kapibarabarbara- PoWROmcy Escape
 • Escape room Szlak Nieumarłych

  Szlak Nieumarłych
  Open The Lock
  Gliwice

  Limited rating

  #212

  03.02.2020 | visit date: 27.12.2019

  Jeden z lepszych ER w okolicy. Nie ma się do czego przyczepić-bardzo ładnie urządzone wnętrze, klimat lekkiego niepokoju (ale nie grozy), oryginalne zagadki, interesujący wątek fabularny. Gra jest długa i wieloetapowa, a zagadek jest bardzo dużo- warto więc wybrać się do pokoju w 3-4 doświadczone osoby. Poziom zagadek określiłabym jako trudny, aczkolwiek na tą ocenę mocno wpływa fakt, iż graliśmy jedynie w dwie osoby- co okazało się wielkim wyzwaniem. Na szczęście mogliśmy zawsze liczyć na pomoc Mistrza Gry, co pozwoliło nam przejść cały pokój w wyznaczonym czasie.
  Bardzo polecam wszystkim, którzy nie nastawiają się na mroczny horror (wbrew nazwie)- Szlak Nieumarłych to nieco mroczniejsza przygodówka- nawet ci bardziej strachliwi nie powinni się obawiać i nie muszą rezygnować z tak ciekawej pozycji na śląskim rynku ER.

 • Escape room Tajne przez poufne VR

  Tajne przez poufne VR
  Quest Cage Centrum
  Katowice

  Limited rating

  #211

  03.02.2020 | visit date: 27.12.2019

  Nasze pierwsze doświadczenie z VR! Nie ukrywam, że nie spodziewaliśmy się niczego specjalnego i z takim nastawieniem poszliśmy do tego "pokoju" - zdecydowanie preferujemy tradycyjne ER, a nie ich wersje komputerowe, w postaci gier planszowych itd itp. Uznaliśmy jednak, że trzeba spróbować i jakoś zapełnić nasz skromny maraton w okolicy.
  Tajne przez poufne odmieniło jednak moje myślenie o ER w VR. W grze bardzo dobrze wykorzystano możliwości świata wirtualnego, uzyskując efekty jakie nigdy nie byłyby możliwe w tradycyjnym escape roomie. Zagadki bardzo pomysłowe, a gdyby przenieść je do świata realnego- dość łatwe. Jednak ich rozwiązanie w VR, szczególnie dla osób początkujących w tej formie zabawy- staje się wielkim wyzwaniem. Scenariusz super, przy następnej wizycie w okolicy z pewnością zagramy w kolejnym :)
  Na malutki minusik dodam, że osoby, które nigdy nie miały styczności z VR mogą stracić sporo czasu gry na rozeznanie jak to wszystko faktycznie działa, jak się poruszać itp. Dodam również, że w razie drobnych awarii technicznych (która miała miejsce w moim przypadku) zdjęcie gogli psuje klimat o wieeeele bardziej niż wejście Mistrza Gry do pokoju w czasie tradycyjnej gry (co dotąd uważałam za najgorszą opcję wynikającą z awarii)
  Bez względu na to, czy jest się fanem gier, czy jednak woli się ER w realu- warto choć raz spróbować czegoś innego i na własnej skórze przekonać się jak to wygląda. Ja na VR na pewno jeszcze wrócę, choć w ogólnym rozrachunku gra nigdy nie zastąpi mi prawdziwych pokojów :)

 • Escape room Licencja 00

  Licencja 00
  LOFTescape
  Chorzów

  Limited rating

  #210

  03.02.2020 | visit date: 27.12.2019

  Zaczyna się super- bardzo oryginalne i zaskakujące wprowadzenie, klimatyczne wnętrze i dopasowane do całości zagadki. Niestety im dalej, tym gorzej. W pewnym momencie cały klimat niestety ustępuje. Zagadki co prawda dalej są w porządku (może poza jedną mocno przekombinowaną :P), ale wystrój leży :(
  Natomiast końcówka gry to dla mnie całkowita niespójność z początkiem rozgrywki- jakby połączyć dwa różne scenariusze. Nie podobało mi się ani pod kątem wystroju, ani zagadek, ani fabuły.
  Generalnie- początek gry 10, końcówka- może 5? Średnia 7,5- ale podciągam ogólną ocenę do 8 za ekstra nietypowy i zapadający w pamięć początek i przesympatyczną Mistrzynię Gry :))
  Zagadki na średnim poziomie trudności, 2-3 średniodoświadczone osoby spokojnie dadzą sobie radę :)

 • Escape room Saloon

  Saloon
  Open The Lock
  Zabrze

  Limited rating

  #204

  11.11.2019 | visit date: 11.11.2019

  Największy plus? Wystrój pokoju- na 10 z plusem. Wszystko idealnie wykończone, estetyczne i wpisane w tematykę pokoju. Bardzo pomysłowo i umiejętnie zagospodarowana przestrzeń, która skrywa pewne tajemnice. Zagadki są dobrze wkomponowane w klimat, jednak nie zawsze rozwiązania są intuicyjne i logiczne- nawet niekoniecznie chodzi tu o poziom trudności- na kilka rozwiązań po prostu sami byśmy na pewno nie wpadli. Szczególnie obsługa jednego z mechanizmów nie przypadła nam do gustu- zero instrukcji czy wskazówek w środku pokoju- albo ktoś wymyśli co autor miał na myśli- albo nie. Choć sam zamysł tejże zagadki jest bardzo interesujący- brakuje niestety jakiejś choćby drobnej poszlaki o co tak naprawdę chodzi. Bo przecież w rozwiązywaniu zagadek nie chodzi o bezmyślne kombinowanie metodą prób i błędów ;)
  Mistrz gry bardzo miły, udzielał szybkich i trafnych podpowiedzi, a po grze rozwiał wszelkie wątpliwości co do zagadek ;)

 • Escape room Grota Mocy

  Grota Mocy
  Open The Lock
  Zabrze

  Limited rating

  #203

  11.11.2019 | visit date: 11.11.2019

  Pokój idealnie nadaje się dla małych doświadczonych grup. Zagadek jest nie za mało, nie za dużo- w sam raz. Pokój wymaga dokładnego przeszukiwania- co w przypadku wielu zagadek stanowi ich największą trudność. Jedna z zagadek wymaga dużo precyzji i uwagi, co w przypadku drobnej pomyłki stworzy nie lada wyzwanie.
  Na pierwszy rzut oka grota wydaje się niewielka, a potencjalnych schowków jest mało...-nic bardziej mylnego.
  Co wymaga dopracowania?- według mnie wystrój pokoju. Niektóre elementy (przeważnie te „grające”)są ładne, jednak zdecydowana większość pokoju pokryta jest czymś średnio atrakcyjnym.
  Ogólne wrażenia z gry jak najbardziej pozytywne, Mistrz gry także na najwyższym poziomie

 • Escape room Tajemnicza Komnata

  Tajemnicza Komnata
  Świat Zagadek
  Warszawa

  Limited rating

  #202

  09.11.2019 | visit date: 27.10.2019

  Pokój lekki, łatwy i przyjemny. Muzyka idealna, fajne dekoracje, liczne nawiązania do Harrego Pottera. Zagadki rozwiązuje się płynnie i niemal bezproblemowo- pokój w sam raz dla rodzin z dziećmi czy grup totalnie początkujących. Przesympatyczna Właścicielka, z którą można przegadać więcej czasu niż się spędzi na samej grze :D
  Z niecierpliwością czekamy na szafę prowadzącą do Narnii <3

 • Escape room Olimp

  Olimp
  Room Escape
  Warszawa

  Limited rating

  #201

  09.11.2019 | visit date: 27.10.2019

  Tym razem coś nie zagrało. Odwiedziliśmy już kilka ER osadzonych w tematyce greckich bóstw- ten warszawski uważam za najsłabszy. Słabo zagospodarowana przestrzeń pokoju- dużo miejsca, dużo światła- mogłoby być bardziej klimatycznie. Jeden z efektów w pokoju miał duży potencjał- jednak został stworzony tak topornie, że totalnie nie przypadł mi do gustu. A szkoda, bo to chyba on miał zrobić całą robotę. Zagadki są dość przeciętne- fakt, że jest sporo elektroniki, ale nic konkretnego nie zapada w pamięć.
  Mistrzyni Gry bardzo miła i kompetentna, ale jednak opóźnienie wejścia do pokoju i rozpoczęcia gry o kilkanaście minut (nie z naszej winy)nie pozwala mi przyznać maksymalnej oceny obsłudze.

 • Escape room Pasażer

  Pasażer
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Limited rating

  #200

  09.11.2019 | visit date: 27.10.2019

  Nr 200 na mojej liście ER- to musiało być coś spektakularnego. Wybór padł na Pasażera- dla mnie to jeden z najlepszych ER jakie odwiedziłam. A już na pewno najbardziej realistyczny. Realizm to w tym przypadku słowo klucz. Każdy najmniejszy detal, wszystko co można sobie wyobrazić, co wiąże się z tematyką pokoju-po prostu tu jest. Dekoracje to nie plastik czy pomalowany styropian...to wszystko jest prawdziwe. Nasza misja również jest prawdziwa... a przynajmniej wtedy odczuliśmy, że taka jest :D
  Genialnie wykorzystana przestrzeń- nawet 4 osoby mogą komfortowo grać i mieć co robić. Ciężko wymieniać każdą zaletę z osobna- nawet system podpowiedzi jest nietypowy, mega oryginalny i w 101% osadzony w klimacie pokoju Jedyne co jeszcze mogę dodać- polecam wersję " z doładowaniem"- smaczek w postaci akcentu fabularnego dodaje jeszcze więcej (czy to możliwe?) realizmu i z pewnością będzie niezapomnianym dodatkiem.

 • Escape room Napad na bank

  Napad na bank
  Akcja Ewakuacja nr 1 Warszawa
  Warszawa

  Limited rating

  #199

  09.11.2019 | visit date: 27.10.2019

  Niedzielny poranek rozpoczęliśmy wcześnie- i to nie byle czym- postanowiliśmy napaść na bank. Super pomysł na system zabezpieczeń w banku- trzeba pilnować się na każdym kroku, a każdy błąd niesie za sobą pewne konsekwencje... Kilka rozwiązań bardzo zaskakujących, a jedno z nich uważam ze jedno z najciekawszych zadań, jakie miałam okazję wykonać w ER.
  Pokój optymalny dla 3-4 osób- każdy będzie mieć co robić. Zagadki nie są może bardzo trudne, ale myślę, że na jedną z pierwszych gier w ER Napad na bank niekoniecznie się nadaje. Grupy średniozaawansowane i zaawansowane powinny jednak wpisać Napad na swoją listę pokojów do odwiedzenia.
  Warto wspomnieć o bardzo klimatycznym i pięknym wystroju poczekalni dla klientów- z początku nie wiedzieliśmy czy dotarliśmy w dobre miejsce- szukaliśmy przecież Escape Roomu, a nie przyjemnej kawiarni. Okazuje się, że można to połączyć- wtedy nawet oczekiwanie na grę niestraszne :) Mistrzyni Gry bardzo miła, z uwagą śledziła naszą grę udzielając trafnych wskazówek.

 • Escape room Pokój Zagadka

  Pokój Zagadka
  Dom Zagadek
  Warszawa

  Limited rating

  #198

  09.11.2019 | visit date: 26.10.2019

  Pokój wybrany przez nas trochę z przypadku- nie było możliwości odwiedzenia jednej z firm, toteż mając w pamięci dawne rekomendacje znajomych- trafiliśmy do Pokoju Zagadki. Dodam, że nigdy nie byłam fanką ER abstrakcyjnych- zawsze miałam wrażenie, że tylko autor wie o co tak naprawdę tam chodzi...- NIE TYM RAZEM. Zagadki wybitnie nam podpasowały- gdyby nie jeden przestój może padłby rekord :))
  Na pierwszy rzut oka- prawdziwe pomieszanie z poplątaniem. Tok myślenia niezwykle oryginalny, wystrój niepozorny- a jednak to jeden z ER, w których bawiliśmy się najlepiej podczas tego wyjazdu. Pokój potrafi rozbawić, nieraz próbuje oszukać, zmylić... Jest to ER na maksa nietypowy, bez dorabiania sztucznie brzmiącej fabuły, spektakularnego wystroju- po prostu ciąg niekoniecznie związanych ze sobą zagadek :D . Bardzo bardzo polecam- chociażby żeby zobaczyć coś całkiem innego niż w innych ER.

View more reviews: 1 2 3 ... 16 17 18