Szymon N. 2

Szymon N. 2

Hi, I'm Szymon N. 2. I have visited 20 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

20 Visited

0 Planned

Wanderer

37 Points

25
37 pts
50

All reviews

Escape room Lochy Hrabiego
Lochy Hrabiego

Skazaniec

11/14/18 | visit date: 10/27/18

Kolejny fajny bardzo "świeży" pokój, którego tematyka bardzo nas zaciekawiła. Klimat od pierwszych kroków w siedzibie firmy robi wrażenie, a w pokoju jest jeszcze ciekawiej!
Znajdą się może drobne sprawy, które pewnie jeszcze z czasem twórcy dopieszczą, ale jako że pokój niedawno powstał, to naprawdę jest bardzo dobrze. Gra się w miarę płynnie, dzięki wskazówkom można połapać się lepiej co do czego, no i jest niestrasznie, a wystarczająco mrocznie, by strachliwe osoby poczuły lekki niepokój :D

Jedynym większym minusem będzie na pewno chłód, dlatego mamy nadzieję, że właściciele uporają się z ogrzewaniem do następnej wizyty, bo na pewno będziemy chcieli odwiedzić ich nowy koncept! :)

Pozdrawiamy i polecamy, zarówno 2 jaki 3 czy 4 osoby dobrze się tutaj zabawią. :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Count Dracula
Count Dracula

Wampirek

11/14/18 | visit date: 9/28/18

Odwiedzając rzeszow po dlugiej przerwie nie spodziewalismy się mega pokoi, jak np. niektore w krakowie, dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyly nas najnowsze pozycje na Podkarpaciu, a w tym pokój Drakuli.

Można by na pewno nieco poprawić wystrój, brakło czegoś extra, jakiegoś "ostatniego pociągnięcia pędzla", ale i tak jest bardzo dobrze i tyle drobnych minusów, ponieważ sam pokój jest naprawdę świetny! Dużo zagadek, dużo szukania, czasu powinno wystarczyć nawet tym średnio doświadczonym, choć na pierwszy raz będzie raczej za trudny. W trójkę grało się wyśmienicie, było wystraczająco miejsca i zagadek, by wszyscy byli zajęci. Na pewno można bez podpowiedzi wyjść ze sporym zapasem czasu. :)

Obsługa pierwsza klasa, pozdrawiamy! z chęcią odwiedzimy nowy pokój. :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Pirate Ship
Pirate Ship

Ahoj Piracie

11/14/18 | visit date: 2/17/17

Pokój średnio trudny, choć byliśmy można powiedzieć nowicjuszami i musieliśmy użyć 2-3 podpowiedzi do ucieczki, a i tak brakło minuty na ostatnią zagadkę.
Całkiem dobrze zaaranżowany, niby skromny i prosty, ale źle na pewno nie było.

Myślę że pokój ma niską ocenę głównie przez obsługę, bo jednak podejście Panów z wprowadzających było jednym z najsłabszych, jakie spotkaliśmy kiedykolwiek, o ile nie najbardziej zniechęcające do gry aż do dzisiaj. Może to przez dużą ilość rezerwacji i zmęczenie, ale nie ma co usprawiedliwiać, bo było dość szorstko, zbyt szorstko. Uśmiech Panowie a będzie lepiej! ;)

Dla początkującej grupy jak najbardziej polecam, potrzebna jest współpraca, spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz trochę manualnej zabawy.

Overall rating: 8/10

Customer service: 6/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company Break The Code

Dziękujemy za komentarz i cieszymy się, że pokój się spodobał :-) Przykro nam, że obsługa wywarła gorsze wrażenie niż sama gra, zawsze zależy nam na tym, żeby nasi Goście wychodzili od nas z uśmiechami na twarzy, stąd mamy nadzieję, że była to tylko jednorazowa sytuacja. Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszych pokoi, jesteśmy przekonani, że teraz zarówno poziom obsługi, jak i gier, będą na najwyższym możliwym poziomie.
Pozdrawiamy :-)
Zespół Break The Code

Escape room Sherlock's Room
Sherlock's Room

Detektywi

11/14/18 | visit date: 2/22/17

Klasyczny pokój z mnóstwem skrytek i fabułą, która ma znaczenie podczas zabawy. Ciężko się tu do czegoś przyczepić, bo pokój jest jak najbardziej godny wysokiego miejsca w rankingu i zabawę psuć mogą jedynie własne błędy czy brak zgrania, dlatego mocne 9.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Łódź Podwodna
Łódź Podwodna

Podwodniak

11/14/18 | visit date: 2/22/17

Pokój bardzo dobrze zaaranżowany, jest dużo różnych ciekawych mechanizmów i przestrzeni do gry.
Niestety jest też dużo kłódek w tym jedna, którą widzieliśmy pierwszy raz, a nikt z obsługi nie zaprezentował jej otwarcia przed zabawą, zamiast tego dając swoją "instrukcję" otwarcia - totalnie nieintuicyjną. Była bardzo kiepska komunikacja krótkofalówką - za cicho, przerywało, szumiało. Jak na ironię, mimo że wolimy tę opcję podpowiedzi, to lepiej w tej firmie sprawdziły kartki pod drzwi w Sherlocku.
Byliśmy też tego dnia w innym ER u konkurencji gdzie spotkaliśmy tę samą kłódkę ale z instrukcją producenta i wszystko od razu było oczywiste, dlatego zupełnie nie rozumiemy w jakim celu została ona tutaj zdarta w Łodzi podwodnej.

