Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Adashi (dezERterzy)
 • Escape room Szalony Naukowiec

  Szalony Naukowiec
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Jakoś słabiej niż w pozostałych

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Po pierwszych pięciu pokojach od Open The Lock w Gorzowie przyszła pora na ostatni czyli na Szalonego Naukowca. Wiadomo, że zawsze lepiej jest brać na początek słabsze pokoje żeby tendencja wrażeń była rosnąca, jednak w tym przypadku się tak nie udało.
  KLIMAT:
  Jeśli chodzi o klimat to praktycznie wcale go nie poczułem. Wystrój jest dość oszczędny więc też doznania z gry nie mogą być zadowalające.
  ZAGADKI:
  Jeśli do wystroju i klimatu można mieć sporo zastrzeżeń tak do zagadek i ich poziomu raczej nie za wiele. Choć pokój nie ustrzegł się niedopracowań, które dość mocno wpłynęły na płynność rozgrywki to uważam, że pod względem zadań było ok.
  PODSUMOWANIE:
  Szalony naukowiec w moim odczuciu jak i reszty naszej ekipy okazał się zdecydowanie najsłabszym pokojem spośród wszystkich sześciu w Gorzowie. Duży wpływ na to miała jedna zagadka, która nie była wcale intuicyjna i jej rozwiązanie nawet jak się wpadło na właściwy sposób było mocno losowe.

 • Escape room Opuszczona Piwnica

  Opuszczona Piwnica
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Nie taka straszna ta piwnica

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Horrory czy też thrillery to są moje ulubione rodzaje pokoi ucieczek, stąd też moje wymagania wobec nich są dość mocno wygórowane i nie łatwo im sprostać.
  KLIMAT:
  W ten kwestii opuszczona piwnica jakoś nie powala. Według mnie zabrakło elementów grozy czy chociażby podtrzymujących napięcie. To co się okazało w większości pokoi Open The Lock w Gorzowie czyli, że klimat i wystrój zdecydowanie przewyższa poziom zagadek w tym przypadku się nie sprawdziło.
  ZAGADKI:
  W tym ER spotykamy dość solidne połączenie zagadek typowo kłodkowych jak i rozwiązań elektronicznych. Ich poziom trudności nie jest jakiś bardzo wysoki więc nawet mniej doświadczone grupy powinny sobie poradzić. Mnie osobiście zaskoczyła jedna zagadka a raczej sposób jej rozwiązania z którym spotkałem się po raz pierwszy.
  PODSUMOWANIE:
  Jeśli ktoś chce przeżyć prawdziwy thriller, poczuć dreszcze na ciele i niepewność to tego nie znajdzie w Opuszczonej piwnicy...niestety. Ale pod względem ciekawej rozgrywki i przemyślanych zagadek to z czystym sumieniem mogę polecić ten ER.

 • Escape room Guantanamo

  Guantanamo
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Guantanamo

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Tematyka ucieczki z więzienia jest dość często spotykana jeśli chodzi o Escape Roomy. Nic więc dziwnego, że firma posiadająca aż 6 scenariuszy w jednej lokalizacji wykorzysta właśnie ten pomysł jako fabułę jednego ze swoich pokoi.
  KLIMAT:
  Klimat i wystrój bardzo pasuje do fabuły więc nie można w tej kwestii niczego zarzucić. Jeśli ktoś bywał w innych ER o tej tematyce to na pewno doceni to jak ekipa Open The Lock oddała sytuację w której znajdują się gracze podejmujący wyzwanie ucieczki z tego właśnie pokoju.
  ZAGADKI:
  Jak to w więzieniu bywa, a raczej w próbach ucieczki z niego nie może być zbyt łatwo. Dlatego też zadań jest naprawdę sporo i nie są one oczywiste co według mnie jest dużym plusem, bowiem pokój wymaga nie tylko współpracy a także solidnego główkowania.
  PODSUMOWANIE:
  Guantanamo jest dobrym pokojem, może nie zachwyca ani wystrojem czy klimatem ani zagadkami ale na pewno zadowoli nawet tych bardziej wymagających graczy. Dla mnie to jeden z lepszych ER od Gorzowskiej firmy.

 • Escape room Tajemnica Egipskich Bogów

  Tajemnica Egipskich Bogów
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Piramida

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Jeśli mam być szczery to po odwiedzeniu pierwszych dwóch pokoi Open The Lock nie spodziewałem się jakichś rewelacji po Tajemnicach Egiskich Bogów, zwłaszcza że w rankingu Gorzowskich pokoi jest na samym końcu.
  KLIMAT:
  Wystrój to jest to co gra pierwszoplanową rolę w przypadku tego Escape Roomu. Takiego wnętrza piramidy się nie spodziewałem i chylę czoła za nakład pracy włożony w stworzenie tego miejsca.
  ZAGADKI:
  Jak juz wcześniej zasugerowałem to zagadki zdecydowanie ustępują przy wystroju i klimacie. Choć im dalej tym są coraz ciekawsze i naprawdę wpasowane w fabułę pokoju. Ograniczona ilość kłódek jest plusem w tym przypadku, w końcu na próżno szukać takich zabezpieczeń w starożytnym Egipcie.
  PODSUMOWANIE:
  Zaskakujące miejsce, pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Porównując jednak do czołowych pokoi w podobnej tematyce to nie trudno dostrzec sporą różnicę, ale posiada także atuty, którymi się może bronić na ich tle.

 • Escape room Czarna Perła

  Czarna Perła
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Ahoj przygodo

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Piraci i statek piracki to dość częsty temat wykorzystywany przy tworzeniu escape roomów. Dlatego też mamy sporo pokoi w podobnym klimacie na naszym koncie i Czarna Perła z Gorzowa Wielkopolskiego jakoś nie zachwyca w porównaniu z nimi.
  KLIMAT:
  Moim skromnym zdaniem większość pokoi od gorzowskiego Open The Lock zdecydowanie posiada dużo wyższy poziom wystroju od poziomu zagadek. Także w tym ER klimatycznie nie ma nic do zarzucenia.
  ZAGADKI:
  Różnorodność to najlepsze słowo opisujące zadania postawione przed nami w tym pokoju. Jest ich dość sporo, opierają się na dobrym przeszukaniu pokoju a takie łączeniu ze sobą poszczególnych elementów. Mam jednak dość spory zarzut jeśli chodzi o określenie tego eskejpu jako "na pierwszy raz". Moim zdaniem początkujący gracze będą mieli na prawdę spore problemy z rozwiązaniem większości zagadek a co dopiero ktoś, kto pierwszy raz ma styczność z zabawą typu Escape Room.
  PODSUMOWANIE:
  Solidna propozycja na wielkopolskim rynku pokój ucieczek, choć nie jest to nic co by mogło na dłużej zostać w pamięci. Ja jako nie za bardzo wymagający klient bawiłem się dobrze.

 • Escape room Na Skraju Lasu

  Na Skraju Lasu
  Open The Lock
  Gorzów Wielkopolski

  Na skraju lasu

  15.06.2019 | visit date: 23.03.2019

  Sześć pokoi w jednej firmie to naprawdę coś rzadko spotykanego i dużo ułatwia planowanie jeśli chodzi o odwiedzanie eskejpów spoza miejscowości w której się mieszka. Na początek ekipa Open The Lock poleciła nam swoje najnowsze dzieło czyli Na skraju lasu.
  KLIMAT:
  Wystrój tego ER jest naprawdę solidny. Widać też, że włożono sporo starań w stworzenie spójnego klimatu i dopasowanie zagadek do fabuły pokoju.
  ZAGADKI:
  Zadań do wykonania nie jest może jakoś bardzo dużo, ale na pewno na plus można zaliczyć, że są bardzo zróżnicowane, logiczne i co najważniejsze pasujące do klimatu, a to nie zawsze jest normą w innych pokojach.
  PODSUMOWANIE:
  Pierwszy spośród sześciu pokoi w Gorzowie jaki odwiedziliśmy, do tego najnowszy i w moim odczuciu chyba najlepszy. Przynajmniej w jego przypadku nie odczuwa się tak wielkiej różnicy pomiędzy poziomem wystroju a poziomem zagadek.

 • Escape room Golden Hajs

  Golden Hajs
  Clue Room Poznań
  Poznań

  Golden Hajs na 200%

  06.06.2019 | visit date: 18.02.2019

  Tematyka napadu na bank czy też szeroko pojęta "bankowa" nie jest może jakaś bardzo często spotykana, ale w naszej przygodzie eskejpowej kilka takich pokoi już odwiedziliśmy. Nawet jeden z ich był w Poznaniu, tak samo jak nowo otwarty (w momencie gdy byliśmy w tym ER) Golden Hajs.
  KLIMAT:
  Ekipa CluERoom nieźle się napracowała przy stworzeniu miejsca, które będzie w dużym stopniu przypominała bank i muszę przyznać, że nieźle im to wyszło. Klimat jest dopracowany ale w wystroju, zwłaszcza w ostatniej fazie gry można doszukiwać się pewnych niedociągnięć.
  ZAGADKI:
  Na próżno szukać w tym pokoju kłódek. Praktycznie wszystkie rozwiązania opierają się na elektronice, jak to przystało na miejsce, które wymaga solidnych zabezpieczeń. Poziom trudności jest tak wyważony, że nawet początkujący gracze będą się świetnie bawić. Z jednym z rozwiązań spotkaliśmy się po raz pierwszy za co brawa, bowiem nie łatwo zaskoczyć ekipy, które mają na koncie tak wiele odwiedzonych pokoi.
  PODSUMOWANIE:
  Jest to naprawdę bardzo dobry ER i widać, że potencjał firmy jest ogromny. Dla mnie osobiście duże podziękowania dla CluERoom a także pozostałych dezERterów za super pamiątkę z okazji odwiedzenia 200 pokoju. Czekam na kolejne pokoje i trzymam kciuki, żeby wypalił projekt, żeby siedziba tej firmy była także nowym miejscem dla innych eskejpów, które musiały się przenieść ze swoich dotychczasowych lokalizacji.

  Answer Clue Room Poznań

  Dziękujemy za opinię :D Miło czytać życzliwe komentarze :) Chcielibyśmy tylko poinformować, iż ostatni element gry został wymieniony. Dołożyliśmy również kilka elektronicznych zagadek i dopracowaliśmy wystrój naszego pokoju. Natomiast CentER Poznań już się tworzy :D

 • Escape room Mikołaj (Święty :) )

  Mikołaj (Święty :) )
  EXODUS
  Poznań

  Święta, świeta i dawno po świętach

  06.06.2019 | visit date: 18.02.2019

  Exodus jest w Poznaniu pewniakiem jako firma eskejpowa. Każdy z ich pokoi, który do tej chwili odwiedziliśmy był dopracowany, klimatyczny i z przemyślanymi zagadkami. Więc po Mikołaju spodziewałem się nie będzie odstawać od poprzedników.
  KLIMAT:
  Co prawda odwiedziliśmy ten ER dużo po okresie świątecznym ale wystrój i klimat jaki zastaliśmy w środku dość dobrze pozwolił nam się wczuć w zabawę. Choć moim zdaniem taka tematyka raczej nie daje dużego pola do popisu jeśli chodzi o dopieszczenie wszystkich elementów w sposób taki, żeby pokój wywoływał zachwyt to jest naprawdę solidnie.
  ZAGADKI:
  Jeśli chodzi o zadania jakie są przed nami stawiane w pokoju Mikołaja to jest to połączenie tradycyjnych kłódek z mechanizmami więc w tej kwestii nie mam zastrzeżeń. Dodatkowo każda zagadka jest świetnie wpasowana w klimat i fabułę. Na drobny minus muszę uznać to, że nam udało się wyjść nie rozwiązując jednej zagadki.
  PODSUMOWANIE:
  Mikołajowy pokój od Exodusa to na pewno miejsce warte odwiedzenia, chociażby ze względu na fajną odskocznią od typowych przygodówek czy też thrillerów, których w Poznaniu i nie tylko jest coraz więcej.

 • Escape room Murder at the office

  Murder at the office
  Exit19.pl
  Wrocław

  Archival rating

  Z przekrętem w tle

  31.05.2019 | visit date: 03.02.2019

  Ze skarbówką to raczej nikt nie chciałby mieć tak naprawdę nigdy do czynienia. My dzięki ekipie House of crime mogliśmy się wcielić w jej pracowników w celu przeprowadzenia śledztwa i wykrycia oszustw podatkowych.
  KLIMAT:
  Z pośród wszystkich do tej pory odwiedzonych przez nas pokoi ten chyba kładzie największy nacisk na fabułę. Od samego początku aż do zakończenia jesteśmy prowadzeni przez niezwykle ciekawą i zawiłą historię. Wystrój pokoju to perfekcyjnie odwzorowany gabinet z dbałością o każdy detal.
  ZAGADKI:
  Jeśli chodzi o zagadki to w przypadku tego ER nie mamy do czynienia z typowymi łamigłówkami na myślenie czy też przeszukiwaniem pokoju i łączeniem ze sobą znalezionych rzeczy. Tutaj rozwiązania zagadek (często bardzo zaskakujące) wynikają bezpośrednio z fabuły więc trzeba pozostać cały czas niezwykle uważnym.
  PODSUMOWANIE:
  Zupełnie nowe spojrzenie na grę typu Escape Room. Mi osobiście zabrakło trochę tego do czego się przyzwyczaiłem podczas wizyt w innych pokojach, czyli główkowania ale to wcale nie znaczy, że bawiłem się źle. Pokój jest super i szczerze go mogę polecić każdemu a sam nie mogę się doczekać tego jak zaskoczy Wulkan na Madagaskarze.

 • Escape room Necromancer

  Necromancer
  Exit19.pl
  Wrocław

  MIAZGA

  31.05.2019 | visit date: 03.02.2019

  Jako wielki fan horrorów zarówno jako filmów jak i w wydaniu eskejpowym przyznaję, że w momencie jak zobaczyłem, że pokój o nazwie Nekromanta jest przygotówką to byłem zawiedziony… dl momentu przekroczenia jego progu…
  KLIMAT:
  Klimatyczna PETARDA. Dopracowany w każdym możliwym szczególe wystrój, efekty audio-wizualne przyprawiające momentami o gęsią skórkę w pełni zaspokoiły mój głód na emocje z wysokiej półki.
  ZAGADKI:
  Zagadki – ich pomysłowość i różnorodność także są wielkim atutem tego ER. Zastosowane rozwiązania nie raz nas zaskakiwały a przy takiej ilości odwiedzonych pokoi nie jest o to łatwo. Szczególnie jedna, dość złożona zagadka sprawiła, że można było poczuć i uwierzyć, że to miejsce jest naprawdę nawiedzone.
  PODSUMOWANIE:
  House of crime udowodniło, że znają się na rzeczy i potrafią zrobić klimatycznie dopracowaną perełkę. Jest to jeden z tych pokoi o których chciałoby się zapomnieć i po prostu pójść do niego raz jeszcze.

View more reviews: 1 2 3 ... 19 20 21
This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT