Escape room Horror

Horror

Lockme partner

Jesteście w kamienicy z 1871 roku. Po okresie świetności - Hotelu, Domu Kultury, a później latach bezczynności budynek został zaniedbany. Aż w końcu trafił w ręce... [więcej]

24

24 reviews

|

5

Chorzów: 5th place

|

Śląsk: 39th place

|

PL 259

Poland: 259th place

|

8.4/10

2-6 people

70' minutes

Horror

intermediate

Plot of the room

Jesteście w kamienicy z 1871 roku. Po okresie świetności - Hotelu, Domu Kultury, a później latach bezczynności budynek został zaniedbany. Aż w końcu trafił w ręce prywatnego inwestora. Postanowiono zaadoptować wielkie pomieszczenia piwniczne. Prace cały czas trwają. Niestety ekipa remontowa, która rozpoczęła prace w jednym z pomieszczeń nie zgłosiła się na kończącą dniówkę odprawę. Nikt nie wie czy może coś im się stało? Macie 70 minut na zbadanie pomieszczenia, w którym pracowali i bezpieczne jego opuszczenie...

Book this room

Book this room

Additional information

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Safety key

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Special offers

DWA RAZY TANIEJ

DWA RAZY TANIEJ

Zarezerwuj od razu dwa pokoje i odbierz 30 PLN zniżki na drugi pokój.

Valid: 18.06-30.11

Offer rules: Any future reservation of the room from this company will be cheaper by PLN 30.00

Ubieramy Halloween

Ubieramy Halloween

Przyjdźcie do Innego Wymiaru w strojach Halloweenowych i zgarnijcie 25% rabatu. Świetujcie z nami. Zapewniamy Hallowenowy Nastrój i świetną zabawę.
Najciekawsza kreacja grupy wygra voucher -50%

Valid: 31.10-02.11

Offer rules: Within this special offer the price of each visit will be reduced by 25%

Address

ER 1871 Inny Wymiar - Chorzów

ul. 3 Maja 6
41-500 Chorzów

Other rooms in this place

Price list

Pon - Czw: 129 zł.
Pt - Sob - Nd: 139 zł.

Opening hours

pn-pt 16:00 - 22:00
sob-nd 10:30 - 23:00

Owner’s data

JEDAY TEAM SP. Z O.O.
3 Maja, 6
41-500 Chorzów
NIP (tax identification number): 6272759570

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 24 reviews

Overall rating 8.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.4/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

24 reviews

Q
Q

Guide
460 pts

227 reviews

#214

04.04.2019 | visit date: 16.03.2019

Trusted review

Q 227 reviews

Lokacja escapu jest wyśmienita, idealnie skrojona pod horror. Świetnie zaaranżowana poczekalnia i profesjonalnie przygotowany film wprowadzający. Wszystkie te trzy aspekty zapowiadały naprawdę unikatową rozgrywkę, która jednak finalnie pozostawiła niedosyt. Największy minus za zagadki, które w znacznej mierze oparte są tu na szukaniu i znajdywaniu, a nie tak definiuję ER. W tym aspekcie dobry pokój to taki, który zapewnia zróżnicowanie zadań dla graczy, wśród których te na szukanie powinny być jedynie minimalnym dodatkiem. Przeszukiwanie każdego metra sześciennego niezbyt tu zachęca (ostrzeżenie, że można się pobrudzić jest jak najbardziej zasadne, choć akurat nie można mieć do tego zastrzeżeń – jesteśmy o tym uprzedzeni kilkakrotnie) oraz jest utrudnione metrażem gry. Przestrzeń jest duża, ale na niektórych etapach bardzo słabo zagospodarowana i całościowo sprawia wrażenie niewykorzystanej. Niestety na tym nie koniec minusów: kuleje prowadzenie fabularne w trakcie rozgrywki (plus za film wprowadzający, który przynajmniej rysuje jakiś kontekst), podejście do tematu horroru dość sztampowe (zastosowane tu dla zbudowania klimatu grozy dekoracje to już escapowa przeszłość), kiepski pomysł z limitowaniem podpowiedzi do trzech (do tej pory o takiej praktyce tylko słyszeliśmy), na pewnym etapie brak oznaczenia ile elementów składowych należy znaleźć do skompletowania elementu docelowego (przez co zagadka jest mocno nieoczywista i brak w niej ciągu przyczynowo-skutkowego), żadne efekty audio (gra toczy się w ciszy) i prawie żadne efekty wizualne, znikoma elektronika – w dodatku nie dająca jednoznacznych sygnałów co lub gdzie się zadziało, cena za grę nieporównywalna do oferowanej jakości… Patrząc z perspektywy czasu, koniecznie też należałoby poprawić dwa elementy dla zwiększenia bezpieczeństwa rozgrywki [spoiler; szczegóły w PM]. Do obsługi nie mamy zastrzeżeń – właściciel jest sympatycznym człowiekiem, widać, że dumnym ze swojego debiutanckiego pokoju. Każdy nowo otwierany ER dziś cieszy, więc pozostaje trzymać kciuki za rozwój firmy i realizację kolejnych pomysłów. Z reguły pokoje oceniamy osobno, ale tym razem pozostawiamy jedną, wspólną notę końcową, która jest średnią naszych pojedynczych ocen.

Overall rating: 4/10

Customer service: 9/10

Interior: 4/10

Difficulty: Medium

Answer of company ER 1871 Inny Wymiar

Dziekujemy za opinię.
Inny Wymiar jak sama nazwa wskazuje ma się wyróżniać od innych ER. Nie chcemy się do nikogo porównywać. Tworzymy własny styl więc porównania w kontekście do tego co mają inne ER a czego my nie mamy, a co my mamy a czego inni nie mają są niestosowne.

Co do zagadek zgoda - w większości są one oparte na szukaniu. Rozmawiamy z naszymi klientami i wiemy że gracze ze stażem 100 i więcej pokoi oczekują logicznych zagadek na poziomie 80-90% w pokoju. Natomiast gracze początkujący, oraz ze stażem 10,20,30.. itd do około 100 pokoi potrafią się odnaleźć i świetnie bawić przeszukując te dziwne, surowe, mające pełno różnych zakamarków wnętrza.
Przykład z wczoraj gdzie grupa mająca doświadczenia z ponad 20 pokoi była mega zachwycona, szczęśliwa, zmiescili się w czasie i wyrazili bardzo bardzo pozytywne zdanie.
Efekty audio już uruchomione.
Odnosząc się do Was Q:
Głowa do góry nie każdy potrafi dobrze szukać tylko świetnie rozwiązywać łamigłówki więc kolejne pokoje które tworzymy będą jak najbardziej dla Was i tym razem pewnie uda się Wam wyjść przed czasem :)

marekleszczyna
marekleszczyna

Scout
72 pts

47 reviews

Horror po przejściach

28.02.2019 | visit date: 26.02.2019

Trusted review

marekleszczyna 47 reviews

Moja stopa po raz 74 przekroczyła prób ER-ów. Tym razem wybór padł na Horror w moim rodzinnym mieście Chorzowie. Poprzednie opinie, wysoka ocena, oraz planowany klimat sądząc po miejscu rozgrzał nasze apetyty na świetny pokój. A jak było?
Może najpierw plusy:
- lokalizacja doskonała, przez co potencjał jest ogromny
- widać też dobre chęci
- nietuzinkowe rozwiązania w zagadkach, nawet pewne nowatorskie kłódki
- miło, że zostaliśmy poinformowani wcześniej, jak należy się ubrać i ostrzeżeni o warunkach
- wystrój klimatyczny, pasujący do tematu, nawet usprawiedliwiony wszechobecny brud, który dodaje klimatu, że coś naprawdę dzieje się w miejscu a nie przygotowanym pokoju
- miłym bardzo był fakt, że mimo, że nie zmieściliśmy się w czasie (z różnych względów, również technicznych), czas został nam przedłużony i mogliśmy spokojnie dobrnąć do końca. Duży plus za wyrozumiałość.
A co do poprawy...:
- niestety wchodząc do pomieszczeń gdzie w pewnych miejscach gwoździe wystawały z sufitu oprócz światła myślę, że powinniśmy dostać kask...
- zagadki owszem liniowe, prowadziły nas do rozwiązania całości, ale zabrakło dobrego wprowadzenia i jakiejś choć namiastki fabuły. Na przestrzeni tych kilku lat widzimy, że w ER-ach naprawdę nie chodzi tylko o to, aby rozwiązując zagadki wyjść z pokoju, ale przeżyć pewną historię. Tu tego nam zabrakło. Gdyby ten pokój powstał 2 lata temu byłby w absolutnym topie. Dziś niestety tylko w części spełnia oczekiwania stałych bywalców
- nowatorska kłódka była plusem, ale fakt, że nie zadziałała jak należy niestety jest sporym minusem, bo było to w kluczowym momencie... pomocnicze rozwiązanie podane pod drzwiami nie zrekompensowało frajdy...

Generalnie całość myślę, że bardzo fajna, dla grup które rozpoczynają przygodę z ER-ami, jako jeden z pokojów pierwszej 10-tki. Natomiast dla grup, które mają spory bagaż doświadczeń w innych pokojach, na pewno miejsce warte zobaczenia, ale bez spinania się na mega super rewelacje. Choć jak niektóre sprawy zostałyby dopracowane, to byłby to naprawdę baaaardzo przyzwoity pokój.
Dziękujemy i pozdrawiamy

Overall rating: 5/10

Customer service: 10/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

Answer of company ER 1871 Inny Wymiar

Bardzo dziękujemy za opinię i polecenie naszego pokoju innym graczom. To dla Nas spore wyróżnienie gdy Nasz Pokój poleca doświadczony gracz.
Nasz wyjątkowy surowy wystrój piwniczny zakłada w wystroju że 3 metry nad podłogą na suficie jest przybitych do cegły od 50 lat kilka zardzewiałych gwoździ.
Co do wprowadzenia to kwestia gustu.
Żałujemy że nie miało miejsca wprowadzenie na miarę waszych oczekiwań. Ale to już historia. DWA DNI PO WASZEJ WIZYCIE ZAMONTOWALIŚMY TELEWIZOR I WYŚWIETLAMY GRACZOM PROFESJONALNY FILM WPROWADZAJĄCY, KTÓREGO KRÓTKA NAMIASTKA JEST DO OBEJRZENIA TUTAJ NA PROFILU POKOJU. Dzięki temu jesteśmy w czołówce ER w Polsce które mają tak profesjonalne podejście do Wprowadzenia w klimat gry.

Dziękujemy za konstruktywną krytykę.
Zawsze takie uwagi pozwalają doskonalić nasz pokój.

Zapraszamy wszystkich graczy do przeżycia fajnej przygody i doświadczenia Innego Wymiaru

Peter Ven
Peter Ven

Wanderer
33 pts

6 reviews

Dobra opcja

15.08.2019 | visit date: 13.08.2019

Peter Ven 6 reviews

Super pokój, obszerny z dobry wystrojem oraz klimatem. Bardzo dobry pomysł z filmem wprowadzającym w klimat historii, która jest przedstawiana. Chodź poszło Nam nadspodziewanie szybko, to przy niektórych zagadkach trzeba pogłówkować :) Ciekawe rozwiązania dotyczące kłódek, które widziałem pierwszy raz i naprawdę potrafią zaskoczyć :) Polecam ten pokój :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Smyk313
Smyk313

Wanderer
42 pts

6 reviews

Najpiękniejszy horror, jaki przeżyłyśmy!

19.05.2019 | visit date: 18.05.2019

Trusted review

Smyk313 6 reviews

Burzowy wieczór, stara kamienica, mroczna historia... To mogło skończyć się tylko horrorem. Ale wspaniałym horrorem!
Pokój bardzo nietypowy, ciekawy. Momentami trochę straszny. Świetne wprowadzenie, fajna atmosfera, wystrój, ciekawe zagadki. I to prawda, że można się ubrudzić.
Bardzo mocną stroną była obsługa - ciepła, przemiła (niestety, nie mogę dać oceny 11/10). Kolejnym plusem jest także kontakt SMS-owy. Przed wizytą, ale także po z podziękowaniami i pozdrowieniami.
Zdecydowanie warto przeżyć coś tak strasznego!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Magdalena B. 32
Magdalena B. 32

Wanderer
38 pts

5 reviews

Horror, krew i stara piwnica

07.10.2019 | visit date: 06.10.2019

Magdalena B. 32 5 reviews

Na początku muszę przyznać iż lokalizacja i klimat całej firmy są rewelacyjne ! Ekipa bardzo miła i profesjonalna, dostaliśmy rękawiczki jednorazowe, bo naprawdę można się ubrudzić (dzięki czemu pokój ma jeszcze bardziej niepowtarzalny klimat) oraz kaski z latarkami dzięki czemu nasze głowy były bezpieczne i mogliśmy się jeszcze bardziej wczuć w rolę :) Cały pokój daję na duuuuży plus właśnie i za klimat i za zagadki. Udało nam się przejść całość w 65 minut i byliśmy bardzo zadowoleni :) Więcej pisać nie będę bo trzeba przeżyć to samemu, za to mogę powiedzieć że na pewno wrócimy do Innego Wymiaru :) Niestety niekoniecznie w tej samej ekipie, wśród nas była osoba z lekką arachnofobią , a chcąc nie chcąc jak to bywa w piwnicach są pajęczyny więc pewnie i pająki :( Żadnego nie udało nam się zauważyć, natomiast ta osoba stała głównie nieruchomo jak tylko daleko od ścian się dało i nie rozglądała się za wiele. Finalnie trochę nam pomogła aczkolwiek nie czuła się komfortowo. W związku z tym myślę że powinna się znaleźć dodatkowa informacja dotycząca całego Wymiaru, niekoniecznie pokoju :)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

minczka27
minczka27

Scout
54 pts

9 reviews

Lekkie przerażenie

17.07.2019 | visit date: 15.07.2019

minczka27 9 reviews

To był nasz pierwszy pokój o tej tematyce. Nie wiedzieliśmy czego się spodziewać i było we mnie lekkie przerażanie i strach. W szczególności, że osobiście horrory oglądam z zamkniętymi oczami :) Miejsce, wnętrze, ekspozycje i istoty (w większości kiedyś żyjące ) budziły lekki niepokój. Jak się okazało po wyjściu początkowy strach był nie potrzebny. Pokój okazał się bardzo fajny. Zagadki ciekawe i biorąc pod uwagę miejsce, trzeba się naprawdę bardzo dobrze rozglądać. Byliśmy w 3 osoby, przy czym jednej osoby był to dopiero 2 pokój osobiście uważam, że bardzo dobrze sobie poradziła. Wyszliśmy po 58 minutach tylko z jedną podpowiedzią. Więc spokojnie można się wybrać do tego ER z osobami, które do tej pory nie miały z pokojami dużo do czynienia.
Pan, który wprowadzał do pokoju był bardzo sympatyczny i wszelkie spostrzeżenia dotyczące pokoju, o których rozmawialiśmy przyjmował i brał pod uwagę.
Serdecznie polecam i jeśli macie jakieś wątpliwości odnośnie lęku, to nie ma się czego bać.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Sandra K. 4
Sandra K. 4

Wanderer
34 pts

7 reviews

Cos dla fanatykow horrorow :)

17.05.2019 | visit date: 16.05.2019

Trusted review

Sandra K. 4 7 reviews

Odwiedzilam ze znajomymi wiekszosc pokoi w Katowicach, ale dopiero ten Nas zaskoczyl. Polecamy w 100%. W trakcie zabawy troche sie pobrudzisz pomeczysz fizycznie i intektualnie. Nie mamy zadnych zastrzezen. Duzy plus za nowe klodki, z ktorymi spotkalismy sie pierwszy raz.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

nicolekowol98
nicolekowol98

Newbie
12 pts

1 review

Świetny pokój!

03.07.2019 | visit date: 03.07.2019

Trusted review

nicolekowol98 1 review

Najlepszy pokój, w jakim byłam. Świetny klimat, rewelacyjna obsługa i pełen profesjonalizm. Jestem szczerze zachwycona!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Pandas` escape
Pandas` escape

Pioneer
168 pts

55 reviews

#46

11.01.2019 | visit date: 06.01.2019

Pandas` escape 55 reviews

Horror czyli to co pandas` escape lubi najbardziej.
Pierwszy pokój wesołej ekipy z ER 1872 inny wymiar i mam nadzieję, że nie ostatni.

Ten pokój robi naprawdę ogromne wrażenie, po każdej rozwiązanej zagadce odniosłem wrażenie, że to już koniec, już jesteśmy przy wyjściu a tu ...

Naprawdę warto odwiedzić ER 1871, pokój "pachnie" jeszcze nowością a co za tym idzie jest kilka rzeczy do których można by się czepiać ale po rozmowie z energiczną i sympatyczną panią z obsługi znikają wszystkie wady tego pokoju.

Może ocena 10 jest trochę zawyżona ale to tak na zachętę i mam nadzieję, że za następne pokoje tych pozytywnie zakręconych ludzi będę mógł wystawić kolejne dychy.

Pozdrowienia i wielkie podziękowania dla właścicieli :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

VaIkiria
VaIkiria

Wanderer
30 pts

13 reviews

Prawdziwy horror

18.03.2019 | visit date: 16.03.2019

VaIkiria 13 reviews

Plusy:
+ niecodzienne zagadki i nietypowe kłódki
+ panujący klimat i wyposażenie w pokoju
+ wprowadzenie do historii pokoju
+ zapewnione bezpieczeństwo (otwarte drzwi i przyciski bezpieczeństwa)
+ kontakt z obsługą

Minusy:
- zbyt słabo oznaczone miejsce prowadzące do dolnego poziomu, można było nie zauważyć i zrobić sobie krzywdę
- temperatura panująca na miejscu

Ogólnie polecam grupom mającym już kilka pokoi za sobą. Podczas rozwiązywania zagadek nikt się nie nudził (byliśmy w 4 osoby). Na początku można poczuć się nieswojo w pokoju, jednak po czasie zaczyna się czuć klimat tego miejsca. Warto zajrzeć :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Family friendly escape rooms

Choose one of the rooms adapted to play in a family circle