Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Psychiatryk 2.0

Psychiatryk 2.0

Lockme partner

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki... [więcej]

94

94 reviews

|

4

Rybnik: 4 place

|

Śląsk: 14th place

|

PL 81

Poland: 81st place

|

9.5/10

2-4 people

75' minutes

Horror

intermediate

Plot of the room

01.03.2019 - NOWA WERSJA POKOJU - dokonaliśmy sporej modernizacji pokoju PSYCHIATRYK 2.0. Układ pokoju nie uległ zmianie, natomiast przebudowaliśmy zagadki oraz ulepszyliśmy fabułę! Dobra wiadomość dla graczy o słabszych nerwach - jest nieco mniej strasznie, za to o wiele ciekawiej.

---
Pokój przeznaczony dla grup maksymalnie 4 - osobowych. Dopuszczamy możliwość gry w 5 osób, ale trzeba się liczyć z tym, że będzie ciasno.

---
Jesteście grupą lekarzy psychiatrów, którzy wprowadzili niebezpiecznego pacjenta w stan hipnozy. Wchodząc przez drzwi pokoju nie wchodzicie do pomieszczenia - wchodzicie do jego umysłu. Chorego umysłu. Pacjent cierpi na rozszczepienie jaźni, a każda z jego alter osobowości choruje na jakieś zaburzenie psychiczne. Musicie poznać wszystkie osobowości tego pacjenta. Waszym zadaniem jest odkryć, która z nich przejawia skłonności sadystyczne. Jeśli nie postawicie prawidłowej diagnozy, przekonacie się o nich na własnej skórze... a hipnoza trwa jedynie 75 minut.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Not suitable for people with epilepsy

From 16 years old

Not suitable for pregnant women

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety key

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Set Me Free - Rybnik

ul. Powstańców Śląskich 8, 44-200 Rybnik

Other rooms in this place

Owner’s data

Set Me Free
Powstańców Śląskich 8
44-200 Rybnik
NIP (tax identification number): 651-166-71-80

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 94 reviews

Overall rating 9.5/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

100

80

60

40

20

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

94 room reviews

LockMe
LockMe

Guide
468 pts

316 reviews

Primum non nocere

15.04.2019 | visit date: 09.03.2019

Review of Lockme.pl

LockMe 316 reviews

Większość doświadczonych grup ma już na koncie pokoje horrorowe z tematyki szpitala psychiatrycznego - to wdzięczne zagadnienie w escape roomach, a Set Me Free śmiało może pochwalić się naprawdę dobrym scenariuszem.

Klimat jest dosyć ciężki, co w tym przypadku jest sporą zaletą. Zagadkowo jest dużo do zrobienia, jednak z jednej do drugiej przechodzi się bardzo płynnie, przez co łatwo jest złapać odpowiednie flow. Sam pomysł stworzenia scenariusza na motywie hipnozy i wchodzenia do umysłu chorego człowieka jest czymś godnym pochwały.

Wystrój również jest elementem, który buduje klimat, i to bardzo dobrze. Dla ludzi o słabszych nerwach może być nieco rozpraszający, ale to znak, że robota została wykonana na piątkę z plusem, w końcu to horror. Dodatkowo gra jest dobrze poprowadzona, z odpowiednim wstępem.

Difficulty: Easy

wnadarzewska
wnadarzewska

Scout
97 pts

22 reviews

Normalnie nienormalni

25.07.2019 | visit date: 21.07.2019

Trusted review

wnadarzewska 22 reviews

Pewnego razu w Psychiatryku...
Klimat i dekoracje - świetne. Fabuła - super. Poziom zagadek - od b. łatwych do średnich, ich logika natomiast na najwyższym poziomie!
Całe doświadczenie może nie było na czymś niespotykanym a Psychiatryk mimo, że zalicza się do kategorii "Horror" nie jest pokojem b. strasznym ale nie można mu odmówić zaskakujących zwrotów akcji.
Drobne usterki techniczne zostały naszej grupie wynagrodzone, za co serdecznie dziękujemy :)
Ogólna ocena to 8/10 tylko dlatego, że za nami kilka ciut lepszych pokoi. Jednak w swojej kategorii punktowej ten pokój zasłużył na dychę! ;)

report review

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Maksymiliana R.
Maksymiliana R.

Wanderer
28 pts

12 reviews

Czaaaaad !!!

26.05.2019 | visit date: 26.05.2019

Maksymiliana R. 12 reviews

To co tam przeżyliśmy, przeszło nasze oczekiwania. Niesamowity nastrój, zagadki mądrze skonstruowane, czasem nas zagięły ale jak to się mówi: główka pracuje i udało nam się :-) chociaż mieliśmy chwilę zwątpienia i już prawie a wzielibyśmy podpowiedź. Czasami dla naszej żeńskiej części strasznie... (ale Baby tak mają) Tego się nie da opisać to trzeba przeżyć! Całą drogę do domu rozmawialiśmy o pokoju (co nie zdarza się często) Obsługa jak najbardziej na plus! A to się ceni :-) Nic tylko trzeba to przeżyć samemu :) polecamy !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

James S.
James S.

Wanderer
32 pts

22 reviews

Lucky we didn't lose our minds..

02.06.2019 | visit date: 02.06.2019

James S. 22 reviews

So, Kraków has suffered a great loss of Escape Rooms recently and we needed to satisfy our hunger.
We have done some other rooms in Rybnik before and we were not disappointed, but I think it's safe to say that this was the best we have seen in this city.
We went in with just the two of us and we managed to get out with 23 mins remaining and no hints! :)
The room is well thought out and the story carries through the whole experience and is consistent.
We were very pleased with the way it was decorated and the music was a great addition to building the atmosphere. The puzzles were varied and some were new for us.
The customer service was fantastic and we had a great conversation with the owner, who shows passion and this makes the experience better.
We look forward to new rooms that come from this establishment. :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Easy

cruelandglorious
cruelandglorious

Wanderer
42 pts

19 reviews

Zamknięty krąg osobowości...

14.03.2019 | visit date: 13.03.2019

cruelandglorious 19 reviews

Na Psychiatryk trafiliśmy na lockme przez przypadek, opis zaintrygował od razu, więc padła decyzja- pokój koniecznie trzeba odwiedzić. W taki sposób odbyła się nasza pierwsza escape-roomowa wycieczka. Jak to bywa w takich sytuacjach, gdy już jednak się gdzieś jedzie, pojawiają się obawy "a co jeśli pokój jednak nie będzie taki dobry?", również u nas.... Niedoczekanie!
Pokój w ostatnim czasie przechodził modernizacje, jednak mimo bycia tchórzem pojawiają się u mnie także zalążki masochizmu, więc po rozmowach z właścicielem udało nam się wyprosić chociaż odrobinę tego co było uprzednio w mocniejszej wersji gry. Wspominałam o masochizmie? Jest na dość wysokim poziomie. Początkowo było oczywiście rozglądanie się i strach przed dotykaniem czegokolwiek w końcu wchodzimy do horroru, ale nie, nic z dekoracji nie chciało wykonać na nas zamachu, więc posunęliśmy się o krok dalej i nawet zaczęliśmy funkcjonować. Zagadki ciekawe, na początku nawet całkiem łatwe, a jako grupa to z początkami mieliśmy zawsze największe problemy... szło zdecydowanie za łatwo. Im dalej w las tym gorzej dla nas. Dość szybko zrezygnowaliśmy z mocniejszej wersji gry, a do siebie dochodziliśmy cały pozostały czas (i długi czas po odwiedzinach). Pokój z każdym kolejnym etapem okazywał się być jeszcze ciekawszy i dopracowany w dosłownie każdym najmniejszym calu. Nawet "delikatniejsza" wersja gry wciąż mocno trzyma w napięciu.
Dawno żaden pokój nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia i nigdy nie byłam tak niesamowicie zadowolona z pokoju o tematyce horroru. Tego nie da się opisać słowami, takie dopracowanie fabuły zasługuje na większą aprobatę, pokój w moim mniemaniu ]niedoceniany, a jego kunszt tego pokoju zdecydowanie docenią osoby o mocniejszych nerwach, albo jak ja- masochiści.
Ze strony czysto technicznej, wszystko w bardzo dobrym stanie, wszystko działa, wciąż sporo kłódek co jest świetną informacją dla fanów klasyki. Byliśmy w trzy osoby i jest to zdecydowanie najodpowiedniejsza ilość osób w naszej opinii.
Kilka słów na temat obsługi, bo przecież ktoś ten pokój stworzył. Zostaliśmy niesamowicie miło przywitani w Rybniku, ale myślę, że pokój idealnie ukazuje geniusz (zła) drzemiący w kreatywności właściciela. Generalnie nie wróży to nic dobrego dla graczy o słabszych nerwach.
Po odwiedzeniu Psychiatryka żałuję każdej wystawionej dychy, dla któregokolwiek innego horroru, który odwiedziłam, bo nie ma porównania, Set me free miażdży konkurencje w przedbiegach i z czystym sumieniem mogę nazwać go najlepszym horrorem jaki odwiedziłam (czuje, że to zbyt szybko się nie zmieni).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Justine
Justine

Wanderer
42 pts

9 reviews

Insania

04.05.2019 | visit date: 03.05.2019

Justine 9 reviews

Pierwszy nasz pokój w klimacie horroru i... chcemy więcej!

Pokój spasował nam idealnie, duża zasługa Mistrza Gry - dziękujemy za to wprowadzenie - pierwszy raz ktoś tak naprawdę oglądał nasze poczynania i nie podawał żadnych, nawet najprostszych sugestii dzięki czemu leciałyśmy do przodu z tematem, mimo straszenia było świetnie!

Wrócimy po więcej.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 8/10

Difficulty: Medium

ksobkiewicz98
ksobkiewicz98

Scout
90 pts

21 reviews

Mrocznie i zaskakująco

02.02.2019 | visit date: 25.11.2018

Trusted review

ksobkiewicz98 21 reviews

Pokój po prostu świetny... iście horrorowaty. Na każdym kroku czekają Was niespodzianki. W pokoju naprawdę można, a nawet nie da się nie bać! Dodatkowo fabuła jest zbudowana idealnie - wszystko się łączy, nic nie jest przypadkowe. Czujemy się jak w prawdziwym umyśle psychopaty, a najgorsze jest to, że możemy pozostać tam na zawsze...
Zagadki trudne i na pewno nie jest to pokój dla grup początkujących, my trochę żałujemy, że to był jeden z naszych pierwszych pokoi, bo naprawdę wyyyyyysoko postawił poprzeczkę!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Q
Q

Guide
460 pts

227 reviews

#160

01.11.2018 | visit date: 24.10.2018

Trusted review

Q 227 reviews

Z zaburzeniami psychicznymi i horrorem jest trochę jak z piwem do grilla lub papierosem do kawy. Świetne sparowanie, choć toksyczny to związek i niekoniecznie wyjdzie nam na zdrowie... Psychiatrykiem zakończyliśmy śląski ecape trip, wybierając wieczorną, najpóźniejszą z możliwych, godzinę gry i oczywiście wersję pełną. I było to iście wariackie doświadczenie, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ma ten pokój swój niepowtarzalny klimat – dziwne hałasy, gasnące światła, a wokół bardzo dziwne rzeczy. Wszystko to sprawia, że wędrówka po umyśle pacjenta jest tak samo ekscytująca, co wciągająca. Bo momentów ekscytacji po drodze nie brak. Udało się tu stworzyć bardzo emocjonalną rzeczywistość, przeplataną czasem mocno surrealistycznymi elementami. Zagadki? Ponoć są :) Poziom strachu jest bardzo dobrze wyważony, a przez dobre wyważenie rozumiem to, że bywa strasznie, ale to wciąż escape room, a nie horror house. Oczywiście polecam też wersję pełną, zwłaszcza że w każdym momencie jest możliwość jej zastopowania. Znakomita Mistrzyni Gry, która świetnie nam suflerowała i z którą można by rozmawiać godzinami. Bardzo fajny pokój, polecam!

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Roaka
Roaka

Scout
61 pts

27 reviews

Ja tam nie wchodzę.

10.12.2018 | visit date: 09.12.2018

Roaka 27 reviews

Pokój świetny , wszystkie zagadki jasne i przemyślane. Dreszczyku emocji też nie brakowało.
Był to nasz drugi pokój w SMF i wypadł dużo lepiej. Uważam go za pozycję obowiązkowa w Rybniku :)
Obsługa super.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

VooVoo
VooVoo

Guide
405 pts

200 reviews

...

02.01.2019 | visit date: 24.10.2018

VooVoo 200 reviews

Pokój, który zadowoli wszystkich fanów straszniejszych klimatów w ER. Mimo że graliśmy w wersji najstraszniejszej, to poziom strachu był bardzo dobrze wyważony. Zagadki logiczne, zróżnicowane, dobrze osadzone w klimacie psychiatryka. Bardzo fajna Mistrzyni Gry. Polecam.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT