Escape room Skrytka powstańców

Skrytka powstańców

closed

Gdzie schowana jest skrytka? Harcerzu - zbierz swoją drużynę i znajdźcie ją! Nie macie zbyt wiele czasu - wojsko już wpadło na Wasz trop. Macie 45 minut, aby... [więcej]

Room closed

2-10 people

45' minutes

Historical

for newcommers

Plot of the room

Gdzie schowana jest skrytka? Harcerzu - zbierz swoją drużynę i znajdźcie ją! Nie macie zbyt wiele czasu - wojsko już wpadło na Wasz trop. Macie 45 minut, aby w mieszkaniu śląskiej rodziny odnaleźć skrzynkę. "Skrytka powstańców" to jedyny tego typu muzealny pokój zagadek! Towarzyszy on wystawie "Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku" dostępnej w Muzeum Śląskim. Wejdziesz?

Additional information

Disabled-friendly room

Air-conditioned room

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Only low voltage within the player's range

Address

Muzeum Śląskie - Katowice

Muzeum Śląskie w Katowicach
ul. T. Dobrowolskiego 1, 40-205 Katowice

Price list

99 zł - grupa indywidualna (2-6 os.)
63 zł - grupa szkolna (do 9 uczniów + 1 nauczyciel)

Opening hours

Wejście dla osób indywidualnych (2-6 osób) - wtorek - piątek – w godz. 15:00, 16:30, 18:00 oraz w soboty i niedziele cały dzień, tj. od godziny 10:00 do 18:00. Wejście dla grup szkolnych/zorganizowanych (2-10 osób) - wtorek - piątek w godz. 10:00, 11:15, 12:30, 13:45

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 4 reviews

Overall rating 7.9/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.1/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Easy

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

4 reviews

BabyBear
BabyBear

Wanderer
40 pts

13 reviews

Trochę historii

1/5/20 | visit date: 10/30/19

BabyBear 13 reviews

W ramach przecierania szlaków z bardziej początkującymi graczami, tym razem padło na Skrytkę powstańców.

Po odwiedzeniu kilkudziesięciu innych pokoi jest mi go naprawdę trudno ocenić. Na pewno można tutaj pochwalić samą lokalizację oraz wiarygodny i autentyczny wystrój oraz fajny system podpowiedzi. Klimat jest niczego sobie, zagadki w porządku, raczej w stronę tych tradycyjnych. Pokój ogółem ocenię jako łatwy, ale osobiście wydaje mi się, że momentami dostajemy dużo informacji, które wydają się wskazówkami, choć ostateczni to tylko (raczej niezamierzone) zmyłki. Po trosze z tego powodu, po trosze z przeoczenia, dosyć długi czas zajęło nam rozwiązanie 2 zagadek, przez co konsternacja rosła. Wydaje mi się, że w przypadku tego typu pokoju przeznaczonego w domyśle dla początkujących, kolejność wskazówek mogłaby być bardziej liniowa, zwłaszcza że czas na wyjście jest stosunkowo krótki. Również przy końcu pewna większa łamigłówka dała nam popalić i nie obyło się bez podpowiedzi i przedłużonego czasu. Dlatego też nie jestem w stanie jednoznacznie polecić tego pokoju początkującym.

Myślę, że można odwiedzić z ciekawości, żeby doświadczyć czegoś innego i poznać trochę historii, ale mnie osobiście czegoś tu brakowało.

report review

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 8/10

Difficulty: Easy

rahn niejasny
rahn niejasny

Navigator
104 pts

24 reviews

Autentyczny

12/28/19 | visit date: 12/28/19

rahn niejasny 24 reviews

Bardzo ciekawy i autentyczny pokój. Muzeum Śląskie gwarantuje wysoką jakość pokoju. Rekwizyty i scenografia prawdziwe. Fabuła pokoju również ciekawa. Pokój dość liniowy ale potrafi zaskoczyć.

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Quara
Quara

Pioneer
198 pts

72 reviews

Jak puzzle

8/1/19 | visit date: 6/19/19

Quara 72 reviews

Na plus rekwizyty (chociaż martwiłabym się, że się szybko zużyją), zagadki bardzo klimatyczne (choć w stylu starszych pokoi) i osobiście uwielbiam, gdy można się wkręcić w fabułę czytając pozostawione liściki i notatki. Zabrałam ze sobą znajomych, dla których był to pierwszy pokój i nie pożałowałam - "Skrytka powstańców" zawiera w sobie wszystko to, co powinien mieć poprawnie zrobiony Escape Room, a nie wprowadza chaosu (a często przez to w błąd) ogromną ilością elektroniki i przekazywanych informacji. Cały pokój był jak puzzle - wszystko do siebie pasowało.

Do tego ogromnie szanuję wprowadzającego Pana za rzetelne podejście do tematu - wszystko powiedział, więc moi towarzysze nowicjusze mieli powtórkę z tego, czego dowiedzieli się ode mnie. Może niezbyt rozgadany po zakończeniu jak na typowego fana i właściciela ER przystało, ale z pełną kulturą zaprosił nas na oglądanie wystawy.
Uroczy system podpowiedzi - jedyne co, to nie wiem, po co ustalony limit (spotkałam się z tym w zamku w Mosznej i cały czas uważam to za wadę, która może stresować niektóre grupy).

Podobało mi się i, co więcej, moim towarzyszom również, a to dla mnie najważniejsze, że się niczym nie zrazili i będą chcieli odwiedzić kolejne ER'y :) Warto odwiedzić, bo to starannie przygotowany pokój. Stosunkowo nietrudny, więc pierwszorazowy wypad jak najbardziej może zakończyć się sukcesem. Warto jednak się sprężyć przy 45 minutach na odkrycie położenia Skrytki.

Wyszło nieźle, chociaż bez szału i dużych zaskoczeń. Po prostu dobra rozrywka dla osób przebywających na Śląsku, a że przy okazji można się czegoś dowiedzieć... :)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

Ania*
Ania*

Scout
60 pts

6 reviews

Wehikułem czasu w dwudziestolecie międzywojenne

7/24/19 | visit date: 7/24/19

Ania* 6 reviews

Nie ukrywam, że byłam sceptycznie nastawiona do tego pokoju - nie miałam pewności, jak Muzeum, instytucja niezwiązana z branżą, poradzi sobie z pokojem zagadek. Moje obawy szybko zostały rozwiane - odpowiedzialna za pokój Cudotwórnia events zapewnia przyjemną i emocjonującą rozrywkę. Skrytka powstańców to bardzo dobry escape room dla początkujących, ale nie tylko - osoby z większym doświadczeniem także natkną się na kilka wyzwań. 45 minut to niewiele, więc sam czas nieco utrudnia rozgrywkę. Zagadki opierają się w większości na klasycznych mechanizmach kłódkowych i związanymi z nimi łamigłówkach, niemniej nie nużą się dzięki różnorodności i konieczności eksploracji pokoju. Myślę, że to dobry pokój, żeby zarazić bliskich czy dzieci miłością do ER, a przy tym dowiedzieć się kilku rzeczy o powstaniach śląskich oraz zobaczyć wystawę, której towarzyszy Skrytka powstańców.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Movie atmosphere rooms

Escape games where you will feel like a movie hero

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world