Kasia M. 19
 • Escape room Plugawy HOTel

  Plugawy HOTel
  Lock House
  Kraków

  Trusted review

  Szemrana miejscówka

  13.07.2019 | visit date: 12.07.2019

  Po doświadczeniach z poprzednim pokojem Lock House, oczekiwaliśmy intrygujących zagadek, tajemniczego klimatu, ciekawej fabuły, słowem - wyśmienitej zabawy. I nie zawiedliśmy się - od samego wejścia do ostatniej chwili jest nad czym kombinować, zagadki są zróżnicowane i o różnym stopniu trudności, więc nawet ci, którzy nie mają dużego doświadczenia z ER mogą znaleźć zajęcie i się wykazać :) Jest nieco mroczno, nieco strasznie, przez chwilkę nawet lekkie ciarki po plecach mogą przejść. Koniecznie namawiam do odwiedzenia!

 • Escape room Legendy PRL-u

  Legendy PRL-u
  REAL ESCAPE KRAKÓW
  Kraków

  Trusted review

  Meblościanka , kaseciak i Biały Miś

  29.07.2018 | visit date: 28.07.2018

  Pokój jest nieduży dlatego cztery osoby to faktycznie maksimum, optymalny skład to trzy osoby. Zagadki są głównie skojarzeniowe i logiczne, zręcznościowych brak. Jedna z zagadek - nietypowa, na niej utknęliśmy na dłużej - troszkę przez własne gapiostwo. Ale o tym dowiedzieliśmy się dopiero po fakcie od przemiłej skądinąd obsługi :)
  Pokój idealny dla tych, którzy zaczynają przygodę z ER, chcą wrócić do lat młodości lub z nostalgią wspominają imieniny u cioci. Klasyczna meblościanka, serwetka na stole i magnetofon kasetowy z nieśmiertelnym Białym Misiem powoduje, że powrót do PRLu jest udany. Szczęśliwie tylko na godzinę :)

 • Escape room Rozdział I Sharelock - ucieczka z więzienia

  Rozdział I Sharelock - ucieczka z więzienia
  Share_Lock
  Kraków

  Kto wrobił Sherlocka?

  17.06.2018 | visit date: 16.06.2018

  Wybraliśmy ten pokój, by zaszczepić escape roomowego bakcyla w kolejnym nieszczęśniku nieświadomym, że ta zabawa wciąga bardziej niż chodzenie po bagnach. Misja zakończyła się powodzeniem - zarówno jeśli chodzi o rozwiązanie zagadki, jak też w kwestii zachęty debiutanta do kolejnych wizyt. Zagadki są bardzo zróżnicowane, wymagają umiejętności manualnych, spostrzegawczości, kojarzenia faktów i współpracy pomiędzy członkami ekipy - to nie jest pokój dla samotnych wilków. Czy początkujący dadzą sobie radę? Dla nich pokój może być trudny, dla osób mających już pewne doświadczenie - średni lub średniotrudny.
  Od strony technicznej wszystko bez zarzutu, dobrze przemyślane i działające jak należy. Świetnie oddany klimat lat trzydziestych XX wieku, chociaż to raczej czasy Poirota, a nie Sherlocka ;)
  Obsługa - przesympatyczna, wprowadza w historię, jasno tłumaczy zasady, a po wszystkim można sobie w spokoju pogawędzić i podzielić się wrażeniami.
  Wisienką na torcie jest to, że zagadka nie kończy się po wyjściu z pokoju - zespół musi współpracować nadal :)
  No i najważniejsze pytanie - gdzie się podział Watson?

 • Escape room Star Walls - New Adventure

  Star Walls - New Adventure
  Gamescape Kraków
  Kraków

  Rebelia rządzi!

  20.01.2018 | visit date: 20.01.2018

  Nasza czteroosobowa ekipa nie składa się z escaperoomowych wyjadaczy, ale bawiła się przednio. Pokoik, w którym przyszło nam wykonać jakże poważne zadanie wydaje się mały, ale dzieje się w nim sporo i każdy z grupki miał pole do popisu. Robocik BB8 jest atrakcją nawet dla tych już mocno pełnoletnich dzieci. Same zagadki dość zróżnicowane - są proste, ale na kilku utknęliśmy i musieliśmy poprosić o małą podpowiedź. Obsługa przesympatyczna, uśmiechnięta no i ma krówki ;)
  Czy jesteś fanem Star Warsów, czy nie - pokój wart odwiedzenia.

 • Escape room Krakowska Bestia

  Krakowska Bestia
  Combinator Kraków
  Kraków

  Krakowskie dziewice pozostaja bezpieczne ;)

  14.08.2017 | visit date: 13.08.2017

  Wchodząc do pokoju, a w zasadzie do komnaty, cofamy się w czasie kilka wieków i przez godzinę stanowimy drużynę wojów polujących na smoka. Zagadki świetnie dobrane do klimatu pokoju, przy niektórych trzeba naprawdę nieźle pogłówkować. Dbałość o szczegóły godna podziwu.
  Obsługa bardzo miła, szkoda tylko, że nie zrobiliśmy pamiątkowego zdjęcia.
  Najważniejsze, że smok został zgładzony, a krakowskie dziewice mogą odetchnąć z ulgą :)

 • Escape room In The School of Witchcraft and Wizardry

  In The School of Witchcraft and Wizardry
  Lock & Roll
  Kraków

  150 punktów dla Gryffindoru.

  14.08.2017 | visit date: 14.08.2017

  Pokój od początku wprowadza nas w klimat świata czarodziejów i czarownic. Zagadek jest sporo i nie wszystkie takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Plusem jest to, że są nieliniowe, więc można się podzielić na zespoły. Chociaż ze względu na małą usterkę techniczną nie udało nam się zakończyć gry, zabawa była przednia. Polecamy i młodszym i troszkę starszym.

 • Escape room Sekret Profesora Lipnitzkiego

  Sekret Profesora Lipnitzkiego
  Lock House
  Kraków

  Czy masz brodę czy cycki, fajny jest Lipnitzki.

  30.07.2017 | visit date: 30.07.2017

  Tak, jestem świeżakiem. W ER grałam do dziś tylko na kompie. Za namową znajomych zdecydowaliśmy się na zabawę na żywo i ... zdaje się, że mam nowe hobby. Obsługa pierwszorzędna, przemiła, z humorem. Klimat świetny, niektóre zagadki wymagają naprawdę pogłówkowania. Zakończenie.. cóż, chcecie się dowiedzieć - odwiedźcie profesora Lipnitzkiego. Moim zdaniem nie pożałujecie :)