zosiaplachta

zosiaplachta

Hi, I'm zosiaplachta. I have visited 11 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

11 Visited

0 Planned

Newbie

17 Points

0
17 pts
25

All reviews

Escape room Tajemnica Władcy Nilu
Tajemnica Władcy Nilu

Poczułam się jak prawdziwy odkrywca!

2/16/20 | visit date: 2/14/20

Wizyta w pokoju "Skarbiec" była dla nas zachwycająca, więc byliśmy pewni że i tym razem wyjdziemy pełni wrażeń i nie zawiedliśmy się! Pokój wspaniały! Wystrój rewelacyjny, dopracowany, zagadki niebanalne i bardzo spójne. Bardzo przyjemny pokój, idealny dla czterech osób. Bardzo polecamy tę firmę!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Klątwa starej wiedźmy
Klątwa starej wiedźmy

Niesamowicie zmarnowany potencjał

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Bardzo nie lubię oceniać wizyt w escaperoomie tak słabo, ale niestety w tym wypadku nie mam wyjścia.
Zacznijmy od jednego pozytywu: same zagadki, fabuła i wystrój są naprawdę fajne. Proste i widać ze tworzone pod dzieci, wiec nie wiem czy nie powinien to być escaperoom oznaczony jako pokoj dla dzieci.
Tragiczne jest to że pokój nie jest wygłuszony. Cały klimat przestrzeni w ktorej sie znajdujemy psuje hałas dochodzący z parku trampolin a takze (o losie) pogaduchy z pokoju mistrza gry. Dramat. Dramatem było także samo prowadzenie gry. Po prośbie o podpowiedź mistrz gry zaczął pytac o to co juz udało nam się otworzyć, bo najwidoczniej w ogóle nie patrzył na to co dzieje się w pokoju, a innym razem nie obserwował w ogóle, kiedy piąty raz powtarzaliśmy tę samą rzecz a mechanizm mimo to nie zadziałał.
Razi też brak mikrofonu do kontaktu w czasie gry. Krzyczenie przez ścianę jest troszkę żenujące ??‍♀️

Tak jak napisałam na początku, zagadki i wystrój mają naprawdę spory potencjał, ale brak pasji do dbania o przyjemność gry aż razi. Za takie wrażenia na pewno nie zaplacilabym drugi raz takiej ceny.
Mam nadzieję że ta szczera opinia pozwoli właścicielom pochylić się nad problemem i poprawić to co idzie kiepsko. Trzymam za to kciuki!

Overall rating: 5/10

Customer service: 2/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Ucieczka z więzienia
Ucieczka z więzienia

Fajnie, ale..

8/29/18 | visit date: 8/29/18

Pokój pozostawił we mnie ogromny niedosyt. Pokój ma super wystrój, który mógłby być bazą pod dobrą fabułę, a jej totalnie brakuje, zarówno we wprowadzeniu przez Mistrza gry, jak i w zagadkach. Zagadki fajne, fajny pomysł z podziałem na drużyny, narzekalismy trochę na sposób komunikacji, a szczególnie system podpowiedzi - po pierwsze były za szybko - warto pozwolić graczom na dojście samemu do tego, że robią coś źle :) po drugie przydałby się sygnał zbliżającej się podpowiedzi albo pytanie, czy jest potrzebna - często podpowiedzi pojawiały się 'znienacka' w trakcie naszych rozmów, co przegrywał rozwiązywanie innych zagadek i utrudniało komunikację. Po trzecie - trudno nazwać je podpowiedziami, bo były to raczej instrukcje rozwiązania zadania, a nie o to przecież chodzi :)
Naprawdę ogromny potencjał, ale brakuje jeszcze troszkę profesjonalnego podejścia do prowadzenia escaperoomu i mocno rzutuje to na grę.

Overall rating: 6/10

Customer service: 6/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Chata guślarki
Chata guślarki

W porządku

9/24/17 | visit date: 8/21/17

Jesteśmy z innego miasta, a ten pokój odwiedziliśmy podczas weekendowych wakacji nad morzem. Znajduje się on bardzo wysoko w Gdańskim rankingu, więc oczekiwaliśmy niesamowitych wrażeń. Pokój jest ładny, zagadki ciekawe, wszyscy przyjemnie spędziliśmy tam czas. Pierwszy raz spotkaliśmy się z wielokrotnym wykorzystaniem jednego rekwizytu podczas gry. Jednak jeśli ma to być szczera opinia muszę dodać, że jak na tak wysoko postawiony w rankingu pokój oczekiwałam czegoś więcej - porównując go do innych pokoi, w których byłam, oceniłabym go na raczej przeciętny.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Escape room Fabryka Snów
Fabryka Snów

Jak we śnie! :)

9/20/17 | visit date: 9/19/17

Polecam ten escaperoom wszystkim szukającym dobrej zabawy - nie zawiedziecie się! Pokój w trakcie zabawy niesamowicie zaskakuje.. ale nie mogę zdradzić szczegółów :) wspaniały klimat i przemiła obsługa z dobrym podejściem do dzieci i młodzieży.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Gniew Olimpu
Gniew Olimpu

Jesteśmy zachwyceni!

9/17/17 | visit date: 9/16/17

Odwiedziliśmy ten pokój we czwórkę, ale dwoje z nas odwiedzało escaperoom po raz pierwszy. Wszyscy jesteśmy oczarowani dopracowanym wystrojem i wyszukanymi, niebanalnymi rozwiązaniami w kwestii zagadek. Mamy jednak niedosyt, bo same zagadki nie kojarzą się do końca z fabułą przedstawianą na początku zabawy (mogłoby być więcej nawiązań do opowiedzianej historii). Ale da się na to przymrużyć oko! :) Bawiliśmy się fantastycznie, obsługa była przemiła, więc czas spędzony w Btb bardzo długo pozostawił uśmiech na naszych twarzach!
Polecam szczególnie takim mieszanym grupom jak my - znajdziecie tam zagadki tak dla początkujących, jak i dla tych doświadczonych graczy :D

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Łowca umysłów
Łowca umysłów

Klimatyczny

9/10/17 | visit date: 5/25/17

Klimat tego pokoju wprowadza nutę grozy i napięcia. Wzbudził we mnie ogromne emocje i jest jednym z najlepszych jakie odwiedziłam do tego pory :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Answer of company Dom Zagadka

Bardzo dziękujemy :-) Polecamy się :)

Escape room Cela nr 4
Cela nr 4

Mój ulubiony pokój :)

9/1/17 | visit date: 3/14/17

To był pierwszy pokój który odwiedziłam, i chociaż później wiele razy odwiedzałam escaperoomy, niewiele z nich dorównało wystrojem i poziomem zagadek Celi nr 4. Polecam wszystkim, szczególnie początkującym - warto zacząć od tak dobrego pokoju!

Overall rating: 9/10

Customer service: 7/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium