Apos

  Hi, I'm Apos. I have visited 13 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

  13 Visited

  13 Planned

  Scout

  57 Points

  50
  57 pts
  100

  All reviews

  Kopalnia Złota
  Kopalnia Złota

  Złoto! Przygoda! Strych!

  10/19/20 | visit date: 10/17/20

  Trusted review

  Kopalnia jest ER'em w którym można zapomnieć, gdzie się tak naprawdę znajdujemy i w pełni oddać przygodzie. Czekała nas tutaj rzesza ciekawych i różnorakich zagadek, które są przyjemnie do pogłówkowania i zastanowienia - wymuszają też współpracę między graczami. Dla naszej grupy, mającej na koncie około 10 pokoi, zagadki nie stanowiły co prawda dużego wyzwania, ale były bardzo satysfakcjonujące i na pewno świetnie nadadzą się dla początkującej grupy 4 poszukiwaczy przygód. Wystrój oraz wykonanie i pomysłowość wielu elementów tworzy "image" Escape Room'ów i jest świetnym przykładem "od czego zacząć". My świetnie się bawiliśmy - klimat robił swoje, który był od samego początku. Było też kilka elementów, które nas zaskoczyły bardzo na plus. Byliśmy tak pochłonięci zagadkami, że sami nie wiedzieliśmy kiedy minęła niecała godzina i byliśmy na zewnątrz. Na pewno chcielibyśmy więcej!

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Niepokój
  Niepokój

  Not just another Escape Room

  10/11/20 | visit date: 10/10/20

  Zagadki? Łamigłówki? W Niepokoju przygoda i emocje brały górę. Od samego początku, po ostatnie sekundy rozgrywki czuło się inaczej oraz panował dreszczyk emocji - wygląd, zadanie oraz gra aktorska współgrały ze sobą. Działo się...

  Zagadki w pokoju okazały się dość trudne z kilku powodów, o których nie mogę mówić ze względu na spoilery, a emocje nie pomagały. Nad kilkoma niepotrzebnie się głowiliśmy i trochę pobłądziliśmy. Te są dodatkowo nieliniowe co moim zdaniem jest plusem - trzeba się bardzo dobrze rozglądać, notować, bo każdy element "gry" może okazać się elementem układanki. Parę zagadek nie zadziałało w pełni, ale metodą improwizacji udało nam się je rozwikłać.
  Wygląd pokoju na plus, jak również różnorodność zagadek. Dźwięki ambient wydobywające się z głośników budowały atmosferę, lecz z czasem stawały się trochę uciążliwe-za głośne.

  Do pokoju najlepiej wybrać się w cztery doświadczone osoby. Pomimo, że Niepokój to jeden z lepszych ER'ów w jakim byłem, nie poleciłbym go osobom początkującym ani o słabszych nerwach. Zagadki należą do "Medium++", ale sama otoczka Niepokoju nie pomaga w ich rozwiązywaniu. Tutaj nie ma przyjemności, z graczami Niepokój się nie cacka. Osoby, które mają za sobą 5-10 przygód, szczególnie w tematyce horroru/thrillera będą się bardzo dobrze bawić.

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 9/10

  Interior: 9/10

  Difficulty: Hard

  Lokalizacja
  Lokalizacja

  Lokalizacja to pokój idealny!

  9/13/20 | visit date: 9/13/20

  Trusted review

  Nasza paczka przyjaciół odwiedzających Escape Room'y ma już pewne doświadczenie i co więcej, nakręcamy się w tym "hobby" coraz bardziej. Z czasem wyrobił nam się gust, opinia oraz wiedza na temat tego co ER'y mogą oferować. Zawsze byliśmy zadowoleni z każdej wizyty, aczkolwiek czasami pozostały te myśli "a jakby dodać to", "brakuje tego typu zagadki", "w tym pomieszczeniu było super, ale tutaj już mniej" etc. Lokalizacja zostawiła nas tylko z jedną myślą: TO BYŁO NIESAMOWITE!

  Wprowadzenie oraz prowadzący - od pierwszego przywitania w roli, dobre podejście do graczy i precyzyjne przedstawienie sytuacji, przez co od razu poczuliśmy się jak agenci.
  Pokój - [spojler] bardzo dobrze wystrojone i spójne tematycznie. Wiele elementów "prawdziwych" przez co człowiek zapomina, że jest w Gliwicach, tylko przenosi się w Świat Lokalizacji.
  Zagadki - bardzo zróżnicowane i dające ogromną satysfakcję z ich rozwikłania. Wiele z nich było na mojej "wishliscie", aby tego typu zagadkę spotkać oraz rozwikłać. Poziom trudności - zrównoważony, poszło nam dosyć sprawnie ponieważ zagadki były dobrze zaprojektowane - przepalały zwoje mózgowe, ale nie były one mylące bądź nielogiczne.
  Wrażenia - najlepszy pokój, w którym byliśmy do tej pory. Lokalizacja jest kwintesencją Escape Room'ów oraz przygody z nimi związaną. Serdecznie polecamy, prosimy o więcej od ekipy TickTack!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Seria Niefortunnych Zagadek
  Seria Niefortunnych Zagadek

  Drugie życie kina

  7/18/20 | visit date: 7/17/20

  Dobry pokój, to taki, który potrafi zaskoczyć czymś nowym. Bardzo dobry, to taki, który również urzeknie gracza wyglądem.

  "Seria niefortunnych zagadek" dzieje się w budynku starego kina, a w czasie naszej przygody przyjdzie nam zwiedzić jego część. ER jest wypełniony gustownym wyglądem, tematycznymi rekwizytami i oczywiście zagadkami! Na swojej drodze gracze znajdą wiele, różnorakich zagadek, które sprawiają frajdę, angażują do współpracy i dają satysfakcję z ich wypełnienia. Kilka z nich sprawiły wrażenie "wow", mimo że nie były małe, ale b. dobrze przemyślane. Poziom trudności zagadek jest zbalansowany, sprawna czteroosobowa ekipa nie powinna mieć z nimi większych trudności, a początkujący zawsze mogą liczyć na pomoc obsługi. Obsługa - bardzo miły Pan, u którego widać nie tylko pasję do ER, ale również dbałość o zapewnienie nam odpowiedniego wprowadzenia do fabuły.

  Podsumowując - polecamy i trzymamy kciuki za działalność. Super, że stare kino nadal żyje nowym życiem :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Horror
  Horror

  Gdy piwnica skrywa drugie dno

  7/18/20 | visit date: 7/3/20

  Po zaproszeniu znajomych - naszej stałej ekipy Escape Roomowej wybraliśmy się do Chorzowskiego Innego Wymiaru. Nazwa Horror niewiele nam mówiła, więc byliśmy przygotowani na wszystko.

  Kamienica, a raczej gdzie w niej znajduje się Espcape Room, od razu spowodował że wyobraźnia zaczęła pracować. Po wprowadzeniu, które obejmował film opisujący historię pokoju, byliśmy gotowi do akcji.

  Pokój klimatyczny i poprawnie wkomponowany w fabułę - znajdziemy wiele rekwizytów i [spojler], które budzą tytułowy "Horror", a wraz z [spojler], historia zaczyna się kształtować. Dodatkowo oświetlenie i "lokacja" pokoju bardzo pomaga i jest ciekawą atrakcją.
  Zagadek znajdziemy tutaj wiele: kłódki, użycie elementów wystroju czy rekwizytów, tu szukamy, a tam znajdujemy - każdy znajdzie coś dla siebie. Zagadki są porozmieszczane w [spojler].
  Nasza czteroosobowa ekipa, mająca za sobą średnio 5-7 pokoi sprawnie pokonywała trudy "Horroru", nie mieliśmy większych postojów, a jedna podpowiedź-wyjaśnienie od prowadzącej jeszcze bardziej usprawniła naszą przygodę w pokoju.

  Nasza pierwsza wizyta w ER 1871 INNY WYMIAR i pewnie nie ostatnia :). Warto się wybrać do Innego Wymiaru i zabrać ze sobą osoby, które uważają, że "Escape Roomy" to przygoda w [spojler] :)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 8/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Wrota Czasu - Tortuga
  Wrota Czasu - Tortuga

  Jo-ho-ho-ho and bottle of rum!

