przynadziei

przynadziei

Autor bloga http://notatnikkulturalny.blogspot.com, humanista po mat-fiz

34 Visited

13 Planned

Scout

73 Points

50
73 pts
100

All reviews

Escape room Ekspedycja na Marsa
Ekspedycja na Marsa

[spojler] ale nudy nie ma!

8/13/19 | visit date: 8/10/19

weszliśmy w 6 i było nam trochę ciasno, lepiej więc wchodzić mniejsza ekipą - to niewielki pokój, ale generalna ocena jest jak najbardziej pozytywna. Zagadki różnorodne, sporo kombinowania, większość bardzo w klimacie. Może i nie wyróżnia się jakoś wyjątkowo na tle innych naukowych, ale zabawa niezła.

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room ShowShank
ShowShank

wyjść z celi to nie wszystko

8/13/19 | visit date: 8/11/19

Nie wiem czy to kwestia naszego gorszego dnia, czy też inne grupy też mają podobne odczucia. Pokój niby fajny, ze sporą ilością gadżetów może nie tyle więziennych, ale na pewno z sprzed paru dekad i jakoś nawiązujących do celi śmierci i takiego przybytku. Tyle, że z tego do wykorzystania jest może z połowa. Po cholerę drzwi z kodem, masa urządzeń, krzesło do egzekucji, skoro nic z tego nie jest do wykorzystania - tłumaczenie pana z obsługi, nie powinno was to obchodzić bo nie prowadziły do tego wskazówki, a generalnie pracujemy nad rozbudowaniem pokoju i kiedyś te elementy będą brały udział. Czyli wychodzi na to, że dostajemy za pełną cenę coś co nie jest ukończone. Rozczarowanie wynika nawet nie z samych zagadek, które nie są wcale złe, co z ich ilości - wszystkiego może raptem z 10 kroków i już... Jak to? Koniec?
Sporo uwag można mieć do obsługi - nie odbiera telefonów, nie otwiera domofonu (wpuszczał nas ktoś z mieszkańców bloku), nie reaguje na prośby o podpowiedzi, za to potrafi otworzyć drzwi, wejść w trakcie rozgrywki i pytać jak nam idzie. Gdy pytamy czemu tak a nie podpowiedź na ekranie, odpowiada że nie patrzył w monitory i nas nie widział. Halo - co w takim razie tam robi ten pan!!!
W każdym razie do firmy raczej nie powrócimy

Overall rating: 5/10

Customer service: 2/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Escape room Poza Światem
Poza Światem

tubylcy czy kosmici

8/13/19 | visit date: 8/10/19

Początek b klimatyczny, potem jednak przychodzi zdziwienie - jaki związek z rozbitym samolotem na wyspie ma [spojler]? Mam wrażenie, że niezależnie od tematu pokoje przygotowywane są według tego samego schematu, co psuje zabawę (podróż, która miała być o kosmosie też zawierała zagadki z innej bajki, ale tam rozumiem że chodziło o lądowanie na innych planetach). Pokój nie jest trudny, choć nam zdecydowanie nie szło - byliśmy po całym dniu innych aktywności i jakoś energia zamiast rosnąć siadała z minuty na minutę.
Obsługa miła. A sam pokój - powiedzmy 4 z minusem. Powiedziałbym, że [spojler] coraz bardziej psuło nam humory

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Powstanie Warszawskie
Powstanie Warszawskie

Powstanie dzień po dniu

8/13/19 | visit date: 8/10/19

Pokój na pewno bardzo ciekawy, nieźle dopracowany pod względem klimatu i zagadek, które nie byłyby zupełnie "od czapy". Wymaga skupienia, uwazności, bo wskazówki są w kilku źródłach. Przyda się znajomość historii (przebieg Powstania). I spieszcie się, bo pokój niestety ze względu na poważna tematykę nie cieszy się wielką popularnością i by c może zniknie

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Pokój Zagadka
Pokój Zagadka

gdy nie ma jednej myśli przewodniej

7/29/19 | visit date: 7/6/19

pokój zagadka - przyzwyczajony do jakiejś myśli przewodniej która dominuje w scenografii i w zagadkach byłem ciut zaskoczony. Same zagadki od układanek, przez hasła, kłódki i kombinowanie logiczne - trzeba się wgryźć żeby wejść w rytm ale okazało się to świetną zabawą. Na pewno ważne żeby mieć dobrą ekipę, która nie frustruje się chwilą niepewności. No i matematyk bardzo się przydaje na pokładzie :)
[spojler] niby wszystko widzimy, ale tym większe emocje gdy wydaje się, że wszystko już obejrzeliśmy a nie znajdujemy rozwiązania

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Saloon
Saloon

list gończy za...

7/29/19 | visit date: 7/27/19

znaleźć złoto i urwać się zanim bandyci wrócą do miasteczka i nas dorwą - zadanie nie lada. I mimo pewnego momentu zawahania udało się to wykonać w 100% i to w niezłym czasie. Jeżeli ktoś był w pokoju typu western zaskoczeń nie będzie, ale jest bardzo sympatycznie. Zagadki są logicznie powiązane, ich poziom trudności nie jest super wysoki, więc nawet niezbyt doświadczeni powinni sobie poradzić.

Overall rating: 8/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Kolonizacja Marsa
Kolonizacja Marsa

za dużo naukowców to też niedobrze

7/29/19 | visit date: 5/5/19

pokój naprawdę klimatyczny, dopracowane zagadki pasujące do tematu czyli badań naukowych i tak naprawdę jedynie dwie rzeczy sprawiają że nie daję dychy - niestety byliśmy w 6 (organizatorzy dopuszczają) a to sprawiło że niestety nie wszystkie zadania udawało się rozwiązywać zespołowo, panował chaos, czyli jednak warto wybierać się tam w mniejszej grupie. No i druga rzecz- [spojler] prawie nierealne :( ileż minut się na to traci

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company Świat Zagadek

Witamy,

Sami wybrali Państwo największą ilość osób w drużynie - wiadomo, że to wariant najłatwiejszy, a i najbardziej skomplikowany pod względem komunikacji - to oczywiste, a już napewno dla grupy doświadczonej ;) Tak samo działa to w drugą stronę - gdy do pokoju wybiera się drużyna dwuosobowa zadania musza wykonywane być w dobrym tempie aby sie wyrobić. Pisali Państwo z Nami przed grą - można było zapytać, zawsze służymy poradą. Naszym skromnym zdaniem nie ważne jak duży pokój i ile w nim zagadek praca w dużym zespole jest trudna, ale taką decyzje każdy podejmuje sam.

Pozdrawiamy,
Świat Zagadek.

Escape room Podróż
Podróż

Houston mamy problem

7/29/19 | visit date: 7/27/19

Pierwsze wejście do pokoju i małe rozczarowanie - sreberko na ścianach, jakieś szafki, przedmioty mało związane z podróżą kosmiczną. Ale po słabym początku [spojler] lepsze. Zagadki zróżnicowane, poziom trudności średni. Ale zabawa bardzo fajna! Może lądowanie na planetach mogłoby być bardziej w klimatach S-F, ale to już moje marudzenie :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Narnia
Narnia

dobre na początek

7/29/19 | visit date: 7/27/19

Pokój całkiem fajny, choć kilka rzeczy minimalnie do dopracowania - pozostało trochę na ścianach czy suficie elementów psujących klimat, industrialnych. Zagadka [spojler] wyskoczyła nam za wcześnie, z jedną rzeczą sami utknęliśmy i wydaje nam się dość trudna do rozgryzienia. Generalnie pokój polecamy dla rodzin, nie tylko ze względu na temat, ale i ilość zagadek, ich stopień skomplikowania.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Escape room Cursed Island
Cursed Island

Liniowo ale bardzo przyjemnie

1/30/19 | visit date: 1/30/19

Powrót do klasycznych zasad i przyponmnienie sobie że nie chodzi jedynie o trudność zagadek a o emocje grupy, frajdę z robienia czegoś razem a nie pojedynczo i każdy sobie. Jest klimat, parę fajnych pomyslów ale najwazniejsze: jest fun

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Show next