Ale tak naprawdę to tyle z minusów, bo do pokoju warto zajrzeć. Nie jest łatwy, niektóre rozwiązania robią robotę i dają sławetny 'efekt wow' i dlatego polecam dla 3 osób, może 4, choć nam w 4 chyba jednak brakowało zapanowania nad chaosem ;)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Nocny Marek 1.1
Nocny Marek 1.1

Maruś

11/13/18 | visit date: 2/15/18

Klimat jest ok, ale.. Co kto lubi, jednak dla nas nie było w tym pokoju absolutnie niczego strasznego, nawet nutki grozy, na którą się nastawiliśmy, więc trochę zawiedliśmy się czytając wcześniejsze komentarze, bo naprawę nie wiemy czego można się tutaj bać? Ciekawy początek gry, nie powiem, była to dla nas odmiana i później się z taką nie spotkaliśmy, ale chyba najmniej przypadła nam do gustu ta forma współpracy. Może to przez nowy skład, może przez późną porę i nasze nierozgarnięcie przy tej zagadce, ciężko stwierdzić. Ale koniec narzekania, bo na szczęście dalej było już dużo lepiej i gdyby nie jedna rzecz która trochę nie zadziałała, jak powinna to z pewnością dałbym 9.
Poziom trudności na pewno powyżej Skazanych, raczej dla doświadczonych ekip. Idealnie dla 4 osób, polecam spróbować, bo to wciąż dość ciekawa pozycja na mapie Krakowa.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Skazani
Skazani

Skazani

11/13/18 | visit date: 4/20/18

Właściciele postarali się maksymalnie oddać klimat w nawiązaniach do filmu, za co spory plus. Zagadki nie za trudne, powolutku rozwiązując z jedną podpowiedzią wyszliśmy w niecałe 45 minut, dlatego poziom trudności gdzieś oceniłbym między łatwym, a średnim co oczywiście nie zmienia faktu, że grało się bardzo przyjemnie i pokój polecam. :)
Zabrakło nam jakiegoś mega elementu, który utkwiłby w pamięci, wyróżnił ten pokój.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Escape room Koszmar z Ulicy Długiej
Koszmar z Ulicy Długiej

Koszmar z ulicy Długiej

11/13/18 | visit date: 4/19/18

Do perfekcji zabrakło chyba tylko bardziej dopieszczonego klimatycznie wstępu, ale ogólnie jest naprawdę świetnie i pokój tak samo jak pozostałe w Escapeland jest zdecydowanie warty polecenia! Zagadki całkowicie spójne i logiczne, nie ma się do czego przyczepić. Potrzebna jest tutaj naprawdę duża spostrzegawczość. Plus za angaż kilku zmysłów podczas zabawy i za bardzo ciekawe zaskoczenie w połowie rozgrywki. Poleciłbym grę trzem osobom, bo my się w 4 (a nikt nie jest gruby :D ) trochę uderzaliśmy momentami. Obsługa na duży plus, zasłużone miejsce w Top Krakowa! Na pewno jeszcze zawitamy na Długą. ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Escape room Laboratorium rzeźnika
Laboratorium rzeźnika

Dobra rzeź

11/13/18 | visit date: 2/9/18

Bardzo fajny pokój, niby dość klasyczny, jeśli chodzi klimat i pokoje w tym stylu, ale początkowy smaczek podkręca atmosferę! Niestety nie dla każdego, więc nie bierzcie ze sobą zbyt strachliwych osób.:) Zagadek jest dużo, ale przechodzi się przez nie w miarę płynnie, są raczej sensowne i logiczne, mieliśmy problem tylko dwukrotnie, ale to przez zbyt szybkie odpuszczenie pomysłu i brak weryfikacji naszego rozwiązania, dlatego uważam poziom trudności za średni z minusem. Obsługa jest bardzo taktowna i skora do rozmów, otwarta na sugestie.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Escape room Dziki Zachód: Western Saloon
Dziki Zachód: Western Saloon

Czas na Dziki Zachód

10/29/18 | visit date: 7/16/18

Bardzo bardzo bardzo polecam! Dość nowa pozycja w Krakowie, ale nic dziwnego, że tak szybko pnie się do góry w rankingu! Super aranżacja, wiele mechanizmów, poziom trudności wyważony, ale bez podpowiedzi się nie obyło mimo sporego doświadczenia 3-osobowej drużyny. :)
Klimat jest naprawdę świetny, początek z elementem zręcznościowym ciekawy, choć po paru minutach trochę irytujący, jednak bardzo wpasowujący się w tematykę, więc nie ma co odejmować punktów. :)
Tym bardziej, że obsługa była bardzo miła i profesjonalna, pomogła płynnie przeprowadzić przez rozgrywkę dając dosłownie mini-wskazówki, idealne do załapania, co robimy nie tak.
Nie wiem czy warto polecić na pierwszy raz, ale ogólnie pozycja obowiązkowa w Krakowie! Pozdrowienia i na pewno do zobaczenia jeszcze kiedyś w nowych pokojach!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next