Beezqp

Beezqp

Hi, I'm Beezqp. I have visited 59 escape rooms. My favorite category is Adventure. I invite you to browse my profile. Follow me or write a message to talk about escape rooms.

59 Visited

2 Planned

Scout

52 Points

50
52 pts
100

All reviews

Escape room Testament
Testament

Pionowe skrzynie [*]

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Daliśmy się tu zwieść intrygującym opisem, niezwiastującym niczego dobrego. W istocie, nic dobrego nas tu nie spotkało.

Obsługa nawet nie udawała, że przyszliśmy się tam dobrze bawić. Już na samym początku dostaliśmy info, jak się sytuacja przedstawia, w sprawę zaplątane są [spojler], generalnie bieda po czym zaprowadzono nas do rzeczonych pionowych skrzyń.

Muszę przyznać, że pokój był dość ciężki dla psychiki, zwłaszcza że w naszym rybnickim maratonie byliśmy już po dwóch wyczerpujących "przygodach". Z graczem obchodzi się tu dość nieelegancko, i choć z czasem atmosfera trochę się klaruje to jednak nie polecałbym tego pokoju dla osób początkujących, słabych psychicznie czy generalnie niesamodzielnych. Wprawni gracze jednak z pewnością docenią genialną kompozycję początkowych zadań, a i te późniejsze niewiele odstają poziomem, świetnie wpisując się w atmosferę pokoju.

Ogólnie pokój jest mocny, dopracowany, pięknie stylizowany, z sympatycznym rysem fabularnym; może tylko trochę za szybko i niespodziewanie się kończy, bo aż chciałoby się więcej zagadek.

Obsługa - najwyższy poziom, jaki można sobie wyobrazić w tej branży, od wkręcenia w historię, po wymianę doświadczeń już po.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Zemsta
Zemsta

Z piekła do nieba i... do piekła

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Ostatni pokoik odwiedzony w Maze in Mind. Ze wszystkich trzech (krasnoludy, chatka) jakoś oceniliśmy go najniżej. Klimat i rozwój fabuły i wydarzeń były bardzo fajne, zwłaszcza kilka elementów, które powodowały trochę szybsze bicie serca. W pokoju jest sporo rozwiązań, które łyka się wręcz z dziecięcym podnieceniem szczerząc się samemu do siebie z tego, jakie to wszystko fajne i jak fajnie działa (choć może "fajne" to nie do końca trafne określenie ;)).
Nie zagrało nam jednak kilka rzeczy w środku, które w ER są partykillerami. Po pierwsze, jedno z zadań choć oryginalne, mimo dobrego rozwiązania nie działało jak należy. Okazuje się, że można zrobić właściwą rzecz w niewłaściwy sposób, a wtedy zamiast główkowania zaczyna się frustrująca metoda prób i błędów, a wydaje nam się, że łatwo tego można było uniknąć. Do tego, jedna z kłódek była uszkodzona, otwarta i wręcz rozsypała się nam w rękach przy zdejmowaniu jej, co z kolei sprawiło, że posiadane hasło do końca pozostało przez nas niewykorzystane co wprowadziło zamęt. Co jeszcze nam się nie podobało, to że "wskazówki" z walkie-talkie były bezpośrednio gotowymi rozwiązaniami zadań zamiast naprowadzeniami. Nie spotkaliśmy się z tym w innych pokojach firmy, więc trochę nas to dziwiło. Koniec końców Zemsta się podobała, ale zabrakło kosmetyki do pełni szczęścia.

Overall rating: 9/10

Customer service: 7/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Chatka Czarownicy
Chatka Czarownicy

Brzydka pani

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Drugi, po krasnoludach, pokój zaliczony przed zamknięciem obecnego portfolio Maze in Mind w Rybniku. Klasyka polecana przez Escape Roomowych wyjadaczy, musieliśmy się przekonać dlaczego. Pokój przecudnie horrorowy, w oryginalnym stylu. Zagadki znów zróżnicowane i wielokrotnie wręcz magiczne. Ich ilość początkowo powoduje uczucie przytłoczenia, ale wszystko ma swoje miejsce i rozwiązuje się je płynnie. Czapki z głów. Bawiliśmy się rewelacyjnie, choć miejscami dreszcz przechodził po plecach a chwilowy stresik wywołany przez niektóre wydarzenia cisnęły brzydkie słowa na usta.

Pokój w istocie klasa światowa, do takich ER'ów życzylibyśmy sobie chodzić zawsze.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Sekrety krasnoludów
Sekrety krasnoludów

Mały wielki człowiek

3/1/20 | visit date: 2/29/20

Co tu dużo gadać. Genialny pokój, od superklimatycznego wprowadzenia po epickie zakończenie. Zagadki doskonale wplecione w klimat pokoju, zróżnicowane, logiczne i sprawiające wiele frajdy. Wystrój pierwsza klasa. Świetna obsługa. Czego chcieć więcej?

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Moriarty sp. z o.o.
Moriarty sp. z o.o.

CV w załączniku...

2/16/20 | visit date: 2/15/20

O Moriartym mówi każdy doświadczony na polskiej scenie ER, tak więc postanowiliśmy się sprawdzić o co tyle szumu i wysłaliśmy swoje aplikacje...

Oj, rozczarowania nie było. Pokój to idealny mix klasyki i wirtuozerii, serwując nam finezyjnie uknutą intrygę, z którą siłą rzeczy musimy się zmierzyć. Zagadki i zadania w pokoju mogą być wymagające, zwłaszcza pod presją czasu, więc lepiej tu czas szanować i się uwijać bo jak już się wydaje, że to koniec, to pokój rzuca nam w twarz kolejną porcję wyzwań. Ale rozwój historii wynagradza wszelkie trudny a szczęka nieraz opadnie na podłogę w uznaniu pomysłowości twórców. Wielki szacun za prowadzenie rozgrywki w niebanalny sposób bo buduje to klimat niesamowicie. Zasłużone miejsce na piedestałach polskich ER, i pomimo upływu czas nadal szalenie się podoba.

Po wizycie pojawił się jednak pewien problem - mianowicie, jak i kiedy tu wrócić, żeby ogarnąć pozostałe pokoje w Quest Cage...?

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Wrota Czasu - Tortuga
Wrota Czasu - Tortuga

Hej ho, hej ho....

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Pirackie klimaty to może nie do końca moja bajka, i chociaż odwiedzone przeze mnie ER w tej tematyce zawsze technicznie były na wysokim poziomie, to jednak klimat taki mi się wydawał dziecinny raczej i nie dla mnie. Tortuga jednak się w ten trend nie wpisuje - tu nie ma słonka na horyzoncie i muzyczki z Piratów z Karaibów tylko dostajemy lagą po nerach i do lochu. Surowy klimat tego pokoju doskonale potęguje zabawę i sprawia, że aż chce się stamtąd uciec :P Tortugę odwiedzamy po kilku latach od jej otwarcia, i z ulgą możemy stwierdzić, że pomimo upływu czasu pokój starzeje się z gracją i nie czuć tych latek. Bawiliśmy się przednio - sława tego pokoju go wyprzedza i nie jest to przypadkiem, to klasyka, którą trzeba i warto zaliczyć.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Escape room Lokalizacja
Lokalizacja

Achtung! Meisterschaft!

2/16/20 | visit date: 2/15/20

Nic dodać, nic ująć. Takie pokoje to prawdziwe perełki i to duża ulga, że nadal można na coś tak dobrego trafić, mimo, że wcześniej odwiedziłem już pokoje, po których myślałem, że już nic równie dobrego się nie trafi.

Lokalizacja oferuje wszystko to co w ER najlepsze - imersja, klimat, dopracowany wystrój, mnóstwo oryginalnych zagadek i "efektu wow". Zabawa tu jest przednia. Wzięliśmy do pary z nami mniej doświadczoną dwójkę i wyszli ze szczękami opadniętymi do kolan :) Czapki z głów i czekamy na więcej!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Escape room Seria Niefortunnych Zagadek
Seria Niefortunnych Zagadek

Zagadki wielce fortunne

2/11/20 | visit date: 2/1/20

Cinema Escape pozytywnie zaskoczył już w pierwszej odsłonie, więc widząc dobre opinie Niefortunnych Zagadek, w końcu zawitaliśmy znów do Pszczyny. Pokój jakże inny od Iskry, ale jakże dobry!

Zagadki świetnie pasują do klimatu pokoju, i bardzo cieszy że twórcy nie bali się kłódek, od których się często ostatnio odchodzi. Są oryginalne ale jednocześnie powinny być przystępne dla mniej wprawionych ekip. Namacalna zabawa z niektórymi elementami sprawiła tu wiele frajdy. Podobnie jak konieczność kooperacji, która tutaj jest wykorzystana i dawkowana naprawdę fenomenalnie. Zabawa dla grup jest tu przednia. Pokój też znakomicie wykorzystuje walory gabarytowe lokalu w którym się znajduje, sprawiając wrażenie, że w zasadzie mógł powstać tylko tutaj, w tym miejscu. I choćby dlatego warto go też odwiedzić, bo chyba ciężko będzie znaleźć podobny ER w Polsce, a może nawet i na świecie. Do tego dodać świetną, pozytywnie zakręconą obsługę no i... czego chcieć więcej? Jedyna wada to że przy tak dobrej zabawie czas leci naprawdę szybko - i nawet tych dodatkowych 15 minut ponad godzinny standard nie odczuliśmy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Escape room Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny
Statek kosmiczny - Kamień akumulacyjny

Nie z tego świata

1/25/20 | visit date: 1/11/20

Pokój bajera! Zelektronizowany i zrobotyzowany w 100%, co bardzo dobrze współgra z przedstawianą w nim dla nas historią. Szacun za te wszystkie elementy. Zagadki i zadania stawiane przed nami były dość zróżnicowane, w dużej części oparte na manipulacji elektroniką. Miło się przechodziło, choć kilka aplikacji przyprawiło o drobny gniew. Pojawiła się też drobna filozoficzna rozkmina... escape roomy zaczęły na ekranach jako aplikacje w internecie z wplecionymi małymi minigierkami, potem przeszły do reala w świat kłódek, zamków i machania rączkami, a teraz znów serwują nam ekrany z minigierkami w formie aplikacji... historia zatacza koło!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Escape room Złe Miejsce
Złe Miejsce

Trochę za mało...

1/4/20 | visit date: 12/14/19

Nowe pokoje na mocno pokiereszowanej scenie krakowskiej to gratka, więc jak nadarzyła się okazja odwiedzić niedawno udostępnione Złe Miejsce, szybko z niej skorzystaliśmy.

W pokoju jest kilka ciekawych rozwiązań, ale brakuje najważniejszego - klimatu! Oświetlenie jest zbyt oczywiste, wystrój zawiera elementy mocno creepy wymieszane z elementami jakby zupełnie losowymi. Chcieliśmy się pobać, ale było ciężko o to, choć kilka zagrywek twórców było naprawdę fajnych. Zagadki i zadania to ciekawy mix rozwiązań sprawdzonych i rozwiązań oryginalnych, niestety było ich dla nas za mało. Plus brakowało trochę spójności i logiki w tym wszystkim, choćby wspomnieć że klucz do wyjścia znaleźliśmy przed rozwiązaniem wszystkich zagadek - więc zamiast szukać wyjścia, szukaliśmy zadań. Dodam też, że we 4 było nam dość ciasno...

Ogólnie pokój ma potencjał, żeby być naprawdę klimatycznym Złym Miejscem. Trochę żałuję, że mogliśmy twórcom dać więcej czasu, żeby został dopracowany przed naszą wizytą tam. Pozostał lekki niedosyt.

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

Answer of company Maze Kraków

Bardzo dziękujemy za Państwa opinię! Aktualnie, każdej Grupie, przed grą, zaznaczamy, iż istnieje możliwość, aby zdobyć klucz, zanim wypełni się misję, ale nie oznacza to jeszcze końca gry. Powyższe wynika z faktu, że pokój jest nieliniowy.Rozumiemy, że takie rozwiązanie może konfundować, dlatego będziemy musieli jeszcze przepracować ten wątek. Oświetlenie zostanie nieco zmienione oraz zostaną dodane elementy wystroju, aby mocniej zaznaczyć klimat. Pokój na bieżąco będzie udoskonalany, w miarę możliwości finansowych. :) Pozdrawiamy serdecznie!

Page 1 of 5

Show next