Escape room Chata guślarki

Chata guślarki

Lockme partner

Setki laty temu, pewną wieś ogarnęła zaraza. Najpierw zatruła drób, bydło... aż w końcu chłopi zaczęli przejawiać oznaki choróbska. Jedyna ich nadzieja w B... [więcej]

184

184 reviews

|

10

Gdańsk: 10th place

|

Trójmiasto: 12th place

|

Pomorskie: 12th place

|

PL 190

Poland: 190th place

|

8.9/10

2-6 people

60' minutes

Adventure

beginners

Plot of the room

Setki laty temu, pewną wieś ogarnęła zaraza. Najpierw zatruła drób, bydło... aż w końcu chłopi zaczęli przejawiać oznaki choróbska.

Jedyna ich nadzieja w Babce Guślarce, mieszkające w lesie za wioską. Niezbędne jest antidotum, aby biedna chłopiska od tej parchy przebrzydłej uchronić.

Znajdziecie się w chacie Baby Guślarki, musicie zgłębić jej tajemnice i uratować niewinnych ludzi.

Book this room

Book this room

Additional information

Children-friendly room

Card payment on visit

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Escape Time - Asesora 78

Ulica Asesora 78 ,
Wzgórze Mickiewicza

Other rooms in this place

Owner’s data

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
NIP (tax identification number): 5833186445

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 184 reviews

Overall rating 8.9/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.4/10

175

140

105

70

35

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 8.8/10

125

100

75

50

25

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Medium

125

100

75

50

25

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

184 reviews

LockMe
LockMe

Guide
480 pts

328 reviews

Pójdźta, zobaczta i wyjdźta...

8/21/16

Review of Lockme

LockMe 328 reviews

Jeśli czujecie w sobie słowiańską krew i chcecie się poczuć, jak w dawnej, polskiej wsi, to z pewnością ten pokój jest dla Was. Klimat pokoju świetnie nawiązuje do prymitywnej chaty, która kryje niezliczone tajemnice.

Pokój jest tak przygotowany, że całkowici nowicjusze bez problemów się w nim odnajdą, a te bardziej doświadczone drużyny z pewnością będą dobrze się bawić rozwiązując kolejne etapy tajemnicy.

Co tu dużo pisać - polecamy każdemu!

Difficulty: Easy

blondi_bem
blondi_bem

Wanderer
44 pts

11 reviews

Przetrwać epidemię

1/19/20 | visit date: 1/19/20

Trusted review

blondi_bem 11 reviews

Pokój bardzo klimatyczny, wszystkie zagadki dobrze działały - pod względem chemicznym i nie tylko. Zdecydowanie polecam :)

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Ryjek+
Ryjek+

Globetrotter
231 pts

120 reviews

Baba i Antonii

7/16/19 | visit date: 7/13/19

Trusted review

Ryjek+ 120 reviews

Bardzo ciekawy zestaw zagadek i patentów. Przyznam, że kilku wcześniej nie znałem. Całość jest dość logiczna, chociaż zdarzyły nam się przerwy w akcji. Byłem zaskoczony koniecznością użycia tego samego elementu dwa, a nawet chyba trzy razy... Finał i przygotowywanie mikstury to mistrzostwo świata. Ja uwielbiam pokoje "chemiczne", więc byłem tutaj zachwycony. Co ciekawe to chyba pierwszy pokój, w którym przeprowadza się prawdziwe doświadczenie, z ciekawymi efektami...

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

agabojarska123
agabojarska123

Scout
93 pts

17 reviews

Na pomoc Antoniemu!

7/7/19 | visit date: 7/4/19

Trusted review

agabojarska123 17 reviews

Zabraliśmy tam znajomych na ich pierwszą eskejpową przygodę i byli zachwyceni! Poziom zagadek idealny, fajne rozwiązania, na które wcześniej nie trafiliśmy i naprawdę bardzo klimatyczny pokój. Z całym sercem polecam, daję 10/10, bo ten pokój miał wszystko co potrzeba: swoją duszę, zagadki na idealnym poziomie i gwarantuje super zabawę -, nie tylko kłódkową ;)

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

djgrzyb247
djgrzyb247

Newbie
21 pts

8 reviews

Szczepionki jednak są dobre

8/12/19 | visit date: 8/12/19

djgrzyb247 8 reviews

Pokój okazał się strzałem w dziesiątkę. Jest logiczny, spójny i naprawdę baaaardzo kreatywny. Pomimo tego że mam już pewne doświadczenie to niektóre rozwiązania dawały wręcz niewymowną satysfakcję. Czasami najdziwniejsze rozwiązanie może być tym najlepszym 😉 Zagadki nie są szczególnie trudne, co nie oznacza że doświadczone ekipy będą się tu nudzić. Pokój jest urządzony dosyć skromnie co lekko osłabia klimat, ale dzięki temu w pokoju nie ma zbyt wielu fałszywych tropów. Całości dopełniła bardzo miła obsługa. Zdecydowanie mogę polecić każdej ekipie nie zależnie od doświadczenia.

Overall rating: 9/10

Customer service: 10/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Tomasz K. 6
Tomasz K. 6

Wanderer
26 pts

11 reviews

Trzeba uratować Antoniego!

7/30/19 | visit date: 7/24/19

Tomasz K. 6 11 reviews

Wakacje w Gdańsku były idealną okazją, żeby obadać kilka lokalnych Escape Room'ów. Jako, że były z nami osoby, których była to pierwsza wizyta w tego typu przybytku, zdecydowaliśmy się właśnie na "Chatę Guślarki".
Pokój jest na prawdę przemyślany i angażujący. Zarówno początkujący, jak i ci bardziej doświadczeni członkowie ekipy bawili się świetnie. Jest to idealny pokój, by pokazać żółtodziobom, o co w tym w ogóle chodzi. Dodatkowo kilka patentów w późniejszej fazie gry robi wrażenie.

Overall rating: 7/10

Customer service: 9/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

pawel.cygler
pawel.cygler

Newbie
11 pts

4 reviews

Ozdrowić Antoniego

8/23/19 | visit date: 8/12/19

pawel.cygler 4 reviews

Pokój bardzo interesujący. Rozwiązywane zagadki sprawiają dużą frajdę. Bardzo ciekawe rozwiązania. Pokój można określić mianem pół-liniowego. Nikt z naszej 5-osobowej grupy się nie nudził. Bardzo miła obsługa, którą serdecznie pozdrawiamy :) Jak najbardziej polecam !

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Rudy Pudel
Rudy Pudel

Navigator
131 pts

47 reviews

Była sobie Baba Jaga, miała chatkę z masła. A w tej chatce same dziwy....

2/28/19 | visit date: 2/28/19

Trusted review

Rudy Pudel 47 reviews

Z misją ratowania wioski przed zarazą wybraliśmy się z dwójką młodych Adeptów Zielarstwa, dla których wizyta ta była pierwszym krokiem na drodze do ER-owego wtajemniczenia.
Wyszli zachwyceni, a jednym z pierwszych pytań było : "to kiedy następny pokój?". I to właściwie mogłoby wystarczyć za recenzję :-)
A zachwyt Młodzieży w pełni uzasadniony. Bo i przestrzeń pokoju dobrze zaaranżowana, i fabuła ciekawa, a przede wszystkim zagadki: urozmaicone, logiczne, ciekawe, pomysłowe. Dzięki temu bardzo fajnie się je rozwiązuje, cały czas napotykając na coś nowego. Gra tu i światło i dźwięk i jeszcze wiele innych elementów :-). Przechodzenie przez kolejne zadania dostarcza mnóstwa frajdy emocji
Jest i historia, dzięki której szczególnie dzieci mają motywację (no bo przecież ocalić czyjeś życie to nie byle co!) . Przepis na sukces? Trochę spostrzegawczości, szczypta kooperacji, odrobina zręczności, spora dawka umiejętności kojarzenia, nieco logiki. Wymieszajta, spróbujta i bawta się dobrze!

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Easy

Eberilia
Eberilia

Scout
50 pts

6 reviews

Skąd tyle pozytywnych opinii?

9/3/19 | visit date: 7/31/19

Eberilia 6 reviews

"Coś w tym pokoju zrujnowało nasze doświadczenie. Gdyby nie to, ocena pewnie byłaby lepsza."

Chcieliśmy przeżyć słowiańską przygodę, a jedyne co przeżyliśmy, to rozczarowanie.

Zacznijmy od tego, że przychodząc do lokalu nie zastaliśmy nikogo. "Haaalo, halo, dzień dobry!!" - czy to pierwsza zagadka, znaleźć obsługę? Poszliśmy więc schodami na górę i znaleźliśmy Pana, który powitał nas słowami, parafrazując: "Proszę zejść, tutaj nie wolno wchodzić". Wiele rzeczy można zrobić, by unikać takich sytuacji... Nigdy mi się to nie zdarzyło w innym miejscu.

No cóż, bywa. Ale dajmy sobie szansę ;-) Czas rozpoczynać grę. Wprowadzenie do pokoju bardzo przeciętne. Ale OK, może być.

Rozpoczęła się gra. Wystrój szału nie robi, ale jest schludnie. Pięknie pachnie drewnem.

Niestety na tym nasze pozytywne doświadczenie się kończy. W trakcie gry, jak się później okazało (po jej zakończeniu), że nasz GameMaster się zmienił. Dla mnie jest to co najmniej dziwne, ale ok, gdyby nie to co działo się w trakcie.

Przycisk do podpowiedzi. Zawsze fajny bajer zamiast machania do kamery. Jeszcze gdyby nie trzeba klikać dwa razy, żeby otrzymać jakąkolwiek odpowiedź zwrotną. A jak już udało się otrzymać podpowiedź, to może chociaż żeby nie było to coś, co już zrobiliśmy.

W pokoju występują żółto-czarne taśmy pt. "nie dotykać". Skoro nie dotykać, to nie dotykać. Ale jeżeli w trakcie zagadki trzeba włożyć rękę w miejsce, które jest oznaczone tą taśmą, to nie jest fajne. Nieintuicyjne, a wręcz mylące.

Poza tym, uważam, że ogólnie zagadki są mało intuicyjne, niespójne. Te z początku, oczywiście. Sporo kłódek, trochę elektroniki. Nie wiem jak dalej, ponieważ gry nie pozwolono nam dokończyć.

Przecież to obowiązkiem obsługi jest tak kontrolować grę, aby gracze "w miarę" zmieścili się w czasie. A gdy ktoś nie chce podpowiedzi, bo przecież można się umówić, że ktoś w ten sposób chce spróbować przejść grę, to gdy widać, że gra idzie fatalnie, powinno paść pytanie, czy ekipa chce podpowiedź. Niestety, my bardzo chcieliśmy przejść pokój. Nie zostało nam to umożliwione (z powodów wyżej opisanych, przede wszystkim problemy z podpowiedziami).

Ogólnie, chcieliśmy odwiedzić jeszcze inne pokoje w tym miejscu, ponieważ nas zainteresowały. Ale po tym doświadczeniu, na pewno nie zawitamy więcej w tym miejscu.

Mam nadzieję, że to był jakiś groszy dzień. Nie chcę kogoś demotywować swoją opinią, bo może ktoś będzie miał stąd miłe wspomnienia, samych takich życzę.

Dla nas na opinię 9.2, czyli aktualną ogólną, nie zasługuje. Polecam wybrać się do Warszawy, Bydgoszczy, Olsztyna, gdziekolwiek, do pokoju z takim rankingiem - różnica niebo a ziemia. A im więcej pokoi mamy na koncie, tym bardziej nas to utrzymuje w tym przekonaniu.

Overall rating: 3/10

Customer service: 3/10

Interior: 5/10

Difficulty: Medium

Natu
Natu

Scout
95 pts

18 reviews

Z wizytą u Guślarki

1/19/19 | visit date: 12/31/18

Trusted review

Natu 18 reviews

Zagadki całkiem ciekawe - połączenie tradycyjnych kłódek z rozwiązaniami technicznymi. Gra dość łatwa i przyjemna. Pokój odpowiedni dla grup początkujących. My, jako nowicjusze, poradziliśmy sobie w 50 minut :) Znalazło się jednak niedociągnięcie, tj. jedna z zagadek była niezrozumiała, przez co kolejną rozwiązaliśmy przypadkowo. Przydałaby się lepsza aranżacja ścian dla poprawy klimatu pokoju. Wprowadzenie, a potem podsumowanie rozgrywki przez Obsługę zmieściło się niestety w dwóch zdaniach. Mimo dobrze spędzonego czasu, czujemy lekki niedosyt.

View reports (2)

Overall rating: 7/10

Customer service: 7/10

Interior: 7/10

Difficulty: Easy

Show next

Rooms perfect for the first time

Great places to start your journey into escape room world

Popular rooms near you

Check out the games that are most often chosen by local players