paulakapela
 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  W cieniu piramid

  15.03.2019 | visit date: 10.03.2019

  Najświeższa propozycja od Wyjścia Awaryjnego. Mimo, że poprzednie pokoje bardzo wysoko postawiły poprzeczkę to ‘W cieniu piramid’ naprawdę daje radę!
  Wyjście Awaryjne przyzwyczaiło nas do wysokobudżetowych propozycji, dopracowanych w najmniejszym szczególe zarówno pod względem wizualnym jak i dźwiękowym. Tym razem nie było inaczej. Genialny wystrój dopełniony rozmaitymi efektami specjalnymi sprawiają, że naprawdę można się poczuć jak na ekscytującej misji w Tanis.
  Zagadki nie należą do trudnych, ale jest ich za to całkiem pokaźna liczba. Przeciwnicy tradycyjnych rozwiązań będą zachwyceni, ponieważ w tym pokoju nie znajdziemy ani jednej kłódki.
  Oryginalny pomysł na zakończenie rozgrywki. Zastanówcie się dobrze z kim wybierzecie się na tę przygodę 😉
  Mistrz gry bardzo sympatyczny. Nie mam się do czego przyczepić. Serdecznie polecam zarówno tym bardziej jak i mniej doświadczonym uciekinierom.

 • Escape room NAUTILUS: Podmorska Przygoda

  NAUTILUS: Podmorska Przygoda
  Wyjście Awaryjne
  Warszawa

  Podmorska przygoda

  15.07.2018 | visit date: 12.07.2018

  Gdy dowiedzieliśmy się, że Wyjście Awaryjne otwiera kolejny pokój wiedzieliśmy, że prędzej czy później ponownie wybierzemy się na Domaniewską. Z racji tego, że jest to Nautilus – odzwierciedlenie bydgoskiego top 1 rankingu lockme, padło na „prędzej”.

  Pierwsze co rzuca się w oczy po przekroczeniu progu pokoju, a właściwie łodzi podwodnej, to przepiękny wystrój. Widać, że jest to wysokobudżetowy projekt. Połączenie aspektów wizualnych z zastosowaną ścieżką dźwiękową tworzy niesamowity klimat – zdecydowanie można powiedzieć, że na godzinę przenosimy się do innej rzeczywistości.

  Przez to, że w pokoju dużo się dzieje i chciałoby się wszystkiego dotknąć/zobaczyć, to w pierwszej chwili ciężko skupić się na zagadkach. Jednak warto ochłonąć, wziąć głęboki oddech i zająć się łamigłówkami ;) bo nie dość, że są warte uwagi to jeszcze jest ich dużo, a czas ucieka! Bardzo podobała mi się ich różnorodność (uwielbiam zagadki wymagające współpracy) oraz wpasowanie do klimatu. Wszystko tworzyło spójną całość.

  Podsumowując, zdecydowanie polecam ! dajcie się zamknąć w tej łodzi podwodnej i przeżyjcie niesamowitą przygodę. Nie będziecie żałować. A my z niecierpliwością czekamy na kolejny pokój ! :)

 • Escape room Mała apokalipsa

  Mała apokalipsa
  Warsaw Escape
  Warszawa

  Prawie jak Narnia

  11.12.2017 | visit date: 09.08.2017

  Jako osoba z lękami klaustrofobicznymi muszę zacząć od tego, że powierzchnia rozgrywki jest naprawdę mała. Adnotacja, że pokój nie jest wskazany dla osób z klaustrofobią jest jak najbardziej uzasadniona. Jeśli nie masz skrajnej fobii to da się wytrzymać, jednak trzeba przyznać, że komfort gry byłby zdecydowanie większy gdyby powiększyć przestrzeń chociaż o metr w każdą stronę ;)

  Jest ciasno, ale klimatycznie. Mała Apokalipsa funduje nam zupełnie inny klimat niż Zemsta Alchemika - tutaj można powiedzieć, że jest bardziej… informatycznie. Spora część zagadek związana jest z kablami/komputerem. Na pewno warto o tym wiedzieć przed wybraniem się do tego ER, ponieważ z tego powodu grupa targetowa jest trochę ograniczona.

  Na bardzo małej powierzchni otrzymujemy dużą ilość zagadek. W dwie osoby było ciężko wyrobić się w czasie. Mimo to nie polecam wybierać się większą liczbą osób, bo będzie po prostu tłoczno…Nawet w dwie osoby zdarzało nam się na siebie wpadać i „bić się” o źródło światła, które jest ograniczone. Myślę, że w razie potrzeby Właściciel pozwoli Wam dokończyć grę chwilę po czasie ;)
  Jeśli już mowa o Właścicielu to bardzo sympatyczny człowiek, z którym po rozgrywce można podyskutować o rynku ER i nie tylko. Ma to dla mnie spory wpływ na całościowy odbiór wizyty w ER.

  Podsumowując, w moim osobistym rankingu Mała Apokalipsa nie pobiła Zemsty Alchemika, jednak jest to solidna pozycja którą warto odwiedzić (chyba, że tak jak czytamy w opisie jesteś na bakier z technologią).

  Jeśli Warsaw Escape otworzy nowy pokój to na pewno odwiedzę !

  Photo on Facebook
  (click to view photo on Facebook)
 • Escape room Roof

  Roof
  Black Cat Escape Room
  Warszawa

  Trusted review

  14 -ste piętro

  11.12.2017 | visit date: 07.08.2017

  Umieszczenie ER na tarasie jest oryginalnym pomysłem, to trzeba przyznać i docenić. Jednak trzeba również mieć świadomość, że ciężko stworzyć równie dobry pokój jaki miałby szansę powstać w „normalnym” pomieszczeniu. Osobiście Dach podobał mi się najmniej z odwiedzonych pokoi w Black Cat (Sex Room, Dom Mordercy). Jeśli planujecie zmierzyć się z tym ER, to radzę skorzystać z jakiejś promocji, bo standardowa cena jak na Dach jest wysoka.
  Pod względem klimatu oraz scenografii wyszło średnio, za to mocną stroną tego pokoju są według mnie zagadki. Były dobrze wpasowane w tematykę oraz możliwości Dachu. Część zagadek byłoby ciężko odtworzyć w zwykłym pokoju. Widać, że właściciel starał się wyciągnąć maksimum możliwości z tej przestrzeni. Wyszło oryginalnie, różnorodnie oraz całkiem ciekawie.

  Dom Mordercy oraz Sex Room postawiły poprzeczkę wysoko i Dach nie do końca jej sprostał. Mimo to trzymam kciuki za dopracowanie tego pokoju i chętnie odwiedzę pozostałe.

  PS mała uwaga odnośnie jednej z zagadek, która jest uruchamiana przez obsługę - dobrze by było gdyby uczestnicy sami mogli uruchomić „powtórzenie” zagadki. W przypadku braku zrozumienia bądź problemów z jej rozwiązaniem, sami mogliby wrócić do wskazówek bez konieczności brania podpowiedzi, co zawsze daje większą satysfakcję.

 • Escape room Alchemik

  Alchemik
  Praski Pokój Zagadek
  Warszawa

  Wytęż wszystkie zmysły!

  10.12.2017 | visit date: 30.07.2017

  Mimo, że Zemstę Alchemika polecili nam znajomi, to muszę przyznać, że ze względu na miejsce tego pokoju w rankingu lockme, podeszliśmy do tematu trochę sceptycznie. Jednak całkowicie niesłusznie! Absolutnie nie żałujemy odwiedzin u Alchemika i teraz sami polecamy ten ER.
  Ale od początku - genialne rozpoczęcie rozgrywki, które już w pierwszych sekundach pozwala wczuć się w klimat. Dalej nastrój budowany jest przez muzykę oraz półmrok, który w trakcie gry stopniowo jest rozjaśniany przez kolejne punkty światła. Ogólnie jeśli chodzi o stworzony klimat to naprawdę bardzo dobra robota! poproszę więcej takich ER :)
  Zagadki logiczne, dość różnorodne, pozwalające wytężyć więcej zmysłów niż tylko wzrok i dotyk za co duży plus. Bardzo fajny pomysł z trzema niezależnymi poziomami – poszczególne zagadki są jasno oznaczone do którego poziomu należą, więc nie ma możliwości pomylenia się i pozwala to uniknąć chaosu w trakcie gry.
  Bez względu na Wasz poziom zaawansowania, zdecydowanie polecam Zemstę Alchemika. Jednak, z uwagi na małą powierzchnię pokoju oraz liniowość poszczególnych poziomów rozgrywki, radzę wybrać się w mniejszym gronie – 2-3 osoby (najlepiej w 2 ;))

  Photo on Facebook
  (click to view photo on Facebook)

  Answer Praski Pokój Zagadek

  Dziękuję za miły komentarz :) Ps. co do 2-3 osób. Z obserwacji grup (statystyk) jest to zależne od doświadczenia grupy, sposobu współpracy etc. Grupy zwłaszcza z mniejszą ilością pokoi na koncie, po wyjściu z pokoju często mówią że zabrakło jeszcze co najmniej jednej pary rąk :). Z kolei dla grup bardziej doświadczonych istnieje możliwość podzielenia się na grupy wewnątrz i rozwiązywanie niezależnie różnych poziomów w grze (Ucieczka, Panaceum i Astrologia).

 • Escape room Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa

  Pokój hotelowy - miejsce zabójstwa
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Genialny kryminał

  10.12.2017 | visit date: 15.07.2017

  Majdańska 18 jest jedną z tych firm do których warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski.
  Logika oraz poziom zagadek jest powalający. Wszystko przemyślanie, spójne oraz dopracowane w najmniejszych szczegółach. Na próżno tutaj szukać licznych kłódek oraz standardowego schematu: rozszyfruj kod -> wpisz do kłódki, następny kod, następna kłódka…. Właściciele stawiają na bardziej kreatywne rozwiązania, które co ważne są bardzo dobrze wpasowane w klimat pokoi.
  W przypadku ‘Pokoju hotelowego’ wcielamy się w rolę detektywów prowadzących sprawę zabójstwa. Bardzo dobrze obmyślany scenariusz przeprowadza nas przez kolejne etapy śledztwa. Zagadki zostały idealnie wpasowane w historię. Nie są one trudne, jednak jest ich bardzo dużo. Uważam, że jest to trafiona kombinacja – dzięki temu nasze śledztwo cały czas posuwa się do przodu, mamy ręce pełne roboty, a po zakończonym śledztwie można odrzuć olbrzymią satysfakcję.
  Jestem zachwycona, jest to zdecydowanie najlepszy pokój z kategorii ‘kryminalny’ jaki odwiedziłam. Polecam przede wszystkim dla doświadczonych graczy lub ambitnych początkujących ;)
  PS Wydaje mi się, że z uwagi na dużą ilość zagadek fajnie byłoby wydłużyć podstawowy czas gry.

  Photo on Facebook
  (click to view photo on Facebook)
 • Escape room Morderstwo w barze

  Morderstwo w barze
  New World 22
  Warszawa

  To kto w końcu zabił?

  10.12.2017 | visit date: 15.07.2017

  Bardzo ciężko obiektywnie ocenić ten pokój…Gdyby wszystkie elementy działały poprawnie prawdopodobnie ‘Morderstwo w barze’ zasługiwałoby na 9. Bez wątpienia klimat został bardzo ciekawie stworzony. Fabuła też trzyma poziom, a zakończenie zaskakuje – niczym w dobrych książkach detektywistycznych. Zdecydowanie można się wkręcić w historię. My jednak nie dość, że nie wczuliśmy się w klimat to jeszcze wyszliśmy zmęczeni i sfrustrowani – a wszystko przez liczne usterki techniczne.
  Już na samym początku uniemożliwiliśmy sobie rozwiązanie jednej z zagadek, ponieważ wykorzystaliśmy jeden z rekwizytów, który można powiedzieć że był ‘jednorazowy’. Mimo, że niejednokrotnie zastanawialiśmy się na głos czy przypadkiem nie użyliśmy go za wcześnie nikt z obsługi nie zareagował…Nie było również żadnej informacji, by rozważnie korzystać z tego rekwizytu. W końcu jako jedną z podpowiedzi otrzymaliśmy gotowy kod, a po zakończonej rozgrywce dowiedzieliśmy się, że kiedyś było tych rekwizytów zdecydowanie więcej ale poginęły (hmmm może trzeba dokupić?). Warto dodać, że nawet podczas demonstracji przez Panią z obsługi jak ten sprzęt powinien działać, ciężko stwierdzić że działał on poprawnie – ledwo było cokolwiek słychać trzymając ucho przy samym sprzęcie…Niestety to tylko jeden przykład niedociągnięć technicznych jakie zastaliśmy w tym pokoju. Liczne problemy techniczne wybijały nas z rytmu – nie wiedzieliśmy już która zagadka którą uruchomiła, którą wykonaliśmy poprawnie a którą nie. W pewnym momencie nie mieliśmy nawet ochoty kończyć gry, chcieliśmy po prostu wyjść.
  Mimo, że pokój niewątpliwie ma potencjał, to wymaga inwestycji aby doprowadzić go do prawidłowego funkcjonowania. Oceniając obecny stan to po prostu nie podobało nam się.

 • Escape room Kret w mafii

  Kret w mafii
  Hard Lock Warsaw
  Warszawa

  Kret jest wśród nas

  10.12.2017 | visit date: 14.07.2017

  Policyjny kret, mafia, podwarszawski warsztat – tematyka nie jest zbyt oryginalna i zdecydowanie nie należy do moich ulubionych. Ciężko tutaj zaskoczyć uczestnika zabawy - w końcu każdy z nas widział kiedyś warsztat samochodowy. Kret w Mafii to właśnie taki warsztat wzbogacony o różne łamigłówki. Nie mówię, że to źle – raczej oznacza, że właścicielom udało się oddać klimat – po prostu to nie moja bajka.
  Choć, żeby nie było, że tylko narzekam, muszę przyznać, że jednego z „elementów” wyposażenia warsztatu nie spodziewałam się w ER, a jego „obsługa” była niemałym wyzwaniem ;) Przez chwilę zamiast skupić się na zagadkach, zastanawiałam się JAK ON TU SIĘ ZNALAZŁ?!?!
  Ze względu na bardzo dużą ilość szpargałów, niebiorących udziału w grze, nie polecam tego ER dla początkujących drużyn. Jednak myślę, że te średniozaawansowane spokojnie powinny sobie poradzić.
  Kontakt z obsługą średni – dostawaliśmy podpowiedzi do zadań, które już zrobiliśmy, co było trochę frustrujące i spowalniało rozgrywkę zamiast ‘popychać’ ją do przodu. Ponadto Pani z obsługi miała problem z przyjęciem konstruktywnych uwag dotyczących technicznych aspektów niektórych zagadek, uparcie twierdząc, że wszystkie z nich działają sprawnie... ;)
  Ogólnie pokój oceniam jako dobry, więc jeśli odpowiada Wam tematyka to można się wybrać. Jednak zdecydowanie nie należy on do kategorii ‘must see’.

 • Escape room Chata Wiedźmy

  Chata Wiedźmy
  Escape Room Majdańska 18 Warszawa
  Warszawa

  Wiedźma i jej sekrety

  12.09.2017 | visit date: 06.07.2017

  Majdańska 18 jest jedną z tych firm do których warto przyjechać nawet z drugiego końca Polski.

  Logika oraz poziom zagadek jest powalający. Wszystko przemyślanie, spójne oraz dopracowane w najmniejszych szczegółach. Na próżno tutaj szukać licznych kłódek oraz standardowego schematu: rozszyfruj kod -> wpisz do kłódki, następny kod, następna kłódka…. Właściciele stawiają na bardziej kreatywne rozwiązania, które w trakcie gry niejednokrotnie wywołują efekt WOW.

  Na wyróżnienie zasługuje również wystrój oraz klimat jaki panuje u Wiedźmy. Przez godzinę możemy się poczuć jakbyśmy naprawdę znaleźli się w mrocznej chacie w środku lasu. W półmroku, czując oddech Wiedźmy na plecach walczymy o przetrwanie…

  Mając 50 pokoi na koncie, mogę śmiało stwierdzić, że Chata Wiedźmy jest jednym z moich ulubionych ER. Gorąco polecam każdemu! Ciężko mi oddać słowami jak genialny jest to pokój, po prostu musicie sami sprawdzić :)

  PS Właściciele oraz współpracownicy również są cudowni !

  Photo on Facebook
  (click to view photo on Facebook)
 • Escape room Statek Kosmiczny - Misja na Marsa

  Statek Kosmiczny - Misja na Marsa
  Quest Room
  Warszawa

  Misja na Marsa

  28.07.2017 | visit date: 02.07.2017

  Fani przeszukiwania oraz szperania w różnych dziwnych zakamarkach nie znajdą tu nic dla siebie. Ten pokój stawia na zagadki logiczne, choć znajdziemy również kilka zadań podchodzących bardziej pod kategorię zręcznościowych.
  Mimo że pokój jest liniowy, to dzięki liczebności oraz złożoności zagadek nikt z naszej 4 osobowej drużyny się nie nudził. Nie sądziłam, że walka z uniknięciem kolizji z asteroidą może dostarczyć tylu emocji (i to nie zawsze pozytywnych ;)). Momentami wśród naszej drużyny aż wrzało.
  Polecam dla bardziej doświadczonych grup szukających intelektualnego wyzwania. Poziom łamigłówek jest zdecydowanie satysfakcjonujący.

  Uwaga: na statku kosmicznym nie znajdziecie żadnej kłódki, ani jednej ;)

  Answer Quest Room

  Dzięki za opinię! To prawda, na statku nie ma kłódek, wszystkie zagadki są elektroniczne :)
  Cieszymy się, że się podobało i polecamy pozostałe nasze pokoje :)

View more reviews: 1 2 3 4 5