Menu Search What is escape room? All rooms Special offers Gift vouchers Escape Room Game Log in
Escape room Krwawy Baron

Krwawy Baron

Lockme partner

⚜🎉💈NOWY POKÓJ T4S 💈🎉⚜ Krwawy Baron to STEAMPUNKOWY ER ery wiktoriańskiej rewolucji technicznej, gdzie starożytna magia łączy się z nowoczesną techniką.... [więcej]

67

67 reviews

|

4

Poznań: 4 place

|

Wielkopolskie: 4th place

|

PL 24

Poland: 24th place

|

9.8/10

2-5 people

60' minutes

Fantasy

intermediate

Plot of the room

⚜🎉💈NOWY POKÓJ T4S 💈🎉⚜ Krwawy Baron to STEAMPUNKOWY ER ery wiktoriańskiej rewolucji technicznej, gdzie starożytna magia łączy się z nowoczesną techniką.
Jako agenci jej Królewskiej Mości musicie pokrzyżować plany Krwawemu Baronowi, który posiadł magiczną moc i wraz ze swoimi czcicielami chce zniszczyć parlament by przejąć kontrolę nad Wielką Brytanią. Czy Krwawy Baron podpisał pakt z diabłem czy to tylko sztuczki złą sławą owianego konstruktora… na to i wiele innych pytań będziecie musieli znaleźć odpowiedź. Pamiętajcie to w Waszych rękach spoczywa przyszłość Wielkiej Brytanii, a może i całego świata…

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Not suitable for people with claustophobia

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Emergency door opening system

Address

Time 4 Secrets - Time4secrets Os. Orła Białego 74

Os. Orła Białego 74
61-251 Poznań

Opening hours

Ważne: W momencie gdy, wybrany przez Państwa termin rezerwacji dotyczy dnia, w którym robiona jest rezerwacja lub pragniecie zakupić Voucher prosimy o kontakt pod numerem 784 294 067 w celu potwierdzenia terminu telefonicznie, ponieważ w momencie, gdy pokoje nie są zajęte firma jest zamknięta.

Owner’s data

Time4secrets
Os. Oświecenia 23
61-206 Poznań
NIP (tax identification number): 6671696061

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 67 reviews

Overall rating 9.8/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

75

60

45

30

15

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

50

40

30

20

10

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

67 room reviews

betzik / Stynki Runners
betzik / Stynki Runners

Scout
61 pts

22 reviews

Spóźnialski Krwawy Baron... #8

03.07.2019 | visit date: 07.06.2019

Trusted review

betzik / Stynki Runners 22 reviews

Jakiś czas temu odwiedziliśmy inny z pokojów Time 4 Secrets, więc do Krwawego Barona szliśmy przekonani, że i tym razem wystrój będzie na wysokim poziomie. Jednak to, co zobaczyliśmy w tym steampunkowym ER, przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ten pokój wyznacza zupełnie nowe standardy. Jest do tego stopnia klimatyczny, że początkowo trudno oderwać się od podziwiania rekwizytów i skupić na rozwiązywaniu zagadek. Same zadania, ze względu na sporą ilość wizualnych rozpraszaczy, są wymagające i potrzebna jest spora spostrzegawczość. Dużo oryginalnych rozwiązań i mechanizmów do rozszyfrowania powoduje, że czas ucieka nieubłagalnie. Naszej ekipie odrobinę go zabrakło i tylko dzięki właścicielowi, który o kilka chwil opóźnił plan Krwawego Barona, udało się ostatecznie udaremnić zamach.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Swistakk
Swistakk

Globetrotter
238 pts

81 reviews

Celebryci internetów uciekają pt. 2

30.04.2019 | visit date: 25.04.2019

Trusted review

Swistakk 81 reviews

Nasza wizyta w Krwawym Baronie zaczęła się dość nietypowo, gdyż już w łazience czekała na nas pierwsza zagadka - odnalezienie wyjątkowo pomysłowo usytuowanych ręczników papierowych. Właściciel powiedział, że on sam ich nie mógł znaleźć przez tydzień po tym jak jakiś inny pracownik jest tam umieścił i widać, że jestem doświadczony zawodnik, że mi się szybko udało xD.

Sam ER jest w steampunkowym/staroangielskim stylu. Całkiem lubię te klimaty i trzeba przyznać, że kwestia wystroju została załatwiona po mistrzowsku. Gdy byłem w steampunkowej Alicji w Krainie Czarów w Katowicach (tzn. w niestety już zamkniętym pokoju "Po drugiej stronie..."), to zachwycałem się tam właśnie super wystrojem, jakimiś dekoracjami w stylu skorpiony z zespawanych ze sobą sporych nakrętek na śrubki itd., ale trzeba przyznać, że
tutaj w Baronie wystrój jest jeszcze rząd wielkości lepszy, o ile nawet nie dwa. [Spojler] System podpowiedzi również dobrze dopasowany do tamtejszych czasów.

Co do zagadek, to trzeba przyznać, że były na dość wysokim poziomie, zarówno pod względem jakości jak i trudności :). Byłem w dość nietypowej dla siebie mniej doświadczonej niż zazwyczaj grupce znajomych . Niestety trzeba przyznać, że pokój nas dość pokonał. Tzn. podpowiedzi były nam dawane w dobrym tempie, abyśmy wyszli z grubsza akurat o czasie, więc tu plus dla obsługi za ogarnianie tempa rozgrywki, ale niestety potrzebowaliśmy ich całkiem sporo. Nawet in hindsight odnoszę wrażenie, że niektóre momenty były naprawdę trudne i pomimo tego, że mieliśmy momenty przebłysku, gdzie zrobiliśmy coś nietrywialnego, to tych, których nie ogarnęliśmy still było dużo :P. Dlatego może mój odbiór na gorąco był trochę stonowany, bo wiadomo, że fajniej się człowiek czuje jak zagadki dobrze idą, ale to wcale nie znaczy, że gorzej ocenię ten pokój - wręcz przeciwnie, doceniam nieoczywistość, różnorodność pomysłowość zagadek i uważam, że pokój stawia przed nami interesujące wyzwanie. Różnorodność, bo znajdują się i zarówno takie bardziej standardowe (ale i wtedy są pomysłowe i ciekawe), manualne, na spostrzegawczość jak i z wykorzystaniem pewnych nietypowych rekwizytów. Rekord rzędu bodajże 44 minut też mówi, że pokój zdecydowanie do łatwych nie należy.

Jedna kwestia, którą mógłbym trochę zarzucić, to że momentami pokój nie dawał odpowiedniego feedbacku, że coś zostało wykonane dobrze, że nasze akcje czymś poskutkowały. Zazwyczaj było to widoczne, ale co najmniej dwa razy musieliśmy pomimo braku sensownego feedbacku (ew. po jakimś cichutkim "pyk") uwierzyć, że jednak coś się stało i zacząć wyszukiwać potencjalnych efektów. Druga kwestia, że w pokoju znajdują się pewne zmyłki. Obecność zmyłek jest często dyskusyjna, tutaj akurat niezbyt mi przypadły do gustu. Są to jednak raczej nieduże wady w porównaniu do ogólnej jakości pokoju.

A skąd się wziął tytuł tej opinii? Najpierw czemu pt. 2. Niedawno odwiedzałem w Warszawie pokój "Napad na Bank" i tam właściciel zaskoczył mnie tym, że mnie kojarzył z grupki Fani Escape Room i pamiętał w jaki sposób odpowiedziałem na jeden z jego postów 😀 (był to styl, well, dość pretensjonalny 😛, więcej szczegółów w mojej opinii z tego pokoju). Natomiast co do Krwawego Barona, to też pewnego dnia włożyłem swoje trzy grosze w dyskusję o Krwawym Baronie w jednym z tamtejszych postów, w którym pewna pani wyjątkowo zachwycała się nad tym pokojem (łatwo znaleźć przez szukajkę fbową) (mam nadzieję, że nikt wtedy jakoś źle nie odebrał mojej wypowiedzi, bo nie taki był mój cel, co najwyżej humorystyczny :P). I po rozmowie po grze w pokoju, jakaś taka gadka szmatka, co się podobało, no to i tamto itd i nagle kolejny raz zostałem wzięty z zaskoczenia i właściciel wręcz zacytował mój komentarz i ja takie yyy, ci właściciele to jednak mają dobrą pamięć do imion/twarzy z fb 😀. Ale przyznam, że właśnie trochę przez tamtą dyskusję Krwawy Baron mnie ciekawił i był to mój first choice przy wycieczce do Poznania, no i rzeczywiście mogę się tylko przychylać do tych wszystkich pozytywnych opinii 😉. Ale o innych pokojach chyba nie pisałem równie "ciekawych" komentarzy, więc na pt. 3 się prędko nie zanosi :P.

Dla escape roomowych wszędobylców mam jeszcze bonusową zagadkę - który inny pokój w Polsce ma bardzo podobny wystrój pierwszego pokoju jak pierwszy pokój Barona 🙂 (noo, pomijając oświetlenia, które jednak sprawiają, że końcowy odbiór jest istotnie inny)? Ci, którzy już byli w Baronie mogą już zgadywać, a jak ktoś nie był, to może się pokierować trzecim zdjęciem na górze 🙂. Jak ktoś chciałby poznać moją wersję odpowiedzi, to aby nie spoilować powiem to w taki zawoalowany sposób, że jest to pokój, dla którego napisałem opinię 8.03.2019 (co oczywiście bardzo łatwo wyszukać wśród moich opinii i co jednoznacznie go identyfikuje).

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Bushee
Bushee

Scout
89 pts

17 reviews

Robota dla robota

16.07.2019 | visit date: 05.07.2019

Trusted review

Bushee 17 reviews

Pokój o naprawdę świetnym wystroju i klimacie. Przechodząc z miejsca na miejsce można naprawdę poczuć atmosferę Londyńskich ulic i domów epoki wiktoriańskiej, przyprawioną szczyptą steampunku.
Jest to pierwszy ER, w którym spotkałem się z przydziałem ról poszczególnym uczestnikom zabawy - niby banał, ale dodaje smaku i urozmaica rozgrywkę.
Zagadki, jak na Time4Secrets przystało, stoją na najwyższym poziomie. Brak kłódek, ciekawe mechanizmy i pomysłowe rozwiązania to niejako DNA tej firmy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

nikodem.wrobel
nikodem.wrobel

Scout
71 pts

18 reviews

Dużo serca w mechanicznym świecie

23.07.2019 | visit date: 23.07.2019

Trusted review

nikodem.wrobel 18 reviews

Zdecydowanie jeden z lepszych pokoi, w jakich byliśmy. Poza jedną, drobną wpadką (naszą ;) ), wszystko udało się znaleźć i ogarnąć na logikę naszej ekipie - zwykle nie były to super trudne zagadki, ale bardzo wymyślne i złożone, więc mogą czasem zająć chwilę.
Na największą uwagę mimo wszystko zasługuje wystrój. Mało jest pokoi, które są wykonane z taką starannością, a jednocześnie przy odpowiednim skupieniu da się w miarę łatwo wyłapać, co bierze udział w zabawie, a co raczej jest dekoracją (co absolutnie nie oznacza, że od razu wszystko rzuca się w oczy, pokój na pewno nie jest łatwy).
Zdecydowanie polecam!

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

LetMeEscape⚡
LetMeEscape⚡

Navigator
127 pts

73 reviews

Krwawy Baron!

05.06.2019 | visit date: 25.05.2019

LetMeEscape⚡ 73 reviews

Pierwsza przygoda z T4S i od razu taka petarda!

Wspaniały wystrój, świetne zagadki i rozwiązania, wszystko łączy się w logiczną całość!
Widać dużo serca i ogrom pracy włożonych w ten pokój, był moment że stałam i po prostu podziwialam wystrój...

Przemiły Pan z obsługi, polecam ten ER!
Chętnie odwiedzę pozostałe pokoje tej firmy :)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

kondzio1a
kondzio1a

Pioneer
178 pts

139 reviews

Dzikie Koty z wizytą u Krwawego Barona ...

19.08.2019 | visit date: 06.08.2019

kondzio1a 139 reviews

"Niech serce twe nie zna strachu, a myśli nie krążą wokół niepowodzeń."

Choć na "Krwawego Barona" przyszło nam długo czekać ... to bawiliśmy się bardzo dobrze. :D
W pokoju jeszcze czuć "świeżą farbę", każdy element jest dopracowany do szczegółu, każda zagadka logiczna i przemyślana. <nam w jednej coś przez chwile nie działało ale przymkniemy na to oko> Wystrój fenomenalny i piękny zarazem. Pan z obsługi sympatyczny i przyjazny ...
Nam się udało przechytrzyć Barona i pokrzyżować jego plany, a czy wam się uda? Polecam!
Wart odwiedzenia. :D

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)
Jakub K. (Escape Hunters Szczecin)

Scout
91 pts

70 reviews

Opinia

07.08.2019 | visit date: 07.08.2019

Jakub K. (Escape Hunters Szczecin) 70 reviews

Przybylismy na miejsce lekko spoźnieni ze względu na błędne wskazania map google. Na miejscu przywitał nas miły mistrz gry. Pokój sam w sobie to istny majstersztyk. Wykonane na najwyższym poziomie. To trzeba samemu zobaczyć. Jednak jeśli chodzi i fabułę i zagadki nie potrafiliśmy się w niej odnaleźć. Wiele rzeczy było danych ot tak po prostu dla zmyłki. Inne były mocno naciągane czy działały dość topornie. Ogólnie pokój wart odwiedzenia ale nie wart 10/10

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Karen StynkiRunners
Karen StynkiRunners

Scout
66 pts

25 reviews

#8 prawie!

20.06.2019 | visit date: 07.06.2019

Karen StynkiRunners 25 reviews

Rewelacyjny!!! To jest jedyne okreśelnie, które przychodzi mi do głowy, gdy mam jednym słowem opisać ten pokój.

Dzień, w którym wybraliśmy się do Krwawego Barona nie był dla nas łaskawy. Na samym początku... pomyliliśmy adresy, hahahaha! Mimo, że odwiedziliśmy już wcześniej T4S i wiedzieliśmy, że Krwawy Baron mieści się w innej miejscówce, niż pokój w którym już byliśmy, odruchowo i na pamięć pojechaliśmy do znanego nam miejsca... Klops! Za 5 minut mamy zacząć grę, a my znajdujemy się w zupełnie innym miejscu Poznania. Sick! Sprint do auta i kierunek - prawidłowa miejscówka. Spóźniliśmy się 5 minut... Słabo. Ale na szczęście nie zostało nam to odjęte od czasu gry! Za to BARDZO BARDZO BARDZO dziękujemy. A co lepsze - zabrakło nam czasu na ucieczkę :/, wyszliśmy około 5 minut po czasie - i tu kolejne pokłony za to, że dostaliśmy możliwość ukończenia gry. Jakby nie ptrzeć - nie nasz dzień ;).

A co do pokoju. Od samego początku zaskakuje dbałością o szczegóły. Nawet te najmniejsze. Oryginalne zagadki, na bardzo wysokim poziomie, bardzo przemyślane, niektórym trzeba poświęcić więcej czasu i duuużo cierpliwości, a przy pokonywaniu kolejnych wykazać się niesamowitą zręcznością. No i nie ma opcji - nie obejdzie się bez współpracy grupy. Podczas pobytu w tym ER złapliśmy się na tym, że zamiast wykonywać zadania, skupialiśmy się na wystroju i podziwialiśmy pomieszczenie w którym się aktualnie znajdowaliśmy... Na prawdę - nie da rady się nie zachwycić!
Tutaj wszystko ze sobą współgra - klimat, wystrój, zadania, zagadki, fabuła - wszystko!

Jeszcze raz dziękujemy za wyrozumiałość ze strony obsługi!!!!!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Piotr R. 19
Piotr R. 19

Scout
89 pts

68 reviews

Steampunk w służbie Jej Królewskiej Mości

25.06.2019 | visit date: 23.06.2019

Piotr R. 19 68 reviews

Krwawy baron to pierwszy steampunkowy pokój w Polsce, w którym dane było nam grać. Nie wiedzieliśmy zatem czego się spodziewać, ale byliśmy pewni, że będzie to coś naprawdę niezapomnianego. I mieliśmy rację. Krocząc śladami ekscentrycznego barona i jego wspólników przenieśliśmy się w wykreowany przez Time4Secrets świat - niezwykle imponujący, atrakcyjny i przykuwający wzrok od pierwszego wejrzenia. Nic tylko podziwiać. Gra świateł, doskonałe dekoracje i piękne rekwizyty podkreślają ogrom pracy włożoną w przygotowanie pokoju. Każdy nawet najmniejszy detal wykonany został z największą starannością. Niektóre rozwiązania techniczne są bardzo nowatorskie i niespotykane w innych pokojach. Klimat - perełka i majstersztyk. Zadania bazują na rozwiązaniach technicznych i manualnych, wymagają niekonwencjonalnego myślenia. Niestety, nam osobiście ich forma nie pasowała, momentami zabrakło nam płynnego przejścia między zadaniami i spójności fabuły. Nie zmienia to jednak faktu, że pokój jest naprawdę dopracowany i warto go poznać zwiedzając poznańskie escape roomy.
Dziękujemy Hubertowi za wspólną grę i poświęcony czas.

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Edith
Edith

Scout
57 pts

12 reviews

Szacun! :O

24.07.2019 | visit date: 10.07.2019

Trusted review

Edith 12 reviews

Absolutnie fantastyczny i ponadprzeciętny pokój! Imponująca precyzja wykonania. Bawiłam się niesamowicie.
Wspaniały klimat, a do tego logiczne, spójne i pomysłowe zagadki.

Ach, ten Baron, to był dopiero innowator i wynalazca... ;)

Cóż więcej dodać? Ten pokój koniecznie trzeba odwiedzić :)

report review

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Show next

Other rooms nearby

This website is using cookies

You can disable them in you browser settings. Some features of this website may not work properly if you do.

See our cookie policy.

OK, I GET IT