Brygada ER

Brygada ER

Zwariowana czwórka miłośników escape roomów :) Zawsze opisujemy odwiedzone pokoje szczerze, bez zbędnego słodzenia i po opadnięciu emocji. W razie pytań bą... [więcej]

240 Visited

28 Planned

Guide

300 Points

300 pts
999

All reviews

Escape room Cartel
Cartel

BRAWO WY - GENIALNE!

7/13/20 | visit date: 7/2/20

Po prawie półrocznej przerwie postanowiliśmy odwiedzić stosunkowo nowy "pokój" firmy QUITZONE – Cartel.
Zabawa odbywa się przez 2 godziny w terenie na dość dużej przestrzeni. Zagadki są bardzo sprytnie osadzone w innej rzeczywistości, której gracz oddaje się całkowicie już od pierwszych minut rozgrywki.
Gra jest w dużej mierze liniowa, dzięki czemu nie można się pogubić w zadaniach czy w terenie. Różny stopień trudności zagadek pozwala świetnie się bawić zarówno grupom doświadczonym jak i początkującym. Do rozwiązywania jest dość sporo łamigłówek, są miejsca gdzie można dzielić się pracą i robić dwie rzeczy jednocześnie. Oryginalność rozwiązań sprawia dużą satysfakcję i nie pozwala się nudzić przez żaden moment zabawy.
Bardzo trafne i ciekawe rekwizyty pozwalają czerpać przyjemność z gry nawet graczom którym temat narkotykowych mafii jest obcy.
Możliwość gry po zmroku dodatkowo podsyca klimat dla tych, co lubią się bać :)
Zabawa nadaje się dla większej liczby graczy, ale nawet jak pójdziecie parą – z delikatną pomocą mistrza gry - dacie radę!
Czas leci tu pędem, ale gdy docierasz do finału żałujesz że to już koniec.
Podsumowując, nic nas w czasie gry nie poirytowało – wszystko było zrozumiałe i logiczne, bawiliśmy się świetnie, a co najważniejsze w dzisiejszych czasach – bezpiecznie (minimalny kontakt z obsługą, dostępność środków bezpieczeństwa, gra na powietrzu oraz guziki awaryjne w pomieszczeniu).
Bardzo dziękujemy ekipie Quitzone za możliwość wzięcia udziału w tak pasjonującej rozgrywce i z niecierpliwością czekamy na Wasze kolejne dzieła :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Freakshow
Freakshow

REWELACJA!

8/27/19 | visit date: 8/18/19

Firma Break the Brain jak zawsze stanęła na wysokości zadania - stworzyli rewelacyjny pokój, z nutką dreszczyku...
Zagadki są dopracowane na maxa, świetne rozplanowanie pomieszczeń, tematyczne rekwizyty - naprawdę gracze mogą poczuć się jak w cyrku dziwadeł.
Ciężko zachwalać ten genialny pokój nie zdradzając za wiele szczegółów, ale każdy lubiący grozę escaperoomowicz powinien się tam znaleźć. Sporo zagadek bardzo oryginalnych, wiele rozwiązań elektronicznych i mechanicznych.
Długo wspominaliśmy ten pokój, zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie (nie spodziewaliśmy się że coś może dorównywać Obłędowi) a nie jest to łatwe przy takim doświadczeniu.
Mistrz Gry rewelacyjny (serdecznie pozdrawiamy Pana Arka!).
Polecamy gorąco i do zobaczenia niebawem.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Dwa Oblicza Klauna
Dwa Oblicza Klauna

Klaunów dwóch

8/27/19 | visit date: 8/18/19

Pokój w którym adrenalina buzuje w każdej minucie, pokój gdzie na początku jest miło, ale wkrótce robi się mniej przyjemnie... pokój gdzie na zagadkach ciężko się skupić, bo czujesz czyjś oddech na plecach.
Mroczny, a zarazem ciekawy - taki właśnie jest ten pokój, wciąga w zabawę już od pierwszych minut, ale musisz się pilnować...
Zagadki ciekawe, różnorodne, miejsca dużo nawet dla bardziej licznych grup.
Rekwizyty w temacie, Mistrz Gry bardzo sympatyczny (przeważnie;)) i pomocny w momentach zastojów.
Polecamy grupom z jakimkolwiek doświadczeniem, gdyż czasem trzeba się porządnie skupić, co w tym pokoju nie zawsze jest łatwe

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Skazani na śmierć
Skazani na śmierć

strach się bać ....

8/27/19 | visit date: 8/18/19

Po odwiedzeniu tego pokoju już nigdy nie odwiedzimy Fabryki czasu...


Żartuje!
Mistrz gry tak świetnie wcielił się w rolę, że grupa już od wejścia czuje się wprowadzona w klimat.
Rozpoczęcie zabawy - genialne,
wystrój wnętrza i rekwizyty - dopracowane,
zagadki - oryginalne i ciekawe.
Na szczęście nie musieliśmy brać podpowiedzi, ale chodzą słuchy, że metoda ich udzielania tez jest znakomita :D
Co tu więcej słodzić - tam trzeba być! Klimat więzienno-mroczny i ta konieczność współpracy między zawodnikami (coraz rzadziej spotykana w pokojach) MISTRZOSTWO !
Pokój świetny zarówno dla 2-3 osób jak i dla 5 - jest co robić.
Bawiliśmy się rewelacyjnie :)
Pozdrawiamy Sebastiana i dziękujemy za "emocjonujące" przyjęcie!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Asasino
Asasino

Szukajcie a znajdziecie!

8/11/19 | visit date: 8/4/19

Od progu wita nas uśmiechnięta Pani, która idealnie wykonuje swoją pracę. Widać, że to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Wybraliśmy wersję trudniejszą i nie zawiedliśmy się, choć intryguje nas jakie zmiany zachodzą przy wybraniu łatwiejszej ścieżki. Wystrój pokoju robi wrażenie - we wszystkich etapach gry. Zagadki jakie na nas czekają są różnorodne i logiczne. My niestety nie należymy do fanów przeszukiwania pokoju - tu jest to konieczne. Nie popsuło nam to jednak zabawy, tylko zabrało trochę czasu. Duży plus za zagadki elektroniczne - lubimy takie bajery :) Polecamy każdemu komu tematyka AC nie jest obca, lecz nie jest to warunek konieczny. Przejście pokoju daje dużo satysfakcji.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Mission Hollywood
Mission Hollywood

A może by się tak przespać?

8/11/19 | visit date: 8/4/19

Pokój idealnie odwzorowuje hotel - to pewne. Wystój kapitalny, cudowny. Zagadki oryginalne i logiczne. Przestrzeni jest dość dużo, ale dla nas 4 osoby to max, by każdy miał co robić. Duży plus za to, że zagadki nie są liniowe i każdy na starcie może zająć się czymś innym. Elektronika robi swoją robotę. No i oczywiście nie możemy nie wspomnieć o efekcie WOW - tego jeszcze nie było :) Polecamy każdemu kto lubi się dobrze bawić :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Dom w Dżungli
Dom w Dżungli

Biedny tygrysek..

8/11/19 | visit date: 8/4/19

Pokój postanowiliśmy odwiedzić z 7 latką. I był to doskonały pomysł na rodzinne spędzenie czasu. Pokój idealnie zgrywa się z tematyką - od wystroju po zagadki. Dekoracja bardzo przyjemna dla oczu. Zagadki logiczne i różnorodne. Duży plus za zagadki elektroniczne, które sprawiają dużo frajdy najmłodszym zawodnikom. Polecamy drużynom 3/4 osobowym bo mimo, że pokój nie jest trudny to nikt się nie nudził. Obsługa bardzo sympatyczna i może niektórym to nie odpowiada - my czuliśmy się jak "w domu" :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Cursed Island
Cursed Island

Nie chcę być przeklęta!

8/11/19 | visit date: 7/21/18

Nie dziwi nas wysoka pozycja tego pokoju w rankingu. Wystój - cudny. Klimat - idealnie wpasowujący się w fabułę. A fabuła? - Idealnie poprowadzona przez sympatycznego właściciela. Właśnie to możecie tam spotkać. Wybraliśmy wersję trudniejszą i polecamy ją każdemu, kto przychodzi bez dzieci. Zagadki są różnorodne, przyjemne i intuicyjne. Bardzo duży plus za sposób porozumiewania się z drużyną. Takie niuanse sprawiają, że pokój pozostaje w pamięci na długo. Zakończenie rozgrywki daje dużo frajdy i wychodzi się z uśmiechem na twarzy. Polecamy każdemu kto... w zasadzie bez kto :) Polecamy każdemu.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

Składamy CV?

8/11/19 | visit date: 7/1/18

Jako że pracy się nie boimy postanowiliśmy wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną, a co! Jedno co trzeba wiedzieć o tym pokoju - trzeba się uwijać, jest tyle rzeczy do robienia, że nie ma czasu na podziwianie cudnego wystroju. Zagadki jakie na nas czekają są oryginalne, nieliniowe i dość trudne. W niejednym momencie rozgrywki bardzo zaskakujące. Polecamy wybrać się z dość zgraną jak i doświadczoną ekipą. Obsługa jak zawsze na najwyższym poziomie. Pokój robi wrażenie i jest to zdecydowanie nasz ulubiony w tej firmie. Ciężko napisać coś więcej by nie zepsuć zabawy innym. Jedno jest pewne - musicie tam być. Pokój jak najbardziej zasługuje na wysokie noty i wysoką pozycję w rankingu ER.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Morderstwo w Orient Expressie
Morderstwo w Orient Expressie

Jedziemy?

8/11/19 | visit date: 7/1/18

Kolejnym pokojem po przygodzie z fabryka czekolady wybraliśmy się na przejażdżkę pociągiem. Nie wiedzieliśmy jednak, że to nie będzie zwykła podróż. Cały wystrój jest w 100% odzwierciedleniem pociągu. Muzyka, oprawa świetlna jak i klimat idealnie wpasowują się w fabułę pokoju. Zagadki jakie na nas czekają są dość wymagające i oryginalne. Pokój jest raczej nastawiony na rozwiązania tradycyjne - kłódkowe. Zgubiła nas jedna zagadka - niestety nie jesteśmy zbyt spostrzegawczy :) Duży plus za sposób informowania o czasie który pozostał do rozwikłania tajemnicy. Obsługa na najwyższym poziomie. Zabrakło efektu wow (obawiamy się licznej konkurencji na mapie śląskich ER), ale pokój jest grywalany i po nielicznych zmianach ma szanse stać się perełką.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Page 1 of 24

Show next