obrzydliwy, choć dreszczyk napięcia z pewnością będzie Wam towarzyszył w czasie gry :) Zagadek jest naprawdę dużo i niektóre są trudne, więc polecam pokój dla trzy-, czteroosobowych drużyn. Ja byłam sama z koleżanką i odczuwałyśmy brak czasu przy takim nawale bodźców i doznań. Zdecydowanie polecam ten pokój i chylę czoła przed jego twórcami - czegoś takiego naprawdę jeszcze wcześniej nie przeżyłam :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Tesla
Tesla

Obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika ER!

10/20/18 | visit date: 10/20/18

Archival rating

O tym, że odwiedzę Teslę wiedziałam od chwili, gdy dowiedziałam się że Dom Kluczy wreszcie otworzył swój kolejny pokój. Testament (odwiedzony jeszcze w starej lokalizacji) wspominam z ogromnym sentymentem nie tylko dlatego, że był to jeden z pierwszych odwiedzonych przeze mnie pokoi, ale też dlatego, że doskonale pamiętam świetny klimat i fabułę, którą udało się stworzyć właścicielom. Liczyłam na powtórkę z rozrywki i nie będę owijać w bawełnę - nie zawiodłam się! To, co charakteryzuje Dom Kluczy, to umiejętność doskonałego wprowadzenia w rozgrywkę już na poziomie rozmowy przed samą grą, a później jest tylko lepiej. Klimat budują w przemyślany sposób nie pozwalając, by jakieś niepasujące do konwencji elementy psuły graczom zabawę. W pokoju jest dużo elektroniki, ale dla miłośników kłódek, klasycznego szukania wskazówek i dopasowywania elementów większej układanki też się coś znajdzie. Wydaje mi się, że pokój będzie najlepszy dla trzech, czterech osób, doświadczone pary też sobie poradzą, ale mogą ścigać się z czasem. Ważne, że pokój nie jest bezpośrednią kontynuacją Testamentu, więc spokojnie można go odwiedzić nie będąc wcześniej w pierwszym pokoju, chociaż dla stałych gości są przemycone pewne smaczki. Obsługa jest wspaniała i widać, że wkłada w tę pracę serce, dlatego nie mogę się doczekać następnego pokoju i mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać na niego tak długo jak na Teslę

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Korporacja
Korporacja

Polecam!

3/18/18 | visit date: 3/17/18

Klasyka escape roomów z czasów, gdy wszyscy nie próbowali jeszcze zaskoczyć i zachwycić wymyślną elektroniką, która potrafi czasem zabić duszę pokoju ;) To, co w ER lubię najbardziej - kombinowanie, szukanie, sporo kłódek (ale nie takich opierających się na łańcuszku -& otwieram kłódkę, w pudełku kolejny klucz). Zagadek sporo, udało się uniknąć tego, za czym nie przepadam, czyli poświęcenia długiego czasu na jedną łamigłówkę, co skutkuje tym, że pod koniec wszystko musi już iść bardzo szybko. Tutaj tempo jest utrzymywane na równym poziomie. Żeby nie było - jest też kilka fajnych technicznie rozwiązań, więc broń Boże nie ma nudy! Pokój odwiedziłam z równie doświadczoną w kwestii ER przyjaciółką i bawiłyśmy się świetnie, mniej doświadczone grupy też powinny sobie poradzić, choć wtedy może być potrzebne więcej głów do kombinowania. Obsługa cudowna, zaangażowana w prowadzenie pokoju, widać że to nie taśmówka. Na pewno odwiedzę inne pokoje tej ekipy!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Pokój Czarodziejki
Pokój Czarodziejki

Okej na początek

2/11/18 | visit date: 2/10/18

Pokój z ciekawymi zagadkami, chociaż bez efektu "wow!". Miły sposób na spędzenie popołudnia, chociaż doświadczone ekipy chyba nie znajdą w nim niczego nowego. Mimo tego warto odwiedzić, obsługa bardzo miła i zdarzają się fajne promocje. Klimat można by było troszkę poprawić.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Wiedźman
Wiedźman

Praska perełka :)

11/25/17 | visit date: 11/25/17

Pokój na bardzo fajnym poziomie, zagadki są różnorodne i satysfakcjonujące - znajdzie się coś zarówno dla fanów kłódek, elektroniki jak i zwykłego szperania, szukania podpowiedzi pochowanych po pokoju i składania dwóch do dwóch ;) System podpowiedzi sensowny, a wielkość pokoju pozwala na dobrą zabawę i mniejszym, i większym grupom. Klimat fajny, chociaż gdybym była wielką fanką Wiedźmi... Przepraszam, Wiedźmana, to może czułabym lekko niedosyt. Mimo wszystko gorąco polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Łowca Głów
Łowca Głów

Jest klimat!

10/8/17 | visit date: 10/7/17

Pokój bardzo dopracowany, dbałość o szczegóły robi wrażenie. Zagadki różnorodne, trzeba pogłówkować, jedynym minusem był dla mnie brak ekranu z informacją o pozostałym czasie, ale myślę, że psułoby to klimat, który budowano z taką precyzją ;) Poza tym obsługa traktuje ramy czasowe dość luźno i dokończenie gry po czasie nie stanowi większego problemu. Atmosfera grozy jest bardzo wyczuwalna, osoby o słabszych nerwach mogą czuć się przytłoczone, ale pokój nie jest obrzydliwy, co zdarza się w kilku innych miejscach o podobnej tematyce. Obsługa jest bardzo miła, czuje się od nich pasję i dobre wibracje :) Fajne jest też to, że dbają o ciągłe udoskonalanie pokoi, byłyśmy rok temu w Wyspie i okazało się, że została trochę zmieniona, a pokazane nam zmiany z pewnością wpłynęły pozytywnie na utrzymanie wysokiego poziomu. TL:DR Gorąco polecam i czekam na tworzony właśnie trzeci pokój :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Wyspa odkrywców
Wyspa odkrywców

Niby nic a zabawa przednia :)

9/11/17 | visit date: 9/10/17

Pokój bardzo fajny, widać dbałość o szczegóły, klimat i różnorodność zagadek. Zdecydowanie można polecić też mniej doświadczonym grupom, uważam że to miejsce idealne na pierwszą przygodę z ER!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Misja specjalna
Misja specjalna

Super!

9/11/17 | visit date: 9/11/17

Pokój bardzo przemyślany, utrzymany w klimacie i niezwykle konsekwentny. Zagadki różnorodne, trochę klasyki, trochę elektroniki, czyli tak jak lubię! Obsługa przemiła, widać ze pracują tu ludzie z pasją, z którymi niezwykle miło było porozmawiać o doświadczeniach z ER już po wyjściu z pokoju. Gorąco polecam, pokój będzie idealny także dla większych grup!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Laboratorium
Laboratorium

Super miejsce!

9/3/17 | visit date: 9/2/17

Zagadki może nie robią wrażenia "wow" na kimś, kto pokoi odwiedził już ponad trzydzieści, ale zdecydowanie są różnorodne, logiczne, przemyślane, utrzymane w klimacie i trzymające porządny poziom. Pokój bardzo udany, zabawa przednia zarówno dla mniej jak i bardziej doświadczonych członków naszej grupy. Do tego przemiła obsługa i dobra lokalizacja. Klasa godna polecenia! And they do speak English! :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next