Cyrk Kamiennych Braci
 • Escape room Xpedycja

  Xpedycja
  Portal Escape Games
  Łódź

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i kosmiczne zagrożenie

  26.01.2020 | visit date: 10.08.2019

  W swoich dotychczasowych podróżach wielokrotnie zmagaliśmy się z różnymi problemami - potwory, mordercy, źli czarnoksiężnicy czy starożytni bogowie - niebezpieczeństwo czaiło się na nas w każdym zakątku Ziemi. Nie sądziliśmy jednak, że kolejnym razem groźba zagłady przybędzie wprost z kosmosu, zwłaszcza, że nigdy sygnałów o takim zagrożeniu nie braliśmy poważnie. Tym razem problem miał istnieć naprawdę, a nas postanowiono wysłać w przestrzeń kosmiczną z misją ocalenia naszej planety. Czekała nas niezwykła ekspedycja.

  Wystrój pokoju jest całkiem pomysłowy choć jednocześnie skromny. W tym aspekcie pokój potrafi jednak momentami nieco zaskoczyć, mimo, że wizualnego przepychu tu nie doświadczymy. Dobrze wykorzystano przestrzeń, którą zaaranżowano w taki sposób, aby móc oddać klimat wyprawy.

  Zadania czerpią z rozwiązań tradycyjnych i elektronicznych. Twórcy zaplanowali także zaangażowanie manualne uczestników misji. Scenariusz pod względem poziomu trudności jest raczej na średnim poziomie.

  Obsługa była pozytywna, a swoje zadania wypełniła jak należy.

  "Xpedycja" na żadnej z płaszczyzn nie jest scenariuszem wybitnym. Całościowo jednak wypada dobrze i zapewnia rozrywkę na solidnym poziomie. Sugerujemy by wybierać się raczej mniejszymi ekipami. W przeciwnym razie momentami może robić się nieco ciasno.

 • Escape room Ostatnia Stacja

  Ostatnia Stacja
  Portal Escape Games
  Łódź

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i metro strachu

  26.01.2020 | visit date: 10.08.2019

  Cyrk Kamiennych Braci otrzymał tajną misję. W Łódzkim metrze (!) grasuje szajka piromanów. Gang bardzo dobrze się maskuje i podobno nawet z pozoru niewinny człowiek może być zamieszany w podłożenie ładunku wybuchowego w jednym z pociągów. Jak donosi nasz informator ładunek ów jest tak potężny, że byłby w stanie wysadzić w powietrze całe miasto. Na uratowanie Łodzi zostało nam niewiele czasu - aż pociąg dojedzie do ostatniej stacji.

  Wystrój pokoju choć przywodzi na myśl ER pierwszej generacji, ma swoje atuty i momentami potrafi pozytywnie zaskoczyć. Pomieszczenie nie jest duże, jednak twórcom udało się całkiem nieźle odwzorować uczucie jazdy pociągiem. Z pewnością nie zaszkodziłoby jednak wzbogacić wystrój o nieco bardziej realistyczne rekwizyty.

  Zagadki są ciekawe i dobrze wkomponowane w tematykę pokoju. Przyda się duża spostrzegawczość. ER jest dość liniowy, co sprawia, że przy większej liczbie graczy może być trochę nudno. Z drugiej strony więcej głów do myślenia się przyda, bo poziom trudności jest dosyć wysoki.

  Obsługa spisała się bez zarzutu.

  Podsumowując, "Ostatnia Stacja", to ER w dość oryginalnej tematyce. Mimo minimalistycznego wystroju posiada pewne atuty, które potrafią przykuć uwagę gracza. Warto odwiedzić, jak ktoś lubi tematykę i nie zniechęci go budżetowe wykonanie, przywodzące na myśl ER pierwszej generacji.

 • Escape room Dwa Oblicza Klauna

  Dwa Oblicza Klauna
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i niekoniecznie śmieszny klaun

  23.01.2020 | visit date: 09.06.2019

  Na polanie, za miastem rozbił się namiot cyrkowy. Gdy byliśmy dziećmi, cyrk przyjeżdżał dość często. Wówczas jednak go nie odwiedzaliśmy. Nostalgia pchnęła nas przed jego wejście. Tam zobaczyliśmy klauna, radośnie podrygującego i zapraszającego, by wejść do środka. Był to typowy wesołek, z makijażem, kolorową peruką, szerokimi spodniami na szelkach i w nienaturalnie długich butach. Wyglądał tak jak każdy by go sobie w pierwszej chwili wyobraził. Nie wiedzieliśmy wtedy, że tego dnia przyjdzie nam ujrzeć dwa oblicza klauna.

  Pokój stara się żonglować klimatem przechodząc z jednej skrajności w drugą. Pomysł całkiem udany. Brakowało nam w nim jednak fabuły, zarysowanej historii, która ten klimat mogłaby mocniej zbudować. Wystrój pokoju jest dość prosty i nie robi wielkiego wrażenia. Mogłoby być po prostu bardziej "bogato". Na plus na pewno można zaliczyć dodatkowy element pojawiający się w czasie rozgrywki.

  Zadania w dużej mierze korzystają z rozwiązań tradycyjnych, aczkolwiek nie zabrakło tu elektroniki. Nie wszystkie zagadki są w pełni osadzone w klimacie, ale wszystkie są związane z tematyką. Pokój jest raczej średnio trudny.

  Obsługa do swoich zadań podeszła z dużą pozytywnością i zaangażowaniem. Czuć było, że praca w ER jest dla nich też dobrą zabawą.

  "Dwa Oblicza Klauna" to pokój z dużym potencjałem, który naszym zdaniem nie został jednak wykorzystany. O ile dobrze bawiliśmy przemierzając scenariusz to jednak widać, że jeszcze sporo można w nim poprawić, a pokój ma pole do rozwoju.

 • Escape room Uwięzieni w Ciemności

  Uwięzieni w Ciemności
  Fabryka Czasu
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i mroczna tajemnica pewnej piwnicy

  23.01.2020 | visit date: 09.06.2019

  Zamknięto nas w ciemnej piwnicy. Nie mogliśmy nic zobaczyć, jednak naszych uszu dobiegł odgłos ostrzonego noża, siekiery albo innego niebezpiecznego narzędzia. Mieliśmy niewiele czasu, aby uwolnić się i opuścić Bydgoszcz w jednym kawałku. Dla Cyrku Kamiennych Braci ucieczka przed psychopatami, to chleb powszedni.

  Wystrój pokoju jest bardzo minimalistyczny. W ER tego typu nie jest to wadą, gdyż odpowiada to klimatowi scenariusza. Na plus należy zaliczyć [spojler] oraz wprowadzenie - typowe dla Fabryki Czasu, ale niestandardowe z punktu widzenia całej branży.

  Zagadki dla doświadczonych ekip nie powinny stanowić większego wyzwania. W dwie osoby udało nam się ukończyć pokój poniżej 30 minut. Zadania pasują do klimatu, są zróżnicowane, a ich rozwiązywanie mimo niskiego poziomu trudności sprawia przyjemność.

  Obsługa spisała się dobrze. Wprowadzenie buduje klimat, co jest niewątpliwym atutem.

  Podsumowując, "Uwięzieni w Ciemności", to niezły scenariusz, w bardzo popularnej tematyce. Jak na pokój budżetowy potrafi swoimi atutami przykuć uwagę, choć na jakieś większe emocje raczej nie ma co liczyć. Jak ktoś lubi tematykę, nie powinien wyjść zawiedziony.

 • Escape room W cieniu piramid

  W cieniu piramid
  Wyjście Awaryjne
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci w pułapce egipskich bogów

  20.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  Cyrk Kamiennych Braci dostał zlecenie od brytyjskiego wywiadu. Dowiedzieć się czego naziści poszukują w Tanis - w cieniu egipskich piramid. Kiedy byliśmy już bardzo blisko odkrycia tajemnicy, burza piaskowa odcięła nas od świata. Nie mogąc się skontaktować z MI6, ale mając przewagę czasową nad Gestapo przystąpiliśmy do badania piramidy.

  Wystrój tego pokoju, to z całą pewnością najwyższa półka i jeden z najładniejszych pokoi w Polsce. Tutaj Wyjście Awaryjne przebiło nawet swoje wcześniejsze dzieła "Legendę Miecza" i "Nautilusa". Wnętrze ER faktycznie przypomina prawdziwą piramidę albo scenografię z wysokobudżetowego filmu. Klimat jest dodatkowo potęgowany przez odpowiednie oświetlenie oraz ścieżkę dźwiękową.

  Zagadki należycie zróżnicowano oraz świetnie osadzono w tematyce pokoju. Rozwiązywanie kolejnych łamigłówek popycha akcję naprzód i prowadzi do zaskakującego i nietypowego finału. Pokój nie jest bardzo liniowy, a zadań jest sporo, także nawet grupy złożone z pięciu osób nie mogą narzekać na nudę.

  Obsługa wykonała swoje zadanie profesjonalnie i nie mamy do czego się przyczepić.

  Podsumowując, "W Cieniu Piramid", to naszym zdaniem najlepszy scenariusz w Bydgoszczy i z całą pewnością jeden z najlepszych ER w Polsce. Wszystkie aspekty tego pokoju wykonano na najwyższym poziomie i możemy go z czystym sumieniem polecić wszystkim fanom pokoi ucieczek i nie tylko.

 • Escape room Superheroom

  Superheroom
  Mr Lock Escape Room
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i Robin

  19.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  Cyrk Kamiennych Braci został poproszony przez samego Batmana o pomoc w obezwładnieniu groźnego przestępcy nim ten sprowadzi na miasto kataklizm. Akcja miała rozegrać się na 75 piętrze wieżowca. Naszym pierwszym zadaniem było odzyskanie naszych super mocy, które kiedyś posiadaliśmy, a które podstępnie nam odebrano. Choć zadanie było bardzo trudne, do jego wykonania bardzo motywował nas fakt, że "Batman w nas wierzy".

  Choć nie zaliczamy się do fanów amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela czy DC, trzeba przyznać, że stworzenie pokoju w tej tematyce był marketingowym strzałem w dziesiątkę. Wystarczy spojrzeć na wyniki finansowe filmów z udziałem wymienionych postaci. Jak dodamy do tego wysoki budżet, a co za tym idzie poziom wykonania tego ER, to sukces murowany. Przyznajemy, że sami bardzo dobrze się bawiliśmy w Superheroomie. Od strony technicznej z pewnością jest to jeden z najlepiej wykonanych pokoi w Polsce. Niewątpliwym atutem jest też tutaj interakcja z mistrzem gry, który w bardzo fajny sposób pomaga wczuć się w klimat i w ciekawy sposób uczestniczy w akcji.

  Zagadki w tym ER stematyzowano w taki sposób, aby należycie współgrały z klimatem, a ich rozwiązywanie popychało akcję do przodu. Pokój nie jest liniowy, co należy traktować jako atut w szczególności w przypadku drużyn złożonych z większej ilości osób. Poziom trudności jest tutaj dobrze wyważony, a ilość zagadek naprawdę pokaźna, dzięki czemu jest co robić przez całe 70 minut przeznaczone na zabawę.

  Obsługa zdecydowanie była dużym atutem Sperheroomu. Interakcja oraz budowanie klimatu na najwyższym poziomie.

  Superheroom, to z pewnością bardzo ciekawy scenariusz i choć jego tematyka nie należy do naszych ulubionych, to bawiliśmy się w nim naprawdę dobrze. Z całą pewnością należy docenić go za stronę techniczną i odpowiednie budowanie klimatu. Fanom Marvela i DC nie trzeba go polecać, ale nawet jak nie jesteście wielbicielami herosów w rajtuzach, na pewno warto dać mu szansę. Polecamy.

 • Escape room Freakshow

  Freakshow
  Break The Brain
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci na niezwykłym pokazie

  13.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  Podróżując od miasta do miasta natrafiliśmy na niecodzienne wydarzenie. Do miasta przybył cyrk. Nie był to jednak zwyczajny cyrk z tresowanymi zwierzętami, akrobatami i klaunami. Był to cyrk osobliwości. W dzisiejszych czasach tego typu spektakl sam w sobie jest niespotykaną w świecie osobliwością. Tym większa była nasza radość z możliwości jego obejrzenia, jako, że od zawsze było to naszym marzeniem. Wślizgnęliśmy się niepostrzeżenie do namiotu, a wtem niespodziewanie punktowe światło padło na nasze osoby, a z publiki dał się słyszeć aplauz.

  Freakshow jest z całą pewnością, obok Olimpu, najładniejszym pokojem firmy Break The Brain. Dekoracje i rekwizyty są tutaj wykonane bardzo estetycznie, a [spojler] znakomicie wykorzystuje dostępną przestrzeń. W budowaniu klimatu bardzo dużą rolę odgrywa doskonale dobrany podkład dźwiękowy oraz oświetlenie. Dodatkowo w pokoju czekają na nas niespodzianki, które ubarwiają i urealniają rozgrywkę.

  Zagadki w tym ER zostały bardzo dobrze dobrane do tematyki pokoju. Zadania oraz mechanizmy jakie wykorzystują zostały odpowiednio zróżnicowane, dlatego na monotonię na pewno nie można narzekać. Na pochwałę zasługuje na pewno również świetny, niestandardowy system podpowiedzi. Poziom trudności zagadek oceniamy jaki średni.

  Obsługa spisała się naprawdę dobrze. Bardzo uatrakcyjniła naszą zabawę, przy tym była rozmowna i sympatyczna.

  Przy podsumowaniu nie sposób nie porównać tego pokoju, do niestety zamkniętego już "Cyrku Dziwadeł". "Freakshow" w tym zestawieniu niestety wypada trochę słabiej. Wystrój tutaj jest "o jedną półkę" niżej (co nie zmienia faktu, że jest bardzo dobry), no i brakuje nieco bardziej rozbudowanej fabuły. Mimo to jest to z całą pewnością jeden z najlepszych pokoi w Bydgoszczy, a i do ogólnopolskiej czołówki mu niewiele brakuje. Polecamy wszystkim, zwłaszcza fanom tematyki (jak my).

 • Escape room Tajemnica Władcy Nilu

  Tajemnica Władcy Nilu
  One Hour
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i wyprawa w nieznane

  13.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  Nie mieliśmy dość po ostatniej wyprawie. Informacja o kolejnym niezwykłym znalezisku sprawiła, że szybko ruszyliśmy na kolejną wyprawę. Wkrótce po udanej ucieczce z kambodżańskiej świątyni przenieśliśmy się do północnej Afryki, by tam zbadać poszlaki dotyczące zaginionej egipskiej świątyni. Nie mogliśmy się doczekać by odkryć co tak naprawdę skrywa tajemnica władcy Nilu.

  Wystrój pokoju można opisywać tylko i wyłącznie pozytywnie. Wnętrze zostało zaprojektowane i wykonane z dużą dbałością o detale i z całkiem sporym rozmachem. Właściwie każdy element otoczenia sprawia wrażenie autentycznego i ze święcą szukać kaloryferów czy kabli. Twórcy naprawdę się wykazali. Podróży przez starożytną świątynię towarzyszy bardzo dobrze dobrana muzyka.

  Zagadki są zróżnicowane i oryginalne, w dużej mierze korzystają z rozwiązań elektronicznych i mechanicznych. Przede wszystkim zostały zaplanowane w pełnej zgodzie z tematyką. Pokój jest dość trudny.

  Do obsługi nie mamy żadnych zastrzeżeń.

  "Tajemnica Władcy Nilu" to pokój o bardzo wysokim standardzie. Nikt nie powinien się na nim zawieść. Należy jednak pamiętać, że poziom trudności jest tu wysoki, mogący stanowić spore wyzwanie i dla doświadczonych ekip. Stąd też polecamy, by do tego pokoju wybrać się mając za sobą już kilka innych.

 • Escape room Skarbiec

  Skarbiec
  One Hour
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i wypadek przy pracy

  11.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  W trakcie naszego wypadu do Bydgoszczy, skończyły się nam pieniądze na ER. Mieliśmy tylko dwa wyjścia: wrócić do domu zaliczywszy jedynie 5 pokoi albo skądś zdobyć fundusze. Naturalnie zdecydowaliśmy się na tę drugą opcję. Po zaliczeniu przeszło 250 pokoi ucieczek, uznaliśmy, że napad na skarbiec, to dla nas pikuś. Zebraliśmy więc sprzęt i wkroczyliśmy do akcji. Niestety nie wszystko poszło po naszej myśli...

  Wygląd tego ER jest dosyć surowy, minimalistyczny. Jest, to oczywiście z pewnych względów zrozumiałe, gdyż znajdujemy się w industrialnym budynku skarbca. Na pewno na plus należy zaliczyć [spojler] i dynamiczną fabułę.

  Pokój od strony zagadek prezentuje się bardzo dobrze. Twórcy postawili na rozwiązania elektroniczne oraz realizm i wyszło im to naprawdę udanie. Zadań jest naprawdę ogromna ilość, a ich solucje bardzo zróżnicowane i dość oryginalne. Pokój nie jest liniowy, dlatego sugerujemy wybrać się do niego w jak największym gronie. W przeciwnym razie może być problem ze zmieszczeniem się w regulaminowym czasie.

  Obsługa wykonała swoje zadanie poprawnie. Nie mamy większych zastrzeżeń.

  Podsumowując, "Skarbiec", to pokój, który z całą pewnością spodoba się fanom nowoczesnych rozwiązań oraz tym osobom, które w ER nade wszystko cenią zagadki. Jeżeli jednak liczysz na "fajerwerki" wizualne lepiej wybierz drugi z pokoi, jakie ma w ofercie firma "One Hour".

 • Escape room Odmęty Angkor Wat

  Odmęty Angkor Wat
  EGO
  Bydgoszcz

  Archival rating

  Cyrk Kamiennych Braci i kambodżańskie mity

  10.01.2020 | visit date: 08.06.2019

  Skarby starożytnych cywilizacji od zawsze zwabiały nas w różne zakątki ziemi. Odwiedzaliśmy już Egipt, Grecję czy Chiny. Nigdy jednak do tej pory los nie rzucił nas do Kambodży. Aż do momentu, w którym usłyszeliśmy o wyprawie mającej na celu zdobycie legendarnego skarbu boga Wisznu. Nie namyślając się długo wsiedliśmy w samolot by wziąć udział w tym przedsięwzięciu. I tak wpadliśmy w Odmęty Angkor Wat.

  Wystrój pokoju jest bardzo udany, nie można mu odmówić estetyki. Wnętrze świątyni odwzorowano w sposób bardzo klimatyczny. Na uwagę zasługuje także pewien element, który wywołuje bardzo pozytywne odczucia i świetnie wpisuje się w tematykę pokoju.

  Zagadki nie są zbyt trudne. Rozwiązania, na których się opierają są zarówno elektroniczne jak mechaniczne i tradycyjne. Ich rozwiązywanie daje dużo satysfakcji.

  Obsługa była bardzo pozytywna i widać było, że prowadzenie escape room'u ją po prostu cieszy. Tworzyło to sympatyczną atmosferę.

  "Odmęty Angkor Wat" to bardzo udany scenariusz, który powinien zaspokoić doświadczonych graczy, a na początkujących ma szanse zrobić piorunujące wrażenie. Polecamy.

View more reviews: 1 2 3 ... 25 26 27