  7/6/20 | visit date: 6/11/20

  Trusted review

  To była nasza pierwsza przygoda z Wrotami Czasu. Wybór padł na Tortugę, ze względu na chwalebne opinie o wyglądzie pokoju - Powiem tak, najbardziej klimatyczny pokój w którym byliśmy! Wystrój, rekwizyty oraz tematyka bardzo dobrze zaplanowane oraz wykonane. [Spojler], w których niczego nie brakowało. Zagadki na mocną piątkę - dość zrównoważony poziom trudności i przy czterech osobach nikt się nie nudził. Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu jedna z zagadek - pomysłowa i ciekawa :)
  Tortugę mogę polecić początkującym oraz średnio-zaawansowanym grupom - poprzez wygląd pokoju, wprowadzenie można zaciekawić oraz wciągnąć w to "hobby" swoich znajomych.
  Trudno się do czegoś przyczepić, oprócz tego, że jedna zagadka nie "strigerowała" się w pełni po jej wykonaniu i trzeba było lekko jej pomóc ;)
  Pozdrawiamy ekipę Wrota Czasu - na pewno wpadniemy jeszcze zobaczyć pozostałe pokoje!

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy

  Reaktor 404: powrót atomu
  Reaktor 404: powrót atomu

  Kaski na głowę, gogle na oczy i narzędzia w ręce!

  7/23/19 | visit date: 7/21/19

  Uczestnikami pokoju była grupa czteroosobowa o różnym doświadczeniu, od kompletnej nowicjuszki, po doświadczonego z 5 escape roomami na koncie. Wybór Reaktora, jako średniozaawansowany room sprawdził się w 100%. Grupa trzymała tempo i oprócz jednej małej podpowiedzi związanej ze [spojler] - nie miała problemów z rozwikłaniem zagadek. Łatwo nie było i kilka z nich musieliśmy odkładać na później, ale zawsze było co do roboty. Tu warto dodać, że grupa o takiej liczbie uczestników powinna się dobrze bawić, przy mniejszych może "brakować rąk do pracy".
  Zagadki interesujące i oryginalne, połączone z kapitalnym wystrojem wnętrza. Wiele mechanizmów sprawiło nam frajdę i pasowało tematycznie do "Reaktora". Kilka z nich wymagało współpracy między uczestnikami.
  Duży plus dla Pani z obsługi - wprowadzenie, ustalenie sposobu podpowiedzi oraz widoczna jej pasja jaką są escape roomy stworzyły wrażenie bardzo pozytywne. Pozdrawiamy! :)

  Overall rating: 9/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Medium

  Po drugiej stronie...
  Po drugiej stronie...

  ...znaleźliśmy Alicję i przygodę!

  3/4/19 | visit date: 3/3/19

  Trusted review

  Wybierając ten Escape room oczekiwałem nietuzinkowego podejścia do aktywności, dobrą zabawę oraz interesujące zagadki. Znalazłem wszystko to, a interesujący wystrój oczarował nas już od samego przedpokoju. Dobre wprowadzenie i obsługa. Rozmiar pokoju standardowej wielkości, ale wykonanie przykuwa wzrok. Zagadki - tutaj wszystkie manualne, ale trzeba się nakombinować przy niektórych i kojarzyć znalezione przedmioty aby dopasować je do otoczenia. Kilka zagadek oryginalnych, które zapamiętam na długo.

  Poziom trudności: nasza dość świeża jeszcze ekipa nie miała większych problemów i poradziła sobie b. dobrze. W 3 osoby było cały czas coś do roboty, a czasami brakowało rąk do pracy jak się rozpędziliśmy :) - myślę, że optymalna liczba graczy to 4.

  Co do komentarzy, że daną zagadkę dało się obejść: jak ktoś kombinuje, aby wziąć nagrodę zagadki, a nie rozwiązać zagadkę to tak bywa. Tak samo z niedostosowaniem się do instrukcji opiekuna Escape rooma. My nie mieliśmy problemów i zagadki sprawiły nam dużo frajdy.

  Na pewno wpadniemy jeszcze do innego pokoju Activity Escape Room :)

  Overall rating: 10/10

  Customer service: 10/10

  Interior: 10/10

  Difficulty: Easy