Apos

Apos

Hi, I'm Apos. I have visited 9 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

9 Visited

18 Planned

Wanderer

44 Points

25
44 pts
50

All reviews

Escape room Seria Niefortunnych Zagadek
Seria Niefortunnych Zagadek

Drugie życie kina

7/18/20 | visit date: 7/17/20

Dobry pokój, to taki, który potrafi zaskoczyć czymś nowym. Bardzo dobry, to taki, który również urzeknie gracza wyglądem.

"Seria niefortunnych zagadek" dzieje się w budynku starego kina, a w czasie naszej przygody przyjdzie nam zwiedzić jego część. ER jest wypełniony gustownym wyglądem, tematycznymi rekwizytami i oczywiście zagadkami! Na swojej drodze gracze znajdą wiele, różnorakich zagadek, które sprawiają frajdę, angażują do współpracy i dają satysfakcję z ich wypełnienia. Kilka z nich sprawiły wrażenie "wow", mimo że nie były małe, ale b. dobrze przemyślane. Poziom trudności zagadek jest zbalansowany, sprawna czteroosobowa ekipa nie powinna mieć z nimi większych trudności, a początkujący zawsze mogą liczyć na pomoc obsługi. Obsługa - bardzo miły Pan, u którego widać nie tylko pasję do ER, ale również dbałość o zapewnienie nam odpowiedniego wprowadzenia do fabuły.

Podsumowując - polecamy i trzymamy kciuki za działalność. Super, że stare kino nadal żyje nowym życiem :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Horror
Horror

Gdy piwnica skrywa drugie dno

7/18/20 | visit date: 7/3/20

Po zaproszeniu znajomych - naszej stałej ekipy Escape Roomowej wybraliśmy się do Chorzowskiego Innego Wymiaru. Nazwa Horror niewiele nam mówiła, więc byliśmy przygotowani na wszystko.

Kamienica, a raczej gdzie w niej znajduje się Espcape Room, od razu spowodował że wyobraźnia zaczęła pracować. Po wprowadzeniu, które obejmował film opisujący historię pokoju, byliśmy gotowi do akcji.

Pokój klimatyczny i poprawnie wkomponowany w fabułę - znajdziemy wiele rekwizytów i [spojler], które budzą tytułowy "Horror", a wraz z [spojler], historia zaczyna się kształtować. Dodatkowo oświetlenie i "lokacja" pokoju bardzo pomaga i jest ciekawą atrakcją.
Zagadek znajdziemy tutaj wiele: kłódki, użycie elementów wystroju czy rekwizytów, tu szukamy, a tam znajdujemy - każdy znajdzie coś dla siebie. Zagadki są porozmieszczane w [spojler].
Nasza czteroosobowa ekipa, mająca za sobą średnio 5-7 pokoi sprawnie pokonywała trudy "Horroru", nie mieliśmy większych postojów, a jedna podpowiedź-wyjaśnienie od prowadzącej jeszcze bardziej usprawniła naszą przygodę w pokoju.

Nasza pierwsza wizyta w ER 1871 INNY WYMIAR i pewnie nie ostatnia :). Warto się wybrać do Innego Wymiaru i zabrać ze sobą osoby, które uważają, że "Escape Roomy" to przygoda w [spojler] :)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Wrota Czasu - Tortuga
Wrota Czasu - Tortuga

Jo-ho-ho-ho and bottle of rum!

7/6/20 | visit date: 6/11/20

Trusted review

To była nasza pierwsza przygoda z Wrotami Czasu. Wybór padł na Tortugę, ze względu na chwalebne opinie o wyglądzie pokoju - Powiem tak, najbardziej klimatyczny pokój w którym byliśmy! Wystrój, rekwizyty oraz tematyka bardzo dobrze zaplanowane oraz wykonane. [Spojler], w których niczego nie brakowało. Zagadki na mocną piątkę - dość zrównoważony poziom trudności i przy czterech osobach nikt się nie nudził. Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu jedna z zagadek - pomysłowa i ciekawa :)
Tortugę mogę polecić początkującym oraz średnio-zaawansowanym grupom - poprzez wygląd pokoju, wprowadzenie można zaciekawić oraz wciągnąć w to "hobby" swoich znajomych.
Trudno się do czegoś przyczepić, oprócz tego, że jedna zagadka nie "strigerowała" się w pełni po jej wykonaniu i trzeba było lekko jej pomóc ;)
Pozdrawiamy ekipę Wrota Czasu - na pewno wpadniemy jeszcze zobaczyć pozostałe pokoje!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Reaktor 404: powrót atomu
Reaktor 404: powrót atomu

Kaski na głowę, gogle na oczy i narzędzia w ręce!

7/24/19 | visit date: 7/21/19

Uczestnikami pokoju była grupa czteroosobowa o różnym doświadczeniu, od kompletnej nowicjuszki, po doświadczonego z 5 escape roomami na koncie. Wybór Reaktora, jako średniozaawansowany room sprawdził się w 100%. Grupa trzymała tempo i oprócz jednej małej podpowiedzi związanej ze [spojler] - nie miała problemów z rozwikłaniem zagadek. Łatwo nie było i kilka z nich musieliśmy odkładać na później, ale zawsze było co do roboty. Tu warto dodać, że grupa o takiej liczbie uczestników powinna się dobrze bawić, przy mniejszych może "brakować rąk do pracy".
Zagadki interesujące i oryginalne, połączone z kapitalnym wystrojem wnętrza. Wiele mechanizmów sprawiło nam frajdę i pasowało tematycznie do "Reaktora". Kilka z nich wymagało współpracy między uczestnikami.
Duży plus dla Pani z obsługi - wprowadzenie, ustalenie sposobu podpowiedzi oraz widoczna jej pasja jaką są escape roomy stworzyły wrażenie bardzo pozytywne. Pozdrawiamy! :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Po drugiej stronie...
Po drugiej stronie...

...znaleźliśmy Alicję i przygodę!

3/4/19 | visit date: 3/3/19

Trusted review

Wybierając ten Escape room oczekiwałem nietuzinkowego podejścia do aktywności, dobrą zabawę oraz interesujące zagadki. Znalazłem wszystko to, a interesujący wystrój oczarował nas już od samego przedpokoju. Dobre wprowadzenie i obsługa. Rozmiar pokoju standardowej wielkości, ale wykonanie przykuwa wzrok. Zagadki - tutaj wszystkie manualne, ale trzeba się nakombinować przy niektórych i kojarzyć znalezione przedmioty aby dopasować je do otoczenia. Kilka zagadek oryginalnych, które zapamiętam na długo.

Poziom trudności: nasza dość świeża jeszcze ekipa nie miała większych problemów i poradziła sobie b. dobrze. W 3 osoby było cały czas coś do roboty, a czasami brakowało rąk do pracy jak się rozpędziliśmy :) - myślę, że optymalna liczba graczy to 4.

Co do komentarzy, że daną zagadkę dało się obejść: jak ktoś kombinuje, aby wziąć nagrodę zagadki, a nie rozwiązać zagadkę to tak bywa. Tak samo z niedostosowaniem się do instrukcji opiekuna Escape rooma. My nie mieliśmy problemów i zagadki sprawiły nam dużo frajdy.

Na pewno wpadniemy jeszcze do innego pokoju Activity Escape Room :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy