Escape room Operacja BYFYJ

Operacja BYFYJ

Lockme partner

30

30 reviews

|

6

Rybnik: 6th place

|

Śląsk: 24th place

|

PL 147

Poland: 147th place

|

9.2/10

Spotkanie z pewnym mężczyzną sprawia, że trafiacie do jednej z rybnickich kamienic. Pozornie proste zadanie stawia Was w bardzo dziwnej sytuacji. Postanawiac... [więcej]

2-5 people

70' minutes

Narrative

expierienced

Plot of the room

Spotkanie z pewnym mężczyzną sprawia, że trafiacie do jednej z rybnickich kamienic. Pozornie proste zadanie stawia Was w bardzo dziwnej sytuacji. Postanawiacie wziąć sprawy w swoje ręce i rozwikłujecie zagadki starej kuchni. Szybko zauważacie, że miejsce w którym się znaleźliście kryje wiele tajemnic
a upływający czas działa na waszą niekorzyść.

UWAGA!
Pokój "Operacja BYFYJ" (od września 2019) jest rozbudowaną wersją pokoju "Byfyj - Kuchenna Rewolucja"
Większość zagadek nie uległa zmianie.

Book this room

Book this room

Additional information

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Address

Open The Lock - Rybnik

ul. Gliwicka 26
44-200 Rybnik

Other rooms in this place

Owner’s data

P.H.U. „K&K” Dawid Margiciok
Mała 19C
44-200 Rybnik
NIP (tax identification number): 6422596136

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 30 reviews

Overall rating 9.2/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.7/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

30 reviews

Sebi.x
Sebi.x

Globetrotter
245 pts

53 reviews

Na szolce tyju u omy

11/8/19 | visit date: 11/7/19

Trusted review

Sebi.x 53 reviews

Pokój rzeczywiście przenosi na do dawnych czasów typowo śląskiej rodziny. Tu robi się sentymentalnie dla tych, którzy na Śląsku się wychowali. Chociaż akcja cofa nas o kilkadziesiąt lat do połowy XX wieku, zagadki znajdujące się w pokoju w dużej mierze są naszpikowane elektroniką. Rozwiązywanie ich daje dużo radości, chociaż mieliśmy problem ze startem. Potem jednak poszło z górki.
Dużym atutem pokoju jest sam mistrz gry - człowiek z pasją i prawdziwy hanys, co dla tego pokoju jest idealnym połączeniem.
Może nie było jakiegoś efektu "wow", ale pokój wart jest odwiedzenia, szczególnie dla fanów ER. Dobra okazja do tego, aby się sprawdzić.
Polecam szczególnie ludziom ze Śląska, ale i dla osób spoza jego granic może być ciekawą lekcją historii.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
460 pts

253 reviews

#264

11/10/19 | visit date: 8/10/19

Trusted review

Q 253 reviews

Jedno z naszych największych escapowych zaskoczeń. Tak szczerze, to wybór pokoju był trochę przypadkowy, na zasadzie dopełnienia dziennego grafika podczas escape tripu po Śląsku, a okazał się jego bardzo mocnym punktem. Całość w wymiarze wizualnym ma swój urok, choć jest to najprawdziwsza kuchnia sprzed kilku dekad. Zagadkowo ten ER jest doskonale poprowadzony. Wykorzystanie zwyczajnych akcesoriów domowych na potrzeby zagadek było… nadzwyczajne :) W żadnym innym pokoju na Śląsku, nie odczuliśmy tak mocno śląskości jak tutaj, co dla graczy z drugiego końca kraju miało tym większą wartość. Duża w tym również zasługa Mistrza Gry. Ze świadomością, że ten pokój może podzielić graczy w ocenie, bardzo polecam!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Trouble_maker
Trouble_maker

Pioneer
220 pts

145 reviews

Byfyj pełen tajemnic.

9/30/19 | visit date: 9/28/19

Trouble_maker 145 reviews

Byfyj to pokój, który potrafi zaskoczyć, chociaż na pierwszy rzut oka to tylko stara kuchnia, jednak z czasem odnajduje się w niej coraz to więcej ukrytych tajemnic.

Stara, babcina, śląska kuchnia została tu bardzo dobrze odwzorowana, elementów wystroju jest naprawdę wiele, a mimo to świetnie ze sobą współgrają. Podkład dzwiękowy również pozwala przenieść się w czasie. Widać dbałość o szczegóły.

Jak sam właściciel pokoju podkreślił skupiał się on wyjątkowo na zagadkach co jak najbardziej jest zauważalne. Łamigłówek jest naprawdę mnóstwo i zostały ona głęboko przemyślane oraz skrupulatnie wykonane. Należy wyostrzyć swoją spostrzegawczość, a wtedy wszystko powinno się udać. Zagadki nie są skomplikowane, zdarza się, że są złożone lub też należy wykazać się pewną dawką cierpliwości albo spojrzeć na pewne rzeczy inaczej... Ale koniec końców wszystko składa się w logiczną całość.

Muszę dodać, że niektóre pomysły na pewne rozwiązania będą długo w mojej głowie.

Na koniec pochwały dla właściciela, bardzo symaptyczny mężczyzna, który mimo faktu, że pokój zna na pamięć to emocjonował się całą rozgrywką wraz z nami.

Myślę, że warto dać się zamknąć w tej starej kuchni i spróbować rozwikłać jej wszystkie zagadki.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

prexxon
prexxon

Wanderer
30 pts

21 reviews

Ogień z kuchni

11/8/19 | visit date: 11/7/19

prexxon 21 reviews

No poorostu mistrzostwo świata .

Pierwszy nasz pokój z poziomem "doświadczonym" i tak też było zagadki naprawdę ciężkie wymagające myślenia, drobna rada nie ma co przekombinowac z rozwiązaniem. Wystrój klasa wszystko odzwierciedla tamte czasy .

Pomysł na zagadki i mechanizmy jakie działają w tym pokoju na poziomie mistrzowskim. Do teraz zastanawiam się jak to wszystko działa w tym pokoju .

Udało nam się go opuścic 4 minuty przed końcem ale najlepsza była satysfakcja z wygranej.

Polecam każdemu kto znajdzie się w Rybniku.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Dawid Sitko
Dawid Sitko

Scout
52 pts

7 reviews

Byfyj - back to old times..

11/16/19 | visit date: 11/15/19

Trusted review

Dawid Sitko 7 reviews

Witam,

Wczoraj bylem razem z dziewczyna w pokoju, polecam goraco wszystkim ten pokoj. Wlasciciel postaral sie bardzo mocno o klimat pokoju poniewaz swietnie nawiazuje do dawnych lat, babcinych kuchni, oraz o poziom zagadek do rozwiazania 👌 Dla osob z mala iloscia pokoi polecam grupy min. 3 osobowe, razem dziewczyna wyszlismy 9 min po czasie, wiec pokoj jest trudny do przejscia, ale warto przyjsc i sprobowac swoich sil, administrator jest swietny, dobrze prowadzi gre i jest pozytywnyn czlowiekiem. 👉

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

gregory.sk8
gregory.sk8

Wanderer
33 pts

11 reviews

Kobieto, coś ukrywasz!

10/25/19 | visit date: 10/23/19

gregory.sk8 11 reviews

Pierwsze wrażenia - eee....to który mamy rok??? ;) Chyba coś poszło nie tak, bowiem znaleźliśmy się w śląskiej kuchni sprzed lat.

Godne odwzorowanie poprzez umieszczenie w niej prawdziwych elementów z tamtych lat. Czasami można było zauważyć klej na niektórych przedmiotach, który troszeczkę niszczył ich wizerunek, lecz zjawisko to wystąpiło bardzo rzadko.

Bardzo fajny zwrot akcji w pewnym momencie ;)

Mechanizmy fajne, czasem aż intrygujące (jak to może działać w ten sposób?;)). Zagadki nie przekombinowane, raczej nietrudne.

Mistrz gry miły, dobrze się z nim pracowało. Nie czuje się przy nim negatywnej presji kończącego się czasu. Jeśli chodzi o ewentualne podpowiedzi - super! W grze nie chodzi o to, aby podpowiedzi wyglądały jak prowadzenie gracza za rączkę. Były one przekazywane w ten sposób, abyśmy nadal mogli rozwiązać zagadkę samodzielnie, lecz z niewielką wskazówką. O to chodzi!

Ogólnie polecam każdemu przygodę kuchenną ;)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

karolinaa
karolinaa

Newbie
22 pts

5 reviews

Śląski pokój...

12/2/19 | visit date: 11/30/19

karolinaa 5 reviews

Idealne odwzorowanie śląskiego klimatu babcinej kuchni! Zagadki bardzo pomysłowe i innowacyjne! Mistrz gry - odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu! Zdecydowanie pasjonat, zaraża escape room'ową energią! :)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

michal.i5
michal.i5

Wanderer
44 pts

4 reviews

Gryfno izba

7/7/19 | visit date: 6/30/19

Trusted review

michal.i5 4 reviews

Jeśli miołżeś oma, kiero miała we kuchnyi prawdziwy byfyj, a terozki ci tynsko do tej izby, zapisuj się pryndko do Byfyja!

Bardzo realistycznie oddany klimat typowej śląskiej izby z zeszłego wieku. Duża dbałość o szczegóły i ogólny klimat. Zagadki bardzo różne - od bardzo prostych po naprawdę skomplikowane - zalecalibyśmy wizytę grupom, które mają już za sobą kilka wizyt w innych escape roomach.

Jest to solidnie wykonany pokój. Nie ma co oczekiwać fajerwerków, na które coraz częściej wysilają się twórcy er, ale widać, że autor włożył w konstruowanie pokoju dużo serca. A przecież to serce było najważniejszą częścią ślunskiej chałpy, a nie fajerwerki! :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Cyrk Kamiennych Braci
Cyrk Kamiennych Braci

Guide
435 pts

258 reviews

Cyrk Kamiennyvh Braci w Babcynej kuchni

1/3/19 | visit date: 12/9/18

Cyrk Kamiennych Braci 258 reviews

Cyrk Kamiennych Braci postanowił trochę odpocząć od niebezpiecznych miejsc i niecodziennych tajemnic. Udaliśmy się do babci, ażeby podczas jej nieobecności upiec jej ulubione ciasto. Jednak zadanie to również okazało się nie lada wyzwaniem i kolejnym wyścigiem z czasem. Babcyne sprzęty odmawiały posłuszeństwa, a znalezienie odpowiedniego przepisu i składników przerodziło się w zadanie godne Sherlock Holmesa.

Wystrój pokoju przywodzi na myśl ER pierwszej generacji. Mamy tu do czynienie z fajnie przygotowanym, ale skromnym i dość zwyczajnym pomieszczeniem. Jest to na pierwszy rzut oka po prostu kuchnia sprzed kilkudziesięciu lat. Choć niektóre meble i sprzęty kryją swoje tajemnice i spełniają niecodzienne funkcje.

Zagadki - bo na nie tutaj został położony największy nacisk, są ciekawie skonstruowane i dobrze dopasowane do klimatu. Choć pokój wygląda na pierwszą generację ER, to potrafi momentami zaskoczyć fajnie wykorzystanymi elementami elektronicznymi, które dobrze tutaj współgrają z rozwiązaniami tradycyjnymi. Poziom trudności jest dość wysoki dlatego polecamy zabawę osobom, które mają już na koncie przynajmniej klika pokoi.

Obsługa swoją rolę spełniła bardzo dobrze. Właściciel firmy był sympatyczny i rozmowny.

Podsumowując, Byfyj to niezły ER przygotowany w starym stylu. Na "fajerwerki" wizualne nie ma co liczyć, dlatego polecamy go raczej osobom, dla których w pokojach ucieczek najważniejsze są zagadki oraz mają już jakieś doświadczenie w tej rozrywce.

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 6/10

Difficulty: Medium

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Learn history in this rooms

Experience these wonderful stories with your friends