Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Skarb Czarnobrodego

Skarb Czarnobrodego

Lockme partner

W dniu swoich urodzin otrzymaliście od dziadka tajemniczy kluczyk, którego przeznaczenia dziadek nie chciał Wam wyjawić. Przyszedł smutny dzień, w którym... [więcej]

603

603 reviews

|

17

Poznań: 17 place

|

Wielkopolskie: 17th place

|

PL 138

Poland: 138th place

|

9/10

2-4 people

60' minutes

Adventure

intermediate

Plot of the room

W dniu swoich urodzin otrzymaliście od dziadka tajemniczy kluczyk, którego przeznaczenia dziadek nie chciał Wam wyjawić. Przyszedł smutny dzień, w którym dziadek zmarł, a Wy na strychu jego domu odnaleźliście zabytkową szkatułkę do której pasował kluczyk. W szkatułce były medaliony, które doprowadziły Was do legendarnego skarbu Czarnobrodego. Złoto było Wasze, lecz ktoś uruchomił jeden z mechanizmów, który miały strzec skarbu na wieki, a Wy macie 60 minut na ucieczkę...
Gatunek: Przygodowy

BYŁ TO PIERWSZY W POZNANIU POKÓJ, KTÓRY NIE POSIADAŁ KŁÓDEK I ZAMKÓW SZYFROWYCH!!

GRA PRZYGOTOWANA JEST POD 2 - 4 GRACZY. NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAGRANIA W 5 I WIĘCEJ OSÓB.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Always open doors

Emergency lighting

Address

Time 4 Secrets - Time4secrets. Os. Oświecenia 23

Os. Oświecenia 23
61-206 Poznań

Other rooms in this place

Opening hours

Ważne: W momencie gdy, wybrany przez Państwa termin rezerwacji dotyczy dnia, w którym robiona jest rezerwacja lub pragniecie zakupić Voucher prosimy o kontakt pod numerem 784 294 067 w celu potwierdzenia terminu telefonicznie, ponieważ w momencie, gdy pokoje nie są zajęte firma jest zamknięta.

Owner’s data

Time4secrets
Os. Oświecenia 23
61-206 Poznań
NIP (tax identification number): 6671696061

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 603 reviews

Overall rating 9.0/10

525

420

315

210

105

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

575

460

345

230

115

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.8/10

525

420

315

210

105

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

350

280

210

140

70

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

603 room reviews

Ryjek+
Ryjek+

Pioneer
201 pts

100 reviews

Piraci

16.04.2019 | visit date: 14.04.2019

Trusted review

Ryjek+ 100 reviews

Pokój ładnie przygotowany i przemyślany. Duży plus za różnorodność zagadek i za brak kłódek. Na minus muszę zapisać stan niektórych elementów — po wielu grach część z nich jest już trochę zniszczona. Potrzebowaliśmy podpowiedzi do jednej zagadki, a jedno "działanie" podpowiedział sam prowadzący (widząc, że odpuściliśmy przez złe podejście). Pokój raczej trudny, ale bez problemu można przyjść w dwie osoby.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 pts

73 reviews

Skarb Czarnobrodego

07.05.2019 | visit date: 28.04.2019

Swistakk 73 reviews

Po Krwawym Baronie przyszedł czas na Skarb Czarnobrodego. Tym razem w zupełnie innej ekipie, choć ciągle nietypowej dla mnie grupce mniej doświadczonych znajomych, z którymi wcześniej w żadnym ER nie byłem.

Jak więc wyglądała nasza wyprawa po skarb? Pokój na wstępie robi całkiem dobre wrażenie, jest w nim stworzony fajny klimat. Poza pewnym odstającym kolorowym dynksem, zagadki są wpasowane wyglądem i tematem w fabułę. W pokoju panuje półmrok, ale nie przeszkadza on aż tak w rozwiązywaniu zagadek i na wszelki wypadek mamy ze 2 przenośne lampki. Jako maksymalna liczba osób jest wyznaczona liczba cztery, ale nawet w tyle osób w pokoju raczej nie jest tłoczno.

Co do treści zagadek, to uważam, że były ciekawe i mi ich rozwiązywanie na pewno przysporzyło wiele satysfakcji. Trudnościowo stoją one na dość wysokim poziomie. Miałem wrażenie, że szło nam naprawdę dobrze, a w zasadzie wyszliśmy na styk z jedną małą podpowiedzią. Zdaje się to potwierdzać większa liczba opinii trudności "bardzo trudny" niż "średni" i jak na rekord (i to w starym pokoju) całkiem długie coś w stylu ~45 minut. Ale nikt nie mówi, że to źle, po prostu warto być świadomym :). Na minus chciałbym zarzucić design, za którym nie przepadam zbierania elementów rozwiązania po jednym, gdzie gdy brakuje jednej rzeczy, to da się ją łatwo zbrucić. Nie lubię tego dylematu, przed którym czasami jestem stawiany w escape roomach "rozwiązanie ostatniej części pewnie zajmie mi dużo czasu, ale za to mogę użyć "brutalnej siły" i przetestować te kilka możliwości, co zajmie mi 15 sekund" i pytanie co robić? Dzięki temu można ominąć naprawdę znaczną część zagadek. Pewne z nich rzeczywiście ominęliśmy, choć niewiele.

Jako wypadkową stawiam mocną dziewiątkę. Może w aktualnych czasach nie zwala z nóg, ale ciągle jest to bardzo konkretna propozycja na udane wyjście i jak najbardziej cieszę się, że ten pokój odwiedziłem i moi znajomi też.

View reports (1)

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Answer of company Time 4 Secrets

Dzień dobry dziekujemy za opinię. Cieszymy się, że także i ten pokój się Panu podobał. Chcielibyśmy się jednak odnieść do ostatniej cześci Pana opinii, która rozmija się z faktami i mocno przekłamuje rzeczywistość stawiajac nas w złym świetle. Jak najbardziej Wasza grupa spóźniła się 1.5 czy 2 minuty. Bo gdy już od 2 minut powinniscie grać w pokoju dopiero weszliscie do firmy. Zanim się rozgosciliście, schowaliście telefony do depozytu zostały omowione zasady gry i kwestie bezpieczeństa, to grę rozpoczeliście z ponad 7 minutowym opóźnieniem a nie tak jak Pan pisze z 1.5 minuty. Mimo wszystko Kasia miała możliwość nie ścinać Wam, aż takiej ilości czasu nie umniejszała go na timerze ale informowała Was przed grą że tego czasu będziecie mieli mniej. Gra zakończyła się 1,5 minuty przed dzwonkiem tajmera czyli i tak 5 minut później niż powinniście skończyć grę. Prosimy na przyszłość czytać regulamin, który Pan akceptuje bo tam także napisane jest, że prosimy przybyć wcześniej i że spóźniając się macie mniej czasu gry. W regulaminie jest także informacja, że rezerwacje potwierdzamy ręcznie stąd czasami przychodzą z opóźnieniem, ale dzięki temu nie mamy dubli z lockme. O wcześniejszym stawieniu się informujemy dodatkowo w potwierdzeniu rezerwacji, a także wspominałem o tym podczas poprzedniej Waszej wizyty. Gdybyście się nie spóźnili i zjawili o wskazanej godzinie byłaby możliwość rozmowy, a co najważniejsze nikt nie musiałby Was poganiać,a my nie musielibyśmy odpisywać na niniejszy komentarz. Przykro nam, że nie potrafi sie Pan uderzyć w pierś i przyznać do swojego błedu, a zwłaszcza, że nie docenił Pan faktu, że Kasia nie ścieła Wam tych 7 minut gry tylko 1, 5 minuty, a potem w biegu i stresie sprzątała pokój. Tylko wypisuje Pan takie bzdury

Paweł Prugar
Paweł Prugar

Scout
75 pts

36 reviews

Skarb jest nasz!

28.02.2019 | visit date: 27.02.2019

Trusted review

Paweł Prugar 36 reviews

Jako, że jest to (sądząc po ilości opinii) jeden ze "starszych" ER to nie spodziewaliśmy się cudów techniki. Było bardzo przyjemnie, udało nam się wyjść, jednak to nie był nasz najlepszy dzień. Pokój tak jak jest to opisane nie posada kłódek, co jest na pewno sporym plusem. Lekkim minusem na pewno brak stałego światła, które pomogło by w rozgrywce, a jego brak przez całą grę (tzn mieliśmy dwie lampy) na pewno nie wpływa tak bardzo na klimat, choć samą koncepcje rozumiem. Zagadki bardzo przyjemne, czasami można wykonać kolejne kroki nie robiąc zadań do końca, albo po prostu nam się coś takiego udało. Obsługa bardzo miła.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Viking
Viking

Scout
89 pts

15 reviews

W porządku ale...

10.04.2019 | visit date: 07.04.2019

Trusted review

Viking 15 reviews

Ekipa w składzie 3 osób dorosłych i 8 latek. Pokój ciekawy, zachowany w tematyce Piratów. Bez większej elektroniki, zagadki i mechanizmy powiązane z klimatem panującym w pokoju. Problemem jest jednak fakt, że mechanizmy trzeba idealnie ustawiać by realizować kolejne etapy (pół milimetra, w złą stronę i zamek nie chce się otworzyć, przez co traci się sporo czasu). W [spojler] ciemno, co dodatkowo nie ułatwia. Mieliśmy problem ze [spojler]. Z pokoju nie udało się ostatecznie wyjść, mistrz gry "przysnął" z pomocą, gdy nie realizowaliśmy fabuły o czasie, mieliśmy wrażenie, że nie śledzi naszych poczynań - każdorazowo przy podpowiedzi trzeba było wprowadzać go na jakim etapie dokładnie jesteśmy. Łatwo można pomylić kolejność zagadek. Odczucia mieszane, na koniec bez zdjęcia pamiątkowego.

View reports (1)

Overall rating: 5/10

Customer service: 6/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Meister
Meister

Scout
50 pts

20 reviews

Pirackie skarby

12.03.2019 | visit date: 09.03.2019

Meister 20 reviews

Zacznę od tego, że wszystko w tym pokoju idealnie pasuje do tematyki. Niesamowicie klimatycznie urządzone wnętrze, towarzysząca nam cały czas muzyka i całkowity brak kłódek sprawiły, że naprawdę poczuliśmy zew przygody :D Warto się tutaj wybrać, chociażby po to, żeby zobaczyć jak szczegółowo i pięknie zostało udekorowane miejsce gry.

Zagadki są ciekawe i nieliniowe, dzięki czemu każdy z nas miał co robić i nikt się nie nudził. Mamy trochę mieszane uczucia, bo kilka łamigłówek rozwiązaliśmy "na czuja" i cały czas się zastanawiamy, czy tak miało być, czy przegapiliśmy jakieś wskazówki i poszliśmy na skróty. Jednakże ostatecznie oceniliśmy pokój bardzo pozytywnie, jako jedna z lepszych przygodówek, które odwiedziliśmy, więc gorąco polecamy ten pokój.

To była nasza druga wizyta w Time 4 Secrets i tym razem udało się nam wyjść 6 minut przed czasem, bez żadnej podpowiedzi, więc tym bardziej spotęgowało to nasze zadowolenie z gry :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

kacperkomin10
kacperkomin10

Wanderer
48 pts

21 reviews

Ahoj przygodo!

28.02.2019 | visit date: 27.02.2019

kacperkomin10 21 reviews

Wczoraj odwiedziliśmy ER Skarb Czarnobrodego. Mieliśmy w swoim gronie jednego debiutanta. Wybór akurat tego pokoju na początek wydaje się dość mało trafiony.

Rozwiązywanie tajemnic pokoju szło nam dość opornie. Zagadki były ciekawe, aczkolwiek niektóre oznaczenia na nich mogłyby być bardziej czytelne. Pewne rzeczy można było rozwiązać na różne sposoby. Niestety zdarzyło się tak, że utknęliśmy w pewnym miejscu, a rozwiązanie tej zagadki nie było nam już do niczego potrzebne. Umknęło to też Mistrzowi Gry, który nie odwiódł nas od tego w podpowiedzi. Na szczęście czasu starczyło, by rozwiązać pozostałe zagadki i opuścić pokój w 60 minut.

Kilka rozwiązań widziałem po raz pierwszy. Zagadki były bardzo urozmaicone. W pokoju znajduje się niezwykle wiele ciekawych pomysłów, które udowadniają, że bez kłódek i zamków cyfrowych można stworzyć ciekawy ER.
Polecam na spędzenie czasu, aczkolwiek widać że ten pokój funkcjonuje już trochę na rynku. Satysfakcja jest mniejsza niż w innych odwiedzonych przez nas pokojach.

View reports (2)

Overall rating: 7/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Zuzanna Q
Zuzanna Q

Scout
63 pts

12 reviews

Złoto nas zgubiło

07.05.2019 | visit date: 19.01.2019

Trusted review

Zuzanna Q 12 reviews

Na wielki plus w Skarbie Czarnobrodego na pewno jest wystrój. To już kolejny pokój T4S, który urzeka swoim wyglądem i dbałością o każdy szczegół dekoracji.
Zagadki były logiczne i spójne z fabułą jednak były zdecydowanie na spostrzegawczość, której nam niestety zabrakło tego dnia. Pomimo podarowania nam kilku dodatkowych minut nie udało nam się rozwiązać ostatniej zagadki. Ciężko obiektywnie ocenić czy to wynik samopoczucia naszej drużyny, poziomu trudności pokoju czy czegokolwiek innego. Jednak wiem, że nawet mimo nieukończenia pokoju zabawa była świetna :)
Pokój bardzo polecam, ale raczej doświadczonym grupom :)

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Gosia C. 5
Gosia C. 5

Wanderer
42 pts

30 reviews

Dzieki dziadku za możliwość przeżycia przygody

27.02.2019 | visit date: 26.02.2019

Gosia C. 5 30 reviews

udało nam się wydostać przed czasem, ale jedną z zagadek rozwiązaliśmy przypadkowo ;)
Wystrój bardzo fajny, klimat piracki był jak najbardziej:) zagadki ciekawe, nie były liniowe co też daje dodatkowych powodów do myślenia, kombinowania.
Polecam, świetna rozrywka.

View reports (1)

Overall rating: 8/10

Customer service: 8/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

weronika.zasada1993
weronika.zasada1993

Wanderer
38 pts

15 reviews

Dopracowany i wymagający

29.03.2019 | visit date: 28.03.2019

weronika.zasada1993 15 reviews

Pokój świetnie wykonany, widać ogrom włożonej pracy. Wyróżnia się typem zagadek i mechanizmów - są niepowtarzalne, wcześniej niespotkane przeze mnie;). Wiele zagadek na typową bystrość umysłu - czasem można było iść na skróty - fajne i satysfakcjonujące. Klimat naprawdę świetny, wystrój dobrze dopracowany.
Pokój dość trudny, na początku niektóre zadania wydawały się niemożliwe do wykonania, ale ostatecznie udało się wyjść równo z czasem w 2 osoby;)
Polecam, na pewno warto odwiedzić!

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

EscapeGirls&Friends
EscapeGirls&Friends

Pioneer
186 pts

84 reviews

to był dobry pokój nie ma co narzekać

03.05.2019 | visit date: 10.11.2018

Trusted review

EscapeGirls&Friends 84 reviews

#82
W osiedlowych piwnicach spotykamy czarnobrodego bo na kolekcjonera brakuje nam odwagi.

Wystrój ok, w klimacie, nie rzuca na kolana ale i nie jest tandetny. Mogło by być odrobinę jaśniej, tym bardziej, że są zagadki, które światła potrzebują, a i sam mrok nie musi tutaj tworzyć klimatu.

Zagadki wymagające myślenia, kilku etapowe, raczej trudne, w znacznej mierze utrzymane w fabule. Część zagadek wykonana w drewnie, które tutaj działa (nasze doświadczenia wskazują, że często jest odmiennie).
Pokój poprawny, ale bez efektu wow. Brakuje szantowej nuty w tle.
Obsługa sympatyczna

Overall rating: 7/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT