Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Demon Asylum: Nekromanta

Demon Asylum: Nekromanta

Lockme partner

"Otrzymaliście informację, że nieopodal waszego miasta powstała mroczna enklawa, a okoliczni mieszkańcy z przerażeniem snują opowieści o zmarłych którzy... [więcej]

140

140 reviews

|

10

Szczecin: 10 place

|

Zachodniopomorskie: 10th place

|

PL 191

Poland: 191st place

|

9.4/10

2-5 people

60' minutes

Horror

intermediate

Plot of the room

"Otrzymaliście informację, że nieopodal waszego miasta powstała mroczna enklawa, a okoliczni mieszkańcy z przerażeniem snują opowieści o zmarłych którzy wstają z grobów i błąkają się nocami przy posiadłości. Wy jednak nie należycie do ludzi łatwowiernych i postanawiacie zbadać opuszczony dwór na własną rękę. Po dotarciu na miejsce nie zastaliście żadnych żywych trupów, więc postanawiacie wejść do środka i wykonać kilka zdjęć dla niedowiarków, jednak chwilę po zamknięciu drzwi zaczynacie odczuwać dziwny, bardzo intensywny zapach kadzideł nieporównywalny z niczym innym, wasze powieki stają się ciężkie, a po krótkiej chwili zapadacie w głęboki letarg, pamiętacie tylko odzianą w czerń postać która wlecze was po ziemi i zakłada worki na głowy porzucając was w całkowitych ciemnościach ... wiecie, że macie bardzo niewiele czasu na wydostanie się z przeklętego dworu... "

- Niesamowita przygoda, która zadowoli zarówno nowych graczy jak i starych wyjadaczy escape roomowych ;)

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Other rooms in this place

Price list

2 osoby - 120 zl
3 osoby - 130 zł
4 osoby - 140 zł
5 osób - 150 zł

Owner’s data

Liga Odkrywców Joanna Fijałkowska
Bolesława Krzywoustego 76
70-245 Szczecin
NIP (tax identification number): 8542182964

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 140 reviews

Overall rating 9.4/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.6/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

100

80

60

40

20

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

140 room reviews

LockMe
LockMe

Guide
468 pts

304 reviews

Interakcja

13.03.2017 | visit date: 30.11.-0001

Review of Lockme.pl

LockMe 304 reviews

W tym pokoju słowo 'interakcja' nabiera nowego znaczenia w świecie escape roomów. To, co chłopacy stworzyli w Demonie jest na skalę Polski zupełną nowością.

Chcesz mieć bezpośredni wpływ na rozgrywkę? Idź do Demona.
Chcesz mieć wpływ na fabułę od podstaw do zakończenia? Idź do Demona.
I w końcu - chcesz przez ponad godzinę żyć przygodą, a nie tylko rozwiązywać zagadki? Idź do Demona!

Ten pokój jest... Inny. Do tego stopnia inny, że ciężko nam oceniać go w odniesieniu do wszelkich wcześniej odwiedzonych escape roomów. Dlatego na pewno warto tam iść.

Difficulty: Hard

Adashi (dezERterzy)
Adashi (dezERterzy)

Pioneer
198 pts

182 reviews

Demon

07.11.2018 | visit date: 21.10.2018

Adashi (dezERterzy) 182 reviews

Uwielbiam klimaty horroru więc w naszej wizycie w Szczecinie nie mogło zabraknąć Dworu Nekromanty.
Pierwszy raz mieliśmy okazję grać w pokoju, który praktycznie w całości obsługiwany był przez aplikację. Pomysł naprawdę dobry i wielkie brawa za niezawodność wszystkich elementów gry i zagadek, bowiem było tego bardzo dużo. Na początku trochę irytujące było to, że jak coś zrobiliśmy dobrze to trzeba było chwilę poczekać aż program nam zagadkę zaliczy i odblokuje kolejną, ale po którymś razie się już przyzwyczailiśmy. Ten ER jest całkowicie liniowy więc bardzo sprawnie się go przechodzi i powinni sobie w nim poradzić nawet mniej doświadczeni w ucieczkach.
Podsumowując to zagadki i klimat są największym plusem Dworu Nekromanty, ilość zadań, ich zróżnicowanie i perfekcyjne działanie trzeba pochwalić. Niestety nie przypadło mi do gustu zbyt częste i zbyt szybkie "ingerowanie" Mistrzyni Gry w naszą zabawę. Naprawdę poradzilibyśmy sobie sami i jak za pierwszym razem robiliśmy coś źle to Pani nawet nie dała nam szans na wypróbowanie innej metody po prostu nam ją sugerując. Może po prostu wypadałoby dopasować "mistrzowanie" do doświadczenia graczy, ponieważ mając już grubo ponad 150 pokoi mamy różne pomysły, czasami absurdalne czasami dobre ale nigdy nie zdarzyło nam się nic zniszczyć więc póki nie robiliśmy nic co było zagrożeniem dla wystroju, rekwizytów, pokoju czy też dla nas samych po prostu wypada nam pozwolić kombinować, w końcu to nasz czas i nasza gra. Nie mamy parcia na rekordy, chcemy się po prostu dobrze bawić a takie bezpodstawne "wtrącanie" się do gry z czasem mocno mnie irytowało.

Overall rating: 9/10

Customer service: 6/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Agatse
Agatse

Wanderer
45 pts

15 reviews

Demon Asylum: Nekromanta

28.09.2018 | visit date: 27.09.2018

Trusted review

Agatse 15 reviews

Demon Asylum był to pierwszy pokój Ligi Odkrywców, który odwiedziłam i powiem szczerze - bardzo wysoko zawiesił poprzeczkę dla pozostałych pokoi. Wystrój pokoju był na bardzo wysokim poziomie, a już od pierwszej minuty czuć było niesamowity klimat gry. Pokój jest bardzo rozbudowany, przez co całe sześćdziesiąt minut rozgrywki jest bardzo intensywne.
Pokój przechodziliśmy we dwie osoby i chociaż Mistrz Gry uprzedzał nas, że może być to dość trudne, uważam, że była to ekipa idealna. Trzymaliśmy rękę na pulsie i mogliśmy na spokojnie zrobić każdą zagadkę, a te kilka minut w zapasie jeszcze było.
Do plusów należy zaliczyć oczywiście niezawodnego Mistrza Gry, który czuwał nad rozgrywką i w dobrych momentach rzucał odpowiednimi wskazówkami, dzięki czemu gra była płynna, a nam pomimo okrojonej grupy udało się z pokoju wyjść. Największym minusem jednak jest cały system - przez który czasami nie odpalały nam się zagadki, które już wiedzieliśmy jak rozwiązać. Do wad zaliczyłabym także trochę zbyt ciche nagrania audio, jak i - pomimo rozwiązywania zagadek tylko we dwójkę - zbyt ciche otwieranie się zagadek, które rozwiązaliśmy, przez co nierzadko to Mistrz Gry kierował nas do zagadek, które udało nam się otworzyć.
Podsumowując - bardzo polecam, przygoda niesamowita, trzeba tylko wziąć poprawkę na to, że system czasem może zawieść :) Och, i warto iść z chociaż jedną osobą odważną, która jako pierwsza zbada nam najciemniejsze zakamarki pokoju!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
69 pts

45 reviews

Skradzione serce

21.11.2018 | visit date: 17.11.2018

Piotr R. 19 45 reviews

To trzeci pokój, który odwiedziliśmy tego dnia. Uważamy że kolejność: Lannisterowie, Piraci, Nekromanta to bardzo trafiona kolejność. Pozwala ona stopniować napięcie i w pełni cieszyć się z zagadek każdego pokoju.
Nasza ekipa liczyła dwie osoby.
Pokój obsługiwany przez aplikację, co wprowadza klimat i pozwala w pełni odciąć się od świata zewnętrznego. Pokój jest "rozbudowany" - przejścia, odkrycia, schowki.
Klimat pokoju, jego fabuła, wystrój - w pełni oddają charakter horrorów.
Zagadki i ich rozwiązania są logiczne. Pokój jest liniowy. 60 minut to wystarczający czas na wyjście z pokoju bez pośpiechu, bez nerwów, czy niepotrzebnego napięcia. Pokój dobry dla grup zarówno początkujących, jak i tych które mają za sobą przygodę z większą liczbą ER.
Dziękujemy za wspólną zabawę. Pozdrawiamy Asię, Jagnę i MIchała

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Q
Q

Guide
385 pts

193 reviews

#131

03.09.2018 | visit date: 17.08.2018

Trusted review

Q 193 reviews

Było zaskakująco o tyle, że nieco inaczej – po przeczytaniu opinii – wyobrażałem sobie koncepcję gry i niektóre jej elementy. Z oczywistych względów nie można ich opisać, niemniej nie spodziewajcie się tu gadających kukieł demonów, tak jak ja ;) Nie wiem też czy na przestrzeni czasu zmodyfikowano scenariusz gry, ale nie odczuliśmy większego wpływu na fabułę, który by spersonalizował lub ukierunkował grę według torów właściwych dokonywanym wyborom. Aby wyjść, należy przejść każdy etap gry i rozwiązać każdą zagadkę. To wskazanie, nie zarzut. Pokój jest mocno – by nie powiedzieć całkowicie – zautomatyzowany. I ta elektronika, która jest ogromną zaletą i robi wrażenie, wnosi też do całości jedyne „ale”. Nie chodzi bynajmniej o jej zawodność, bo poza jednym elementem, wszystko zadziałało jak należy. Chodzi raczej o jej przełożenie na rozgrywkę. Było tu kilka elementów, które nie dały wg nas oczywistego – wizualnego lub audiowizualnego – efektu, co wprowadziło do rozgrywki odrobinę chaosu (jak to się otworzyło?) lub niepotrzebne zastoje (co się otworzyło?). Komunikacja to jedna z kluczowych reguł w escapach, więc trudno by grać w ciszy lub szepcząc. Być może dla bardziej licznych grup nie będzie mieć to jednak aż tak dużego znaczenia... Dla nas miało, ponieważ graliśmy w duecie. Pomimo to, plusów rozgrywki jest zdecydowanie więcej. Pomysłowość zagadek ogromna, zróżnicowanie zadań również. Wszystkie mocno osadzone w klimacie, a scenografia i dekoracje fantastycznie komponują się z tą lekko mroczną opowieścią. Pokój jest idealnie rozplanowany. I wbrew temu co sugeruje otrzymana na wyjściu ulotka, moja ocena to odzwierciedlenie naprawdę dobrej gry. Podobało nam się.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Anastazja K. 2
Anastazja K. 2

Wanderer
32 pts

9 reviews

Powalający

05.11.2018 | visit date: 05.11.2018

Anastazja K. 2 9 reviews

Najlepszy pokój w Szczecinie według mnie, jestem pod ogromnym wrażeniem zaawansowanych zagadek i elektroniki, zagadki mimo nadprzyrodzoności są bardzo logiczne. Fabuła wciągająca, pokój rozbudowany i ciagle na nowo zaskakiwał, nawet gdy wydawało się ze bardziej nie może. Moim zdaniem numer 1 pod każdym względem i poszłabym z chęcią jeszcze 100 razy.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Zdobywcy
Zdobywcy

Scout
52 pts

9 reviews

A jednak istnieją, pora uwierzyć...

28.10.2018 | visit date: 28.10.2018

Zdobywcy 9 reviews

Wejść do pokoju w [spojler] było ciężko, ale warto było przez to przejść. Już na samym początku serce podeszło do gardła...

Musicie sami się przekonać jak tam jest. My wyszliśmy zadowoleni, a Wy?

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
330 pts

188 reviews

...

09.09.2018 | visit date: 17.08.2018

VooVoo 188 reviews

Logiczne i zróżnicowane zagadki doskonale wpisane w mroczny klimat pokoju. Faktycznie w pokoju nie znajdziemy żadnej kłódki, gdyż rządzi tu elektronika. Ciekawy system w jakim przebiega narracja Demonów. Polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

beras77
beras77

Pioneer
187 pts

169 reviews

Demonie wykiwamy Cię;)

12.08.2018 | visit date: 11.08.2018

beras77 169 reviews

Pokoj zdecydowanie zaskakuje gabarytami i to już od wejścia, czyli plus;) Byłem tylko w 2 os i każdy miał co robić. Wykonanie staranne, w świetnym klimacie, choć widać momentami zużycie pewnych elementów (np. porozklejane książki). Geberalnie w komentarzach pisano, że ma się wpływ na rozgrywkę, my tego nie zauważyliśmy - ale za to idea Demonów jest nowoczesna i bardzo rozbudowana. Pozwala poczuć się jak w starym dworze:) Elektronika na wysokim poziomie, to na pewno. Jedyne co to radzę obsłudze usunąć zagadki, które już nie biorą udziału w grze, bo wciąż czekaliśmy na ich rozwiązanie. Polecam grupom z jakimś juz doświadczeniem!:)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Selionix
Selionix

Wanderer
26 pts

5 reviews

Rozczarowani

10.01.2019 | visit date: 09.01.2019

Selionix 5 reviews

Obsługa miła i profesjonalna. Wprowadzenie średnie. Wystrój pokoju w 100 procentach oddaje charakter gry. Świetne zagospodarowanie przestrzenne. Niestety troszkę się sypie i wymaga renowacji( podobno niedługo się zamyka więc rozumiem). Rozpoczęcie swietne. Niestety fabuła z czasem traci urok. Zbyt wiele oczywistości i podpowiedzi. Irytujace rozwiązanie systemowe. Mistrz gry w ogóle nie wczuwa się w swoją rolę. Polecam dla grup początkujących.

Overall rating: 5/10

Customer service: 8/10

Interior: 6/10

Difficulty: Easy

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT