Escape room Pachnidło

Pachnidło

Lockme partner

33

33 reviews

|

1

Gdańsk: 1st place

|

Trójmiasto: 1st place

|

Pomorskie: 1st place

|

PL 44

Poland: 44th place

|

9.6/10

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, kt... [więcej]

2-6 people

75' minutes

Thriller

intermediate

Plot of the room

Odrobinka kwiatowego zapachu, z słodką nutą żądzy, kropelką goryczy, krztyną niewinności i szczyptą strachu… czy istnieje przepis na zapach idealny? Taki, który byłby kwintesencją najskrytszych pragnień?

Zapach można wydobyć z kwiatów, owoców, drzew… a czy można pozyskać zapach skóry, zapach emocji?

Niejeden zatracił się w poszukiwaniu zapachu doskonałego. Czy zwykły morderca może okazać się wizjonerem, który poszukuje zapachu idealnie doskonałego. Zapachu, który przeszywa istotę na wskroś i wyzbywa go własnej woli.


W maleńkiej mieścinie, gdzie samochód pojawia się przez pomyłkę, a tory kolejowe są jedynie pamiątką kiedyś tętniącego tutaj życia. W małym domku, gdzie dach pokryty jest prawdziwą strzechą mieszkało małżeństwo z synem i ukochanym psem. Do pomocy przy letnich zbiorach zatrudnili chłopaka, który szedł z tobołkiem na plecach szosą gdy oni pracowali w polu. Garnął się do roboty a i chciał za to jedynie miskę zupy. Jedynym bagażem parobka były niezliczone buteleczki i książka Pachnidło. Pasjonował się historią zdobycia idealnego zapachu. Parobek w wolnym czasie przesiadywał na tyłach starych magazynów kolejowych. Tak dzień po dniu minęło lato..

Przyszła jesień, zaprzyjaźniony kierownik skupu zaniepokojony brakiem wieści od swoich przyjaciół pojechał do nich z wizytą wraz ze swoim kamratem. Jak się okazało w domu nie było nikogo, a i po poczciwym burku została jedynie pusta buda. Rozglądał się izba po izbie, aż w końcu poczuł tylko ostry zapach i zemdlał…

Budząc się w ciasnym, ciemnym pomieszczeniu, odurzony narkotykami człowiek nie odróżnia fikcji od realnego świata. Musicie stanąć twarzą w twarz z Waszymi lękami i poznać tajemnicę zaginięcia swoich przyjaciół.

Book this room

Book this room

Additional information

Air-conditioned room

Card payment on visit

From 16 years old

Not suitable for people with epilepsy

Not suitable for pregnant women

Safety measures

Full Monitoring

Full contact with the game master

Safety button

Emergency lighting

Only low voltage within the player's range

Emergency door opening system

Address

Owner’s data

Escape Time Marta Roszak
ul. Asesora 78
80-119 Gdańsk
NIP (tax identification number): 5833186445

Game regulations

Game regulations

Book room

Book now and pay easily via Lockme

Review this room

You need to log in to add reviews.

Log in

Mark room

You have to log in to mark a room.

Log in

Room scores - 33 reviews

Overall rating 9.6/10

25

20

15

10

5

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Customer service 9.8/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Interior 9.9/10

50

40

30

20

10

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Difficulty Hard

25

20

15

10

5

0

Very easy

Easy

Medium

Hard

Very hard

33 reviews

Pinky&theBrain
Pinky&theBrain

Navigator
131 pts

48 reviews

Zapachniało grozą... #50

11/26/19 | visit date: 11/11/19

Trusted review

Pinky&theBrain 48 reviews

Mając na koncie wszystkie pokoje ET z ul. Asesora i wszystkie cudnie wspominając, czekaliśmy na ten pokój z niecierpliwością.
Nie jesteśmy fanami ani filmu ani książki "Pachnidło", ale to nie ma znaczenia, gdy Escape Time otwiera nowy pokój w uwspółcześnionej wersji ;)
Zrobiliśmy rezerwację. Poszliśmy podekscytowani. Na początek wprowadzenie do fabuły, przemiły Mistrz Gry i jazda do pokoju.
Wystrój dopracowany pod każdym względem, zadbano o detale i wykończenie od podłogi do sufitu. Widać, że włożono w to sporo pracy. Duży plus. A że to thriller to i znajdą się „elementy” podnoszące puls ;)
Zagadki różne i jest ich trochę - jest co robić. Dla naszej dwójki było to więc spore wyzwanie.
Zwłaszcza gdy człowiek szuka mega zawiłego rozwiązania, a okazuje się ono banalne (niestety najczęstszy błąd osób z jakimś tam doświadczeniem, w tym i nasz).
No ale… teraz mi się dostanie ;) No jest „ale”. Brakowało nam efektu „wow”…. albo może mieliśmy za duże oczekiwania. Tak jak w innych pokojach Escape Time czuliśmy, że bierzemy udział w tematyce danej historii, tak tutaj nie do końca. Mieliśmy wrażenie, że zmieszało się tu kilka historii, w tym Pachnidło. Po prostu wykonywaliśmy zadanie, jechaliśmy ze schematem.
Nie chcę spoilerować, więc nie będę się wdawać w szczegóły.
Z pokoju da radę wyjść w regulaminowych 75 minutach bez podpowiedzi, nawet w dwie osoby. Nam potrzebne były 2 podpowiedzi (właśnie do tych 2 „oczywistych” rzeczy), by wyjść ok. 6 minut przed czasem. Parę chwil zabrało nam też niedopatrzenie MG do jednej zagadki, ale myślę, że to była jednorazowa sytuacja.
ER ogólnie bardzo dobry, polecamy. Po prostu poczuliśmy niedosyt, więc oceniam uczciwie, za co z góry przepraszam właścicieli ;)

Overall rating: 8/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Medium

Q
Q

Guide
460 pts

256 reviews

#273

1/6/20 | visit date: 10/6/19

Trusted review

Q 256 reviews

Opis fabuły na LM brzmiał bardzo zachęcająco i po grze co do jednego nie można mieć wątpliwości – jest to jak najbardziej escapowy thriller. Świetnie wykreowany klimat z równie udaną aranżacją pokoju. Mrocznie, lekko niepokojąco, ale nie na tyle, by sparaliżować kogokolwiek w działaniu. Zagadki zawsze były mocną stroną pokoi od Escape Time (ET) i nie inaczej jest w Pachnidle. Wszystko bezsprzecznie logiczne, wynikowe, pomysłowe (jedna z takich zagadek zachwyca), mimo że na jednym etapie można zwątpić przy pierwszym wrażeniu co i jak. Z tego powodu, minimalne doświadczenie z pokojami zagadek jest tu jednak potrzebne. Niewiele w 3city otwiera się nowych ER-ów: 2019 rok przyniósł zaledwie jeden nowy pokój (właśnie ten), choć równie źle było już i w roku poprzedzającym. Pachnidło nie zdetronizowało moich ulubionych pokoi od ET (tymi pozostają Chata guślarki oraz Sala przesłuchań), ale widać po nim, że właściciele są na bieżąco z aktualnymi trendami escapowymi, mają fajne pomysły i potrafią je zrealizować.

report review

Overall rating: 9/10

Customer service: 8/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

agabojarska123
agabojarska123

Scout
93 pts

17 reviews

Trochę straszno :D

12/10/19 | visit date: 11/11/19

Trusted review

agabojarska123 17 reviews

Pokój był nasprawdę super przygotowany, bardzo klimatyczny! Jednak co mnie powstrzymało przed daniem 10 to dwie rzeczy: byliśmy w miarę na początku istnienia pokoju i uważamy, że jednak może być trochę za mało czasu, aby zdążyć, zwłaszcza, że pokój jest podpisany jako średniozaawansowany. Na początku powiedzieliśmy też, że nie jestesmy tak dośiwadczeni i jeśli będzie nam wolno szlo, że mielibyśmy nie zdążyć przed czasem, to byśmy prosili o wskazówki, jak Pani zobaczy, jak bardzo jesteśmy do tyłu. Niestety, minął czas, a my byliśmy praktycznie dopiero w połowie zagadek, a resztę szybko rozwiązaliśmy z dużą pomocą obsługi, co jednak zabrało dużą część zabawy, dlatego też wyszliśmy z pewnym niesmakiem.

Overall rating: 9/10

Customer service: 9/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

MTC
MTC

Navigator
108 pts

115 reviews

Co za zapach!

11/18/19 | visit date: 11/17/19

MTC 115 reviews

Idąc do pokoju przypomniał mi się film Pachnidło, czy odnajdziemy tam elementy z filmu?! Nic nie zdradzę trzeba przekonać się samemu. Pokój świetnie wykonany, przeróżne zagadki od elektroniki po kłódki i nie tylko. Trudny, we dwie osoby musieliśmy wziąć wskazówki, ale udało się wyjść. Bawiliśmy się świetnie. Polecamy

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Rafał Ż. 1
Rafał Ż. 1

Scout
80 pts

39 reviews

72

12/11/19 | visit date: 12/10/19

Rafał Ż. 1 39 reviews

Absolutna rewelacja. Jeden z najlepszych z pokoi w których byliśmy. Wszystkie zagadki na bardzo wysokim poziomie. Większość to rozwiązania elektroniczne. Zakończenie- rewelacja. Kiedy wydaje się, że już jesteś na końcu okazuje się, że jest jeszcze coś do zrobienia. Polecam zwłaszcza grupom średniozaawansowanym.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Karol P. 1
Karol P. 1

Pioneer
168 pts

58 reviews

Pachnie mi tu sukcesem.

8/28/19 | visit date: 8/27/19

Trusted review

Karol P. 1 58 reviews

Oj jak długo czekaliśmy na ten pokój !
Nie dość, że od naszej wizyty w Cyrku i Sali Przesłuchań minęło już ponad rok, to generalnie od wizyty w jakimkolwiek ER w Trójmieście minął już szmat czasu. Zwyczajnie nic nowego nie pojawia się w okolicy. Lepszej informacji niż planowane otwarcie kolejnego pokoju Escape Time po prostu nie mogliśmy sobie wymarzyć.
No więc po kolei.
Ja rozumiem, że z każdym kolejnym Escape'em firma z Asesora stawiała śmiałe kroki do przodu i wraz z każdą wizytą bawiliśmy się coraz lepiej. Takiego skoku jakościowego jednak nikt się nie spodziewał.
"Światowi" bywalcy Escape Roomów mogli narzekać na poprzednie pokoje ekipy, głównie z powodu nienajlepszego (na tle topowych w Polsce pokojów) wystroju. Tym razem jednak to "reszta świata" powinna tu przyjechać i obejrzeć ściany i poczuć klimat wnętrza. Wreszcie mamy pomieszczenia wypełnione w 100% ! Rekwizyty to jedno, ale samo wykonanie ścian czy powierzchni płaskich ;), robi wrażenie. Żeby to zobaczyć trzeba się wybrać samemu, można wręcz powiedzieć że ściany tutaj mają nie tylko uszy ale i inne atrybuty !.
Kiedy już się napatrzymy na wystrój pora zabrać się za zagadki. Szczerze mówiąc tak się zaaferowaliśmy przechodzeniem kolejnych zadań, że nikt nie zwracał uwagi czy parę zagadek idzie jednocześnie, czy wszyscy siedzimy nad jedną, więc ciężko mi stwierdzić czy ten pokój jest nieliniowy, zakładam że tak :D.
Zadania na szczęście nie ograniczają się do modnej ostatnio elektroniki (choć ta jest wykonana z rozmachem, jeśli można tak powiedzieć), w środku znajdziemy także sporo kłódek. I dobrze, po sezonie "bezkłódkowych" pokoi , warto czasem pochylić się nad zwykłym 4cyfrowym szyfrem do wbicia.
Jeśli ktoś się zastanawia jak dużą grupę zebrać, podpowiem - jak największą możecie (6 osób?). Podczas rozgrywki mamy ogrom przestrzeni, a i sam klimat może niektórym nieźle się udzielić i warto zabrać ze sobą wsparcie :).
Skoro o klimacie mowa, mamy okazję tu zobaczyć jak można skonstruować pokój, w którym łatwo się bać, a zarazem w którym nie jest ciemno jak w d.... Nikt nie będzie nam tu dawał latarek do ręki, dacie radę się przestraszyć, a także rozwiązać zadania i bez dodatkowych źródeł światła. Bardzo fajnie że podpowiedzi i sposób ich podawania, także siedzą w klimacie.
Poziom trudności pokoju określiłbym jako średni. Mimo dużego doświadczenia, 1x musieliśmy posiłkować się podpowiedzią. Możliwe, że w momencie pisania tej recenzji, zagadka na której się zatrzymaliśmy dostała lekki update i już jest jasna dla każdego :). Ludzie z Escape Time stawiają na grywalność i pewnie przez najbliższe 2 miesiące zbiorą taki feedback, że ten pokój będzie tak zoptymalizowany, że będzie wykraczał poza skalę.
Na razię daję 10/10, więcej się nie da. W Trójmieście ten pokój po prostu nie ma konkurencji, klimat jest miodny, grywalność full wypasik, obsługa jak zawsze top.
Tylko stosunek cena/jakość blisko zera, sami sobie podzielcie stówkę przez miliard i zobaczcie co wam wyjdzie ;)
Pozdro !

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Mruffka
Mruffka

Pioneer
213 pts

42 reviews

"Zapach jest jak włamywacz w mózgu"

10/21/19 | visit date: 10/12/19

Mruffka 42 reviews

Po kilku godzinach podróży dotarliśmy do Gdańska.
Do umówionego obiadu z przyjaciółmi mieliśmy jeszcze trochę czasu, czuliśmy dreszczyk emocji na myśl o wieczornem spektaklu "Wiedźmin" w gdyńskim Teatrze Muzycznym…

Pogoda była nastrojowa. Z nieba siąpiła jednostajna mżaweczka. Morze znikało w deszczowej mgiełce, a niewyraźne stateczki lewitowały między niebem a ziemią...
To był taki dzień, w którym musiało się coś zdarzyć...

Dla zabicia nadwyżki czasu wpadliśmy do przypadkowego lokalu na rozgrzewająca herbatę.
Potem wszystko potoczyło się jak w filmie…

Ocknęliśmy się w dziwnym pomieszczeniu. Drzwi były zamknięte na klucz…
Szybko też zorientowaliśmy się, że w pomieszczeniu było także coś, co spowodowało, że chcieliśmy stamtąd wyjść jak najszybciej.

Oczywiście nie był to przypadek, że się tam znaleźliśmy. Nie było jednak czasu na analizowanie jak to się stało... Zdążyłam tylko pomyśleć, że to świetnie się złożyło, że mamy sporo doświadczenia w zabawach typu Escape Room, więc jeżeli istniała szansa, że jest jakakolwiek droga ucieczki, to my ją znajdziemy ;)

Rozpoczęła się gra z czasem.
Systematycznie i z zimna krwią pokonywaliśmy kolejne przeszkody, starając się utrzymać wysoki poziom skupienia.
Odkrywaliśmy kolejne mroczne tajemnice naszej pułapki, które tylko zdwajały nasze siły do wymyślenia sposobu, jak się stamtąd wydostać...
Przecież nie chcieliśmy, aby nasi przyjaciele podczas obiadu patrzyli na nasze puste krzesła... no i żeby, co gorsze, zmarnowały się tak dawno zamówione bilety na wyczekiwane wieczorne przedstawienie... ;)

„Pachnidło" to jedna z moich ulubionych książek, ale i film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie moglam się więc powstrzymać, żeby nie odwiedzić pokoju o tak obiecującej nazwie.
Przyznaję, że pokój zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Jestem ogromnie czuła na scenografię, a ta absolutnie spełniła moje oczekiwania. Była przygotowana z wyobraźnią i dopracowana z sercem. Sama rozgrywka dynamiczna, sprawna, i co najważniejsze, zagadki przejrzyste i logiczne. Do tego szczypta "tego czegoś" ;) i mamy super okazję do przeżycia ekscytującej przygody :)
Na tle tych pokojów z Trójmiasta, w których byłam, to propozycja zdecydowanie o klasę wyżej. A myślę, że i w polskim rankingu pokój może zawędrować całkiem wysoko.
Do spektakularnego sukcesu może teraz brakuje mu tylko więcej... zapachu…

„Zapach jest jak włamywacz w mózgu.
Ma klucz, za pomocą którego, można otworzyć blokadę i
uwolnić swoje wspomnienia.”

Roja Dove

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Medium

Aleks Andra
Aleks Andra

Wanderer
49 pts

35 reviews

Piesek, pieseczek..... 😍

10/27/19 | visit date: 10/25/19

Aleks Andra 35 reviews

Jak to miło zobaczyć, że w końcu coś się otwiera, a nie tylko zamyka. Tak więc, po ostatnim pogromie escape rooms w Trójmieście, doczekaliśmy się nowego pokoju. I jaki ten pokój? Wyczesany 🤪...... Na początku, to co uwielbiam, opaski na oczy żeby niczego nie zobaczyć. Sympatyczny MG, krótkie wprowadzenie i zaczynamy. Pokój na pierwszy rzut oka skromny. Wydaje się, że zagadek jest bardzo mało i szybko sobie z nimi poradzimy. Nic bardziej mylnego. Nad każdą trzeba dobrze pomyśleć i połączyć odpowiednie elementy, żeby wszystko zadziałało jak trzeba. Oprócz elektroniki, tradycyjne kłódki, do tego trochę szperania po kątach. Wszystko to składa się na super zabawę. Duża przestrzeń kryje wielki potencjał. Mimo, że nie ma ciemności i niepotrzebne są latarki(za co ogromny plus), to serce nieraz zadrży ze stachu. Wystrój wnętrza dopracowany, do najmniejszego detalu. Zapiera dech w piersi. I ten końcowy efekt, kiedy stoisz i zastanawiasz się... podejść, czy jednak nie. 😉Czy wart polecenia?Tak, jak najbardziej. I wiem, że powtórzę to co pisali inni, ale na tę chwilę najlepszy pokój w Trójmieście. Zdecydowanie dla osób doświadczonych.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 10/10

Difficulty: Hard

Pomeranian Runaways
Pomeranian Runaways

Scout
86 pts

24 reviews

Chanel No. 5

8/30/19 | visit date: 8/30/19

Trusted review

Pomeranian Runaways 24 reviews

Przyszedł ten czas. Długo oczekiwany pokój od Escape Time i równie długo wyczekiwany nowy pokój w Trójmieście. Oczywiście razem z ekipą prawie od razu znaleźliśmy wolny termin i wybraliśmy się do tej tajemnicy, szczególnie zaintrygowami tematem - "Pachnidło" to jednak wyjątkowo ciekawy motyw.

Po wprowadzeniu w ciekawy zarys fabuły weszliśmy do pokoju i muszę przyznać, że zrobił na nas pozytywne wrażenie od samego początku. Klimat czuć od wejścia, wystrój jak najbardziej w nim pomaga. Osobiście uważam wystrój za jeden z lepszych, o ile nie najlepszy w Trójmieście. Powoli odkrywamy tajemnicę miejsca, w którym jesteśmy i cały czas ujawniane zostają przed nami coraz to nowsze niespodzianki. Słowem, motyw i klimat wyszły naprawdę dobrze. Warto jednak zaznaczyć, że pokój nie stawia na straszenie, także jeżeli ktoś tam idzie dla strachu, to lepiej niech dla niego tam nie idzie. Jednak adrenalina czasami skoczyć potrafi.

Za to jeżeli ktoś idzie dla zagadek, to trafił w idealne miejsce. Zagadki są obłędne. Dawno nie widziałem tak dobrego i oryginalnego zastosowania pewnych szablonów które jednak w ER się wkradają. Kilka zagadek zaskoczyło swoim rozwiązaniem nas, czyli dosyć doświadczoną grupę, a ich zróżnicowanie robi wrażenie. Dawno nie widziałem tak dobrego zbalansowania, naprawdę, jest to pewien rodzaj mistrzostwa nie tylko na skalę Trójmiasta, ale i na tę Polski. Warto też zaznaczyć, że zagadki nie są najprostsze, jest ich dużo i na ten pokój trzeba poświęcić trochę czasu. Nam w 3 osoby zeszły 72 minuty, co prawda udało się wyjść bez podpowiedzi, ale nie jest to najszybsze wyjście, zwłaszcza jak na doświadczoną grupę.

Podsumowując, nowe Pachnidło to pokój z wysokiej klasy klimatem, bardzo dobrym wystrojem i, w mojej opinii, mistrzowskim balansem i doborem zagadek. Pokój wybitny jak na Trójmiasto i nie mający się czego powstydzić jak na poziom ogólny. Ja oceniam ten pokój na 10/10, ponieważ jest to czołówka Trójmiejska, którą zwyczajnie trzeba odwiedzić.

Overall rating: 10/10

Customer service: 10/10

Interior: 9/10

Difficulty: Hard

Show next

Experience a great adventure

Become a hero and solve all puzzles in these exciting rooms

Take on Sherlock riddles

Dark secrets and unexpected twists await you