Adashi (dezERterzy)
 • Escape room Rozbitkowie

  Rozbitkowie
  Escape 132
  Poznań

  Nowe doświadczenie

  03.12.2019 | visit date: 05.09.2019

  Wszystkie możliwe kategorie pokoi dostępne na portalu LockMe już mieliśmy dawno za sobą, wszystkie poza jedną, tą przeznaczoną dla młodszych poszukiwaczy przygód. Wybraliśmy się więc do Rozbitków, pierwszego i zapewne nie ostatniego eskejpu dla dzieci w naszej karierze.
  Już na wstępnie zaznaczę, że ta opinia a szczególnie ocena nie będzie wynikała z porównania poznańskiego pokoju do pozostałych ponad już 250 ER-ów, które odwiedziłem do tej pory, lecz jest to moje obiektywne spojrzenie na temat Escape Roomu jako rozrywki dla dzieci w zupełnie nowym wydaniu.
  Podczas gry w Rozbitkach naszym głównym celem jest wysłanie sygnału S.O.S. i uratowanie się z opuszczonej wyspy, lecz żeby tego dokonać po drodze czeka nas sporo zadań. Zagadki moim zdaniem są w tym pokoju największym atutem. Wszystkie logiczne, spójne z tematyką i fabułą. Wielkie brawa również za własnoręcznie wykonane mechanizmy, które są dowodem na to, że wcale nie potrzeba elektroniki, żeby zagadki dawały radość a szczególnie ich rozwiązywanie.
  Podsumowując to jest to świetne miejsce i nie tylko dla dzieci. My byliśmy w dwuosobowym składzie, z naprawdę dużym doświadczeniem i nie obyło się bez podpowiedzi. Choć jestem pewien, że każde dziecko które bawiło się w tym pokoju akurat to na czym my polegliśmy ogarnęłoby w moment ;) Może się to wydawać mało prawdopodobne ale byliśmy w wielu ERach, które w moim odczuciu były łatwiejsze niż Rozbitkowie a wcale nie były to pokoje dla dzieci ;)
  Właściciele to super ludzie, których mieliśmy już okazję poznać podczas gry na Backstage'u i mam nadzieję, że w przyszłości uda im się otworzyć kolejny eskejp a wtedy na pewno z chęcią do nich wrócimy.

 • Escape room 007 Misja Toruń

  007 Misja Toruń
  Dom Kłódek
  Toruń

  James Bond

  15.11.2019 | visit date: 15.08.2019

  Jeden z najlepszych agentów brytyjskich służb specjalnych z misją w Toruniu prosi nas o pomoc, żeby zapobiec atakowi bombowemu. Zadanie rodem z filmów o Jamesie Bondzie to coś dla nas, więc nie było co się zastanawiać.
  KLIMAT:
  Wystrój pokoju jest raczej minimalistyczny ale w żadnym stopniu nie przeszkadza to we wczuwaniu się w rolę tajnych agentów. Ten pokój ma po prostu swoje flow.
  ZAGADKI:
  W porównaniu z poprzednimi pokojami z Domu Kłódek to w Misji Toruń powinniśmy nastawić się na współpracę i komunikację. Bez tych rzeczy nie sposób będzie rozpocząć gry a co dopiero udaremnić atak. Zadań jest sporo i są przemyślane, nieliniowe i wpasowane w klimat i fabułę pokoju. Z jedną zagadką a raczej jej rozwiązaniem spotkałem się po raz pierwszy.
  PODSUMOWANIE:
  Wszystkie pokoje z toruńskiej firmy, które mieliśmy przyjemność odwiedzić są naprawdę solidne ale to właśnie 007 Misja Toruń w moim odczuciu jest najlepszy. Dodatkowym powodem dzięki któremu akurat ten pokój będziemy wspominać miło i na długo jest to, że był on dwusetnym eskejpem jednej z osób naszej dezERterowskiej ekipy.

 • Escape room Eksperyment

  Eksperyment
  Dom Kłódek
  Toruń

  Sercowa sprawa

  15.11.2019 | visit date: 15.08.2019

  We współczesnym świecie eksperymenty stały się tak naprawdę codziennością. Ich przedmiotem było już zapewne prawie wszystko wliczając w to ludzkie serce. Jednak jeśli biorą się za to nieudolni badacze to trzeba interweniować i nie dopuścić do tragedii. To właśnie stało się naszym zadaniem w jednym z pokoi w toruńskim Domu Kłódek.
  KLIMAT:
  Klimat laboratorium oddany w bardzo solidny sposób. Duża ilość rekwizytów pasujących do fabuły i pozwalających jeszcze lepiej wczuć się w wykonywaną misję.
  ZAGADKI:
  Zagadki są naprawę spójne z całością pokoju, ich różnorodność i pomysłowość naprawdę może się podobać. Zadań jest sporo jak na stosunkowo niewielką przestrzeń gry a ich stopień trudnośi nie jest może jakiś mocno wymagający więc śmiało mogą odwiedzić ten eskejp nawet mniej doświadczeni gracze.
  PODSUMOWANIE:
  Podobnie jak w przypadku El Dorado tak i w Eksperymencie mamy do czynienia z solidną propozycją na Escape Room. Gra się bardzo płynnie, wszystko jest logiczne i nie ma się do czego doczepić, choć zazwyczaj i tak tego nie robimy, dla nas liczy się zabawa a w Domu Kłódek była ona świetna.

 • Escape room El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota

  El Dorado - w poszukiwaniu zaginionego złota
  Dom Kłódek
  Toruń

  El Dorado

  15.11.2019 | visit date: 15.08.2019

  Amazońska dżungla w środku Torunia a w niej my, poszukujący zaginionego miasta El Dorado. Tematyka przygodowa jest zdecydowanie najbardziej powszechna w eskejpowym świecie stąd też, każdy bardziej doświadczony gracz odwiedził zapewne już niejeden pokój z tej kategorii i ma z czym porównywać.
  KLIMAT:
  W kwestii klimatu i wystroju to mam mieszane uczucia, bowiem początek jest naprawdę fajny, dopracowany i spójny lecz w dalszej fazie gry czegoś mi zabrakło.
  ZAGADKI:
  Pokoje dla początkujących mają to do siebie, że gracz nastawia się na to, że nie będzie łatwo i obejdzie się bez podpowiedzi. W naszym przypadku było podobnie, choć na starcie mieliśmy wielki przestój ale udało się ruszyć bez żadnej wskazówki. Potem to już płynnie od zagadki do zagadki w szybkim tempie, głównie dzięki temu, że wszystko było bardzo logiczne i intuicyjne.
  PODSUMOWANIE:
  Zdecydowanie pokój godny polecenia, zwłaszcza dla grup początkujących lub mniejszych składów. Do tego świetna obsługa i mamy miejsce na mapie Torunia do którego z miłą chęcią kiedyś wrócimy.

 • Escape room Jaskinia Hazardu

  Jaskinia Hazardu
  Escape ARENA
  Poznań

  Spłata długu

  15.10.2019 | visit date: 01.07.2019

  Pokój na który dostałem w prezencie voucher, więc nie miałem wielkich oczekiwań w końcu nie ja za tą grę zapłaciłem;) ale jak się okazało był to mega trafiony prezent.
  KLIMAT:
  W dobry sposób oddany klimat kasyna z dość zaskakującym zwrotem akcji za co wielki plus. Wystrój też bez zarzutu choć w końcowej fazie gry jego jeden element potrafił zrobić wrażenie.
  ZAGADKI:
  Podobnie jak w pierwszym z pokoi od Escape Arena tak samo w Jaskini Hazardu mamy do czynienia ze zróżnicowaniem w zagadkach zarówno w typie jak i trudności. Dla mnie najważniejsze jest żeby były one w klimacie pokoju ale także logiczne więc nie mam zarzutów.
  PODSUMOWANIE:
  Jakbym miał porównać ze sobą oba pokoje w nowej poznańskiej firmie to chyba nie potrafiłbym powiedzieć który z nich jest lepszy. Za Galaktyką przemawia wystrój i klimat zaś za Jaskinią mega grywalność. Tak czy inaczej oba są godne polecenia i czekamy na więcej.

 • Escape room Galaktyka Tajemnic

  Galaktyka Tajemnic
  Escape ARENA
  Poznań

  Niech moc będzie z nami

  15.10.2019 | visit date: 01.07.2019

  Nowa firma eskejpowa w takim mieście jak Poznań musi stworzyć naprawdę solidny pokój, żeby się przebić pośród innych i zachęcić graczy do odwiedzin. Trochę obawiałem się wizyty w Escape Arenie ale moje obawy były jak się okazało bezpodstawne.
  KLIMAT:
  Ja osobiście nie oglądałem żadnej części Gwiezdnych Wojen i nie powstał jeszcze żaden Escape Room, który potrafiłby mnie do tego przekonać. Podobnie jest z Galaktyką Tajemnic. Choć wystrój i klimat bardzo mi się podobały to nie wpłynie to na pewno na zainteresowanie filmem.
  ZAGADKI:
  Duża ilość zagadek, naprawdę bardzo przemyślanych i zastosowujących różnorodne rozwiązania, od kłódek przez mechanizmy do zadań typowo manualnych. Jedynym minusem była zagadka, która jak się później okazało wymagała znajomości tematyki Star Wars co nie powinno mieć miejsca. Ale właściciel powiedział, że coś w tej kwestii zmienią więc nic tylko w to wierzyć.
  PODSUMOWANIE:
  Bardzo dobry pokój, z wieloma zaskoczeniami i z dopracowanym wystrojem. Śmiało mogę polecić każdemu nowy punkt na poznańskiej mapie ER

 • Escape room Lokalizacja

  Lokalizacja
  TickTack
  Gliwice

  Lokalizacja!!!

  15.10.2019 | visit date: 08.06.2019

  Wiedzieliśmy, że powrót do Gliwic a dokładniej do ekipy Tick Tack to będzie wyśmienite przeżycie. Po mega wymagających i dopieszczonych w każdym detalu Wrotach czasu zarówno Egipcie jak i Tortudze nasze oczekiwania były ogromne ale tego co spotkaliśmy się nie spodziewałem.
  KLIMAT:
  O klimacie można by pisać godzinami. Już od wejścia do poczekalni zostajemy pozytywnie zaskoczeni. A samo rozpoczęcie gry to już kulminacja wielkich emocji, które rosną z każdą minutą a nawet sekundą. Wystrój tego Escape Roomu to majstersztyk. Już nawet nie próbuje sobie wyobrazić ile pieniędzy, ile czasu, a przede wszystkim pracy i serca zostało włożone w stworzenie tego dzieła.
  ZAGADKI:
  W Lokalizacji na próżno szukać kłódek. Jest to w pełni zautomatyzowany pokój z rozwiązaniami, o których nawet nie pomyślałbym, że można przenieść w realia pokoju zagadek. Ciężko nawet opisać cokolwiek nie spojlerując stąd też mogę zachęcić jedynie do odwiedzin Gliwic. Cały pokój nie jest prosty, czas ucieka nieubłaganie więc zdecydowanie lepiej jest wybrać się tam mając już jakieś doświadczenie.
  PODSUMOWANIE:
  W podsumowaniu nie napiszę zbyt wiele. Wystarczą dwa słowa:
  CHAPEAU BAS!!!

 • Escape room Stacja Kosmiczna

  Stacja Kosmiczna
  Open The Lock
  Gliwice

  Kosmiczna stacja

  15.10.2019 | visit date: 08.06.2019

  Szczerze przyznam, że tematyka "kosmosu" jeśli chodzi o Escape Roomy nie jest moją ulubioną. Jak mamy w planach tego typu pokój to pierwsza myśl jaka mnie nachodzi jeszcze przed wejściem to, że znowu będzie milion guzików na pulpitach i tak naprawdę nie wiadomo co z nimi zrobić. Czy w przypadku Stacji kosmicznej w Gliwicach było podobnie?
  KLIMAT:
  Osobiście nie odczułem w pokoju nawet przez moment tego, co zostało nam przedstawione we wprowadzeniu, że statek uległ awarii i musimy się jak najszybciej ewakuować. Wystrój też nie zachwycał a bardziej sprawiał wrażenie tandetmego.
  ZAGADKI:
  Jeśli o zagadki chodzi to było trochę lepiej choć nadal bez szału. Część z nich rzeczywiście nawiązywała do tematyki. Ich trudność raczej niezbyt wysoka choć w naszym przypadku nie obyło się bez przestojów. Jedynie jedna z zagadek moim zdaniem była mało intuicyjna lub po prostu nieodpowiednio oznaczona.
  PODSUMOWANIE:
  Ja nie jestem wymagający jeśli chodzi o ocenianie pokoi, ale staram się być w tych ocenach uczciwy i dlatego gliwicki Statek dostaję taką notę a nie inną. Żałuję, że nie pasowały nam godziny wejść do Świątyni Zagłady bowiem o tym eskejpie słyszałem dużo dobrego. No ale mam nadzieję, że uda się tą wizytę w przyszłości zaplanować.

 • Escape room Zamek Czarnego Kruka

  Zamek Czarnego Kruka
  Can you escape?
  Bytom

  Czarny kruk

  15.10.2019 | visit date: 08.06.2019

  Wychodząc z wcześniejszego pokoju w świetnym czasie zrobiła nam się dość spora luka czasowa i zamiast od razu odwiedzić Gliwice gdzie mieliśmy zaplanowany kolejny eskejp, dzięki poleceniu skusiliśmy się na świeżo otwarty wtedy Zamek Czarnego Kruka.
  KLIMAT:
  Już od samego wejście mega pozytywne zaskoczenie. Pierwsze co rzuca się w oczy to świetny wystrój, który z biegiem czasu okazuje się jeszcze lepszy. Fajny pomysł z podziałem ról i choć nie ma on jakiegoś większego znaczenia w czasie gry to wczuwając się w fabułę i zabawę staraliśmy się naszych ról trzymać do samego końca. Bardzo dużym plusem jest także całkowite wykorzystanie przestrzeni.
  ZAGADKI:
  Zagadkowo tak samo jak klimatycznie czyli super. Choć była jedna zagadka, która mnie osobiście przerosła, nie ze względu na trudność, złożoność czy logikę ale na sporą ilość czytania i zapamiętywania tego co się już wcześniej dowiedziało. Zostawiliśmy to kobietom bo one są w tym zdecydowanie lepsze ;)
  PODSUMOWANIE:
  Naprawę rzadko kiedy bywa tak, że udaje się nam zrobić więcej pokoi podczas wyjazdu niż te, które mieliśmy wcześniej zaplanowane. A jak się okaże, że takowy eskejp jest tak świetny jak Zamek Czarnego Kruka i plasuje się w naszej czołówce pokoi z całego tripu to wypada tylko podziękować zarówno twórcom z Can You Escape jak również polecającemu z sąsiedniej bytomskiej firmy.

 • Escape room Indiana Jones i Święty Graal

  Indiana Jones i Święty Graal
  Escape Graal
  Bytom

  Indiana

  15.10.2019 | visit date: 08.06.2019

  Nie pierwszy i zapewne nie ostatni pokój z Indiana Jonesem w tle jaki odwiedziliśmy, bowiem jest to idealny i mocno inspirujący temat na Escape Room.
  KLIMAT:
  Klimatycznie jest ok. No i tylko ok. W czasach naprawdę genialnych pokoi, dopracowanego wręcz w każdym aspekcie wystroju a nawet wręcz filmowej scenografii bytomski Indiana nie ma się co porównywać.
  ZAGADKI:
  Bardzo przyjemny w odbiorze i łatwy pokój. Wszystko jest bardzo logiczne i bez żadnego problemu przechodzi się od zagadki do zagadki. Zdecydowanie polecam dla bardziej początkujących grup, bardziej doświadczeni tak jak my mogą czuć niedosyt.
  PODSUMOWANIE:
  Mając na koncie dużo ponad 200 Escape Roomów Indiana nie zrobił na mnie wrażenia. Choć wszystko jest zgodne z fabułą i jest jako taki klimat to na danie wyższej oceny to było zdecydowanie za mało.

View more reviews: 1 2 3 ... 22 23 24